Šta je novo?

Beogradski Sajam

Мислите реално да је менаџменту Београда на води стало до мишљења форумаша?
Ja ne.
Mislim da se pre vode investitorskom logikom (na eng. se to zove "development phasing") po kojoj ne smeju da grade previše i prebrzo da ne bi slučajno pala cena izgrađenih kvadrata.
 
Stalo im je do mišljenja na društvenim mrežama i forumima, do mere da vide dokle mogu da guraju neku stvar, a koliko treba da se menja.
 
Svakako! Ali to je tek u drugom planu.
 
Sad sam pokušao da pronadjem slike tog projekta ali nisam uspeo.
Mislim da je to otišlo u zaborav i da nema ništa od tog projekta.
 
14646_07-1000x0_orig.jpg

Xpgk9kpTURBXy80MzYxOTBjNjEwYjg0OTIxNmMxNzJiMDBiMmY5YmIyOS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAB.jpeg.jpg


Sad sam ga pronašao: Despotov grad.
 
Праштајте ако је већ негде качено, али објавили су промотивни сајт за своје скакање у наредне 3 године и ту су представљени неки рендери за Сајам

17.webp


Овде на форуму сам видео само овај горе десно Жикина шареница моменат
 
Glavni utisak mi je da će opet da ostave premalo mesta (za šetače i bicikliste) uz samu obalu.
 
Zar ne treba opera nova da bude na Ušću? Šta je sad ovo?
 
Пошто је Сајму на овој локацији одзвонило, ево предлог како да се сачувају зграде у изворном стању а да добију нову намену - пошто је музеј аутомобила присилно исељен из модерне гараже у Мајке Јевросиме, могу да га уселе у хале Сајма без икаквих радова на згради.
 
Pusti ti kakav mi je trotoar ispred zgrade i kolika mi je plata, Srbija ce imati Expo i Vucic gradi operu i filharmoniju.

Kakav smo mi narod uzvisen jbt, samo za kulturu brinemo, daj za kulturu, makar leba ne budemo imali da jedemo.

Nemoj da sam cuo da neko pljuje po nasem narodu vise, jeste culi?

Kod nas i baba sa dva razreda osnovne skole iz nekog zabacenog sela se raduje Expo-u i novoj zgradi opere, a nema kanalizaciju, ovakav uzviseni narod nije postojao u istoriji covecanstva.

Zivela kultura, zivela Srbija, ziveo Vucic!
 
Ja bih stvarno tu kolekciju otkupio kao Grad, ako je moguće. Sve ostalo je na dugom stapu kao privatna svojina.
 
Vrh