Šta je novo?

Beton hala

Sta tebi nije jasno?
Covek se provukao kroz rupu izmedju dva segmenta da bi pecao. Okliznuo se ili ga je riba povukla i upao je u vodu sa nekih par metara visine. Sava je na tom mestu brza i duboka i covek se udavio.
Da je postavljena odgovarajuca ograda ne bi mogao da se provuce i pridje ivici.



Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
I da rezimiram, za sve kojima nije jasno:
45470b27432216963ae10e81b91eef08.jpg


Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Jasno je šta hoćeš da kažeš, ali je još jasnije da nije do sada bilo slučajnog upadanja u reku ni tu, ni u Zemunu (gde nikakva ograda ne postoji)

U Blokovima imamo betonske klupe uz vodu i po tvojoj logici i tamo bi morala ograda?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759866#p759866:366sc9y0 je napisao(la):
Lufti » Pet Jul 24, 2020 10:23 pm[/url]":366sc9y0]Sta tebi nije jasno?
Covek se provukao kroz rupu izmedju dva segmenta da bi pecao. Okliznuo se ili ga je riba povukla i upao je u vodu sa nekih par metara visine. Sava je na tom mestu brza i duboka i covek se udavio.
Da je postavljena odgovarajuca ograda ne bi mogao da se provuce i pridje ivici.

Da se provuce ne ali da preskoci sigurno. Taj koji hoce da peca on ce da peca. I bodljikava zica na vrh ne bi sprecila.


Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758197#p758197:3jp0ubja je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Jul 19, 2020 3:36 pm[/url]":3jp0ubja]
Nego ovde dvoje, troje dokonih ljudi pokušavaju ostalima da objasne kako je imperativ da se ovo:
file.php

zameni ovim:
file.php
Dobro obratiti pažnju na gornju sliku odnosno način na koji je na gornjoj slici zadržana stara ograda/ stari stil, a rešen problem procepa postalvjanjem elemenata bliže jedni drugima. Pametnom i objektivnom dosta. :kafa:
Kada ti se rasklima drveni sto u stanu, zategneš mu i zašrafiš matice koje mu drže nogare. Ne izbacuješ ceo sto napolje i zamenjuješ ga nekim novim ultra mega giga fensi smećem koji košta više a kreće da se klacka već posle tri nedelje korišćenja. :kafa:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759952#p759952:3jp0ubja je napisao(la):
astrodule » Sub Jul 25, 2020 12:27 pm[/url]":3jp0ubja]Jasno je šta hoćeš da kažeš, ali je još jasnije da nije do sada bilo slučajnog upadanja u reku ni tu, ni u Zemunu (gde nikakva ograda ne postoji)

U Blokovima imamo betonske klupe uz vodu i po tvojoj logici i tamo bi morala ograda?!
Uze mi reči iz usta. Zato što je za 30 godina jedan pecaroš pao u vodu pošto se svesno naginjao i provlačio, sad po toj logici treba da sejemo desetine kilometara ograde duž svake reke, kanala ili useka u Beogradu...
 
Nigde na celom potezu obale u beogradu nema te visine od povrsine vode do nivoa setalista i dubine vode kao kod Beton hale (izuzimajuci deo kod recne mornarice ali se taj feo keja koristi kao parkiraliste i nema toliko ljudi kao kod Beton hale). Na Savskom i Zemunskom keju, kao i na 25. Maju je potpuno drugacije napravljena obala gde se dubina postepeno povecava i gde ako se neko oklizne i upadne, sanse da se povredi i udavi su daleko manje u odnosu na deo kod Beton hale.

Ja nisam nikada rekao da bi svuda trebalo staviti ogradu. I naravno da u gradu poput Beograda vrebaju opasnosti na svakom cosku i naravno da se ne moze sve predvideti i spreciti ali nije isto kad padas 7 metara u vodu dubine 15m sa nemogucnoscu izlaska na obalu u duzini od 100m.
I to je ogroman propust prilikom izgradnje setalista. Nedopustivo je da ograda tako stoji vec mesecima i da odgovorni ne zavrsavaju posao za koji su placeni parama poreskih obveznika. Direktno ugrozavanje bezbednosti svih posetilaca setalista.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Pocetak i kraj priče je da kao sto je već neko pomenuo po projektantskim normama nijedan otvor na ogradi ne bi smeo biti širi od 13 ili 14 cm.

O estetici možemo raspravljati, i svakome se može više svideti ovo ili ono ali možete sabijati elemente do sutra ovako izvedeno šetalište ne bi smelo dobiti upotrebnu dozvolu. Mada u ovoj zemlji su se i mostovi koristili bez upotrebne dozvole tako da koga još to zanima.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pošteno. Samo...
file.php

... ako ovde ima više od 14 cm između dva elementa ograde ja sam Goran Vesić.
 
Ovo je slika od pre 2h, slazem se sa tobom da ce se kada budu smanjili razmak izmedju segmenata situacija popraviti, ali to se jos uvek nije desiloa trebalo je prvo da naprave sigurnu ogradu pa onda setaliste.

A sto se foliranja tice, uvek mozemo da se nadjemo uzivo i raspravimo sve razmirice.
51e12fa9e0a2dba89c5cc7f6a5297a0e.jpg


Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Gorane dimenzije se racunaju i horizontalno i vertikalno. Čak i ako su otvori nepravilnog oblika ni na jednom mestu ne bi smeo biti kružni otvor širi od 14 cm. Otvori su tako dimenzionirati da dete do visine od 1m nigde ne može da provuče glavu.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759983#p759983:czvo3027 je napisao(la):
bit » Sub Jul 25, 2020 2:01 pm[/url]":czvo3027]Gorane dimenzije se racunaju i horizontalno i vertikalno. Čak i ako su otvori nepravilnog oblika ni na jednom mestu ne bi smeo biti kružni otvor širi od 14 cm. Otvori su tako dimenzionirati da dete do visine od 1m nigde ne može da provuče glavu.
Onda to naznači odmah umesto što se praviš pametan.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759982#p759982:czvo3027 je napisao(la):
Lufti » Sub Jul 25, 2020 2:00 pm[/url]":czvo3027]
A sto se foliranja tice, uvek mozemo da se nadjemo uzivo i raspravimo sve razmirice.
Može. Volim da vidim uživo takve maliciozne manipulatore što se služite jeftinim forama da se predstavite kao kojekakvi dobrotvori i dušebrižnici.
 
Naravno da ima vise od 14 cm izmedju horizontalnih sipki i to predstavlja problem, zato sam i rekao da ta ograda ne ispunjava standarde.


Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Čitaj šta piše care, čitaj šta piše. Izađi iz te svoje tvrde glave i pogledaj šta ti se prikazuje na monitoru.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759981#p759981:3vb5ckzi je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Jul 25, 2020 1:55 pm[/url]":3vb5ckzi]Pošteno. Samo...
file.php

... ako ovde ima više od 14 cm između dva elementa ograde ja sam Goran Vesić.
 
Izvini Gorane. Mislim da je neko to već napisao par strana ranije pa nisam hteo da ponavljam.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Lufti da li si prijavio nadleznina nebezbednu ogradu bilo putem beokoma tviteta klasicnom prijavom ili telefonom komunalnoj inspekciji....ili samo sluzi da se o istoj drv ovdje na bb ...
Da konstatujem treba skloniti i tu i onu novu ogradu i staviti onu kakva stoji najblize brankovom mostu vec 50 godinica ....
 
Slažem se da treba prijaviti i ako hoćete možete upotrebiti rečenice "može dete da padne u Savu" jer mislim da to utiče na ažurnost.

Pošto se ja ne slažem sa prijavom - ja to neću prijaviti.
 
Nova ograda mozda nije idealna i tu se slazem da je mogla bolja da se izabere ali u poredjenju sa starom je svakako bolja.

Stara izgleda kao nesto sto bi se koristilo za razdvajanje pogona u smederevskoj zelezari, na primer.
 
Ako mogu da se pridruzim glasanju, stara ili nova ograda. Meni bi se najvise svidela ona koja je sada na promenadi BW, i da se vrate drveni gelenderi. Ali posto se to nece sigurno dogoditi, daleko mi je lepsa stara ruzna ograda od nove beskrajno ruzne ograde. Nova podseca na one ograde sto dele trake autoputa, da ne zaslepljuju vozila koja idu u susret. Kada se gleda direktno kroz nju, vidi se reka, ali kada se pogleda na stranu, kao da je zid. Takodje je nova ograda nepedantno uradjena i vec ima tragova korozije i nekako ne lici na ogradu, kao da je nedovrsena. Sto se bezbednosti tice i pada pecarosa, mislim da razmak nema nikakve veze. Da je razmak manji, on bi preskocio. Stoje ispod Brankovog mosta bez ikakve ograde, kao i na stenama na kraju parkica beton hale. Na pontonu u BW postoji ogradjen deo koji preskoce i sede na neogradjenom, jer im je lakse da zabace. Takodje pecaju i na zidu kod kole Nebojsa i tu puno ljudi sedi ili seta. Ograda kod beton hale je vise kao neka oznaka, granica setalista i neko ko bi se eventualno sapleo, ne bi dozvolio da proleti izmedju 2 stuba, a da se ne uhvati ni za jedan, ali svakako bi suzavanje tog razmaka bilo bezbednije, ali roditelji i dalje moraju da vode racuna o deci. Na 25. Maju nema nikakve ograde i dete koje bi palo sa zidica, skotrljalo bi se u vodu. Prosle zime kada je Dunav bio pun leda, takav pad bi bio smrtonosan za bilo koga.
 
KO TO GRADI NA BETON HALI? Radovi obavijeni velom misterije, ne znaju se ni investitor ni izvođač, a NADLEŽNI ĆUTE

Beograđani koji su proteklih nedelja odlučili da prošetaju rekonstruisanom Karađorđevom ulicom, gde je još u toku sređivanje samog šetališta, primetili su da se i kod Beton hale obavljaju radovi, ali prilično - misteriozni.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/ko-to ... or/7cnrsfx
 
Meni je najbolji pokazatelj nečije nesposobnosti ili zlih namera ĆUTANJE

Javna služba koja neće ili ne zna da odgovori na obično pitanje je za svaku osudu
 
Vrh