Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Milio sam da ide po Savskom nasipu. Tramvaj bi ostao kako jeste. Eventualno bi se uradio dodatno i jedan krak ka Prokopu sa mostom malo uzvodno od postojećeg.
 
Milio sam da ide po Savskom nasipu. Tramvaj bi ostao kako jeste. Eventualno bi se uradio dodatno i jedan krak ka Prokopu sa mostom malo uzvodno od postojećeg.

Ма јесте, уклонили пругу око Калемегдана и у савском амфитеатру како би град изашао на реке, а сад ће да блокирају излаз на реку на НБГ. :ROFLMAO:
 
Воз по насипу у нивоу или да иде на стубовима преко насипа? Где би се и како спајао са постојећом пругом? Чему опет воз само до ЕХПО центра ако маши и Сурчин као насеље и аеродром?
 
уклонили пругу око Калемегдана и у савском амфитеатру како би град изашао на реке, а сад ће да блокирају излаз на реку на НБГ.
Pa na NBG je dobrim delom blokirano splavovima, oko Kalemegdana (i okolina) imamo Beton halu...
 
Pa na NBG je dobrim delom blokirano splavovima, oko Kalemegdana (i okolina) imamo Beton halu...

Како може шеталиште да буде блокирано од копна објектом који је на води? А и машиш поенту. Предлог је нереалан. Како би се решио прелазак људи и возила преко пруге? Бушењем насипа не може из јасног разлога, надвожњаци/пасареле преко насипа делују франкенштајновски, а прелази у нивоу за пругу таквог интензитета саобраћаја би били недовољни, а и врло опасни.
 
Pa poenta je da mogu da priđem reci i da vidim reku (u izvornom obliku značenja reči), a ne reku splavova i drugih sličnih objekata. ;)
 
Takođe, od realnijih stvari, kakva je perspektiva voza za Ikeu? Imati 5-6 polazaka dnevno, potrebno je izgraditi samo peron i prilaz, vozovi bi terminirali u Vrčinu, oa pruga je sada toliko slabo korišćena da ima kapaciteta na pretek.

Trenutno nikakva.
Nema voznih sredstava, a i signalizacija ne radi na Malokrsničkom pravcu te je propusna moć nikakva, odnosno nema mesta za putnički saobraćaj.
 
Плашим се да ће реконструкција барске пруге од Ваљева до Врбнице бити подухват који ће трајати дуже од изградње целе пруге Београд - Бар. На жалост, неодржавањем се дошло у ситуацију да је пруга у катастрофалном стању, а не може се трајно затворити због реконструкције јер не постоји алтернативни правац, те се радови морају радити на кашичицу, као што се радило и у самој Црној Гори, јако споро, али и са јако кратким периодима затвора пруге.
Mogu zatvori preko dana od recimo 12 sati sa ovakvom mašinom.
 
Valjevo-Požega može pod pptpunim zatvorom s obzirom da ima zaobilazni pravac, nadalje mora delimično zatvaranje
 
Sva sreća pa Barskom prugom saobraća BG: voz. ;)

Говорили смо о хипотетичкој прузи на савском насипу за градску железницу (ма колико тај предлог био бесмислен). Где је ту барска пруга? Уосталом, да БГ воз за Лазаревац саобраћа барском пругом.
 
Pa pažljivije vodi evidenciju o čemu sve pišeš pa će ti biti jasno otkud je iskočila Barska pruga. ;)
 
Kad voz stigne na stanicu
20230711_170233.jpg
 
Изгледа "младеновачки" РВР бацио кашику, ово је од око 8 ујутро.
Јуче ујутро него нисам поставио јер ме мало уморио капитализам ролплеј.
1689180687947.png
1689180695935.png
1689180708328.png
 
Скоро па оригинална боја на седиштима. Једино су била мекана, па се могло и на дуже путе.
 
Ovo garnitura stigla sa revizije/remonta ? Izgleda mnogo ozbiljnije nego da su "čišćeni grafiti".

@Прле postoje li još u nekoj garnituri stara sedišta u "original" boji ili su sve garniture prepravljene u BGVoz.?
 
Ovo garnitura stigla sa revizije/remonta ? Izgleda mnogo ozbiljnije nego da su "čišćeni grafiti".

Stigla je sa revizije iz Želvoz-a, uz dosta problema i jedvite jade prošla je kontrolno prijemne organe i sada radi, mada sam pokušao da je uslikam negde krajem Juna i početkom Jula nigde je nije bilo.

Spolja Gladac, a unutra jadac kao i za većinu stvari koja izlazi iz Želvoz-a.
 
Ovo garnitura stigla sa revizije/remonta ? Izgleda mnogo ozbiljnije nego da su "čišćeni grafiti".

@Прле postoje li još u nekoj garnituri stara sedišta u "original" boji ili su sve garniture prepravljene u BGVoz.?

Колико сам видео по сликама, старих седишта више нигде није остало. Тачније могу да кажу @Rile или @Student
 
U ponedeljak sam se vozio garniturom koja ima ona stara originalna sedišta sa svetlo plavim štofom, i vrata za ulaz u putnički deo se otvaraju ka unutra nisu klizna. To je bio Lazarevački voz koji sam u 18:10 uhvtio u Rakovici, a broj garnitute ne znam.
 
Sada se upravo vozim sa tom garniturom 412-104 ako sam dobro video od grafita broj.
IMG_20230713_181054950_HDR.jpg
 
Konačno neko da primeti da ovo nisu originalna sedišta.
Ova komforna sedišta se nalaze u famoznim "stotkama" kojih je bilo tek 3 komada, to su ti famozni ER-35, ostali su ER-31.

Originalna sedišta možete videti u spotu Sinana Sakića "Kada se vrate skitnice".
Screenshot_20230713_222630_YouTube.jpg

Screenshot_20230713_222645_YouTube.jpg

Screenshot_20230713_222707_YouTube.jpg
 
Poslednja izmena:
Колико сам видео по сликама, старих седишта више нигде није остало. Тачније могу да кажу @Rile или @Student
Garniture 095/101 i 103/104 su poslednje dve sa fabričkim sedištima, s tim što su na jednim motornim kolima garniture 103/104 nedavno menjana sedišta, pa jedan odeljak ima plastična sedišta, a drugi sedišta iz rashodovanog vagona.
Evo videa:
 
Vrh