Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

Ode i ova sklepotina.


Pogledajte prilog 191019

Za neupućene, radi se o objektu koji je podignut na ovoj terasi sa koje se prostupalo pontonu za pristajanje rečnog prevoza. Lokacija - okretnica u Nehruovoj, između bloka 44 i 45.

Pogledajte prilog 191020

Na pontonu je jedno vreme radila improvizovana scena "Teatar na Savi", a srušena zgradica je služila kao ugostiteljski objekat.
Baš me zanima da li je narušena statika ove konzolne ploče.
Pod hitno mora da se ponovo postavi ova ograda.
Ovo je fenomenalno!
Nisam znao da je pristanište bilo osnovna namena ovog objekta.
Odlična fotografija.
 
Sjajna promena!
Prelepo je što konačno možemo da vidimo Savu!
6A91D585-9DD6-438A-8531-15041CB7785A.jpeg
AE50831E-1CC1-42EB-97B6-01837D23F85A.jpeg
6814671A-4C26-4FEE-9442-778366C0E331.jpeg
5BB541D4-599E-451A-BE53-9D4458956504.jpeg
 
Da li neko ima info: sa savskog keja (bl 70) jel trajno ukinut žuti/plavi prevoz?
Vidim čamce vezane za pristan ali nema nikog živog da pitam. Kako će narod na Adu Ciganliju?
 
Treba da sačekaš da počne sezona da bi video nekog. Tek je početak marta. A nijeovo više ono vreme kada si mogao da vidiš Irfana Mensura kao čuvara plaže u zimskom periodu. :D
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Išlo je ranije tokom cele zime na svakih sat vremena,
08-15h doduse ali je išlo.
 
C52E16E0-D9FB-4683-B5D5-69C8EAD7B08E.jpeg

Ovo je sada najbolji deo na savskom keju.
Konačno se može uživati u reci na pojedinim delovima šetališta.
Neverovatno je bezobrazno kako su nam neki ljudi ukrali pogled na reku!
Sve bi splavove uklonio.
 
........
Sve bi splavove uklonio.

Normalno.
Ali realnost je da će neki splavovi biti zadržani a da se ostali sklanjaju zbog uklanjanja konkurencije i da se to ne radi zbog lepšeg ambijenta za šetače i rekreativce, već zbog prijatnijeg ambijenta za njihove goste.
Ništa još nije gotovo.
 
Juče sam prvi put u životu bio na Adi Međici i mogu da kažem da je fenomenalno.
Mir i tišina su lekoviti😂, skroz druga dimenzija Beograda.
Splavovi, kada se gledaju sa vode su prilično ružni. Prvenstveno su ogromni ili su budževina budževine pa izgledaju nakaradno.
 
I odgovor je redovan

Поштовани, достављамо Вам одговор Сек. за инспекцију, надзор и комуникацију у вези Ваше пријаве на локацији појас испод Бранковог моста:

Поводом представке коју сте нам проследили 22.02.2024. године, а које се односила на постојање блата и растиња испод обалоутврде на д.о реке Саве, код Бранковог моста ,обавештавамо Вас да је водни инспектор извршио ванредни, теренски инспекцијски надзор на предметној локацији, при чему је констатовано постојање неколико мањих спрудова са растињем, који су настали дугогодишњим присуством нелегалних плутајућих објеката – сплав ресторана.

Постојање спрудова са растињем не угрожава водни режим корита реке Саве и сходно Закону о водама нема елемената за предузимање мера из делокруга рада водне инспекције.

По изјави надзираног субјекта ЈВП „Србијаводе“ регистрована оштећења на шетној стази обалоутврде, узета су у разматрање и биће санирана по прибављању потребних финансијских средстава за текућу 2024.годину.
 
Izvinjavam se ako sam propustio, ali da li neko zna cemu sluze ove oznake (cak su i ove betonske klupice ofarbane u belo sa bocne strane unutar jedne oznake/parcele)?
Nadam se da nije jedna oznaka - jedan splav jer u tom slucaju opet ce biti manji razmak izmedju dva splava nego sto je sirina splava😔 Brojao sam na par mesta i unutar bele oznake je nekih 12 betonskih klupa, a razmak izmedju dve parcele 9 klupa.
Nadam se da gresim…
IMG_8356.jpeg
IMG_8355.jpeg
 
Da, ovo su novopostavljene oznake, ne bih znao da kažem da li su samo obnovljene stare (iscrtane kada je objavljen konkurs, postavljao sam tada fotografije) ili se nešto u međuvremenu menjalo.
 
Šetao sam ja danas kroz Blok 70.
Od početka (ili kraja - kod bl 44 i Reni bunara tj gde je nekad bio Savski Galeb počinje numerisanje 70/1..) i to ide do 70/10 gde je sad Ružo moja Il kako se već zove. Dalje ka 70a nema, kod Kote i Pivnice još nije iscrtano. Reni bunar u sredini gde je bio Gusar je slobodan sa obe strane bar tridesetak metara.
Realno to je ukupno 12, mozda 13 mesta u bloku 70.
U bl.44 nisam primetio oznake za sada (bar od Galeba pa nadalje) , sa tim da blok 44 ima manju obalu od 45 i 70.
 
Vrh