Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360732#p360732:23bco4qu je napisao(la):
Norexan » Tue Dec 01, 2015 7:24 pm[/url]":23bco4qu]...
– Мештани су криви за то. Воз је био јефтин, али многи га нису користили јер им станица није била успут. .

Pa jel Beovoz ne ide zato što nema putnika?
 
Znaci nema putnika i zeljeznica je ukinula stajaliste? Ja sam mislio da je ukinuta linija.

Ta udaljenost mjesta od stajalista je zanemariva naspram udaljenosti od Beograda. Moglo se do stajalista autom ili biciklom a onda u voz.
 
Boze, sta sve necu procitati...
Zanemarljiva, a ?

"Sedi, 1 (jedan)!
Vidimo se u avgustu..."
 
Nije ti to Srem. Ko nikada nije prošao barajevsko-lazarevačkim selima taj nema pojma kako izgledaju ova brda na terenu. Iz satelita ne deluje strašno, ali kad treba da se pređe destinacija, uzbrdo, nizbrdo, kroz šumu, kroz livadu, preskoči ostrugu i bagrem, pa preko ograde pa pređi mostić improvizovani ako ima, ako nema, preskači gde je potok najtanji. Dobrodošli u beogradsko predgrađe, i svima savetujem da jedan dan kada ne znaju šta će sa sobom, povedu društvo, sednu u neku bivšu ITS2 liniju, pa presednu na još neku, lokalnu (vremenske karte su čudo), i pronaćiće mesta kakva nisu sanjali da postoje u Beogradu. Idealno za kampere, roštiljdžije, fotografe, hipstere i ostala ljudska stvorenja.
 
Potvrdjujem da je okolina Barajeva puna brda i brezuljaka sa raznim sumama i potocima gde visinske razlike mogu biti i do +/- 100 metara na jako kratkim rasponima.

Pesaciti kroz te provale uopste nije jednostavno.
 
Имам ранч у Борку тако да ми је позната проблематика. И сам сам се питао зашто је станица баш на том месту, у сред ничега.
Рекоше ми да је ту постављена како би била на истој удаљености за житеље свих околних села. У том случају, то би решила једна аутобуска линија која би кружила по селима, али је предуслов проширење и асфалтирање путева који их повезују. Чуо сам да има предлога да се станица измести код пружног прелаза ближе улазу у село. Колико је то истинито, не знам.
Иначе, ове године сам пар пута ишао и враћао се возом и могу рећи да је много удобније него аутобусом.
 
Sasvim razumno rešenje koje je predviđeno i za urbanu Rakovicu. Ja bih prvi koristio bg voz kad nam ga uvedu iako mi je stanica 3500 metara od kuće. Ranije sam koristio tramvaj koji je isto tu dok nam nisu ukinuli fider autobusku liniju. I u slučaju Rakovice i u slučaju sela oko Barajeva, Ralje, M.Požarevca, Stepojevca itd. mreža fider autobusa ili minibusa je odlično rešenje. Sa omogućavanjem unosa bicikla u voz se otvara još više mogućnosti.
 
Случај Борак: Људи, немојте се ложити на новинарска лупетања!

Овде је воз имао довољно путника и поред велике удаљености од насеља, када год по политичким директивама није кварена политика квалитета железнице! Оно што је интересантно, Беовоз за Барајево и Лазаревац је имао највише путника прве године, ако се добро сећам 2001. Тад је ишао до Лајковца, а чак није била ни обновљена деоница од Ресника до Степојевца. Била су 4 пара полазака:
- У 3:20 из Земуна за Лајковац
- У 7:55 из Панчева за Лајковац
- У 15:00 из Панчева за Лајковац
- У 19:45 са Панчевачког моста за Лајковац
Супротни правац:
- У 5:20 из Лајковца за Панлево
- У 10:00 из Лајковца за Земун
- У 18:10 из Лајковца за Панчевачки мост
- У 21:50 из Лајковца за Земун

Методе којима се Партија обрачунавала са својим непријатељем Беовозом су следеће:
- Спиновање у јавности против железнице
- Поигравање са редом вожње. На пример, таман се навикну радници који раде од 7 на воз, долазак у Београд се помери у 7:30, итд.
- Током ремонта већег дела пруге Ресник-Ваљево у неколико фаза, никада у току радова није обезбеђиван алтернативни превоз.
- Приликом продужења Беовоза за Ваљево, направљен је нереалан ред вожње, који подразумева кашњења.
- Поигравање са крајњим дестинацијама у Београду. Последњих пар година се закуцава ексер у ковчег Беовоза тако што се крајња станица поставља у Прокоп. :bash:
- Саботерски менаџмент решавања питања проблема превоза путника у случају сметњи у саобраћају.
- Јединствен тарифни систем, где се благосиљају Ласта, и АТП Панчево, а сатанизују железнице.

Чак и ако је неко полустручан, не би дозволио овакве пропусте. Сувише је јасна саботажа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360807#p360807:2s07ntgv je napisao(la):
laki72 » Wed Dec 02, 2015 11:13 am[/url]":2s07ntgv]Boze, sta sve necu procitati...
Zanemarljiva, a ?

"Sedi, 1 (jedan)!
Vidimo se u avgustu..."

:D
Sto se pravis nevjest Laki.
Lijepo sam napisao "Ta udaljenost mjesta od stajalista je zanemariva naspram udaljenosti od Beograda." Jel nije? Jel blize Beograd tom selu ili zeljeznicko stajaliste? Kad uporedis te dve udaljenosti zar nije udaljenost do stajalista zanemariva?To sto si ti sebi tu recenicu preveo na "stanica je blizu" znaci samo da povrsno citas.

Ako se do stanice ne moze pjeske, moze li se do Beograda? Ne moze.
Da li je lakse biciklom do stanice ili do Beograda? Do stanice
Da li je lakse autom do stanice ili do Beograda? Do stanice

Sada stanovnici tog i okolnih sela moraju da trose znatno vise i vremena i novca da bi dosli do Beograda. Da je voz tu bilo bi im lakse. Jednostavno.
 
@tragac
ne mogu da tvrdim za BeoVoz, ali mogu za BG:Voz, niko ne zabranjuje ubacivanje bicikle u voz. Svaki dan koristim biciklu da bih došao do stanice voza, voz da bih došao do vuka i zatim biciklu do posla.
Kada sam se raspitivao da li bih mogao biciklu u sinobus do crepaje, rekli su mi da može, uz doplatu za biciklu.
verujem da može i bicikla u BeoVoz. e sada što nema biciklistickih staza i traka skoro nigde i što je kultura vozača u saobraćaju očajna pa ljudi izbegavaju da koriste biciklu, to je nešto drugo ☺
 
Ta neka sela u Šumadiji su dovoljno odsečena od sveta. Beovoz im je, uz malo cimanja do stanice, bio kakav-takav brzi i jeftiniji put do centra Beograda. I ukinu im i to. Jbg...na sirotinju i zec dize onu stvar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360950#p360950:2xwpkfoq je napisao(la):
virko » 03 Dec 2015 01:38 pm[/url]":2xwpkfoq]@tragac
ne mogu da tvrdim za BeoVoz, ali mogu za BG:Voz, niko ne zabranjuje ubacivanje bicikle u voz. Svaki dan koristim biciklu da bih došao do stanice voza, voz da bih došao do vuka i zatim biciklu do posla.
Kada sam se raspitivao da li bih mogao biciklu u sinobus do crepaje, rekli su mi da može, uz doplatu za biciklu.
verujem da može i bicikla u BeoVoz. e sada što nema biciklistickih staza i traka skoro nigde i što je kultura vozača u saobraćaju očajna pa ljudi izbegavaju da koriste biciklu, to je nešto drugo ☺
Po pravilu službe ŽS bicikl je je uz doplatu moguće uneti samo u Flirt i u vagon mađarskih železnica. Drago mi je da čujem da su fleksibilni i imaju razumevanja, za razliku od radikalnih birokrata iz GSP.
 
Da vas pitam, iako naslućujem odgovor... Najavili su, konkretno gradonačelnik je najavio, produženje Bg:Voz-a do Rakovice, Resnika za početak 2016. ... Od toga nema ništa?
 
Prvo ide produženje postojeće linije od Pančevačkog mosta do Ovče , po završetku drugog koloseka do Pančeva.
 
Ovo sa selima u Šumadiji može da se reši. Svakako je jeftinije da ideš vozom iz Velikog Borka do Vukovog Spomenika, nego kolima. Da se tu kod stanice napravi neki kulturni parking da ljudi mogu da se parkiraju, posto bi dosli kolima dotle, pa na voz. Isto tako nadkriven parking za motocikle i bilicke, ako neko odluči da do stanice dodje tim vidom prevoza. I tako sa svim selima tog tipa.

I ne može niko da me ubedi da im se ne bi isplatilo. Koliko ima ljudi iz tih sela koji rade u uzem području Beograda, srednjoskolaca, studenata,...???
Sve bi to moglo lako da se reši da je ovo država, ali, jbg, kada je pašaluk...
 
20151128_100048.jpg


20151128_100339.jpg


20151128_100453.jpg
 
Koje je znacenje ovih plakata?

EDIT:
ima li stanica svoje reklamne panoe koje bi mogla da iznajmljuje?
 
Има паное... на једном је реклама за "Инвестбанку", угашену пре 15 година.
 
Види се Рио на слици лево, између стубова, на самом тунелу код перона, плакат ЦИП-а, поред су још и остали панои из 1995. године, за МИН, ЗГОП, БЖЧ, неко предузеће што фарба мостове и сл. И наравно не ради им осветљење. Чудиме да никоме није пало на памет да из изнајмљује неким новим закупцима?
 
Mali je u gostovanju na studiju b pomenuo nabavku novih garnitura za bg voz novo stajaliste ako se dobro secam Kamendin 2.

Sta bi nama od garnitura sto je u ponudi odgovaralo za bg voz?
 
Pa ovi su id*** teske kategorije! Ladno su stavili na sat vremena voz, vise se isplati sada ici autobusom. Voz sam koristio bar 2-3 puta nedeljno da odem sa faxa od Vuka do posla ili obrnuto, plus kada idem negde na Vozdovac odem za par minuta od Vuka do Autokomande... Imam na faksu dosta kolega koje dolaze iz Batajnice, bas ce da ih "obraduje" ova odluka. Jos sto nisu mogli bar par dana ranije da okace ovo obavestenje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar nerece mvbg1 da su uradili samo sitne korekcije nekih polazaka da nije ovo red voznje za vikend
 
Vrh