Šta je novo?

Beton hala

Sisa.jpg

Znam da čitaš. Znam da pratiš. Zato mi je još draže da ti pravim ovakve poklone.

P.S.
Pozdravi mi ''Vračar Police''. Pošto ga ne viđam ni ovde ni na drugim sajtovima odavno. Znaš ti na koga mislim.
 
MISTERIJA BETON HALE Posle nedelju dana čekanja na odgovor o sumnjivim radovima nadležni su se konačno oglasili - "NISMO NADLEŽNI"

Čini se da će misterija ko i kakav objekat gradi u Karađorđevoj ulici, na popularnoj Beton hali, ostati to još neko vreme, ali se nakon više od nedelju dana bar zna ko je nadležan za izdavanje dozvola i kontrolu izvođenja radova u ovom delu prestonice.


U želji da saznamo da li se radi o legalnoj ili divljoj gradnji, da li su radovi prijavljeni ili ne, više puta smo kontaktirali Sekretarijat za inspekcijske poslove Grada Beograda.

FOTO: OLIVER BUNIĆ / RAS SRBIJA
Odgovor je, nakon više od nedelju dana, te nekoliko ponovljenih molbi i poslatih fotografija, konačno stigao. Iz Sekretarijata za inspekcijske poslove navode da, kada je u pitanju gradnja objekata kod Beton hale - nisu nadležni.

- Postupajući po saznanju da se na delu krova objekta ’Beton hale’ u Karađorđevoj ulici izvode građevinski radovi, građevinski inspektor ovog Sekretarijata izvršio je inspekcijski nadzor na licu mesta. Tom prilikom je utvrđeno da su na delu krova predmetnog objekta izvedeni radovi na izradi izolacionih slojeva ravnog krova i postavljena oplata za betoniranje, a da se radovi na pomenutoj lokaciji u trenutku nadzora nisu izvodili - navode u odgovoru.

FOTO: OLIVER BUNIĆ / RAS SRBIJA

Radovi se, kako kažu, izvode na objektu koji se nalazi u okviru zaštićene zone, "kulturno dobro od izuzetnog značaja", te je za izdavanje rešenja o odobrenju izvođenja radova nadležno Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Republike Srbije.

Naravno, odmah smo kontaktirali "drugu instancu", ali odgovore do objavljivanja ovog teksta još nismo dobili.

Niko ne zna šta se gradi
Podsetimo, reporteri “Blica” uputili su se pre nekoliko dana do jednog od centara prestoničkog noćnog života (kao i dnevnog provoda), ali, u tom trenutku, na samom gradilištu nismo zatekli ni radnike, ni eventualno obezbeđenje.

Ni radnici sa susednog gradilišta nisu bli preterano raspoloženi za priču, kažu, “ne znaju šta se gradi”, dok su nam zaposleni na obližnjem parkingu rekli “da su radovi nedavno zaustavljeni, ali da niko nije pominjao kakav je objekat u pitanju”.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/miste ... ma/gjvbjqp
 
Ovo je skandalozno. Pokazuje odsustvo osnovnih načela transparentnosti ili čega već i potpunu nezainteresovanost gradskih otaca. Ja ne smem ni da pomislim koliko je truo ceo taj sistem kada ne može da se dobije odgovor na prosto pitanje - ko i šta gradi u centru grada?
 
Vesić večeras na fejsbuku kači navodno neka sugrađanka se žalila na kontejnere koji stoje na trotoaru, poslala sliku, on odmah poslao komunalce tamo, posle okačio slike kako, eto, rešen problem, a ovde se zida gde nikako ne bi smelo i kao ne zna se ko je! Užas!
 
Pre neki dan ja vido na krovu-beton hale tj na parkingu iz jednog limenog dimljaka sto imade razvaljen ventilator sa strane
uredno kuljao crni dim... mrzelo me da uslikam jer najverovatnije dimljak od kafica je dobto ,,podmazan,, pa mu i ne treba filter
 
Posle više od dve nedelje utvrđeno da su RADOVI NA BETON HALI BILI NELEGALNI, ali i dalje nije poznato KO JE INVESTITOR

Nakon više od dve nedelje i nekoliko molbi upućenih nadležnim inspekcijskim službama "Blic" je konačno uspeo da dobije odgovor kakav objekat je u izgradnji u centru Beograda, iznad same Beton hale. Sumnje su obistinjene - nelegalan je, radovi su izvođeni bez dozvole, a gradilište nije bilo obeleženo na propisan način.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/posle ... -i/36rey6j
 
Baš sam hteo da pitam da li se uvaženi gospodin Vesić uopšte oglašavao oko cele ove afere sa gradnjom na Beton hali. :kafa:
 
Ali ne pada im na pamet da uklone vec uradjeno bagrovstina birokratska ....
 
Uklanjanje bih ja rešio na sledeći način. Čim se utvrdi da je nešto bez neke bitne dozvole - izdaje se rešenje o uklanjanju u roku od 2-3 dana.
4. dana izlazi opština i uklanja sama i račun prosleđuje odgovornom licu (plus kazna koja se obavezno mora platiti)
Račun mora da se plati u roku od 8 dana ili sledi prinudna naplata.

Svi znamo kako sudovi i nadležni mogu da budu efikasni kada je u pitanju neko bitan, tako da eto rešenja.
 
Sto bi Alvirovici rekli, u rubrici hvalimo-zameramo, prvo da pohvalim da su pokosili travnjak u parkicu i da su postavili kante za smece i pikavce, a zamerka ide na racun smeca na travnjaku do ograde kod tunela.
 

Prilozi

  • 13.jpg
    13.jpg
    965,7 KB · Pregleda: 3.611
  • 14.jpg
    14.jpg
    963,3 KB · Pregleda: 3.620
  • 15.jpg
    15.jpg
    954,8 KB · Pregleda: 3.606
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765940#p765940:2g1nw3cp je napisao(la):
direktor » Pet Avg 14, 2020 1:24 pm[/url]":2g1nw3cp]Posle više od dve nedelje utvrđeno da su RADOVI NA BETON HALI BILI NELEGALNI, ali i dalje nije poznato KO JE INVESTITOR

Nakon više od dve nedelje i nekoliko molbi upućenih nadležnim inspekcijskim službama "Blic" je konačno uspeo da dobije odgovor kakav objekat je u izgradnji u centru Beograda, iznad same Beton hale. Sumnje su obistinjene - nelegalan je, radovi su izvođeni bez dozvole, a gradilište nije bilo obeleženo na propisan način.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/posle ... -i/36rey6j
Verovatno hoce da prave drugi red kafica i restorana, jer je donji nivo sad popunjen.
Taj ko se usudio da pocne da zida tu bez dozvole sigurno ima jaka ledja u vlasti, tako da ne sumnjam da ce srediti dozvolu za nastavak gradnje..
https://www.youtube.com/watch?v=LYruForlpZY
 
Mjesa se na sred i po kamenu se prospa ne daj boze najlon neki da su stavili i da su ugostitelji dali malo struje...

betonhala01-2020-08-18-22-49-32.jpg
 
Јучерашњи снимци; нисам био у земљи скоро две недеље па ове саднице маслине први пут видим:































 
Ima li smisla prijaviti ove stolove na šetalištu?

Verovatno imaju veze sa onim da se za vreme korone dozvoljava to zbog povećanja razmaka, ali ne verujem da su išta proredili na gornjem nivou.
 
Zamisli platis 30 soma evra za drvece u saksiji koje ce verovatno po starom Beogradskom obicaju da se osusi i uvene....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767548#p767548:3cb4c9ox je napisao(la):
Саша » Чет Авг 20, 2020 7:38 am[/url]":3cb4c9ox]
Овде у тунелу комотно може да се направи паркинг гаража на два нивоа.
Једносмерни пролаз кроз средину и паркинг места мало закошена са обе стране.
Пола паркинг места да се прода или рента околним зградама.
Идеално за паркинг преко зиме.
 
^^ :laugh:

---------------

Ma bukvalno bilo šta da naprave unutra bilo bi bolje nego ovo sad. Kladionicu da naprave bilo bi bolje i korisnije. A kamoli parking, galeriju... Skladište bi bilo bolje od ovoga.

P.S.
Drago mi je da su na ostatku keja ostavili onu staru, bolju ogradu i samo je prosto ''zgusnuli''.
 
Прихватни центар за мигранте који дођу бродом, нова рута Либија - Средоземље - Црно море - Дунав - Сава - Бетон хала.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767879#p767879:1t0ysrjl je napisao(la):
Bulbulderac17 » Чет Авг 20, 2020 10:31 pm[/url]":1t0ysrjl]idealno za galeriju na otvorenom kakav parking
Sent from my iPhone using Tapatalk
Каква црна галерија. 300 метара мрака без иједног прозора.
Шта је ту на отвореном? Првих 20 метара тунела?
Сад ћемо и културу да гурамо у тунеле.
 
Vrh