Šta je novo?

Beton hala

Она код Београда на Води је добра, требало је такав или сличан модел свуда урадити.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742087#p742087:395i85rc je napisao(la):
busspoter » 25 Мај 2020, 23:24[/url]":395i85rc]subota 23.5.2020.


aLBVyix.jpg

Ова слика је један од најбољих доказа да је простор око Бетон хале одрађен врло добро. И боље него што сам се надао. Као што је добро испала реконструкција Топличиног венца под палицом Бориса Подреке. Ето, да не испадне да само критикујем оно што ради актуелна власт.
 
Širina sasvim dovoljna i za pešake i za bicikliste. Ovo je morao da bude minimum celom dužinom do Gazele i Ade.

Jedino me nerviraju neki bez mozga što onako parkiraju kamion, a sigurno su mogli uz zidić.
 
Ograda je sranje. Ok kada se gleda pravo ali zid pod uglom.

Jedino dobro je to sto je toliko traljavo uradjena da je vec krenula rdja, nece dugo trajati.
 

Prilozi

  • 20200625_100153_resize_17.jpg
    20200625_100153_resize_17.jpg
    533,8 KB · Pregleda: 4.290
  • 20200625_101014_resize_37.jpg
    20200625_101014_resize_37.jpg
    714,1 KB · Pregleda: 4.301
  • 20200625_101022_resize_43.jpg
    20200625_101022_resize_43.jpg
    442,3 KB · Pregleda: 4.289
  • 20200625_100253_resize_10.jpg
    20200625_100253_resize_10.jpg
    493,7 KB · Pregleda: 4.296
  • 20200625_100231_resize_84.jpg
    20200625_100231_resize_84.jpg
    424,7 KB · Pregleda: 4.264
  • 20200625_100218_resize_52.jpg
    20200625_100218_resize_52.jpg
    395,9 KB · Pregleda: 4.288
  • 20200625_101433_resize_5.jpg
    20200625_101433_resize_5.jpg
    632,6 KB · Pregleda: 4.285
  • 20200625_101118_resize_29.jpg
    20200625_101118_resize_29.jpg
    660 KB · Pregleda: 4.296
Је л' ово чудо прављено од рециклираног отпада? Већ изгледа као да јој је сто година.
 
Ограда промашај у старту и естетски и функционално. Желим јој што пре замену.
 
Није зарђала, доле није ни премазана уопште. А ово испод се види нека црвена основна боја. Траљаво, највреоватније су са ваљком радили па нису могли да покрију ћошкове.
 
Ovakvi metalni elementi bi se trebali dopremati već prefarbani i samo montirati, a ne mazati na licu mesta kako kome dune.

Da ne pominjem da postoje lakovi koji se zapeku posle nanošenja. Tako tretiran metal traje godinama. U javni prostor bi se trebali ugradjivati samo takvi ili pocinkovani elementi
ali to je već naučna fantastika za nas.
 
Potavili su ogradu koja je nedostajala. To znaci da postojeca nece biti menjana, vec samo ofarbana.
 
Vest je solidna. Trebalo bi ovu staru ogradu srediti od mosta pa do kraja, da zamene ono g...o od češlja, pa će biti odlično. :)
 
Definitivno onaj češalj u nekom momentu ukloniti i vratiti ovu ogradu koja je odlčna.
 
Problem postojece ograde je sto je nebezbedna za decu, pogotovu u delu kod Beton hale i sve do Brankovog mosta, gde je visina pristanista nekoliko metara i gde je dubina vode velika. Dete moze da se provuce izmedju dva segmenta a moze i da preskoci prvu vodoravnu sipku. Do sada se taj deo i nije toliko koristio kao setaliste i uglavnom su zbog klubova i restorana dolazili odrasli ali od kada je napravljena pasarela i mini park pored hale, sve je vise roditelja sa decom, a deca se lako otrgnu i zaigraju, tako da postojeca ograda definitivno nije odgovarajuce resenje...
Najbolje bi bilo da se postavi ograda kao u nastavku setalista posle Brankovog mosta, na kojoj su vodoravne sipke dovoljno usko postavljene da deca ne mogu da se provuku a i posto je ograda iz jednog kontinuiranog dela, ne mogu da prodju izmedju segmenata.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Ta stara ''opasna'' ograda je postavljena pre 25 godina. Koliko dece je nastradalo provukovši se kroz nju?

A inače i za taj ''problem'' procepa između šipki dva elemente ograde postoji vrlo jednostavno i jeftino rešenje.
ograda.jpg
 
Ako se tako sagledava situacija onda opasnost predstavlja i biciklistička staza. Kada smo već kod stare dobre ograde, razmak između pojedinačnih elemenata je veća opasnost od razmaka vertikalnih šipki na svakom od njih.
 
Bender Rodriguez, nadam se da niko nikada nije stradao i da nikad ni nece...
Ono sto sam napisao u postu se odnosi na buduce vreme...da si pazljivo citao, video bi da sam napisao da su do sada deca tu retko prolazila iz prostog razloga sto je taj deo pristanista do pre par godina (pre nego sto su magacini pretvoreni u klubove i restorane) koriscen iskljucivo kao biciklisticka/dzoging staza i prostor za pecanje. Posto bajsujem tuda vec nekih 25 godina, znam o cemu pricam. Od kada su otvoreni klubovi, uglavnom dolaze odrasli a od kada je ceo taj potez pretvoren u setaliste, mnogo je i dece. Nekoliko puta u poslednjih par meseci sam imao prilike da vidim decu kako se zalecu i penju po ogradi, tako da je moje zapazanje utemeljeno u praksi.
Osim toga, tvoje resenje sa gornje slike je elegantno ali polovicno, sto sam takodje objasnio u prethodnom postu...
Osim toga, sto se tice biciklisticke staze, svuda u normalnom svetu se staza odvaja od setalista. I u ovom slucaju je, kao sto je Igor primetio, biciklisticka staza opasnost za pesake, pogotovo decu. Pre par godina sam prisustvovao nemilom dogadjaju kod 25. Maja, kada je dete od 2 godine izletelo na biciklisticku stazu gde ga je biciklista udario u punoj brzini i odbacio 3 metra. Mali se provukao izmedju ograde i biciklista ga nije na vreme primetio zbog visine ograde i nije imao vremena da reaguje, iako je vozio propisanom brzinom...
Tako da ce tih situacija biti sve vise, nazalost. Taj problem ce se resiti razdvajanjem pesacke zone i biciklisticke staze...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Moja poenta je da ako ćemo da gledamo sve moguće ''šta ako'' situacije, bukvalno možemo da zatvorimo ceo grad, jer se na svakih 2 metra može naći nešto što, u nekom slučaju, pod nekim okolnostima, može da bude opasno po nečije zdravlje ili život.

Deca nisu toliko tupava. Roditelji nisu toliko opušteni i nonšalantni da ih puštaju da se vrzmaju oko ograde za koju se vidi da ima procepe. Ovo nije Amerika, zemlja genijalaca, pa da nam je potrebno da nam kelner u kafeu daje upozorenje da vrela kafa može da nam opeče usta ili da nas prodavac mikrotalasne rerne u radnji upozorava da ne pokušavamo da sušimo mačku u njoj.


Što se mene tiče, nek bude koja god ograda, samo neka bude: 1) kvalitetna i 2) uniforma celom dužinom obale ili bar celom dužinom jedne ''celine'' obale. A ne ovako, kod BnV jedna moderna, kod Brankovog stara plava iz 50ih, kod Beton hale ova ispresecana a kod novoizgrađenog parka moderna siva.
 
Ovo za decu i roditelje bi se iznenadio...
Kapiram tvoju poentu i slazem se da ne postoji idealan nacin zastite od svih opasnosti ali u ovom konkretnom slucaju bi trebalo obratiti paznju na tu ogradu. I apsolutno se slazem da bi trebalo da bude uniformno napravljena celom duzinom, zato sam i predlozio onaj deo ograde kod BW-a kao najbolje resenje posto je dovoljno "providna" a ujedno i funkcionalna...
Sto se tice biciklisticke staze, tu bi samo izmestanje pomoglo, i mislim da bi takvo resenje bilo bolje i po pesake i po bicikliste...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Ako su vec hteli ovu ogradu trebali su da ofarbaju u crveno plavo belo a ne crveno belo. Kao da je Marko Ultra Boys dobio posao.
Iskreno ova ograda je definitivno potencijalni rizik. Trebalo bi mozda uraditi ove dodatne pregrade.

Svakako ce to shvatiti sami kad se dese slucajevi i kad ode viral neki video.
 
Bela je sasvim dovoljna necemo praviti šareniš.
 
Мислим да су задржали овакву ограду због функционисања пристаништа.
 
Kada su završili obaloutvrdu u Zemunu zapanjio sam se što "donje" šetalište nema nikakvu ogradu. Mislio sam da će biciklisti i deca padati u Dunav svaki dan. Naravno, nikada nisam čuo da je iko tu pao, a šetača i biciklista uvek ima.
naslovna-obalo_0.jpg

obalo-1.jpg
 
Је ли морао голи асфалт? Решења су им као да је град неког непријатеља.
 
Vrh