Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Od ovih 6 Panvoza dnevno, na kom polasku vozi Flirt, a na kom RVR ? Da li je tačno određeno koja garnitura je za koji polazak, ili se menjaju kako-kad ?

За Панвоз се користи резерва која је тренутно слободна. Било је дана и кад је ишао само Флирт.
 
Вршац такође делимично финансира линију Београд - Вршац.
Ako se dobro sećam Lajkovac je prvi imao dogovor sa železnicom o sufinansiranju remonta jedne emg pa su dobili
Beovoz. Kasnije je ta linija produžena do Valjeva a sa druge strane do Inđije. Tada su nastale prve RVR garniture
sa displejom i ovakvom šemom bojanja:
DSC00062.JPGDSC00066.JPG
 
Намрштени Горбачов или слово "М"?
Све се може кад се хоће, права градска електричка
 
Kako mi javljaju sa "Veltšmerca", koji je ispratio uključenje, reporterka je onako nonšalantno usput rekla da se "trenutno na Prokopu ne radi ništa, kao ni duži period unazad".
Likuša ladno nikada nije bila tamo.
 
Poslednja izmena:
2 недеље само леба и воде једном дневно
 
Stanica Kamendin jutros, prolaz je pod 3-4cm vode celom povrsinom. Ljudi preskakali ogradu, pretracavali prugu, nisu hteli kroz prolaz. Opste rasulo. Prijavio Beokomu. Nadam se da su reagovali.

Slike su losije, jer sam snimao video pa slikao isti da bih okacio ovde.
Screenshot_20230124_151802_Gallery.jpg
Screenshot_20230124_151812_Gallery.jpg
20230124_081350.jpg
 
Poslednja izmena:
Loše su odradili drenažu na nekim stanicama, evo na Tošinom bunaru se skuplja voda na stepeništu. Zajedno sa prljavštinom koju je ta voda pokupila stvaraju se braon barice, a nakon sušenja vode ostaje sve musavo i prljavo.
 
Није ствар што се покварило, него, постоји ли систем дојаве проблема и група брзог реаговања?
Itekako je stvar, sve to se plaća našim parama.
Ako ovako rade onda bolje i da ne rade ništa.
Klasična pljačka.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Aha znaci ovako je bolje :mad:
Ne, nego ako već hoćeš da se ne dešava ono što sam naveo, treba da se izvrši pritisak, da se odradi kvalitetno, koliko god to suludo zvučalo. A to kvalitetno znači da makar ne prokišnjava, za početak, umesto Nijadarinih vodopada ispod svake ŽS.​
 
Hm... Sad bi mogla i ovde da se otvori tema koju vaspitnu meru primeniti prema maloletnicima a da ima efekta...

I zbog toga voz stoji u tunelu 40 min. a posledica bude jedna prekršajna prijava...
 
Hm... Sad bi mogla i ovde da se otvori tema koju vaspitnu meru primeniti prema maloletnicima a da ima efekta...

I zbog toga voz stoji u tunelu 40 min. a posledica bude jedna prekršajna prijava...
Evo ovakva vaspitna mera-npr. ribanje i čišćenje voza:
 
Evo ovakva vaspitna mera-npr. ribanje i čišćenje voza:

Lepo je to za bežanje sa časova i za decu koja žele da završe srednju školu.

Ipak za demoliranje voza treba malo i nešto oštrije i neki obavezni razgovori s psihologom...
 
Mislio sam da je u tunelu stajao van stanice.. Onda su ih mogli izvesti a voz je verovatno stajao da bi vršili uviđaj tj. barem evidentirali štetu ako nije bilo za uviđaj... to je možda moglo i brže, a možda je bilo i polomnjenog stakla pa je to trebalo ukloniti i sl.
 
Mislim da je sasvim dovoljno, bar za početak. Čisto da vide da postoje posledice i da nije lako otkloniti štetu koju si napravio.

Uostalom, Srbija voz bi trebalo da zahteva naknadu štete, na šta ima pravo.
 
Vrh