Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Онда би тиме скоро елиминисали шверцовање у БГвозу, он служи да повеже предграђе са центром. Они који користе БГвоз на другачији начин су на нивоу статистичке грешке.
 
Nije tačno, dosta ljudi koristi i za kraće vožnje. Posebno do NBG ili Tošinog bunara, a ni Zemun nije zanemarljiv, tu je škola, prilaz Novom gradu i Kvantaš.

Uopšte nije u redu da poslednji voz za Batajnicu kreće u 22.17, a iz Batajnice u 22:10. I kasniji voz za Batajnicu je bio puniji, trebalo je ostaviti onaj u 23.02 da ide do kraja, a ne smao do Zemuna!
 
Матеја Бељан":3ehkm7oe je napisao(la):
Nije tačno, dosta ljudi koristi i za kraće vožnje. Posebno do NBG ili Tošinog bunara, a ni Zemun nije zanemarljiv, tu je škola, prilaz Novom gradu i Kvantaš.

Ок, не сумњам. Следећа фаза би могла да буде ограђивање станица, са НБГ и Тошиним Бунаром то не би требало да буде велики проблем као нпр. у Батајници или Земуну.
 
Pa nije ni u Zemunu problem, s obzirom na to da su peroni visoki i postoje pothodnici. Jedino što ne možeš reći: tarifiraćemo vožnju samo negde. Ali ono što može i što je jedino moguće je da se validatori postavljaju zaista na stanicama, pri čemu bi na ovim prometnim bile kapije, može čak i kapije za izlaz, da ne možeš da izađeš ako nisi validirao kad si ušao. Ako se neko vozi od Batajnice do Zemuna, taj neće proći kapiju, ali kontrola može da se fokusira na tu deonicu, na primer.

Inače, kapije koje imaju one tri šipke ne valjaju tu su ljudi uspevali da se provlače, dolaze u obzir samo ona sa vratancima:D
 
Не решава се тиме само проблем шверцовања, повећава се и безбедност на станицама. У московској приградској железници не допуштају ни са купљеним картама да се стане на перон све док се не најави воз.
 
Evo pojednostavljenog reda vožnje za 2012:

redjpgv.jpg


Link http://img267.imageshack.us/img267/7530/redjpgv.jpg
 
Pa napisao sam sa strane kolko sam mogao, ideja je da bude što manji, zato je komplikovan... Pa imaš levo sat, desno minute, plavi minuti samsamo u šici, a iznad njih piše za koje časove se odnose. Podvučeni su vikend polasci, s tim što je crveni za ceo vikend a ljubičasti za subotu i to za pojedine časove opet označene. Dodatni polasci su oni koji se ne uklapaju u shemu, a to je posle 20h kad se proređuju.
 
trebalo mi je 5 minuta da sve skontam, kad jednom skontaš onda je zicer :)

Svaka čast, odlično je!
 
medjutim":3018s2s6 je napisao(la):
trebalo mi je 5 minuta da sve skontam, kad jednom skontaš onda je zicer :)

Svaka čast, odlično je!

Hvala! Kad ga razumeš možeš posle da ga udeneš ovako nekako :)
BtW mogu da napravim listiće i po stanicama ako nekome bude trebalo, ali pre svega moram da vidim odštampani red vožnje da proverim da li sam negde pogrešio.

dscf3299g.jpg
 
@Матеја Бељан
+1 :)
Lepo, pametno i praktično
patent ipo
:) :kk: :) :kk: :)
 
@Mateja,
+1 Veliki plusic za izradu pojednostavljenog reda voznje.

Mozda zbog citljivosti bi trebalo oznaciti presedanje na autobuse jednom bojom, na tramvaje drugom bojom i na trolejbuse trecom bojom da ljudi odmah vide razliku jer ovako trola suvise lici na bus i ne vidi se odmah da nije isti vid prevoza.
 
Meni se ne svidja red vožnje, moram da računam kako bi video kada stiže recimo na Karadjordjev park..
 
Pa kažem, mogu da napravim za svaku stanicu. Ja sam često računao i to mi nije bio problem do sad
 
kopmania":1517xzbm je napisao(la):
Meni se ne svidja red vožnje, moram da računam kako bi video kada stiže recimo na Karadjordjev park..

It's so easy to criticize, ccc

Матеја Бељан":1517xzbm je napisao(la):
BtW mogu da napravim listiće i po stanicama ako nekome bude trebalo
 
Ovde na ovom forumu više ništa ne sme loše da se kaže za nešto ...
Nisam ovo rekao namerno da bi njemu se rugao kako je glupavo napravio... Naprotiv samo sam izneo da eto mora da se računa...
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 
Slazem se sa kopmaniom kritika je vise dobrodosla ;)

A mateji bravo za trud ;)
 
... а сад се зове, Матеје Бељана... :D Свака част, требало ми је овако нешто, било ми је баш компликовано да вучем онај стари план по новчанику.
 
kopmania":3bku7huq je napisao(la):
Ovde na ovom forumu više ništa ne sme loše da se kaže za nešto ...
Nisam ovo rekao namerno da bi njemu se rugao kako je glupavo napravio... Naprotiv samo sam izneo da eto mora da se računa...
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Svašta, nisam to ni doživeo tako. Uostalom, to sam pravio za sebe, pa sam se zaneo i eto okačio ovde kao ideju koju svako može da iskoristi, jer je meni mnogo lakše da nosim jedan mali papir sa sobom nego ceo red vožnje. Ali nije za neku javnu upotrebu time što je komplikovan i nekompletan.

I kritika i polemika su potrebni, tako da mi je žao ako si Lakijeve reči shvatio kao napad, samo je ukazao na to da se i ovaj tip reda vožnje može upotpuniti što si, čini mi se, prevideo.
 
Mateja svaka cast za mapicu! :kk:
Istina je da treba malo vremena dok udjes u stos, ali je odlicna i posle uopste nije teska za razmatranje.
Izuzetno cenim tudji trud ma koliko da je koristan. :)
 
@Mateja

Cekam da mi iz zeleznice posalju definitivni red voznje da azuriram tabele i mape.

Prosledicu ti cim dobijem.

Dobar ti je format, trebalo bi da napravim tabelu koja moze da se savija u nesto slicno.
 
Vrh