Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

meni se ovaj kamen nikako ne uklapa..kao za vikendicu neku u sopotu....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji tacno kamen to su sve postojeće ploce samo iznivelisane
 
Ја се надам да у склопу реконструкције видиковца неће уклонити потписе и љубавне поруке урезане у камен.... има их и из 50-тих...
 


Из "Аероплана", 1995.
Травната површина је идеално равна, очишћена... ово дрвеће уз стазу постоји и данас.
Не бих да тврдим, изгледа да смо у једном тренутку имали и уређени травнати хелиодром на Тврђави.
 
Данас:





За почетак је довољно што су склонили оне труле даске, бедем већ боље изгледа:











....................................................



Дефтердарева капија са спољашње стране:



 
Завршетак радова: јун 2020.
Да и то видимо.
 
Један мање атрактиван кутак тврђаве али мени веома занимљив који исто заслужује одржавање. Графити да се оперу и топови што су попадали да се подигну. Какво је ваше мишљење по питању ограда, ја сматрам да су потребне овде подједнако као и код Победника.
 










Израда шипова за стабилизацију терасе која је изграђена на насутом терену 1928. године:







Овде ће ићи шипови:







Мењају ограде, сада је преко лима пребачена маскирна мрежа, само се унутра ништа не ради:





Када је урађена обнова Јелисаветиног степеништа, поправљен је и овај део парапета. Крајње је време да се он обнови целом дужином:





 
Kad se zadnji put igrao basket na terenima na kalisu zasto je to stalno zatvoreno bar da moze da se zakupi termin kao na tenisu
 
file.php

Ovo bih ja popunio vodom 8)
 
Bitno je da su ceo taj deo ogradili i blokirali kao da je vojni objekat, i teren i tribine, pa tuda odavno više ne može da se prodje.. a o sklepanom zidu sa ćeramidom sa druge strane, ogradi od kovanog gvoždja i o onoj nakaznoj zgradi izmedju svega toga ne vredi trošiti reči - za njih zakoni ne važe!

.. i da se razumemo, isto važi i za terene u komšiluku, sve to treba da leti odavde, spomenik je sasvim dovoljan.
 
Moze li neko da mi kaze sta je iza ovog? Sta se planira tu? Ta ograda stoji tu najmanje 2-3 godine
20200125-152818-HDR-1.jpg
 
Ту је била симпатична кућица коју су срушили да би направили сличну али у функцији кафића. А ме запело Бог ће га знати.
 
Zamisljam da se na Kalemegdanu gde je zelena povrsina posadi engleska trava.

Kako bi zagrmela tvrdjava !
 
Samno je pitanje vremena koliko ce Kalemegdan jos biti park.
Ima tu prostora za kafice, klubove, rostilj....
 
Odradili su to pocetkom proslog leta ali samo nekih 2-3 metra uz glavnu stazu kada se predje iz kneza

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702525#p702525:d98hqq69 je napisao(la):
Drakche » Пон Јан 27, 2020 9:47 am[/url]":d98hqq69]

Ovo bih ja popunio vodom 8)

Један стручњак тврди да су канали били суви. Значи уметање воде би нарушило аутентичност. Не знамо само ко је био успешнији у кошарци и тенису, Римљани, Угри, Срби, Турци или Аустријанци...

Педесетих година прошлога века ,када слећу терени, се вероватно није размишљало много о туристичким могућностима...
 
Све то од Великог степеништа до Леополдове капије да се рашчисти од разних дино паркова, тениских терена, кошаркашких терена и разних склепаних објеката који их прате, посебно оне на самим ћошковима код тениских терена Партизана и кошаркашких терена Звезде и оног ужасног паркинга, да се отвори цео тај ров, евентуално да се оставе кошаркашки терени Звезде и Партизана само на местима где имају трибине и то по један терен без икакве упечатљиве и дречаве фарбе, и са кошевима, рефлекторима и семафорима који би се монтирали само када су потребни за игру а били демонтирани већи период. И да се уклоне монтажне трибине из галерије природњачког музеја а представе, трибине и филмске пројекције као и друге манифестације да се одигравају на трибинама кошаркашких терена Црвене Звезде и Партизана.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702888#p702888:37g2g66m je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » 28 Jan 2020 06:56 pm[/url]":37g2g66m]....

Педесетих година прошлога века ,када слећу терени, се вероватно није размишљало много о туристичким могућностима...


Ono kada Beobuild padne u vatru.... :D



KK Crvena Zvezda se uselila u predratnu kućicu na Malom Kalemegdanu, koja je takođe služila kao neki klub, ne sada mogu da se setim kakav.

I da, nije se razmišljalo o turistima, razmišljalo se o prečim stvarima. Nije se sve podređivalo turistima (zapravo - turisti se nisu koristili kao izgovor za sve i svašta), više se vodilo računa o uslovima za život onih koji žive u Beogradu.
 
Може ли да се докаже да је терен био стални или привремени ? И најзад Београд двадесетих није имао ни један једини јавни врт између Карађорђевог врта и Калемегданског да не идемо даље, није све што је било некад било лепше, али је постојао искрени труд да се Београд унапреди и изгради.
 
Meни је најмање до туриста када желим да видим леђа спортским теренима у шанцу тврђаве. И то што су спортски терени ту од доба пре окупације ми искрено није никакав изговор да се исти сачувају. Мени је њихово присуство деградирајуће по естетику и аутентичност тврђаве.
 
Vrh