Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Eh da su Photoshop i google earth postojali 1974... :rolleyes:
 
Zna li neko šta se dešava sa BG vozom? Bilo je ono obaveštenje prošlog ponedeljka da će ići po subotnjem redu vožnje, a onda je u sredu, četvrtak i petak išao na sat vremena, što će reći po nedeljnom. Ok, sreda i četvrtak su bili neradni dani, ali koliko ja znam, petak nije.

Hteo bih da uhvatim voz u pola devet kod mosta, ali mi se ne bleji pola sata ako se ispostavi da taj ne ide.
 
Bio je i petak neradan, zbog štednje energije državni praznik spojen je s vikendom. Juče je bio subotnji red vožnje, danas nedeljni, a sutra bi sve trebalo da krene normalno!
 
Hvala na odgovorima. Bilo bi lepo da su na samim stanicama postavili obveštenje. Ovako su se pojavljivali ljudi koji iz nekog razloga nisu čuli šta se dešava. Jedina varijanta je bila da nahvataš nekog od staničnog osoblja i pitaš. A i njima je valjda jednostavnije da okače papir na nekoliko mesta nego da ih ljudi non-stop vuku za rukav.
 
Svako resenje tanice je losije od prethodnog. Osim sto je estetski najlepsa stanica iz 70-ih, na nju nije planirano kalemljenje hiljada kvadrata poslovnog prostora.
 
Danas je Beovoz FIJASKO. Popodnevni voz za Valjevo ne saobraća, a za Inđiju ide Beovoz koji ima lokomotivu i jedan vagon
 
онда је време за један нови смајлић, исти као овај: :fijasko: само што уместо трамваја и текста ЛРТ фијаско треба да стоје РВР и Беовоз фијаско :)
а где су они ставили обавештење да тај воз не саобраћа? стварно их треба све растерати из железница
 
Jase vozih danas oko 14h bg vozom radio je savrseno.Jedino je primetno da prokisnjava prokop zbog ogromne kolicine snega na betonskoj ploci.
 
Матеја Бељан":1ajztfgu je napisao(la):
Danas je Beovoz FIJASKO. Popodnevni voz za Valjevo ne saobraća, a za Inđiju ide Beovoz koji ima lokomotivu i jedan vagon

U koliko je sati isao taj polazak Beovoza za Indjiju? Danas je radila na indjiji garnitura 095/101. Mozda je to bio sluzbeni voz koji saobraca na relaciji Bgd. Glavna-Indjija-Bgd Ranzirna. On ide sa lokomotivom i klasama.
 
Nije retko da je kućište neonke otvoreno, ali to nije ništa strašno, ono ne može da se otkine jer je druga strana dobro pričvršćena šarkama
 
Па тај ко је отворио то кућиште није хтео да узме њега већ неонку, које нема на слици.
 
Da ste zivi i zdravi, to kuciste vec odavno stoji tako otvoreno. Ne daj boze da ga neki majstor zatvori.
 
I juce je bila odvaljena.Kakve ima veze,nek dise sijalica hehe.

Videh pre neki dan na sajtu railserbiaa da su postavili otprilike u decembru neku smesnu zelenu ogradu izmedju koloseka na stanici Tosin Bunar da ne bi ljudi pretrcavali prugu.Smesno je sto je ograda visine 30cm pa umesto da zaplasi izgleda vise kao da vas neko tera da je pretrcte jer vam se ruga u lice.

Zao mi je sto ne mogu naci tu sliku sada.
 
vucko":3qiima8t je napisao(la):
I juce je bila odvaljena.Kakve ima veze,nek dise sijalica hehe.

Videh pre neki dan na sajtu railserbiaa da su postavili otprilike u decembru neku smesnu zelenu ogradu izmedju koloseka na stanici Tosin Bunar da ne bi ljudi pretrcavali prugu.Smesno je sto je ograda visine 30cm pa umesto da zaplasi izgleda vise kao da vas neko tera da je pretrcte jer vam se ruga u lice.

Zao mi je sto ne mogu naci tu sliku sada.

Da, o tome sam baš pisao. Inspekcija im je naredila da postave, a postavili su ogradu koja čak i ugrožava bezbednost, jer usporava one koji se i odluče da pretrče! Inače radili su u sred radnog dana, zauzeli jedan kolosek i vozovi su kasnili tada.
 
OgRADICA je tu da se ispostuje propis tj republicki saobracajni inspektor .Posto je tu krivina tehnicki je neizvodljivo postaviti visu ogradicu zbog naginjanaj voza u krivini i zakona fizike[karlo moze detaljnije da objasni]Ista ima funkciju da vozovi mogu saobracati dvosmjerno :)
 
direktor":3dupw3cx je napisao(la):
OgRADICA je tu da se ispostuje propis tj republicki saobracajni inspektor .Posto je tu krivina tehnicki je neizvodljivo postaviti visu ogradicu zbog naginjanaj voza u krivini i zakona fizike[karlo moze detaljnije da objasni]Ista ima funkciju da vozovi mogu saobracati dvosmjerno :)

Apsolutno je bilo moguce postaviti vecu ogradu izmedju ova 2 koloseka u krivini jer svaki kolosek je predvidjen za jedan gabarit koji postuje medjunarodne propise i razmak izmedju 2 gabarita oba koloseka je izracunat da bude dovoljan i da ne dodje do kacenja.

Postoje razni primeri u svetu gde postoje sasvim normalne ograde u krivinama i nista ne smeta.
 
Vrh