Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

boca-ica":towncfe3 je napisao(la):
Gaga , kako bi lepo ,,legla,, jedna širokougaona sličica
sa tog vidikovca iznad tunela Tošinog bunara Bgvoza :)
Боцо, слажем се, али Фуџџџииииииииии А 210 који имам нема ту могућност снимања, тј. не може да се стави широкоугаони објектив. Апарат је стара генерација тј. прва генерација дигиталних фотоапарата. Али, добро је и овако завршава посао, а ево пар "панормаских" :) сличица са овог места, тог истог 18. априлског "јесењег" :p дана.




 
spatiotecte":1kstcxhe je napisao(la):
Kad se sve to gradilo 70tih, ostalo je da se izgradi nova stanicna zgrada, inace slazem se, ova kucica je smesna u odnosu na predimenzionisanu stanicu Zemun.
Železnička stanica Zemun nije predimenzionisana. Ona je, ustvari, prijemno-otpremni park tehničko-putničke stanice Zemun. U takvim stanicama gotovi sastavi vozova čekaju uključivanje u saobraćaj, ili vozovi, koji su završili vožnju čekaju održavanje po pola sata i više. Tako nešto ima u svakoj početno-završnoj stanici, uključujući i sadašnju Beograd glavnu.
 
Zemun Novi grad je na neki način slepo crevo Zemuna, jer nikada nikome nije bio atraktivan, i nikada se nisu izgradili nikakvi objekti, ni zabavni sadržaji, ni ugostiteljski objekti, ni sportski sadržaji, ni trgovinski objekti, apsolutno ništa osim stambene zone, a kada pogledaš, šta taj deo Zemuna ima? Ima železničku stanicu, ima izlaz na autoput, ima okretnicu sa nekoliko jako frekventnih linija za sve pravce, i meni uopšte nije jasno kako je taj deo Zemuna uspeo da ostane toliko mrtav.
 
мали оф

Својевремено је Гугл уместо кошења траве довео козе јер тобоже косилице ослобађају угљен диоксид. То што је менаџмент на посао долазио личним авионом нема везе.

Имајућу у виду да железница несумњиво подиже квалитет ваздуха у граду измештајући загађење тамо где је мања концентрација људи ове овце би могле да се искористе да се додатно повећа грин имиџ :)
 
orion":3oinfbf4 je napisao(la):
ове овце би могле да се искористе да се додатно повећа грин имиџ :)

Ove ovce su samo podigle "palanka imidz" Beograda.
 
EUKALIPTUS":3vorude3 je napisao(la):
Zemun Novi grad je na neki način slepo crevo Zemuna, jer nikada nikome nije bio atraktivan, i nikada se nisu izgradili nikakvi objekti, ni zabavni sadržaji, ni ugostiteljski objekti, ni sportski sadržaji, ni trgovinski objekti, apsolutno ništa osim stambene zone, a kada pogledaš, šta taj deo Zemuna ima? Ima železničku stanicu, ima izlaz na autoput, ima okretnicu sa nekoliko jako frekventnih linija za sve pravce, i meni uopšte nije jasno kako je taj deo Zemuna uspeo da ostane toliko mrtav.
Suština terminusa i jeste da se nalazi tamo gde najmanje smeta, jer se tu vozila zadržavaju, eventualno servisiraju, dakle prave se zastoji i gužve, mnogo je bolje rešenje to, nego recimo Venac, gde niti imaš gde da parkiraš da sačekaš polazak, niti možeš ko čovek da odeš i izvršiš nuždu, a da nekom ne smetaš, neko ti ne svira i sl. Isto recimo Trg Republike, terminus na kome je večno gužva i još utiče na ostali saobraćaj koji je u tom delu grada veoma često gust. Takođe, slični problemi kao i na Vencu. To su terminusi gde se vozila u startu pune, puno putnika na početnoj i to je takođe jedan od problema, barem po meni...
 
Trebaju mi broj i clan pravilnika koji definise cistocu vozova bilo negdje kaceno nemogu da nadjem
Takodje evidencicki brojevi vozova svih 9 garnitura koje saobracaju u sistemu bg voza
Ajmo zeleznicari akcija
 
Da li si odlučio da se obračunaš sa grafitima?
Meni je jezivo to što oni dovedu lika u emisiju, koji sam priznaje da je škrabao vozove, i kaže kako to nije to, ako se grafiti pišu samo na predviđenim mestima, i kako je to umetnost, mladalački bunt i slično, pritom se na TV-u predstavlja nekim idiotskim nadimkom, ne ume da sastavi rečenicu a da ne koristi šatrovački, i vlast ne reaguje. Pa taj je mogao direktno iz emisije da ide na neki društveno koristan rad, da tamo ispoljava bunt.
 
EUKALIPTUS":3rw18mgw je napisao(la):
Da li si odlučio da se obračunaš sa grafitima?
Meni je jezivo to što oni dovedu lika u emisiju, koji sam priznaje da je škrabao vozove, i kaže kako to nije to, ako se grafiti pišu samo na predviđenim mestima, i kako je to umetnost, mladalački bunt i slično, pritom se na TV-u predstavlja nekim idiotskim nadimkom, ne ume da sastavi rečenicu a da ne koristi šatrovački, i vlast ne reaguje. Pa taj je mogao direktno iz emisije da ide na neki društveno koristan rad, da tamo ispoljava bunt.
О којој је емисији реч?
 
Ne sećam se, ali znam da je Goran Vesić bio gost, i setio sam kako se taj lik zove - Lortek.
 
Emisja da mozda ne pricali su o fasadama i grafitima imate je na sajtu rts
 
beovoz1.jpg


beovoz2.jpg
 
^^ E neka su se setili da postave redove voznje, 4 godine ih smaramo da to urade.

Bolje i ovako nakaradno nego nista.
 
Ovo je slikano u Prokopu , i postoji samo u smeru ka Pančevačkom mostu. Osim tu , postavljeno je još samo u Vukovom spomeniku , koliko sam mkogao da primetim. Ovo već duže vreme stoji tu postavljeno , ali nikako nisam stizao da slikam ranije.
 
Sramota za krak ka Rakovici, po 2 polaska dnevno...
 
У близини станице Тошин бунар, чест гост је и један коњић..
 
Који успут доведу особе Ромске популације ,који живе у Ромском насељу недалеко од стајалишта Тошин Бунар.
 
Vrh