Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

kingmanowar":1ewoi43r je napisao(la):
Primetio sam takodje da bg voz na relaciji Batajnica-Pancevacki most u tunelu posle stanice prokop dosta uspori, na oko 15km/h. Ne znam dal su se sine nesto sje*******ale ili su i odatle malo pozajmljivali delove.

Ja mislim da to rade zbog vremenske kompenzacije, jer BG:voz vozi i brže nego što je predviđeno redom vožnje, pa da ne bi požurio previše na Karađorđev park.

vucko":1ewoi43r je napisao(la):
Rile,kada ce srediti te lagane voznje,posebno iritira ta pred stanicu NBG koja postoji od pocetka rada bg voza.

Zar nismo zaključili da je to zbog skretnica? Ja koliko sam skontao do sad na njima se mora usporiti.
 
To na Novom Beogradu nije ona lagana vožnja koja je bila od početka saobraćaja BG:VOZ-a. Ova sadašnja je nastala pre, otprilike, tri meseca i to na drugoj skretnici dok je ona prvobitna sanirana.
Srediće se to vrlo brzo. Za svaku od ovih laganih vožnji potrebno je po sat vremena da se srede, samo je bilo potrebno da se stvore takvi vremenski uslovi kakve iziskuju ove vrste zavarivanja.
Mene više nervira što je na Novom Beogradu već duže vremena zatvoren četvrti kolosek, na kome se nešto radi, i to vrlo penzionerski, pa vozovi iz smera Zemuna ulaze u skretanje na peti kolosek sa
35 km/h umesto u pravac na četvrti sa 50 km/h
Na slici ulaz u st Novi Beograd iz pravca Beograda.
22022012614.jpg
 
jlaki":y5771j3p je napisao(la):
Ja mislim da to rade zbog vremenske kompenzacije, jer BG:voz vozi i brže nego što je predviđeno redom vožnje, pa da ne bi požurio previše na Karađorđev park.

Ne bih rekao, jer ga majstor zaleti kad krene iz stanice Prokop, na tom mestu mnogo uspori i onda opet gas do Karadjordjevog parka. Tako cele ove nedelje.
 
Jutros oko 6 h. kroz Bataju u pravcu NS proklaparala je jedna teretna poduža teretna kompozicija koju je vukla dizelka
gotovo uobičajeno da nije se pri kraju nalazio i jedan prikačen ,,Bgvoz,, ( prazan )
možda su počeli da se oslobađaju onih starijih neispravnih vozića :rolleyes:
 
Evo još jedno obaveštenje, možda nekom bude značilo ko hoće da se provoza novim šinobusom. Novi ruski voz će za par dana saobraćati (kad ga poprave) na Beograd-Pančevo-Vršac, od čega 2 polaska iz Beograda u 7:20 i u 19:20. Do Žel. stanice Ovča važe obične BusPlus kartice i klasične markice, dakle, ne treba vam karta ako već imate mesečne BusPlus za ITS1 :)

4ea0c5759efebd7eb6a9ccfa2ada6369.jpg

http://www.tmholding.ru

P.S. zaboravih, voz saobraća sa "Žel. stanice Beograd - Dunav" .
 
I kako uopste znaju da imas uplacenu povlasticu ako nemaju aparate?

I kad se pokvario?Radio je tek nekoliko dana
 
Nikako, samo pokažete busplus kartu. Čak i ako pokažete nepersonalizovani, ništa vam neće naplatiti :rolleyes: Ovo je provereno, ja se vozio do Ovče pre nekoliko dana, a juče je saobraćao Goša/Duewag šinobus :shok: Očekivajući "medvedeva", doznao sam da se pokvario i to baš nemački deo - hidraulicni prenosnik by VOITH™.
 
DMV ne sme kroz tunele zbog izduvnih gasova i mogucnosti eksplozije koliko znam.
 
Svaki voz bi trebalo da može kroz tunele, ne znam gde si to saznao. Kako bi onda voz išao u Bor? Postoje i tuneli bez ventilacije, pa ih koriste i dizel-vozovi.
 
Naravno da dizel voz može kroz tunel, ali ne i ove na novom BG čvoru, jer su opremljeni sistemom za gašenje požara i ostalim sistemima.
 
Pardon,na to mislih,na specificnost tunela u bg cvoru jer su pravljeni za gradsku zeleznicu a ne i za tranzit i Dizel vozila.
 
A kako onda manevarka može :p Nema to veze sa tim, proverio sam. Može da ide svuda, samo nije baš praktično da opslužuje podzemne stanice zbog putnika koji čekaju
 
vucko":lvnhlj2k je napisao(la):
Pardon,na to mislih,na specificnost tunela u bg cvoru jer su pravljeni za gradsku zeleznicu a ne i za tranzit i Dizel vozila.

Ne, pravljeni su za međugradsku železnicu, a za gradsku je predviđena posebna mreža koja nikad nije izgrađena..
 
Išli su Kenediji i barskom prugom u početku, al bogami su se i mašinovođe nagutale dima.
Dodatni problem za željeznicu tipa Beovoz je što bi garniture prolazile relativno često.
 
OK, ali ja govorim o malom dizel vozu, koji ne bi n i prolazio preko Vuka, već Prokop - Ripanj
 
Video sam ovo obavestenje danas na stanici kod Pancevackog mosta. Izgleda da su se dosetili konacno da ovo urade i sa beovozom kad su vec dozvolili bus plus u ruskom vozu :) Bilo bi logicno da ovo isto vazi i za beovoz do resnika.

 
Eto integracije Beovoza, još da važe i ITS2 za LA i ML...

To je ono što sam rekao za voz za Novu Pazovu, da bi do Batajnice mogao da se tarifira kao BG, a dalje kao Beovoz, ali su me uveravali da nije moguće.
 
Матеја Бељан":1k5ba39p je napisao(la):
Eto integracije Beovoza, još da važe i ITS2 za LA i ML...

Misliš za la i ml voz ? Pošto činimi se da su autobusi u its2
 
Muzicki dinar :p mogli bi da naprave najvu stanica bilo bi korisno posto displeji vjerovatno nebi prezivjeli
 
Pa Siemens displeji su živi i izgledaju odlično,samo su ih isključiili.. :rolleyes: Nke aih uključe.. :rant:
 
Morali bi da plate Siemensu korišćenje, koliko sam ja shvatio, možda i grešim. To nisu samo displeji, već je nabavljen ceo sistem praćenja vozova i istekao je probni period rada.
 
Vrh