Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Одговор: Тако нешто је нормално у Белгији, али не и Србији. Сам Бусплус, уместо да олакша, он отежава примену оваквог концепта. На пример, било би могуће све станице оградити, увести наплату на улазима на перон, а размена база података да се врши док је воз у станици/на стајалишту. Кондуктер/контролор може тачно проверити где је ко ушао, за путнике са папирним картама користити бар код за чекирање за улазак.
 
boca-ica":19ae6cak je napisao(la):
Da jeste ushičenje da u ovom gradu nije sve izgubljeno
nakon gadnih iskustava sa vozačima autobusa o koima je i na nj. temi mnogo puta i pisano
Sve pohvale za vredne, budne i pažljive prema gradjanima ,mašinovodjima BGvoza :pob:
Hvala na lepim recima. Trudimo se koliko mozemo da u ovo ludo vreme olaksamo zivot barem na ovakav nacin. Nije nesto ali bolje ista nego nista. :kk:
 
I nisam bio onda na vozu Boca. :kk: Ali bi isto postupio. :D
 
Хоће ли да "Имамо план" апдејтује ред вожње Беовоза/БГ:ВОЗ-а? Поготову што постоје опет директни вотови за Панчево, 8 пари полазака!
 
I moze li na neki nacin da se apeluje na DJP da se oznaci BG voz sa nekim displejem ili necim slicnim tome,cisto da se razlikuje od ostalih?
Npr radnim danom izmedju 8:50 i 9:00 ujutru kroz stanicu Tosin Bunar prolaze dva voza,jedan BG Voz,a drugi je voz iz Sida za BG.
I sve dok ne skrene levo ili produzi pravo posle stanice NBGD,ne mozete znati sa sigurnoscu jeste li u pravom vozu.
 
Нови ред вожње Панчево - Београд је, штавише, врло добар! Запослени ујутру могу да стигну на посао у Београду на сваки пун сат.
 
Karlo del Ponte":qtjl09ht je napisao(la):
Хоће ли да "Имамо план" апдејтује ред вожње Беовоза/БГ:ВОЗ-а? Поготову што постоје опет директни вотови за Панчево, 8 пари полазака!

Kada u Srbiji novi red voznje ne bi bio strogo cuvana tajna sve do poslednjeg dana, lako bih unapred pripremio nove tabele i okacio ih na sajt vec sutradan :)

Ali posto rukovodstvo zeleznice, jedinstvena pojava u Evropi, do poslednjeg trenutka ne pusta informacije, azuriracu sajt cim budem imao malo vremena.

Ima li promena u redu voznje BG:voza?
 
Па, нисам упоређивао, али ми се чини да је продужен интервал у којем возови иду на сваких 15 минута - све до 18.30, што би такође било за сваку похвалу.
 
Nisam ni ja upoređivao , već sam samo pročitao na par mesta informaciju , i svuda je pisalo da nije ništa menjano. Sad sam samo na čas bacio pogled na "stari" red vožnje , i u njemu piše da je interval na svakih 15 minuta do 18:30 , tj. tako je odavno.
 
Vrlo dobro zapažanje :kk:
Nikola '93":3ay41jvi je napisao(la):
I moze li na neki nacin da se apeluje na DJP da se oznaci BG voz sa nekim displejem ili necim slicnim tome,cisto da se razlikuje od ostalih?
Npr radnim danom izmedju 8:50 i 9:00 ujutru kroz stanicu Tosin Bunar prolaze dva voza,jedan BG Voz,a drugi je voz iz Sida za BG.
I sve dok ne skrene levo ili produzi pravo posle stanice NBGD,ne mozete znati sa sigurnoscu jeste li u pravom vozu.

Mnogo lakse je označiti taj jedan voz iz Šida za Bgd
naročito što se STUekipa postarala da ni jedna oznaka ne bude uočljiva na BGvozu

Treba utvrditi da li uvek iste mašine (1-2) vuče Šidske vagone
jer u tom slučaju mnogo lakše je njih ,,nekako,, označiti :)
 
BG-VOZ saobraca nepromenjeno u odnosu na prosli red voznje.
 
Nema nikakvih promena za BG:voz.
Što se tiče Beovoza čini mi se da je poneki polazak za Pančevo dodat, ali ne održavaju se svi. Uvedena je linija Pančevo - Požarevac (ali se vodi kao običan putnički). U redu vožnje se nalaze i linije Pančevo - Mladenovac i Pančevo - Ripanj, i se one ne održavaju.
Redovi vožnje još nisu izašli, što je kriminalno!!! Tek preključe su postavljeni na sajt ŽS, ali bez oznake da dobar broj polazaka ne saobraća.
Čak ni otpravnici ni dispečeri 6 sati pred prelazak na novi red vožnje nisu znali koje linije i koji polasci se neće održavati!
 
На станици Вуков споменик налепљено је обавештење да неколико полазака за Панчево Војловицу изостаје почевши од 14.12. Што ли су их онда уводили...

Иначе, пошто ових дана због кинеског самита идем на посао БГ:возом, могу да кажем да функционише одлично, и да су возови пуни. Синоћ у осам из града без места за седење.

Мрак у кабини због графита на прозорима квари утисак, као и хигијенско стање неких становника предграђа, мада има и сасвим финог и дотераног женског живља...
 
Da li neko moze da mi kaze koji tacno vozovi "privremeno ne saobracaju"

Sastavio sam red voznje za liniju Pancevo-Pancevacki most-Rakovica-Pozarevac/Mladenovac/Valjevo ali ne bih da ga objavljujem sa vozovima koji ne postoje.
 
Пантограф":252nd42m je napisao(la):
Иначе, пошто ових дана због кинеског самита идем на посао БГ:возом, могу да кажем да функционише одлично, и да су возови пуни. Синоћ у осам из града без места за седење.

Naravno da su puni , kada 23 ide preko Vukovog spomenika u 19h , a u obaveštenjima stoji da će povremeno zatvaranje saobraćaja biti do 17h.
 
zidar":fc6361x1 je napisao(la):
Da li neko moze da mi kaze koji tacno vozovi "privremeno ne saobracaju"

Sastavio sam red voznje za liniju Pancevo-Pancevacki most-Rakovica-Pozarevac/Mladenovac/Valjevo ali ne bih da ga objavljujem sa vozovima koji ne postoje.


"До даљњег" не саобраћају :
(са станице Вуков споменик)

За Панчево Војловицу:
воз бр. 6050 с поласком у 7:01
5001, у 8:23
6002, у 14:35
6052, у 20:09

За Младеновац:
6053, у 16:45

За Рипањ:
6003, у 12:31

За Земун:
7000, у 8:47 (нисам лепо видео време поласка)
7012, у 22:17
 
@Пантограф

Hvala puno, sad mogu da zavrsim posao.
 
Kolike su cene na linijama Beovoza i šta to znači "Beovoz, a vodi se kao putnički"? Meni ove akrobacije uopšte nisu jasne.
I, jel istina da više nema vožnje do Lazarevca za 100 kinti?
Ja sam jedno vreme mislio da je beovoz ukinut, a onda vidim da se spominje taj termin, ali kao, vodi se kao putnički. Neka mi neko objsani.
 
Zeljeznice oce da sahrane termin beovoz kao kategoriju
 
Vrh