Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Да разрешим недоумицу:

Пруга има сигнализацију за обострани саобраћај, али према прописима за обострани саобраћај, између перона стајалишта мора постојати баријера, да путници не претрчавају. Обострани саобраћај значи да се возови могу кретати у оба правца на оба колосека. Обострани саобраћај омогућава сустизање возова, под условом да је колосек за супротни правац слободан. Зашто су користили баштенску оградицу, појма немам :p
 
Dobro veche!

Jel zna neko da mi kaze jel proradila druga garnitura za Panchevo Vojlovicu od Panchevachkog mosta ili josh uvek ide nepotpun, redukovan red voznje? Hvala.
 
Karlo del Ponte wrote ,,.....прописима за обострани саобраћај, између перона стајалишта мора постојати баријера, да путници не претрчавају.. . .

Ispada da samo samo Vuk i Franš imaju fizičku barijeru mada i to je diskutabilno
Po tim istim propisima i glavna Bgd železnička stanica ne ispunjava gore propisano
da ne pomišljamo išta dalje a nije bolje ni ,,preko,,

Najverovatnije je samo ,,istututumučen ,, umesto da je protumačen propis međunarodnog akta. od strane nadležnih
:laugh: :lool: :laugh:
 
Propis uzima u obzir i tip službenog mjesta, kao i maksimalnu brzinu vozova na toj dionici (recimo u stanici BG Glavna, stoje svi vozovi, a kreću se do 10 km/h, i još je sve prepuno službenika željeznice: konduktera, otpravnika, pregledača kola; pa opet sam koliko puta i u BG i u NS svjedočio scenama kad otpravnik ili kondukter zavodi red na peronu dok voz pristiže ili se vrši neki manevar). Kroz Tošin bunar Avala zukne 80-100 km/h bez zaustavljanja, samo izroni iz tunela.
Po mom sudu, sva stajališta na dvokolosječnim prugama bi trebalo da budu sa ugrađenim barijerama između svih kolosjeka, a ona na jednokolosječnim tako napravljena da je samo sa jedne strane moguće čekati voz!
Fizička barijera koja onemogućava preskakivanje bi trebalo da bude visoka najmanje 1.5m (ova ogradica može zasmetati nekome samo u smislu zapinjanja). Malo mi je nelogično objašnjenje da se viša ograda nije mogla postaviti zbog gabarita, mada su i stubovi KM postavljeni sa strane, tako da...
Mislim da bolje željeznice imaju ugrađenu zvučno-svjetlosnu signalizaciju za putnike na stajalištima dok god se bilo kakvo sokoćalo nalazi na pruzi u blizini istog - mi smo, na žalost, daleko od toga.
 
Mareeram":1a2xs9fh je napisao(la):
Dobro veche!

Jel zna neko da mi kaze jel proradila druga garnitura za Panchevo Vojlovicu od Panchevachkog mosta ili josh uvek ide nepotpun, redukovan red voznje? Hvala.

Mareeram, jos uvek nije proradila druga garnitura na potezu ka Vojlovici. Ceka se dolazak garnitura sa remonta.A to je sve uslovljeno dinamikom radova nasih remontera. :(
 
@mvbg1 da li neko od vasih sefova tamo spominje bilo kakve remonte kraka ka Rakovici? Kolik ose secam u aprilu 2011. je operativa koja je tad zavrsila NBG - Batajnica trebala biti prebacena na Topciderski krak, a posle toga u dedinski tunel i do Rakovice. Ne vidim da je ista od toga uradjeno... da li je i Grad zaboravio zeleznicu kao sto je i Republika?
 
tragac":29dy6qe5 je napisao(la):
@mvbg1 da li neko od vasih sefova tamo spominje bilo kakve remonte kraka ka Rakovici? Kolik ose secam u aprilu 2011. je operativa koja je tad zavrsila NBG - Batajnica trebala biti prebacena na Topciderski krak, a posle toga u dedinski tunel i do Rakovice. Ne vidim da je ista od toga uradjeno... da li je i Grad zaboravio zeleznicu kao sto je i Republika?

Ono sto ja znam su samo price "rekla-kazala" da se ceka remont pruge od Gl.zeleznicke do Resnika i da postoje nagovestaji iz Grada da treba jos dve garniture da odu na remont za potrebe Bg:voz-a. E sad koliko je to pouzdana informacija nisam siguran. :/
 
Karlo del Ponte":3i8ubpzv je napisao(la):
Да разрешим недоумицу:

Пруга има сигнализацију за обострани саобраћај, али према прописима за обострани саобраћај, између перона стајалишта мора постојати баријера, да путници не претрчавају...
Ovo je tačno i samo bih dodao da prema tim propisima koloseci i peroni moraju da budu propisno označeni kako bi putnici sačekali dolazeći voz na pravom mestu. Da nema barijere zamislite koji bi haos nastao na Tošinom bunaru ako bi, recimo, iz Zemuna krenula dva voza istovremeno po oba koloseka, u istom smeru prema Novom Beogradu, jedan BG VOZ a drugi putnički za Bgd, oba staju na stajalištu...
Postoji i jedan propis za prolazne stanice koje nemaju visoke perone i pothodnike za putnike. Naziva se ''zabrana jednovremenog dolaska vozova u stanicu'' a podrazumeva da voz iz suprotnog smera mora da čeka ispred ulaznog signala dok se ne izvrši manipulacija putnika kod voza koji je u stanici. Dakle u takvim stanicama to reguliše otpravnik vozova a na stajalištima razuman čovek ako vidi ogradu znaće da tu ne sme da prolazi.
 
15cinoj.jpg
 
Rile":cuxqmxlg je napisao(la):
Ovo je tačno i samo bih dodao da prema tim propisima koloseci i peroni moraju da budu propisno označeni kako bi putnici sačekali dolazeći voz na pravom mestu.

Ех, кад се сетим да су једном на П. мосту најавили да беовоз за Панчево долази на први колосек (док смо сви стајали на другом), па је маса кренула низ степенице, да би након пола минуте било јављено да долази на други колосек, па јурцај назад. Знам да су неки остали у ходнику извирујући из њега, да би могли брзо да промене перон, ако буде још неких промена. :lol:
 
Barkley":3javh1df je napisao(la):
Rile":3javh1df je napisao(la):
Ovo je tačno i samo bih dodao da prema tim propisima koloseci i peroni moraju da budu propisno označeni kako bi putnici sačekali dolazeći voz na pravom mestu.

Ех, кад се сетим да су једном на П. мосту најавили да беовоз за Панчево долази на први колосек (док смо сви стајали на другом), па је маса кренула низ степенице, да би након пола минуте било јављено да долази на други колосек, па јурцај назад. Знам да су неки остали у ходнику извирујући из њега, да би могли брзо да промене перон, ако буде још неких промена. :lol:

Somi303":3javh1df je napisao(la):
Eh da mi je to bilo da uslikam :D :D :D
 
Ogradica na Tošinom bunaru nije ružna i sasvim je OK
dobro je što su je postavili zbog klinaca koj se često zafrkavaju
 
mvbg1":5jjo895t je napisao(la):
Ono sto ja znam su samo price "rekla-kazala" da se ceka remont pruge od Gl.zeleznicke do Resnika
Da li se remontuju i neki koloseci i skretnice u Glavnoj? lli samo izvan stanicnog podrucja?
 
Ovako je izgledao BG:VOZ posle utakmice Zvezde i Spartaka. Ovo je polazak za Batajnicu
bgv.jpg
 
Vraćam se ovog vikenda iz Novog Sada, u prelepom brzom vozu (MÁV Start-ov naravno), sa mnom dva matorca i neka gospođa pljuju po Đikiju sve u 16 i diskreditujupotrebu za BG:voz-om. Hteo sam da ih izudaram. Evo i zašto.
 
^

Znam da si zeleo da napravis duhovit komentar, ali treba da znas da sa terorizmom nema sale. Na poslednjoj slici su posledice bombaskog napada od strane Al Kaide u Madridu 2004. godine, kada je poginulo 190 i ranjeno vise od 2000 ljudi.

Imas na netu dosta slika kompozicija koju su urnisali navijaci i koje su prigodnije tvom komentaru.
 
Izmenio sam somijev post.Hvala na ukazivanju na problem Peregrino.

Somi,nemoj vise postovati ovakve stvari.Teroristicki napadi nisu za salu.
 
Trebalo bi organizovati polaske železnice ka Nišu i Novom Sadu u vreme utakmica. Kad se igra na Zvezdinom stadionu, sa Karađorđevog parka, a kad se igra na Partizanovom, sa Prokopa. I da neko ko dođe na utakmicu može da kupi povratnu kartu, stigne par sati pre, i ima direktan prevoz sat vremena posle utakmice.. a ne mora ni da ide do centra ako neće..

Samo kad bi bilo dovoljno kompozicija..
 
Novi voz iz Rusije koji će saobraćati na relaciji Beograd Dunav-Vršac ponovo će nakon pune tri godine uspostaviti redovan putnički saobraćaj između glavnog grada i Vršca.

Voz će radnim danima i subotom saobraćati dva puta dnevno - iz stanice Beograd Dunav polaziće u 7.20 i 19.20 sati, dok će iz Vršca za Beograd polaziti u 5.15 sati i u 16.45 sati.

Marković je rekao da će za taj voz na delu od Beograda do Pančeva važiti karta "Beo voza", a od Beograda do Ovče "Bus plus".

Izvor: Novosti
Link: http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...357-Novi-voz-iz-Rusije-krenuo-srpskim-prugama
 
vucko":3tk6bozv je napisao(la):
Izmenio sam somijev post.Hvala na ukazivanju na problem Peregrino.

Somi,nemoj vise postovati ovakve stvari.Teroristicki napadi nisu za salu.

Могао си барем да ставиш неку слику која не угрожава ничија права и не смета ни једној држави, компанији или некој националној мањини -.-
 
Somi303":34899u64 je napisao(la):
Могао си барем да ставиш неку слику која не угрожава ничија права и не смета ни једној држави, компанији или некој националној мањини -.-
hmmm....pretty impossible these days.... :/
 
Očigledno je da se neka grupica vandala, u poslednje vreme navrzla na BGvoz
svaki dan primecujem vidno nova oštećenja enterijera u BGvozu

Za zaštitu javne imovine neke službe su dobro placene
a po rezultatima se jasno vidi da ne rade svoj posao :rant: :bash: :rant:

Edit
Ne postoji održavanje, koje može nadomestiti nerad nadležnih
 
Juce je bilo saopstenje kako ce u novom ruskom vozu vaziti bus plus do Ovce, sto je zaista dobra stvar. Postoji li mogucnost da se i u Beovozu uvede ista stvar, da npr do Ovce i Resnika vazi Bus Plus a za dalje klacisna karta za Beovoz?
 
A kako će tamo neko u vozu ko pregleda karte da vidi da na busplus karti imaš kredita do ovče ako se voziš ?
 
Vrh