Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Screenshot (2194) - Copy.png
 
Koji je ovo datum? Iz kojih novina? Politike?
 
Мени ова слика делује као рушење дела бастиона због додавања колосека.
 
Moгуће да је изградња терасе од великих степеница до Краљ капије.
 
MIslim da su to radovi iz 1937. kad je postavljan DOnjogradski bulevar.
 
Evo nekih novina na tvrđavi.

Sređuje se stepenište kod grobnice narodnih heroja


Nova staza kod Japanske česme


Ovde bi isto trebalo spojiti ka pasareli


Radnici montiraju novu ogradu kod stepeništa za Lorensku kapiju, možda ima nade da će je osposobiti.


Nova staza ka klupi iznad one mini Kafeterije.

Još jedna ka bedemu


Između Despotove i Zindan kapije, majstori su radili na postavljanju kocki baš ispod mosta kad sam prolazio a ovde su izravnali i pripremili teren.
 
Вашаризација прешла у радикалску киоск фазу. Нек среде оне нише по капијама и ту нек убаце ове продавце "сувенира". Такође и саме сувенире треба стандардизовати и сертификовати, прво да буду made in Serbia a не made in China, друго да имају везе са Београдом а не да буду Z или Путин мајце, руске шубаре са руским грбом и сл. Шајкаче, шубаре, беретке и сл. милитарије продавати само код војног музеја.
 
Углавном су и биле стандардизоване до турске реконструкције Мехмед пашине чесме, и Весићеве реконструкције Сахат куле.
 
Stvarno lepe slike.

Imam jedan predlog. Možeš li da iz drona snimiš arheološko nalazište kod Skupštine? Ono je do sada jedino iz Rimskog perioda koje je u središtu grada otkopano na ovako velikoj površini. A uskoro će ga uništiti zbog garaže. Voleo bih da pre toga napravim tačnu mapu nalazišta. Recimo merenje tačnog pravca pružanja Rimskog vodovoda bi bilo zaista važno ako želimo da mu kasnije nađemo produžetak. Ali bez geodetskih instrumenata jedini način da se to uradi je strogo vertikalni snimak iz drona, tj nešto što minimizuje perspektivna izobličenja a obuhvata ceo prostor. Nažaost u ovo doba godine Sunce je u nezgodnom položaju jer bi senka ruba iskopa pravila preveliki kontrast, pa je najbolje snimati kad je svetlo difuzno. Dakle kad je oblačno ali ipak dovoljno svetlo.
 
Vrh