Šta je novo?

Beogradski Sajam

Moze da se napravi i nadhodnik, mislim da je kota ulaza u halu 2 visa u odnosu na teren za jedno 1.2 -2 metara, nemam visinske kote podrucja sajma ali mislim da postoji neka razlika u visini jer hala 2 ima postament.

Sa druge strane se isto postavlja pitanje da li treba koloseci da ostanu na nivou ulice ili izdignuti sve ali to onda vise nije ista cena.
 
To što ti ne slušaš operu ne znači da je niko drugi ne sluša.
Pa evo ja slušam onako rekreativno ali ipak mislim da je bolje te pare uložiti u obrazovanje i škole. Jedino realno ima smisla ako napravimo neku vrld-klas operu zbog koje će ljudi iz celog sveta da dolaze u Beograd. Drugačije ćemo samo dobiti jednu modernu i potencijalno lepu praznu zgradu.
 
Pa evo ja slušam onako rekreativno ali ipak mislim da je bolje te pare uložiti u obrazovanje i škole. Jedino realno ima smisla ako napravimo neku vrld-klas operu zbog koje će ljudi iz celog sveta da dolaze u Beograd. Drugačije ćemo samo dobiti jednu modernu i potencijalno lepu praznu zgradu.
Tako je. To o zgradi opere u bg slusam od kad sam bio u osnovnoj skoli. Toboz, beogradjani iscekuju zgradu opere da bi parirali sidnejskoj operi i milanskoj skali. Ne zanosite se. Mada nije iskljuceno da ce Eagle Hills ispuniti tu zemlju ekipi iz kruga dvojke, cisto da bi podigli svoj rejting u toj ekipi. Tako da ako ce zgrada opere ili pretvaranje sajamskih hala u operu dovesti do manje hejta BNV-a i Explo-a od strane N1, Nove, kruga dvojke i ekipe, onda bi takav trade off bio pun poodatak :)
 
Tako je. To o zgradi opere u bg slusam od kad sam bio u osnovnoj skoli. Toboz, beogradjani iscekuju zgradu opere da bi parirali sidnejskoj operi i milanskoj skali. Ne zanosite se. Mada nije iskljuceno da ce Eagle Hills ispuniti tu zemlju ekipi iz kruga dvojke, cisto da bi podigli svoj rejting u toj ekipi. Tako da ako ce zgrada opere ili pretvaranje sajamskih hala u operu dovesti do manje hejta BNV-a i Explo-a od strane N1, Nove, kruga dvojke i ekipe, onda bi takav trade off bio pun poodatak :)
Mislim da su oni jedva svesni da ekipa iz kruga dvojke postoji, kamoli da se spremaju da im učine nešto.
 
Само бих да подсетим да је не давимо београд заправо подржао наводни београд кад је на највећем скупу против истог почео да гура ЛГБТ и хашку агенду на сред протеста. То је наравно био последњи скуп проитв наводног београда. Буквално су растерали масу коју су претходно окупили око једне неспорне идеје.

Али то је неважно, битни су политички поени и квалификовање за стране фондове и наклоност амбасада. Као што су сад битни и мандати.

А ако присвоје поново борбу за очување сајма и крену поново да скупљају политичке поене на уштрб идеје неће се лепо провести. Тај монопол једне партије на нормалност је још гори облик друштвеног насиља и манипулације од самог рушења Сајма.
Dragi prijatelju, ove je još jedna objava u stilu korisnika MC_ gde ozbiljno počinjem da se brinem šta ti se dešava pa te dovodi do ovakvog zaključka jer si od racionalnog desničara postao neko kome je glavni problem opoziciona aktivistička zelena partija koja nikada nije imala vlast ni na opštini a kamoli gradu Beogradu, a ne SNS+SPS vlast koja poslednjih 10tak godina doslovno ubija ljude po ulicama svojom politikom i svojom bratijom kriminalcima koji imaju odrešene ruke dok istovremeno građevinski, urbanistički i arhitektonski uništava Beograd koji znamo. I to ta politička opcija koja je osnovana bukvalno na rušenju i nasilju koja je ova vlast počinila da bi opravdala projekat Beograda na vodi. Zaista sam zapanjen i istovremeno razočaran.
 
Poslednja izmena:
Dragi Vučko, vrlo je prosto.

SNS je uništio državu a ovi tvoji svaku nadu da će biti bolje. Prvo je mogla biti prolazna a drugo jeste trajna kategorija pa s toga, zaslužuju i gore od kritike.

Takođe, raspad svega nije počeo sa sns-om već baš sa mentorima i finansijerima opozicije (da ne računam period ratova i sankcija) tako da ovog puta imam nulti prag tolerancije na kvislinške šuplje priče novih/starih kvazi-elitista kruga dvojke.

i za kraj, spominješ (i)racionalnost a sam držiš emotivni govor bez osvrta na činjenice koje sam naveo. Evo demantuj me ako nije bilo onako kako sam opisao. Tada sam bio u direktnom kontaktu sa Dobricom i on je očigledno "unovčio" protest, odnosno ideju.

I zato ponavljam ovde javno. Ako politički uzurpirate i borbu za sajam nećete se dobro provesti.
 
Плашим се да борбе за сајам неће бити. Само ЈП Београдски сајам ће се преселити по налогу власти која им руководи, као што се и бивша Железница Србије АД преселила без отпора.
 
Ako se zadrže hale 1, 2 i 3 (velika i one dve spojene, ne znam da li sam potrefio "broj") to je puna kapa i kao što sam napisao u prethodnim porukama u najgorem slučaju tu mogu da nastave da se organizuju (smanjenim obimu verovatno) sajmovi namenjeni krajnjim potrošačima prevashodno (automobili, knjige, turizam, nameštaj) dok bi se pravi biznis sajmovi preselili u Expo.

Neko će možda reći da se sajam automobila održava u dosta više hala, ali ne treba zaboraviti da je jedna cela hala posvećena autodelovima i drugoj profesionalnoj opremi, što ipak treba da cilja više biznis korisnike, te stoga taj "deo" sajma automobila prebacili bi u expo, a ovaj deo namenjen krajnjim kupcima i ljubiteljima da ostane na ovom mestu u te 3 hale.
 
Само бих да подсетим да је не давимо београд заправо подржао наводни београд кад је на највећем скупу против истог почео да гура ЛГБТ и хашку агенду на сред протеста. То је наравно био последњи скуп проитв наводног београда. Буквално су растерали масу коју су претходно окупили око једне неспорне идеје.

Али то је неважно, битни су политички поени и квалификовање за стране фондове и наклоност амбасада. Као што су сад битни и мандати.

А ако присвоје поново борбу за очување сајма и крену поново да скупљају политичке поене на уштрб идеје неће се лепо провести. Тај монопол једне партије на нормалност је још гори облик друштвеног насиља и манипулације од самог рушења Сајма.
Blago tebi ako ti je LGBT "agenda" najveći problem u životu, a i u državi 🤡
 
419348571_10219512654125680_4581705457021494114_n.jpg
 
Tako je. To o zgradi opere u bg slusam od kad sam bio u osnovnoj skoli. Toboz, beogradjani iscekuju zgradu opere da bi parirali sidnejskoj operi i milanskoj skali. Ne zanosite se. Mada nije iskljuceno da ce Eagle Hills ispuniti tu zemlju ekipi iz kruga dvojke, cisto da bi podigli svoj rejting u toj ekipi. Tako da ako ce zgrada opere ili pretvaranje sajamskih hala u operu dovesti do manje hejta BNV-a i Explo-a od strane N1, Nove, kruga dvojke i ekipe, onda bi takav trade off bio pun poodatak :)
"Manje hejta*. Poyy :)

 
Aко убаце оперу у халу сајма, онда ће унутрашњост изпреграђивати и губи се монументалност отвореног погледа на целу таваницу куполе.
Ако би где имало смисла направити Филхармонију и Оперу, то је у блоку иза Београдске задруте, тј. бившег Геозавода, на обали.
 

Међународни сајам воћарства, повртарства и виноградарства „Agro Belgrade 2024”


Секретаријат за пољопривреду Града Београда учествоваће и ове године на Међународном сајму воћарства, повртарства и виноградарства „Agro Belgrade 2024”, који ће се одржати од 25. до 27. јануара на Београдском сајму, саопштено је из Секретаријата за пољопривреду.

На изложбеном простору Града Београда, пољопривредни произвођачи са територије Београда излагаће своје производе, пре свега ракију, вино, органско воће и поврће, као и сухомеснате производе, мед, џемове, сокове и друго, и на тај начин представити своју производњу на тржишту. Секретаријат за пољопривреду заједничким наступом са пољопривредним произвођачима са територије Београда, као и бројним презентацијама у оквиру сајма жели да промовише и унапреди пољопривредну производњу града Београда.

Из овог градског секретаријата позивају све грађане да посете Међународни сајам воћарства, повртарства и виноградарства „Agro Belgrade 2024” и штанд Града Београда од 10 до 17 часова. Више информација о сајму могу се погледати на сајту https://agrobelgrade.com/, наводи се у саопштењу.

 
Aко убаце оперу у халу сајма, онда ће унутрашњост изпреграђивати и губи се монументалност отвореног погледа на целу таваницу куполе.
Ако би где имало смисла направити Филхармонију и Оперу, то је у блоку иза Београдске задруте, тј. бившег Геозавода, на обали.
Filharmonija već ima opredeljenu lokaciju, blok između SIV-a (Palate Srbija) i Ušća, blok. Tako je u važećem detaljnom urbanističkom planu za to područje.
 
@Straxa hvala za ovaj snimak. Jasno se vidi da ima i više nego dovoljno prostora za novogradnju čak i kada bi se sačuvale hale 1-4. Možda ne onoliko koliki su apetiti "Navodnog Beograda" i njihovi političkih mecena, ali sasvim dovoljno za jedno kvalitetno polifunkcionalno naselje.
 
Poslednja izmena:
Vrh