Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Јесте. Тако бих се звао на македонском. Ми звездаши одувек пратимо баскет :)
 
Јуче схватих да БГ:воз и недељом има путника колико хоћеш. Најмање 150 их се измењало између Тошиног бунара и Вука, а из Батајнице је дошао полупопуњен.
 
Сигурно. И суботњи ред вожње треба некако појачати, јер је тада још више путника.
 
Čisto informativno. Jel ima nekih razmatranja, planiranja istraživanja o BG vozu prema Ralji, Parcanima, Velikoj i Maloj Ivanči, Popovićima.... itd, jel ima nešto u tom smeru?

Moj kolega plaća mesečnu kartu za Lastu 7000 dinara, a iz sela je u okolini Ralje !!!
 
Najbolje bi bilo recimo , da subotom i u vreme spica ide na 15 - ak minuta , a da ostalim satima saobraca na pola sata , a da nedeljom celodnevno saobraca na pola sata.
 
@Moravac
Најдаље су планирали БГ:воз до Ресника. Постоји Беовоз за Младеновац, али захваљујући нечијој диверзији (вероватно аутобужџијског лобија) његова почетна станица је - Прокоп, због чега има неколико пута мање путника него да иде ка Панчевачком мосту, или према Земуну.
 
@solecar
С тим што ја мислим да радним даном целог дана треба да иде на 15 минута, с тим да у шпицу иду дуже композиције. То, додуше, неће скоро бити могуће.
 
solecar":zizdx8v2 je napisao(la):
Najbolje bi bilo recimo , da subotom i u vreme spica ide na 15 - ak minuta , a da ostalim satima saobraca na pola sata , a da nedeljom celodnevno saobraca na pola sata.

суботом може на 20 минута у шпицу

Пантограф":zizdx8v2 je napisao(la):
@solecar
С тим што ја мислим да радним даном целог дана треба да иде на 15 минута, с тим да у шпицу иду дуже композиције. То, додуше, неће скоро бити могуће.

и ја бих то волео, али неће да може (то сам видео у Стокхолму, сваки дан метро има исти такт, само викендом иду краће композиције)
 
Pa do ralje ide gradski bus sa trosarine , neka proba kobinovati kola do ralje i gradski bus , mislim da bi ga izaslo jeftinije
 
Nedavna obustava rada Bgvoza pokazala je značaj održavanja nj.redovnog saobacaja
kao neophodne komponete življenja u Bgdu. Naravno da tada život nije stao
ali svrstao se , rame uz rame ,sa tramvajskim i trolejbuskim saobracajem

Na žalost briga o održavanju Bgvoza po nekom malogradjnskom stereotipu daleko manja nego za navedene
sto se lako može primetiti uglavnom samo od strane korisnika-putnika

Povremeno tramvaji i trolebusi se ,,lickaju,, pa i novi nabavljaju ponekad tu i tamo produžava-proširuje i nj. mreža
a Bgvoz se preraubovan cedi u nedogled sa neskrivenim pomanjanjem volje za vracanje na trase prdhodnika tj Beovoza
kao bez ikakve mogucnosti za učestaliji takt a kamoli za neko produženje ili proširenje istog

Ubiše nas nadležni , robovi malogradjanskih stereotipa :(
 
Bez ulazenja u politiziranje, ipak primecujem da je prethodna vlast vise ulagala i prosirivala BG voz nego SNS.
Ovi sada samo odrzavaju (i to na nekom minimalnom nivo-u) ono sto je prethodna vlast pokrenula i dogradila.
 
direktor":3jakznvr je napisao(la):
Pa do ralje ide gradski bus sa trosarine , neka proba kobinovati kola do ralje i gradski bus , mislim da bi ga izaslo jeftinije

Nije.
Od Ralje do njegovog sela (cca 10 km) karta je 180 rsd
 
Moravac":3fcwcebc je napisao(la):
Čisto informativno. Jel ima nekih razmatranja, planiranja istraživanja o BG vozu prema Ralji, Parcanima, Velikoj i Maloj Ivanči, Popovićima.... itd, jel ima nešto u tom smeru?

Moj kolega plaća mesečnu kartu za Lastu 7000 dinara, a iz sela je u okolini Ralje !!!
Ако говоримо о доносиоцима одлука, односно власти, нема!

Ако ћемо о разматрањима осталих, до сада једино ми у Удружењу љубитеља железнице, смо то озбиљно разматрали, и за сада нити смо покретали петиције, ни протесте, нити писали чланке. Тек истражујемо ситуацију на терену, а да би покренули неку озбиљну акцију, најнеопходнија ствар је ангажовање оних, који би такав превоз користили сваки дан.

У односу на оно што је могуће на овој једноколосечној прузи, и транспортну тражњу на том правцу, Дошао сам до следећег реда вожње:

Поласци из Младеновца ка Београду (скоро сви до Овче):
4:05, 5:05, 6:05, 7:05, 8:05, 10:05, 12:05, 14:05, 15:05, 16:05, 18:05, 19:05, 20:05, 22:05

Поласци из Рипња ка Београду (скоро сви до Овче):
4:56, 5:26, 5:56, 6:26, 6:56, 7:26, 7:56, 8:26, 8:56, 9:56, 10:56, 11:56, 12:56, 13:56, 14:26, 14:56, 15:26, 15:56, 16:26, 16:56, 17:56, 18:56, 19:56, 20:06, 20:56, 21:56, 22:56

Поласци из Овче за Рипањ (до Вуковог споменика за 14 минута):
5:30, 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 (укупно још 4 поласка из депо-а у Земуну).

Поласци из Овче за Младеновац (до Вуковог споменика за 14 минута):
6:00, 8:00, 10:00, 12:00. 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 20:00, 22:00 ( још два поласка рано ујутру из депо-а у Земуну).

За ово је потребно укупно 6 композиција радним даном, а наравно да би викендом требало смањити број полазака, за трећину приближно. Ово је само једна од концепција решења, а ако би био изговор "нема пара за нове композиције, а старих немамо довољно", можемо од Немаца узети повољно половне вагоне са по два широка врата, а на крају преправити управљачницу да направимо "пуш-пул". Ево таквих вагона у Албанији и Бугарској, а и Хрвати их имају доста:
Albania-train-2014.jpg

Bulgarian-Railways-300x195.jpg
 
Beovoz prepolovio broj polazaka za Požarevac. A ja sam se juče vozio klasičnim vozom na kome je iskočilo grejanje malo po polasku.
Inače koliko čujem fale nam i vagoni za obične vozove pa svuda ide po jedan vagon. Tuga..
 
Gorstak89":1tuucr0q je napisao(la):
Beovoz prepolovio broj polazaka za Požarevac. A ja sam se juče vozio klasičnim vozom na kome je iskočilo grejanje malo po polasku.
Inače koliko čujem fale nam i vagoni za obične vozove pa svuda ide po jedan vagon. Tuga..
Molim te prenesi nam koliko je bilo putnika i koliko je trajala voznja od Pozarevca do Beograda?
 
Izvinjavam se sto prekidam na kratko temu
ali sa lepim razlogom
Večeras me je prijatno iznenadio mašinovodja Bg voza
Na Tošinom bunaru i ako sam punim trkom pojurio da stignem na polazak za Bataju
zafalilo mi je par metara uz stepenice i vrata pred poslednjeg vagaona se zatvoriše...
Po inerciji i ako znajuci da je ne moguce, prišao sam vratima voza
i gle čuda umesto da se zahuhta u tunel .... vrata se otvoriše
Budno i pažljivo oko mašinovodje ,opazilo je malenu figuru u daljini retrovizora
A za mene, jeste ushicenje
naravno da sam se u Bataji lično zahvalio čoveku
koj je izjavio da su mu se svega par takvih putnika
u proteklih desetak godinna zahvalili
a ostali odjure dalje za životom...

Da jeste ushičenje da u ovom gradu nije sve izgubljeno
nakon gadnih iskustava sa vozačima autobusa o koima je i na nj. temi mnogo puta i pisano
Sve pohvale za vredne, budne i pažljive prema gradjanima ,mašinovodjima BGvoza :pob:
 
Broj putnika je varirao od stanice do stanice, dosta srednjoškolaca je koristilo prve 3-4 stanice. ali to dosta je desetak možda 15 ukupno. Ja mislim da voz nikada nije imao više od 20 putnika. Možda 30. Često sam bio i sam u svojoj polovini vagona. Međutim, problem je bio i jako loš marketing, tj nije ga ni bilo. Da su se oglasili kako voz mahom ne kasni i kako je cena karte daleko manja od autobuske verujem da bi bilo putnika. karta u jednom pravcu je 320 din a meni sa studentskim popustom je za bus preko 700.
Put obično traje oko 2 sata i 20 minuta, ali samo vreme zavisi od polaska do polaska, dešavalo se i da čekamo neki drugi voz na nekoj stanici jer je pruga jednokolosečna. Bus ide 1h i 15 min a ja sam kolima putovao oko 50 minuta. Kolima me u jednom pravcu izađe put oko 1000 din :)
Kašnjenja su postojala ali oko 5 minuta uglavnom. Poslednji voz kojim sam došao nije bio beo voz, kasnio je preko pola sata. Grejanje je puklo odmah po polasku, smrzo sam se i više neću ići vozom. Smanjili su i broj polazaka sa 6 na 3. A tuga me uhvati kad vidim crvenu lokomotivu koja vuče jedan vagon.
 
prosto pitanje:

šta sprečava železnicu da polaske za NS i ka jugu organizuje iz Pančeva, i da dogovori s gradom da gsp karte važe na teritoriji grada, a tu uzima zaradu kao i bilo koji drugi subvencionisani prevoznik?

možda trenutno nema vozova, ali biće ih..
 
Vrh