Šta je novo?

Beogradska Arena

Beogradska Arena, priprema za atletsko Svetsko prvenstvo 2022.

Da vas ne zbuni godina na stazi koja je stara i korišćena za Evropsko prvenstvo 2017.

1644020713113.jpg

1644020712890.jpg

1644020710493.jpg
1644020711925.jpg
 
Zato se spolja raspada, uopšte nije lepa niti liči spolja na neku veliku arenu, sređivanje joj je neophodno
 
Tokom završnih radova 2000-ih, korišćen je veštački kamen umesto prirodnog, pa je zato utisak nešto lošiji.Tadašnja gradska vlast je, glupo i kratkovido bogoradala što mora da završi Arenu, 'koju su počeli oni pre nas' i koja je 'za nas preveliki objekat'.
 
Meni je u tom tekstu zanimljivo to za kotu 74. Zna li neko koliko je to tacno? Mislim da ce prilikom gradnje kula na NBG da se zadre dmnogo dublje od te kote, pa mi zato to malo cudno.
 
To ti je da bager malo zagrebe na bilo kojoj parceli na NBG tako da nema veze sa izgradnjom kula već svih novogradnji na Novom Beogradu. Kota Novog Beograda se kreće od manje više od 74 do 75.

edit: ispravka permutovanih kota terena
 
Poslednja izmena:
Tako nisko sigurno nije, ceo Beograd je na 70+ kotama, najniža kota je kod Galeta Muškatirovića a u širem smislu u Grockoj gde je nekih 66 mnm.
 
@Greg nije tribina vec severni ulaz ispod stepenista, valjda ce i stepeniste da srede koje je bas u losem stanju.
 
Кренула је дакле вашаризација и овог спортског објекта. За 20 година накарикаће и Арену ово друштво на ниво Пинкија или СЦ Бањица.
 
Hahahahaha a ja mislio grade neki izložbeni prostor KSS ili bar neki shop KSS/Zvezde i Partizana.. Baš sam naivan.
 
Код нас изгледа да стварно има смисла да су овакви објекти негде иза Сурчина, да нико нема интерес да ту отвори прчварницу.
 
Poslednja izmena:
Vrh