Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

6a93681b09d8850247eea037d4981c5b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Надам се да ће да одлете ове бараке поред Бетон хале када заврше пасарелу.
 
Jedno pitanje za one koji su to pratili. Kakva će biti konačna sudbina dve tramvajske okretnice ispod Kalemegdana: "Pristanište" i "Kalemegdan Donji Grad"? Da li se ukidaju, ostaju na istom mestu ili nešto treće? Postoje li ikakve najave u vezi toga? Možda u obliku dugoročnog plana razvoja tramvajske mreže, posebnog plana za baš te lokacije ili makar samo ozbiljnijih ideja?
 
Okretnice tramvaja ostaju gdje jesu nije u planu njihovo izmjestanje
 
Da li su ovi normalni ?
Sta to rade Kalemegdanu?
Koja diabola stoji iza ovih kioska ?
Zasto prave provinciski cirkus ? (zov rodnog kraja ?)
 
Neka glupost u svakom slucaju.
Mozda nesto vezano za turiste koji dolaze za final four.
 
Pocinju u Bugarskoj kolektivni odmori pa se ocekuje najezda turista i to su turist. standovi za njih... Aaaaaa to vazi za Italijane i avgust a ne za Bugare.... ili im ponestalo para za kalemegdansku pasarelu pa se grad. menadzer g vesic (buduci gradonacelnik) dosetio kako da zatvori finansijsku konstrukciju. Postavis kioske po gradskim parkovima i naplacujes zakup... :bash:
Evo i mobilijer u izvedbi a`la paleta :)
BTW Te desetine kioska su poceli danas da postavljaju !! Falice samo Romi i mecka Bozana ...
 
Baš sam pretraživao na sajtu JP Beogradska tvrđava, gde objavljuju sve pozive, konkurse, tendere.
Našao sam samo urednu dokumentaciju za postavljane tezgi, frižidera za sladoled, aparata za kokice i sl. ali sasvim po "PS", gde se zna red i u količini i u poziciji. Za ovo nema ništa, ili ja nisam uspeo da prepoznam.
Ne mogu da pretpostavim šta su sada zamislili. Ove platforme na travnjaku ne mogu da nose ništa teže od pijačne tezge, ali vide se "kućice".

Prva asocijacija mi je Zemun 90-tih, radikali, Šešelj i "gde god nađeš zgodno mesto, ti kiosk posadi".
Uostalom, ovo su ti isti, samo su vizuelno osvežili "brend".

Sad je došlo njihovo vreme, sada se sme sve što se nikada nije smelo.
 
kucice za suvenire. i ja sam bio sokiran pogotovo jer su svuda npr oko pobednika..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Зар не треба ускоро да буде Манифест на Калемегдану?
 
Dobro si se setio Dosljak.
Ako je ovo zbog manifest-a i ako odmah posle uklone taj vasar prezivecemo tih desetak dana ...
 
И ја мислим да је за Манифест. Мада, правили су пре у Доњем граду.
 
Na nekom improvizovanom kafiću na samom Fićir brdu piše "beogradski manifest", tako da je definitivno to u pitanju. Nadam se da posle uklanjanja privremenih konstrukcija, neće ostati uništena trava i štroka.
 
Чак и ако је само за тај "Манифест" - безвезе је. Мислим стварно, ово изгледа ужасно!
 
Vrh