Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Prvo bi morali naci motorna kola 001 koja se nalaze negde medju ostalim krsevima. Inace garnitura levo je 412/001-002.
 
Samo cu ovo da ostavim ovde...
To nisu slike iz visoko razvijenih sredina sa izuzetno visokom ekonomijom i kulturom
vecina slika je iz sredina gde caruje beda i jad.... :kafa:
 
ink":240505q8 je napisao(la):
Samo cu ovo da ostavim ovde:
Naravno, uvek je lakše pokazati neki loš primer i reći "eto, nismo jedini, čak je i u Americi sve išvrljano" nego naći slike sa čistim i urednim vozovima, pa da nam možda to bude uzor.
To je jedna od naših najgorih mana - uvek se tešimo kako "tamo negde" ima i gorih, umesto da tražimo pozitivne primere i ugledamo se na njih.
 
има и у Немачкој овако ишараних возова, као и у другим земљама (нема у Јапану колико сам видео). то је једноставно тако
 
Živeo sam u njujorku 4 meseca, jedan jedini voz sa grafitom nisam video
 
Made in Serbia. :kafa:
10514625_725208297522739_7581912033933114053_n.jpg
 
Naravno. To je njujork. Kroz bruklin prolaze iste linije i vozovi kao i kroz menhetn, bronks i kvins..
 
Ovo su slike od pre neki mesec, stanja tunela Karaburma. Situacija leve tunelske cevi je dosta losa, jer je neko sproveo na divlje da se u rov slivaju fekalne vode pa je tunel potopljen, a rov pretvoren u močvarno tlo. Desni tunel je isto potopljen, mada verovatno atmnosferskom vodom.

864v.jpg

ulaz u desni tunel
tgbf.jpg

ulaz u desni tunel
i38i.jpg

desni tunel
lsdz.jpg

ulaz u levi tunel
kgwv.jpg

ulaz u levi tunel
qkl5.jpg

rov ispred levog tunela
2jhgn.jpg

rov ispred levog tunela
 
nemanjad90
+1 :)
ako se uskoro pristup bude lakši tj isuši se, napravi još koju sličicu :)
 
U desni tunel, drugari i ja, smo pokušali da udjemo u čizmama da fotkamo, ali voda je postala dosta duboka, oko 40-50cm, pa obični čizme ne pomažu, jedino ribarske. A u levi tunel mislim da nikako nije pametno ulaziti :D
 
Hrabro momci, da li ste sreli Kornjace Nindze i Splintera kojim slucajem?
 
Moze biti,moze biti... I meni se par puta ucinilo da sam video neke sumnjive siluete u desnom tunelu dok sam isao sa Vukovog Spomenika. :arrow: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shok:
gothard-tunnel-07-copy-550x366.jpg
 
i na kraju vesti sa ovog linka...

Lekić napominje da će, na zahtev putnika, od nove godine biti produžene trase „Beovoza“ do Karađorđevog spomenika i dalje, do Požarevca, Mladenovca, Male Krsne i Valjeva. Za razliku od prethodnih godina, vozovi „Beovoza“ već duže vreme saobraćaju bez kašnjenja.

i tako...

http://rtvpancevo.rs/Vesti/Lokal/voz-vikendom-do-bele-crkve.html
 
Evo fotografija unutrašnjosti tunelske cevi tunela Karaburma. Nisam siguran koja je cev u pitanju.
tunel-karaburma.jpg

tunel-karaburma-1.jpg

tunel-karaburma-2.jpg

tunel-karaburma-3.jpg
 
Лева, десна има другачији облик. Нисам знао да има и шина унутра, греота што се не користе..
 
Ima šina ali nema skretnice koja bi povezivala dva koloseka tako da i nije greota što se ne koriste. A i nisu postavljene šine celom dužinom tunela.
 
Греота је што се тунели генерално никако не користе, осим као канализација.
 
Taj sto je usao u tunel da slika je bas hrabar s'obzirom da je Fukusima unutar tunela.
 
Železničar":3p9grqzv je napisao(la):
Ima šina ali nema skretnice koja bi povezivala dva koloseka tako da i nije greota što se ne koriste. A i nisu postavljene šine celom dužinom tunela.
bgvoz-karaburma.png

Pa majkumu staru , koliko to nam za proteklih dvadeset godina treba za 2 kilometara
da bi čitav deo grada (Karaburma, Višnjička banja, selo Višnjica, Slanci...)
dobili vezu sa Bgvozom i rasteretio usko grlo od Pančevca do centra :twisted: :bash: :rant:
 
Vrh