Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Вожд":2ryxotr8 je napisao(la):
У близини станице Тошин бунар, чест гост је и један коњић..

Вожде, вероватно си мислио на овог дасу, који мирно гледа негде у даљину, не бојећи се у опште аутомобила који пролазе. Слике сам снимио септембра 2014. на раскрсници Тошиног бунара и Николе Добровића.



А ово је мајка овог ждребета, која ето мирно дрема на трави у блоку 37, на раскрсници Тошиног бунара и Булевара Милутина Миланковића. Слику сам снимио априла 2013. године.


А што каже Најџел, власник овог ждребета, а кобиле, је један циганин из оближњег нехигијенског насеља, које је одмах ту поред зграде пореске управе Нови Београд :D .
 
Хе, хе, свака част за фотке и познавање педигреа, укњижен плусић.. :)
, заиста изненади се човек када прође поред коњића који на метар од њега мирно пасе, не обазирући се на људе који циркулишу око њега, да не помињем друмски и шински саобраћај.. :)
 
Па често туда пролазим, а и виђам цигу кад се возика и по Бежанијској коси, сад са упрегнутом кобилом и ждребетом које трчкара поред мајке. Иначе ждребе обожава шећер у коцкама, а и слаткише, у ташни увек имам неки слаткиш и коцке шећера (за њега :D ) па кад га видим, приђем му, мало га помазим и почастим. :)

Вожде, сад ће Игор да нам удели жути картон јер пишемо о коњима, а не о БГ возу :lol:
 
Мој наклон Гаго (и вееелики плус) за твоју племенитост према овом дивном бићу.. :D

Нееће, па коњи су атракција ЖСТ Тошин Бунар, која ето има свој мини зоо врт. :)
 
Маните се коњовоза, ЖС су и званично капитулирале пред СТУ екипом јер овај графит стоји већ 2 године
BG:Voz Wholetrain (2 years later) by Somi303, on Flickr
У то име, СТУ је и суседни вагон потписао, за наредне две :kafa:
STU did it again by Somi303, on Flickr
 
Хвала Вожде.
Од покојног оца сам наследио ту љубав према коњима. Био је војно лице и радио је у касарни "Коњичка школа" у Земун, док је војска имала коњичку јединицу и којом је он командовао. Често се и такмичио (препоне) на Хиподрому, и мене је стално водио на та такмичења, што је за мене тада као клинца, био велики доживљаја. Иначе је коњичка јединица сваки пут била, док је нису укинули, и на првомајским парадама. Ах та лепа и безбрижна времена.
 
Somi303":17ql789b je napisao(la):
Маните се коњовоза, ЖС су и званично капитулирале пред СТУ екипом јер овај графит стоји већ 2 године

Pa nije to ni tako lose. Ja bih (da sam neko) raspisivao svake godine konkurs za oslikavanje vozova a najbolje rjesenje bih nagradio i naravno imali bi umjetnicka djela na sinama :D
Uostalom, znas kako se kaze "Koga ne mozes pobjediti - pridruzimu se", a ocito da ЖС ne mogu pobjediti grafiti a kamoli trositi novac na ciscenje.
P.S. Somi, sta je СТУ?
 
Слажем се са тиме. Нека дозволе да се БГ:воз изграфитира у сарадњи. Ако ништа друго, графитери се поштују међу собом и неће бити прежвркавања а прозори ће остати читави.

Замену графита радити на годину дана.
 
Grafiteri se postuju medjusobno... (?)
A mogli bi da postuju i ostalih 99,9% populacije, zar ne?
 
Negde u Americi ili u Rusiji , ljudi su se dosetili i uputili javni poziv grafiterima da oslikaju vozove , i nakon toga više nisu imali problema sa grafiterima i žvrljačima , jer su čak i sami grafiteri počeli da čuvaju ono što su oni radili , a trudili su se da to što urade izgleda što bolje.
 
Dobro da ali nije normalno da vozovi budu izvrljani i da se ljudi pomire sa tim kao sto su ovde poceli da se pomiruju sa cinjenicom da svaka garnitura treba da bude remek delo STU-a.
 
RioBL":1pua76wf je napisao(la):
Somi303":1pua76wf je napisao(la):
Маните се коњовоза, ЖС су и званично капитулирале пред СТУ екипом јер овај графит стоји већ 2 године

Pa nije to ni tako lose. Ja bih (da sam neko) raspisivao svake godine konkurs za oslikavanje vozova a najbolje rjesenje bih nagradio i naravno imali bi umjetnicka djela na sinama :D
Uostalom, znas kako se kaze "Koga ne mozes pobjediti - pridruzimu se", a ocito da ЖС ne mogu pobjediti grafiti a kamoli trositi novac na ciscenje.
P.S. Somi, sta je СТУ?
СТУ је назив групе која влада БГ:Возом, не могу да верујем да ЖС нису успеле за 2 године да оперу прозоре да се из вагона нешто види. Вероватно ће до краја године сви вагони бити урађени од стране СТУ групе..
 
solecar":3e7guq25 je napisao(la):
Negde u Americi ili u Rusiji , ljudi su se dosetili i uputili javni poziv grafiterima da oslikaju vozove , i nakon toga više nisu imali problema sa grafiterima i žvrljačima , jer su čak i sami grafiteri počeli da čuvaju ono što su oni radili , a trudili su se da to što urade izgleda što bolje.

Управо тако. Систем не може да добије битку са графитерима ни у далеко уређенијим друштвима од нашег. Имајући то у виду, онда је боље легализовати проблем, тј. увести га у токове на тај начин да нико не буде оштећен.

Железнице Србије немају капацитет да заштите возове, немају средства да их чисте и стога је далеко боље, лакше, јефтиније и лепште да се удруже са графитерима и заједно од возова направе заиста уметничка дела која ће бити компактна и целовита а притом ће и путницима бити комфорније јер ће прозори остати читави.

Мени као путнику не смета изграфитиран воз (споља), мени сметају ишарани прозори.
 
Мислим да самим железницама графити праве проблем кад прекрију техничке ознаке на возу, углавном се само на тим деловима и састружу графити. А сад, питање је да ли би се графитери међусобно поштовали, град је пун прецртаваних графита и мурала од којих многи и оплемењују простор, попута мурала познатих личности (Тесла, Принцип, Десанка, Карађорђе, Дража или мурали на зидовима у парку на Славији који су ишарани неким небулозним текстом, исто је и са бетонским зидом код укључења на Бранков мост са Зеленог венца, а да не спомињем разноразна навијачка препуцавања по зидовима и фасадама, читави блокови су офарбани у клупске боје, цела приземља, клупе, бетонске канте за смеће, жардињере, све је црвено-бело или црно-бело, негде и ивичњаци. Е сад замислите да неко ЕМВ 412/416 префарба у клупске боје и онда почну да се препуцавају преко воза, позивају на утакмице, траже правду, терају лопове... :D
 
Treba takodje uzeti u obzir da grafitere lozi da ispise grafite i murale na mestima gde je zabranjeno.

Ako se zeleznice srbije dogovore sa njima da urade grafite na vozovima, to njima nece ni biti interesantno dugorocno jer nije to taj adrenalin da ti isaras voz a da moze neko da te uhvati.
 
A treba uzeti u obzir i da ljudi imaju potrebu za likovnim izrazavanjem a ne samo za adrenalinom. Od prvog poriva bi mogli napraviti umjetnicki festival a od drugog mozda ekstremnu sportsku disciplinu :D
 
spatiotecte":3r0yag3r je napisao(la):
Treba takodje uzeti u obzir da grafitere lozi da ispise grafite i murale na mestima gde je zabranjeno.

Ako se zeleznice srbije dogovore sa njima da urade grafite na vozovima, to njima nece ni biti interesantno dugorocno jer nije to taj adrenalin da ti isaras voz a da moze neko da te uhvati.

Tačno tako. I treba praviti razliku između onih koji to rade žvrljanja radi i onih koji to rade na umetnički način (bilo za svoju dušu , bilo po porudžbini). Najbolji primeri umetničkih grafita rađenih za svoju dušu su grafit Dokovića na staroj Bežaniji , ili u Južnom bulevaru grafit Dude Ivkovića i Radomira Antića. Primer grafita po narudžbili je podzemni prolaz kod zgrada na uglu Cvijićeve i Bulevara Despota Stefana.
 
Да се не лажемо, STU екипа не шара возове као уметничко дело, већ се просто потписује својим скраћеницама-надимцима, и евентуално нацртају неку карикатуру (Џокера, полицајца, цртача графита, Булдога из Паје Патка...), и реално то је у суштини слична ствар као кад се на неком игралишту графитом потпише екипа из краја, само што STU користи други "фонт" који се више ликовно истиче од неког локалног потписивања или навијачких тагова.
 
Verovali ili ne, nocas sam polu bunovan trazio nekog druga na fejsu i nenamerno poslao zahtev za prijateljstvo jednom clanu grupe grafitera STU a da nisam to ni provalio u tom trenutku.

Jutros sam tek video da je prihvatio moj zahtev.

10917417_10203583937708376_2799473142521452605_n.jpg
 
Eto vidis Spatio...nije to slucajno. To je neki predznak :roll:
 
Vrh