Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Не мора да се разбија стајалиште, постоји мало скупља, али боља варијанта подизања насипа
 
Матеја Бељан":3f12c1xo je napisao(la):
Не мора да се разбија стајалиште, постоји мало скупља, али боља варијанта подизања насипа

Nešto kao tramvajsko stajalište "Zvezdara (pijaca)" u smeru ka centu?
 
Ne znam šta je rađeno na tom stajalištu. Prosto naspe se ispod više tucanika i šine se podignu
 
solecar":7z2uh4ox je napisao(la):
Матеја Бељан":7z2uh4ox je napisao(la):
Не мора да се разбија стајалиште, постоји мало скупља, али боља варијанта подизања насипа

Nešto kao tramvajsko stajalište "Zvezdara (pijaca)" u smeru ka centu?
Tu je napravljen nasip na stajalistu cime je smanjena visinska razlika od poda tramvaja do stajalista.Ali tu je stajaliste bilo nize od previdjenog dok je kod bg voza stajaliste vise od previdjenog,stoga ide varijanta koju Mateja pominje.
 
Djaba sve i visina stajališta, kada je mali minus i malo snega obora garnituru za garniturom :rant:
ako tako nastavi , ozbiljno ce poljuljati teško stečeno poverenje u pouzdanost
a bez pouzdanosti onda ce opet ljudi navaliti u autobuse a gradska zeleznica gledati u prazne prste :dil:
ko sme i zasto se igra sa pouzdanošču :evil:

vise mi je krivo sto nije ostvaren polazak u 19,09 sa Fransa ka Batajnici
nego sva preživlena ledena bus-muka :(
 
Beovoz je dosta redukovan, kako za Inđiju, tako i za Ripanj/Mladenovac. Mogli su da uvedu liniju Nova Pazova - Rpanj da bar nekako iskoriste tu garnituru. A ovo sakaćenje linije Batajnica - Inđija je skandalozno. Prvi put se jedna garnitura koristi i za brzi, i za putnički i za Beovoz :S
 
Nemoze da se podize visina sina zbog propisa onda mora da se podize i kontaktna mreza sta bi ste uradili u vukovom spom prosirivali tunel.Voz sljaka odlicno licno u nedjeluj samo niko necisti smetove na peronima pa vrlo lako moze neko skliznuti na sine.Nemaju radnika jer ovi ciste skretnice da ne zalede nerade grijaci.Bitno da u gumenjari ima viska ljudi
 
Koliko ja znam mogu da se podižu šine na Vuku, a da se podiže kontaktna mreža. To bi, kad bi se uradilo, verovatno bio maksimum.
 
Матеја Бељан":4zskgdk3 je napisao(la):
... Prvi put se jedna garnitura koristi i za brzi, i za putnički i za Beovoz :S
Nije u pitanju brzi voz i to je obična greška. Taj voz iz Batajnice saobraća kao putnički i ako bolje pogledate red vožnje videćete da mu putovanje do Šida za dvadesetak minuta traje duže od svih drugih putničkih vozova na tu stranu.

direktor":4zskgdk3 je napisao(la):
..Voz sljaka odlicno licno u nedjeluj samo niko necisti smetove na peronima pa vrlo lako moze neko skliznuti na sine.Nemaju radnika jer ovi ciste skretnice da ne zalede nerade grijaci...i
Ovakve zime i nisu neki problem za RVR garniture. Prošlu zimu, a evo i početak ove, one su odradile sasvim korektno. Nama problem predstavljaju skretnice koje nemaju grejače a takve su sve u stanicama Novi Beograd, Zemun i Batajnica. Dakle ključne stanice. Nije neki veliki izdatak da se ugradi dvadestak grejača samo na one najosnovnije skretnice u ove tri stanice i garantujem da bi se saobraćaj odvijao bez većih problema i u ovakvim uslovima. Nadam se da će neko iz Direkcije za Javni Prevoz preduzeti nešto u tom smislu.
 
Pa zar moramo peticijom (molba na kolenima) da ih molimo da urade voj posao
toliko mladih i pametnih cekaju dobro placeno mesto koje zauzimaju
 
мени само није јасно где планирает да провучете тај фамозни источни крак уз аутопут? за то заиста нема места...експропријација би коштала доста доста.
 
Jel zna neko da li ce biti nesto od linije Resnik-Prokop ili kako vec? Tu i nema puno stanica, a za dalje produzavanje (Vuk i Nbg) moraju da se dogradjuju koloseci na nekom delu trase?
Svratio sam na temu metro i video da smo mi u teskom kanalu i da ce od toga nesto biti tek za 25-30 godina pa je bolje da se okrenemo necemu sto vec imamo...
 
Resnik - Prokop nakon kompletnog remonta pruge. To bi trebalo iz Evropske banke za renkonstrukciju i razvoj da se finansira. Naravno, trebalo bi platiti i remont vozova.
 
Taj kredit je vec odobren i verovatno na proleće će početi radovi..
 
Belgrade-south":3tosgz65 je napisao(la):
Jel zna neko da li ce biti nesto od linije Resnik-Prokop ili kako vec? Tu i nema puno stanica, a za dalje produzavanje (Vuk i Nbg) moraju da se dogradjuju koloseci na nekom delu trase?

Ne, sve već postoji, već 20 godina.

Problem je loše stanje pruge, ništa više.

...od nekih radova na unapređenju jedino je moguće uraditi novu regulaciju rasputnice "G" (skretanja) kod Plavog voza, na kojoj je sada glavni pravac ka Glavnoj. Kada bi se uradilo da glavni pravac bude ka Prokopu - Vuku znatno bi se skratilo vreme vožnje do Prokopa (K. Parka)
 
Егзактли. Него, колико беше колосека од Раковице до одвајања пруге за Прокоп/К. парк? Стао ми мозак - је л` 2 или 4?
 
Ako bi se povećalo na 4, mogli bismo komotno da uvedemo frekventne linije i ka Resniku, i za Železnik.
 
kredit evropske banke za obnovu i razvoj je namenjen deonici Resnik - Glavna a ne Resnik - Prokop
 
spatiotecte":2uz8v9nb je napisao(la):
kredit evropske banke za obnovu i razvoj je namenjen deonici Resnik - Glavna a ne Resnik - Prokop

Pa potreban je remont koloseka i svih ostalih postrojenja na deonici od rasputnice "G" do st.Resnik tako da se tu uklapamo sa remontom od Glavne Zeleznicke stanice.Od rasputnice "G" do Prokopa je nije potrebna neka ozbiljnija rekonstrukcija osim mozda desne tunelske cevi i to u vidu podbijanja koloseka. Sto i ne zahteva veca novcana sredstva.
 
Ma nije pruga toliki problem, mogli su gradski vozovi odmah da krenu.Problem je što nema dovoljno garnitura a ako se dobro sećam, početkom ove godine u budžetu grada bila su predviđena sredstva za remont dve garniture a zašto to nije odrađeno- ne znam. Te garniture i dalje stoje u Zemunu i čekaju. Plan je bio da za početak krenu na relaciji Centar - Rakovica a kasnije i do Resnika kada se izremontuje još jedna garnitura, i to neka od onih krševa iz Zemuna, i kada se sredi pruga. Ne znam zašto to sve ide tako kilavo...
 
вероватно сада стоји док се не види шта ће бити са градском влашћу
 
Šta se to dešava i iz kojeg razloga je obustavljen tender za remont one dve garniture koje sam pominjao ranije ??


ten.jpg
 
Па ако је било предвиђено буџетом за 2012. та средства не могу да се користе у 2013
 
Vrh