Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Mozda moze da se napravi neki win-win dogovor. Recimo da zeleznica za recimo 50e-100/mesecno po vagonu da da crtaju i saraju ali samo po teretnim vagonima za rasute terete, tipa vagoni za prevoz psenice ili uglja ili sl. time ovi sto crtaju dobijaju reklamu, a zeleznica cuva putnicke vagone i vozove.
 
Није то то, нема адреналима док те јури машиновођа и нема толико публике :D
 
sasa901":20hzojzq je napisao(la):
vama uvek nesto smeta ako ne vidite cujete valjda one bus plus aparate a i ako ne vidite samo stakla da se operu bar ja ne bih dirao ostatak grafita da malo razbiju sivilo vozova(ps znam da voz nije siv al sve oko njega je sivo)
1) Сваки број и ознака преставља део техничке документације неопходне за одржавање возила и административну обраду. Сврха ознака је управо што бржи рад, што мање безвезно трошење радне снаге и задржавање машина. Управо зато, видећете да су када је било премало времена, средстава људства, графити брисани само са ознака! Ако би и на неки маштовити начин фарбали железничка возила, то би могло бити прихватљиво једино у току фабричких оправака пре поновног исписивања техничке документације на возилу.

2) Воз је друштвена својина, и самим тим билокакве промене могу бити прихватљиве једино уколико их друштво и јавност одобри. Тешко да би чак и мали део јавности прихватио КАНГ и СТУ као визуелни идентитет нас, који тај превоз користимо. Са друге стране, мислим да би одређени слободни уметнички изражај био прихватљив, чак и од стране "непрофесионалних" уметника, али само кроз систем одлучивања са озбиљним учешћем јавности.
 
Negde u Aziji , ne znam gde tačno , gradska vlast se dogovorila sa grafiterima da ukrase vozove , jer su i tamo imali problem kao mi ovde , ali tako da ti grafiti liče na nešto , i da ni pod razno ne ometaju (zaklanjaju) pogled kroz prozor. Na taj način su grafiteri prestali da uništavaju vozove , jer su se verovatno preselili na neka druga mesta.
 
За хејтере :lol:
tumblr_ml8psepGdA1rj4k5bo1_1280.jpg
 
Somi303":3kkl4oox je napisao(la):
СТУ је био активнији "08, буквални "Wholetrain" 8)
bxf1_zps1ce2aca5.jpg

bxf2_zps98e16afc.jpg

bxf3_zps7ab717b1.jpg

Слике сам добио мејлом, па се извињавам ономе ко их је направио што их ја накнадно убацујем :)
Nazalost,uzaludno potrosenih 1000 evra.Garnitura sa ovakvim grafitima nikada nije izasla u saobracaj.U to vreme je cekala upucivanje na redovnu opravku.
 
Ovo je bruka i sramota sta ti ljudi rade. Pa majku mu da li ce njegov mozak svatiti da je to kupljeno da ga preveze od tacke A do tacke B a ne da unistava !?!?!?!?!
 
Cuburac93":3px5wo1i je napisao(la):
Ovo je bruka i sramota sta ti ljudi rade. Pa majku mu da li ce njegov mozak svatiti da je to kupljeno da ga preveze od tacke A do tacke B a ne da unistava !?!?!?!?!

Ja bi njih u radnu akciju, ali da nešto farbaju ili kreče, pa da im se smuči za ceo život :D
 
Па није уништено, уз мало више одређених средстава врати се у изворно стање..
 
Cuburac93":3hkfiw46 je napisao(la):
Pa majku mu da li ce njegov mozak svatiti da je to kupljeno da ga preveze od tacke A do tacke B a ne da unistava !?!?!?!?!
Ma kakvi, oni ni sami sebe ne mogu da shvate. Umišljaju da su "andergraund umetnici"...ono kao - street-art, deca asfalta, hip-hop kultura, to je tako ürbano, jəbote.
Idiotski ružni natpisi bez imalo stila...i na potpuno pogrešnom mestu. Ajd' bar da su malo maštovitiji i talentovaniji, pa da im se oprosti.
A za to farbanje stakla slao bih na robiju zbog ugrožavanja bezbednosti.
 
Вала баш ... да су иоле талентовани па да ово и личи на уметност ... па и да опростим ...

... али ово су неки пајсери без грама таланта и мозга вероватно добро пропрженог са есидом или спидом ...
 
Ja bih im dao sredstvo za skidanje boje i cetkicu za zube, pa kad zavrse mogu kuci.
 
Somi303":23t6vtyo je napisao(la):
Па није уништено, уз мало више одређених средстава врати се у изворно стање..

Hajde Somi pokaži nam tvoje prstice.... da nisu oni malo farbuckali... :laugh: :lool: :laugh:
 
Spreman za izlazak iz depoa u cik zore. Pravac Bataja. :kafa:
10270743_723090664401169_7110504202963936278_n.jpg
 
Vrh