Šta je novo?

Beton hala

Svim tim ''uljuljkanim'' i ''zabrinutim'' nacijama i pojedincima još samo fali da im neko po gradovima postavlja znakove upozorenja ''OPREZ! Predugo izlaganje suncu u popodnevnim satima može dovesti do opekotina!''
 
Tvoj kolega može tako da kaže jer mu projektovanje nije struka i svako ko nije odgovoran projektant može to da kaže. Odgovorni projektant ne može tako da se ponaša jer je njegov posao da zna sve propise pa i one koje se tiču bezbednosti. I tu nema rasprave. Nema pogađanja, pogotovo kad se radi o javnom prostoru. Ako postoji minimalno rastojanje između elemanta ispune ograde (a siguran sam da postoji, na mostu je 13 cm, privremene zaštitne ograde na gradilištu 35cm) onda nema tu puno priče. Obaveza projektanta je da to ispoštuje. Ili ako se nešto desi snosi sve posledice. Kad god mi je neko od investitora savetovao da neke stvari uradim a da nisu baš po propisu (što ne ugrožava nosivost objekta naravno), ja im kažem važi samo mi pošalji mail pa ću ja da napomenem u Tehničkom izveštaju da je to i to urađeno na zahtev investitora iako je je bio upozoren da nije u skladu sa propisima, znaš koliko njih pristane na to. Niko. Niko nikad nije pristao jer dok drugi odgovara sve može a kad treba da se preuzme odgovornost svi se zavuku u mišiju rupu.
 
Preterujete..u Solunu je cela obala takva..bez ograde sa drvenom podlogom i sa velikom dubinom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@miki-nbg jesi bio na arh faksu na 3 spratu jesi vidio razmak izmedju stubova ograde moze da se proleti glat
 
Bio davno dok sam studirao građevinu. Pa dobro zgrada je izgrađena 1931, obnovljena posle rata jer je stradala u savezničkom bombardovanju. Pre se prosto nije vodilo računa o tim stvarima. Da li bi neko stavio onakvu ogradu na svoju terasu na drugom spratu recimo, a to je ta visina. Čisto sumnjam.
 
Tad se nije vodilo racuna slazem se ali ne sprečava nikog da danas ugrade tu stubiće ili staklo.
Inače kad smo kod ograda ne bi smjele biti sa horizontalnim prečkama vec isključivo sa vertikalnim da nemogu da posluže za penjanje maloj djeci to sve pise u pravilicima pogotovo za javna mesta.
Ograda je trebala biti kao ona najbliža brankovom mostu.
Bez eksperimentisanja sa ove dvije i sa kapijama za pristup brodovima ...
 
Slažem se, ta ograda je dovoljno visoka, bezbedna a opet dovoljno prozračna da ne zaklanja pogled na reku.
 
Koji je mozag ovdje i ovako i prije svega zasto postavio ovaj ormar tu sto ih siju po gradu bez mozga ....

bh01-2020-07-08-23-55-20.jpg

bh02-2020-07-08-23-55-20.jpg
 
Izgleda da krece neko divljastvo na krovu beton hale neki radovi inace duž cele hale nema javnog osvjetljenja
betonhala01-2020-07-11-22-17-59.jpg
 
Da se ne postavlja ograda na krovu?
Osvetljenje postoji na parkiralistu gore i iz lokala.
 
To je za parking pricamo o šetalistu od brankovog mosta na ovamo pustinja ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754689#p754689:1l5vhbvs je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Jul 07, 2020 4:59 pm[/url]":1l5vhbvs]Svim tim ''uljuljkanim'' i ''zabrinutim'' nacijama i pojedincima još samo fali da im neko po gradovima postavlja znakove upozorenja ''OPREZ! Predugo izlaganje suncu u popodnevnim satima može dovesti do opekotina!''

Predpostavljam da nemas dece :) Kada dobijes decu prioriteti se promene. Prosetao sam bas pre neki dan, guzva je, veliki broj ljudi i biciklista koji srecom usporavaju zbog dece, a veoma je moguce da neko dete u toj guzvi proseta do ograde, a da li ce pasti... to niko ne zna.

Drugo s obzirom na to kada si odrastao ne znam da li si bio u vojsci (regularnoj). Ako si bio valjda je kod Vas kao i kod mene, a i kod drugih, svaka uticnica bila obelezena sa voltazom, svaki prekidac, upozorenja na svakom koraku... I meni je bilo cudno u pocetku, jednom prilikom pitao sam dezurnog oficira zasto je to tako, pa nismo toliko tupavi. Kaze, i kad se desi sta onda? Roditelj deteta nece sigurno mirno posmatrati.

Sadasnja ograda je mozda lepa tebi, ali drugim ili nije ili nije bezbedna, bila je ok pre 20god dok ljudi tuda tj deca nisu setala, a i danasnji roditelji nisu isti kao pre 20 30 godina. Sa druge strane gledati iz svog ugla je nezahvalno, ja sam spomenuo u nekoj drugoj temi da bih voleo da se ukine biciklisticka staza (meni je nepotrebna i ugrozava mi bezbednost, samim tim nije mi ugodno setati) i tako dobije prostrano setaliste od beton hale do ade i da moze kolicima da se prodje jer nisam od onih koji setaju 50-100m. Neki biciklista se ne bi slozio sa mnom.
 
Ti fino prijavi nebezbednu ogradu nadleznim najlakse je samo na forumu kukati za nesto ...
 
slazem se, ili ogradu ili biciklisticku stazu jer je nebezbedna i nepotrebna ;)
 
Pazi da ti ne uslise te zelje pa biciklisti su se izborili za svoje tako da to sa stazom zaboravi ....
 
Da li kod kuce imas obelezene voltaze na uticnicama? Da li deca znaju sta je voltaza?
Da li na trotoaru imas ogradu do kolovoza?
Postoji mnogo vise nebezbednih stvari od ove ograde i biciklisticke staze, a mesta ima sasvim dovoljno.

Kao neko ko zatice bezbroj roditelja koji se setaju sa decom po biciklistickim stazama i koji su potpuno bezobzirni na svoju okolinu, potrebe drugih ljudi i bezbednost svoje dece, mogu da ti kazem da nam ograde i staze predstavljaju najmanji problem. Vaspitanje je kljucno i taj osecaj da deca daju ultimativni izgovor za sve.
 
Neki roditelji su totalno neverovatni. Gledam to skoro svaki dan po biciklističkim stazama. Puštaju decu koja su tek prohodala da šetaju po bici stazi. Biciklisti najčešće uspore maksimalno, često stanu da dete prođe, ali roditelji to ne konstatuju i nastavljaju po starom.

Nekad jedan roditelj to ukapira, pa onda postane još dosadniji i krene da se dere na dete "skloni se, tu je bicilkistička staza" i da soli pamet drugim ukućanima koji su u toj grupi.

A najgori su mi oni koji vrište na decu čim vide biciklistu, a deca su na 2m od staze, ali naravno i na 2m od roditelja.
 
pa verovatno pustaju da setaju jer nemaju gde, grad je kriv sto bici staza nije odvojena i sto setaliste nije dovoljno siroko. Kao da svako ima navike da parkira kola (ili biciklu) na 5m od mesta setanja i seta u krugu od 20m. Potencijala ima, samo treba bolja realizacija jer kao sto rekoh kolicima se tesko prolazi. Ja npr moram da setam po bici stazi od sajma do ade jer ne postoji put, a ako to smeta nekim biciklistima sta da mu radim :)
 
Imaju gde da šetaju. Imaš i parkiće, ali ne, oni uče decu da voze bicikle na biciklističkoj stazi i puštaju decu da šetaju da ne paze na njih.

Ne možeš ti da šetaš sa detetom do 6 godina uz biciklističku stazu, a da ga ne držiš za ruku.
 
Napravljeni su djeciji poligoni da djeca uce da voze bajseve ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757474#p757474:39q12oe6 je napisao(la):
direktor » Čet Jul 16, 2020 9:49 pm[/url]":39q12oe6]Rade nesto bez dozvole u tisini ....

Samo ne cupaju korov koji bezbrizno raste odmah pored fancy restorana. :lol:
 
Ево мало слика од данас.
Полако сређују ограду.
IMG_0514.JPG
IMG_0515.JPG

Плоче око овог степеништа нису још укројене, а има и доста смећа.
IMG_0516.JPG
IMG_0517.JPG
IMG_0518.JPG

У тунелу се скривају мигранти.
IMG_0520.JPG
IMG_0521.JPG
 
file.php


I ovo je, gospodo moja, konačan i definitivan dokaz da: 1) staroj ogradi ništa nije falilo, 2) da je mogla da ostane kao standard od ušća pa sve do Beograda na vodi, 3) da može da bude bezbedna ako se ''zgusne'' i 4) da ju je i dalje moguće lako i brzo napraviti i instalirati. :kafa:

I da... 5) da očigledno nije pravljena od presovane rđe, za razliku od one moderne fensi rendaljke za sir i bicikliste. :kafa:
 
Ograda je i dalje nebezbedna za decu, ma koliko se ti na forumu trudio da ubedis nekoga da jeste...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Vrh