Šta je novo?

Beton hala

JT ja kao da nisam dao konkretne podatke o korupciji i ekonomskom razvoju. Ja kad o necemu pricam volim da to radim na osnovu podataka a ne ko "svabo tra-la-la" po sistemu "svugde je isto", "u Meksiku ima narko mafije", ili "Napulj ovo ili ono". Gospodo, podaci su neumoljivi, ova zemlja ZAOSTAJE za slicnim zemljama u regionu, i to jasno govori o tome kako se njome upravlja zadnjih godina. I konsistentno je sa sampionskim rejtingom po korupciji i sa uzasnim rejtingom po pitanju ekonomskih sloboda. I to da i drugde ima problema, to ne znaci da mi nismo u k***u. I jedino sto me zanima je da se mi malo trgnemo i iz toga izadjemo, a to se nece desiti dok god (i pogotovu neka obrazovana elita) zabija glavu u pesak.

Mene to da smo pali a i dalje zaostajemo za Bugarskom, Rumunijom, i Crnom Gorom brine i zelim da se promeni. To da mi se imputira da sam Crnu Goru proglasio za sampiona (GDE?! Dam primer Svajcarske i Holandije kao necega u sta treba da se ugledamo pa onda "nemoj to to su specijalne zemlje". Onda dam primer "pa evo ti zaostajemo i za Crnom Gorom" ispade da su mi oni sampioni) mi govori da je diskusija neozbiljna, i evo svecano obecavam da vise necu odgovarati na stf-ove postove. Ne vredi, ma kakve podatke da das.

I ovo u Irskoj skoro cela privreda nacionalizovana je stvarno za rubriku "verovali ili ne". U Irskoj drzava kontrolise 42% BDPa, tako da je, hvala Bogu, Irska i dalje solidno kapitalisticka zemlja. Za Dansku se vec moze reci da je vecinom socijalisticka jer je tamo taj procenat 52%. Ali tamo, za razliku od ove reketaske drzave postoje sistemi kontrole konflikta interesa, a ni tamo se drzava ne bavi glupostima gradnje suvenirnica za turiste nego je to opet zdravstvo-skolstvo-infrastruktura.

Samo se nadam da ipak nije vecina nas ovako sklona zabadanju glave u pesak. Te fore da i drugi imaju problema i svugde je isto ili slicno nas sprecavaju da se suocimo sa cinjenicom da je svima koji su se od ove zemlje odvojili krenulo na bolje. Nije meni Crna Gora nikakav sampion nago poziv na uzbunu jer sam ubedjen da su cinjenicu da su PO PRVI PUT U MODERNOJ ISTORIJI pretekli Srbiju primetili mnogi, pre svega u Vojvodini ali i drugde.

Doduse, mozda je stvarno potrebno da padnemo na samo dno da bi se opametili. Samo prihvatajmo dalje tonjenje i bajke tipa "evo gradimo centar za popularizaciju nauke" i evo "gradimo suvenrnicu" uz odbijanje da vlast radi ono sto treba (infrastruktura-vladavina prava) i uz izgovor "pa i Meksiko ima mafiju" i stvarno ce nam biti super. Ja toliko, nemam nameru da o ovome dalje diskutujem. Eto vam linkovi sa podacima pa ako hocete pogledajte, ako ne, briga me. Uzivajte u 5000 dolara godisnje i u iluziji da je to isto sto i 9600 (Meskiko) ili 13000 (Hrvatska, Madjarska), a o bogatijim zemljama da ne govorim.
 
JohnyBgood":2wg79dgw je napisao(la):
To da mi se imputira da sam Crnu Goru proglasio za sampiona (GDE?!
Нико ти није импутирао, већ по обичају тумачиш туђе постове на само теби знан начин. Прочитај опет шта сам написао.......ако ти није јасно, опет, и опет, док год не скапираш шта сам заправо рекао.

Елем, да ресетујем тему и вртаим дискусију на Бетон халу.

Апсолитно све што си негативно рекао до сада о Бетон хали је асполутно тачно....али за једну другу локацију.....Теразијску терасу.

Као што је свма познато, пре пар година је био расписан конкурс за уређење Теразијске терасе, на којем је победио, погађаш ли....Реџић са авиопистом.
Међутим, то је у овом моменту небитно. Оно што је битно, је да је предвиђен комерцијални простор, и то у овом случају заиста је у питању шопинг мол, јер се ради о кафићима и бутицима.

Поређење:

Теразијска тераса:
Један леп паркић са дивним погледом, који се налази у срцу активног градског ткива. Онолики Ташмајдан је обновљен за 2 милиона. Па коју би перверзију од парка добили да се толико уложи у теразијску терасу? Такође, ни 5 метара одатле постоји надземна паркинг гаража. Зашто онда гурати тржни центар на том месту? ЗАШТО? Па управо из разлога које си навео за Бетон халу. Све је у словце тачно.....

По ГУП-у овде је уцртана зелена површина.

Бетон хала
Један потпуно запуштени и одсечени део града где се данас башкари огроман идустријски лимени магацин, уз лепу количину корова около и миомирис воња. А, да, заборавио сам диван погледа са Калемегдана на флотилу од преко 400 паркираних кола. Диван поглед на реку, који си, колико се сећам, здушно подржао!?!? Такође, прва туристичка дестинација. Е, сад, планом је предвиђено да се 800 паркинг места смести под земљом. Па то је језив трошак. Град гради комерцијални део објекта да колико толико поврати средства. Локали су предвиђени у туристичке сврхе, а не као бутици, што ти непрестано наглашаваш, а такви локали су неопходни Београду, где се, сем у Београдском излогу, сувенири продају по тезгама. А плус приде, добијамо и пешачку директну везу Калиша и реке, са тргом на Бетон хали, и понеким рестораном са погледом на реку.

По ГУП-у овде су планирани комерцијални садржаји

Ако ти је заиста стало до Калемегдана и његовог угрожавања, активирај се у теми о ЗОО врту, који је скандалозни планиран да се шири на Доњи град. Или се бори да се ратосиљамо овог огавног паркинга на Бетон хали.

Ево, упоредио сам две локације, једну на којој се могу имплементирати дословце, све твоје пљувачине и то са правом, и једна, на којој једноставно, не стоји то што причаш, ни по здравом разуму, ни по брате закону (ГУП-у).
 
Moja poenta sa onim sto je napisano nije da je isto kao i u tim drugim zemljama, vec da imamo slicne probleme, i da mozemo da koristimo neka od njihovih resenja. Samo sam zeleo da kazem da je i u drugim zemljama nacionalizovano (cak i ovoj Americi, cak i u drzavi Illinois u kojoj smo obojica trenutno, pretpostavljam), te da nasi problemi ne proizilaze iz nacionalizacije vec iz neceg drugog, a da je nacionalizacija samo izgovor.

Ovo sto je @stf rekao za Terazijsku terasu je prava stvar...
 
Nemojte biti na kraj srca,grad zadnje 2 godine izdvaja po 100 000 din za uredjenje Terazijske terase,slomise se od brige i uredjenja iste :rolleyes:

Ne,ne salim se,to stoji u budzetu grada.Ja bih pre stavio 0 dinara nego tako bendu cifru.
 
100.000 din, mora da je greska. TT je tako lepo sredjena da je i 100.000 evra malo. :rolleyes:
Bravo Jovanov, mnogi nisu svesni cinjenice da je nacionalizacije bilo i u razvijenom kapitalistickom svetu, bas sam skoro citao o nacionalizaciji u UK. Ali razumni i prakticni ljudi to lako rese a mi, mi smo mi.
No da se vratimo na Beton Halu, mada koliko su nadlazni ozbiljni, moze se jos off-topiciti. :)
 
Na beton hali na gornjem nivou parkinga stavljen asvalt umjesto matrijala koji je predhodno bio sad je daleko losije iscrtano i jos neradi .
 
:cool:

img5032w.jpg
 
Danas sam setao tuda i snimio sam da jedan lokal zastakljuje do stubova! :bash:
 
Johnest_Hon":2yh4p0he je napisao(la):
Danas sam setao tuda i snimio sam da jedan lokal zastakljuje do stubova! :bash:
zastakljivanje? pa to je tako "beogradski" :laugh:
 
laki72":1an5x9ao je napisao(la):
Johnest_Hon":1an5x9ao je napisao(la):
Danas sam setao tuda i snimio sam da jedan lokal zastakljuje do stubova! :bash:
zastakljivanje? pa to je tako "beogradski" :laugh:

Zastakljivanje je uradjeno u klubu Magacin. To je klub Darka Šarića. Ko sada upravlja Magacinom pojma nemam.
 
Strasno nemogu da vjerujem koja bahatost privremeno oduzetom imovinom trebalo bi da gazduje direkcija za imovinu srbije
 
direktor":1mps6u6p je napisao(la):
Strasno nemogu da vjerujem koja bahatost privremeno oduzetom imovinom trebalo bi da gazduje direkcija za imovinu srbije

Pa kod nas su upravo korumpirana drzava i nacin na koji ona "regulise" stvari problem. Mi smo zemlja u kojoj NISTA ne mozes po propisima (u startu su zakukuljeni i u medjusobnom konfliktu, a i ako sve uspes da ispostujes neko ce da te zaje*******ava ne dajuci ti neku dozvolu) a ako podmazes gde treba onda mozes apsolutno SVE, ukljucujuci i ono sto se kosi sa gomilom propisa a i sa zdravim razumom. Reket kao nacin zivota, tako da me vise nista ne cudi.
 
Sto je sistem koji funkcionise svuda, samo malo drugacije. Na Zapadu, gde su se ljudi borili za to da se postuju propisi se propisi "iznimno" menjaju za specijalne slucajeve (podmazivanje), a kod nas je nepravda malo direktnija.
 
Код нас рекет нема "дизајн"...
 
JEli se ti salis da je parking servis pukao pare i za lift :mad:
 
Super ako mozemo i mi smrtnici(pesaci) da ga koristimo.Nek naprave i drugi na drugoj strani.I onako bleji Sergej Trifunovic u onom kaficu non stop pa da ne umara nogice kada silazi iz vozila u kafic.
 
kad sam video ovo nisam mogao a da se ne setim beton hale i nesretnih pasarela. ne kazem da je nesto ovako dobro resenje za povezivanje reke i kalemegdana i siguran sam da u beogradu postoji mnogo boljih mesta za ovakav objekat, ovde postujem link kao primer kako ljudi koji kreativno razmisljaju umeju da od obicnog proplanka naprave atrakciju bez 20 miliona evra i 10k m2 butika i galerija. japanac je imao ideju i viziju ali i on je morao da nabudzi parking i poslovni prostor, da nije siguran sam da bi njegovo resenje bilo vredno paznje. nasi tantusi sa onim aerodromskim terminalima mogu samo da se pokriju usima

edit: e da, pricam o ovome
http://www.archdaily.com/186373/tig...ter-ulrich-genth/tiger-turtle-tiger-turtle-5/
 
S jedne strane grad raspisuje konkurs koji na kraju nece sluziti nicemu.

A sa druge strane neko gradi lift, neko zastakljuje, neko farba... sve u svemu, krpljenje i budzenje.

Eto koliko ljudi i grad postuju vrednost ove ambijentalne celine. :(
 
ja se nadam da nikada ništa od tih sranja neće izrasti na tom mestu i da će se na kraju pristupiti možda samo malim popravkama i renoviranja beton hale onakve kakva je ona sada bez ikakvih proširivanja i građenja nakaradnih kompleksa kao što su svi prikazani na radovima
 
Opusteno,grad nema para...Nece ovo biti skoro uradjeno.Jos jedan propali projekat.

A najbolje od svega je sto je na medjunarodnom arhitektonskom konkursu predsednik zirija gradoancelnik koji cak ni svoju struku,masinstvo nije polozio zvanicno vec je preko partije dobio svoje ocene i diplomu,ali zato mora zbog kompleksa da pominje nonstop kako je avio inzenjer.

Jedino sto je potrebno je neki mini lift iz grebena tvrdjave sa nivoa beton hale do nivoa setalista Kalemegdana,mislim da je jedan od predloga resenja beton hale i odradio to sasvim solidno.
 
Realno to povezivanje gornjeg grebena je moglo da se resi uspinjacom kao Budimpesta bez ikakvih drugih sadrzaja i beton hala da se renovira i to bi bilo to.
 
Mozda dozvoljavam sebi da predjem odredjene crvene linije i skrenem paznju Vucku da je vec opasno poceo da zloupotrebljava mnoge teme za iznosenje licnih politickih stavova.

OK, kuzim druze da ne mirises previse Djilasa, ali napisati: "masinstvo nije polozio zvanicno vec je preko partije dobio svoje ocene i diplomu," a pri tom ne ponuditi ni jedan jedini dokaz za tu tvrdnju je vrlo, vrlo nekorektno. Zna se sta je prvenstvena svrha ovog foruma - diskusija o urbanizmu, arhitekturi, gradjevinarstvu i opstem razvoju grada - a ne sirenje bulevarskih predizbornih glasina. Takvu propagandu ostavite, molim vas, za druge forume i portale.

Razumljivo je da je politika neodvojiva od razvoja Beograda i da je njen uticaj vrlo znacajan, mozda i presudan, ali kada uplicemo politicke stavove u diskusije poput ove, prvenstveno treba imati meru, a potom se truditi da svoje stavove potkrepimo argumentima, a i da ne zaboravimo da ono sto pisemo, makar nacelno, mora imati neke veze sa temom o kojoj se pise.

I kad smo kod argumenata relevatnih za temu - predsednik zirija na konkursu za Beton halu bio je arhitekta Darko Radovic, a njegov zamenik arhitekta Roberto Simon. Djilas je bio samo clan zirija.
 
Vrh