Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407180#p407180:zhmdlonr je napisao(la):
spatiotecte » Thu Sep 22, 2016 8:39 pm[/url]":zhmdlonr]Kolega2357, sto se ti vozis teretnim vozovima kad ima putnickih?

Zasto su u Srbija Kargu ljudi mnogo prijatniji. Na Kargu je opusteno dok je u Srbija vozu pod tenzijama stalno moras misliti da li ima neki cinkaros ili drukara koji vreba sa fotoaparatom da slika koga masinovodja pusta. Takvi ljudi koji to rade nikada mi nisu jasni.
 
Specjalno ima da slikam lokse karga i kompozicije vozova
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407157#p407157:xc3qc2u3 je napisao(la):
mvbg1 » Thu Sep 22, 2016 5:08 pm[/url]":xc3qc2u3]Kolega,bio sam ciničan kada sam te pitao šta si hteo da kažeš i u potpunosti sam te razumeo. Samo ću te pitati,šta ćeš ti na teretnom vozu za Pančevo? Dobro znaš da je strogo zabranjeno prisustvo trećih lica na vučnim vozilima,a još više nepredvidjeno zaustavljanje teretnih vozova u tako prometnom službenom mestu kakav je P.Most. Oprosti mi,ali tvoje pitanje mi je malo smešno iz razloga što očekuješ da je neko trebao predvideti tvoje neopravdano i nepredvidjeno putovanje teretnim vozom.
A što se tiče email-a,nisam ga dobio. Ali nema potrebe za privatnom komunikacijom. Slobodno pitaj šta hoćeš i ja ću ti odgovoriti,naravno pod uslovom da znam odgovor.

Srbija voz i Srbija Kargo nisu iste kompanije. Vas sve tamo uhodi, vreba i proganja unutrasnja kontrola. Ona konkretno ne treba da se bavi time da li ce neki masinovodja da pusti nekoga. Posao unutrasnje kontrole je da ispituje sumnjivo poslovanje na zeleznici i sprecavanje da neko vrsi krivicna dela poput kradje goriva koja se svi vise desavaju na dizelu. To sto je strogo zabranjeno pristustvo trecih lica zna biti nekorisno jer sta ako neka zastita izbaci u masinskom prostoru na sred pruge onda ce budnik da ukoci ceo voz jos ako je teretni do djavola. Teretni voz se Pancevackom mostu nikada nece zaustaviti u toku dana to rade nocu uglavnom. Mada iskreno meni je razgovor preko foruma besmislen ja vise preferiram da uzivo razgovaram sa ljudima tako da mozda ti i ja budemo popricali kada te budem video na BG Vozu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407201#p407201:1kqsy58r je napisao(la):
spatiotecte » Thu Sep 22, 2016 11:14 pm[/url]":1kqsy58r]Ali kargo je za prevoz robe, ne ljudi...

Ajde da se ti ne pravis puno blesav ja se ne vozim u teretnim vagonima niti bi mi ikada palo napamet tako nesto.
 
Razumeo sam da se vozis u lokomotivi zajedno sa masinovodjom teretnog voza ali sta ce ti to kad se sav normalan svet vozi u putnickim vozovima?
 
spatiotecte":3f3rt7gu je napisao(la):
Razumeo sam da se vozis u lokomotivi zajedno sa masinovodjom teretnog voza ali sta ce ti to kad se sav normalan svet vozi u putnickim vozovima?
Fetis.
 
Сећам се кад ми је један познаник што му је ћале био шеф једне станице причао како је по станици возио мало Кенедија и Маршалку, а ја да пукнем од муке :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407209#p407209:23ll70uk je napisao(la):
spatiotecte » Fri Sep 23, 2016 12:08 am[/url]":23ll70uk]Razumeo sam da se vozis u lokomotivi zajedno sa masinovodjom teretnog voza ali sta ce ti to kad se sav normalan svet vozi u putnickim vozovima?

Zato sto je Srbija voz katastrofa kompanija prvo sa ovim regio express vozovima koji su bespotrebni putuje isto kao i sa putnickim vozovima. Veliki broj putnicki vozova je ukinut sto je glupost.
 
ukratko kompanijski stoperi :lol:

malo šira slika

iz budjeta dobili vozove i vagone
iz budjeta dobili plate
iz budjeta zanavlja se pruga, tuneli, signalizacija, stanice itd.

i još kad gradjani napune budjet .....da im plate kartu....
isti problem kao kod bus plusa....

Koliko je železnica mimo budjeta uložila para iz svog profita u BGvoz
praktično nula
da nije BeoGRADJANA koj pune budjet ne bi imali ni taj posao

istina se mora priznati
a to da ljudi iz BGvoza se maksimalno trude
sa onim sto polu raspadnutim raspolažu, niko u svetu stim i ne bi radio (a kamoli i vozio)

Ljudi sa Bgvoza velikim naporom održavaju taćnost reda vožnje
sto je samo san ostatku celokupne železnice
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407069#p407069:30avykit je napisao(la):
mvbg1 » 22 Sep 2016 12:25 am[/url]":30avykit]Ja internet huligan? U redu. :roll:
Još ćes reći i da sam sns bot ali dobro. I ranije si pokušavao da me navučeš na istu foru ali ti nije uspelo.
Kada budeš imao neki konkretan predlog za unapredjenje gradske železnice osim ovog sirovog hejterisanja svega i svačega disktovaćemo.
Do tad... :sesir: :kafa:
Не, ниси бот и не ово није била дискусија. Ти "само" ниси у стању да препознаш очигледне друштвене процесе који су одговорни за овакво стање железница и превоза. Уз то си и дрзак. Кривити ретке путнике железница за ово стање је невероватна количина глупости и безобразлука!
 
Paz tesko je biti objektivan kada radis za Zeleznice, nekako ti llto bude kao dom, postujes,cenih,volis a mane prosto i ne vidis, sta je tu zapravo lose a moze bar malo bolje...
 
Не, проблем је у одсуству било какве грађанске свести. Основна логика налаже да када свако буде радио свој посао на савестан начин у систему онда грађанин неће имати другог избора него да плати ту, у таквим околностима неминовно, квалитетну услугу.

А овде се тражи од грађана да се додатно ојаде како би лопови и нерадници могли да наставе по старом. Да је ово написао пре повећања свих пореза, пре отимања од деце, пензионера, просветара...да би се дало свакојаком олошу па и да разумем некако. Али не, било би пожељно да се последица (сиромашни народ) жртвује за добробит узрока сиромаштву.

Надреализам потпуни.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407249#p407249:1uxebsw6 je napisao(la):
Kolega2357 » 23 Sep 2016 09:55 am[/url]":1uxebsw6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407209#p407209:1uxebsw6 je napisao(la):
spatiotecte » Fri Sep 23, 2016 12:08 am[/url]":1uxebsw6]Razumeo sam da se vozis u lokomotivi zajedno sa masinovodjom teretnog voza ali sta ce ti to kad se sav normalan svet vozi u putnickim vozovima?

Zato sto je Srbija voz katastrofa kompanija prvo sa ovim regio express vozovima koji su bespotrebni putuje isto kao i sa putnickim vozovima. Veliki broj putnicki vozova je ukinut sto je glupost.

A sta to znaci?
Da smo mi budale sto placamo prevoz?
Pa i mi smo svesni da je Srbija voz katastrofa preduzece pa se ne vozimo dzabe u upravljacnici lokomotiva raznih teretnjaka.
 
Beograd naplatom BG:voza gubi jednu od retkih stvari po kojima je bio preteca u Evropi.

Kada je bg:voz uveden pre nekoliko godina bio je racionalni projekat za primer:

- Jednostavnom administrativnom odlukom (uz puno pripremnog rada i pregovora dakako) stvoren je jedinstven brz i pouzdan prevozni sistem u Beogradu
- Iskoriscena je postojeca infrastruktura koja do tada je takoreci skupljala prasinu (Vracarski tunel, podzemne stanice...)
- Koristi se domaca energija (struja) a ne uvozna (nafta)
- Stare RVR garniture remontovane su u domacim preduzecima
- Bg:voz je dobio prednost nad svim ostalim vozovim (ono malo sto ih je opstalo) i time dobio jak takt i tacnost
- Posto je celokupni sistem finansiran iz budzeta prevoz je od pocetka besplatan cime se samo pojacava njegov pozitivni uticaj na grad (putnici rado koriste voz umesto autobusa ili automobila) a smanjuju nepotrebni troskovi (Sistem naplate karata, infrastruktura za naplatu, osoblje za naplatu i kontrolu)

De fakto smo dobili metro bez dodatnog troska, jedan potpis na dobro smisljen projekat bio je dovoljan.

Sve je bilo savrseno, bg:voz je vec nekoliko godina tacan u minut, kapacitet je popunjen, putnici su zadovoljni, saobracajnice rasterecene. Jedino fale javni wc-i na stanicama.

Sta je to sada promenjeno sto opravdava narusavanje jednog od retkih racionalnih i efikasnih sistema u gradu? Jesu li mozda napravljeni javni wc-i pa se zato sada naplacuju karte?
 
Karte nisu naplaćivane zato što su oni bili nesposobni da to sprovedu. Imali smo troškove infrastrukture za naplatu i na kraju smo završili sa polomljenim validatorima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407338#p407338:uyemxm16 je napisao(la):
zidar » 23 Sep 2016 16:39[/url]":uyemxm16]....Sta je to sada promenjeno sto opravdava narusavanje jednog od retkih racionalnih i efikasnih sistema u gradu?....

+ 1 :)

Ma odgovor je svima jasan
Videli da mogu da se ogrebu i sprovedu čak i po cenu urušavanja dostignuca
koje prevazilazi ne samo Evropske
vec i svetske idejne principe 21 veka u javnom transportu

A posle cemo pricati kao ono ,, kad smo mi jeli zlatom kašikom oni su .... ,
...kad smo mi imali Bgvoz , oni su još uvek naplacivali vožnje po sistemu iz 19-20 veka .... ,,

U okviru železnice kao opšte dobro Srbije je i Bgvoz opšte dobro Beograda
nije moguce ga izdržavati-finasirati od naplate vožnje ali je vrlo isplatljivo kako bi se
ostali transporti resursi manje trošili a time kompletan saobracaj bio funkcionalniji

za one koj još uvek ne shvataju da upotrebim primer
kolomasti ne učestvuju u kretanju vozila vec gorivo u motoru
ali zato ne samo da olakšava kretanje vec i čuva to isto vozilo

Tako i Bgvoz usko gledano ne donosi profit
ali je jako koristan kao masovni prevoz i olakšava svima u Bgdu i na indirektan način
znači svi Beogradjani imaju koristi , vozili se njime ili ne


Kratkovidim ljudima to izgleda ovako (kao sto su vec i pisali ovde)
,, ... oni tamo,, se voze a on nema ni prugu a kamoli vožnju za džabe ... ,,

Pravo dostignuce je da se oslobodimo logike ,, da komšiji crkne krava ,,
jer tek tada dolazimo do ispavne
,, to je dobro...takvu kao komšijina krava ili bar tele, kad je vec ima kod nj.
može doci i u moje dvorište ,,

Jer ako uništimo i kod komšije , nece se to proširiti nigde a kamoli kod tih krtkovidih

Prisetimo se Bgvoz koristi istie šine kao i običan metro
Proširenja kraka-mreže šina i na ostale delove grada
nije moguce da se desi od naplate
vec iz budjeta...... a to opet svi finasiraju

a sa logikom crknute krave nikada nece biti moguce proširenje
jer nije normalno a ni po jednom zakonu da se duplo placa na dva mesta za istu vožnju
i u budjet i u apex

Naplatom u Bgvozu dobrim delom ce razjuriti putnike
ali zato razjuice i zainteresovanost za Bgvoz
a tako ce on biti osudjen ne samo na ne proširivanje
vec i laganim umiranje
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407336#p407336:19oyl7a4 je napisao(la):
spatiotecte » Fri Sep 23, 2016 6:30 pm[/url]":19oyl7a4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407249#p407249:19oyl7a4 je napisao(la):
Kolega2357 » 23 Sep 2016 09:55 am[/url]":19oyl7a4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407209#p407209:19oyl7a4 je napisao(la):
spatiotecte » Fri Sep 23, 2016 12:08 am[/url]":19oyl7a4]Razumeo sam da se vozis u lokomotivi zajedno sa masinovodjom teretnog voza ali sta ce ti to kad se sav normalan svet vozi u putnickim vozovima?

Zato sto je Srbija voz katastrofa kompanija prvo sa ovim regio express vozovima koji su bespotrebni putuje isto kao i sa putnickim vozovima. Veliki broj putnicki vozova je ukinut sto je glupost.

A sta to znaci?
Da smo mi budale sto placamo prevoz?
Pa i mi smo svesni da je Srbija voz katastrofa preduzece pa se ne vozimo dzabe u upravljacnici lokomotiva raznih teretnjaka.

Svako ko placa gradski prevoz je bu**** nista se nije poboljsao od kada je BusPlus uveden samo je jos gori postao.
 
a jel ti palcas u Maksiju ako kupujes onaj naduveni hleb :twisted:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407437#p407437:1g1isxtj je napisao(la):
dare » Sat Sep 24, 2016 4:42 pm[/url]":1g1isxtj]a jel ti palcas u Maksiju ako kupujes onaj naduveni hleb :twisted:

Pitanje nema veze sa ovim.
 
tog pitanja se drzao i nas clan Becks89 a to je kako placas hleb u Maksiju tako treba placati i kartu e sad ja se delimicno slazem a i delimicno ne jer ako se covek vozi kratkom relacijom koja je uvrh glave 5 minuta sto bi placao kartu ali kad idem na duze svakako placam
 
Ne treba naplaćivati BG voz nego dići cijene parkiranje i korišćenja motornih vozila. Dio dobijenog novca uložiti u gradsku železnicu
 
Nisam nasao ako ste napisali, pa izvinite. Da li će na kraju BG voz da produzi do Krnjače, do nove stanice?

A ovo za karte, stav o Bus-plusu neću da ponavljam, znate ga. Ali kako god, mislim da bi trebalo da postoji mogućnost da kartu mogu da kupim u vozu, kao sto moze u autobusu. Jer sam mozda zurio, nisam dopunio karticu i nemam mogućnost da kupim kartu u vozilu.
 
Пошто ће се улазак у воз валидирати уласком на перон, логичније је да карта може да се купи на станици.
 
Vrh