Šta je novo?

Beogradska Arena

Piše u članku da će se prenositi u 200 zemalja, nema drugih detalja. :sesir:
 
...- Za razliku od ostalih događaja, Evroliga zahteva drugačije standarde organizacije počevši od bezbednosti do tehničkih uslova koji su za nas predstavljali i najveći izazov. “Arena” od svog osnivanja nikada nije imala kompletan sadržaj. Nije imala medijski prsten, niti medijsku kocku, imali smo zastareli sistem rasvete i ozvučenja. Gledali smo da sve što novo nabavimo bude investicija za buduće događaje koji će se u “Areni” održavati. Dali smo ozbiljan novac za kupovinu opreme koja će ostati u vlasništvu hale. Tu pre svega mislim na novu LED rasvetu, kupljeni su medijska kocka i medijski prsten. Kupljene su nove stolice, renovirane VIP lože, kao i plato ispred “Arene” - dodao je Nikodijević....
Ceo clanak:
https://sport.blic.rs/kosarka/evropska- ... to/vm596eh
VIP loža od 1.200.000 do 6.000.000 :shock:
 
Za sada mi ova "medijska kocka" izgleda kao neko privremeno resenje koje je u par navrata vec postavljano za druge dogadjaje.
kMHk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTVdRN01EQV8vOWE4MzRmMzg5ZTI2ZDU0YTczMzlkM2U3MWI5MThhODAuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB
 
Igore uze mi reci iz usta...ovo nije media box, ovo su obicni led paneli na konstrukciji koji su se vec postavljali ranije, cak su se jednom stavljali projektori sa platnom.
 
На жалост ово јесте трајно решење. Победник на тендеру је очекивано скај мјузик који је све ове године заправо рекетирао београдску арену. До сада су нам преко арене за сва та изнајмљивања опреме вероватно отели 5 правих медијских коцки.

Оно што јесте добро решење је озвучење. Са слика се види да је у питању озвучење најновије генерације са технологијом 3Д звука старом можда 2-3 године.
 
0881ea68f035ae328373701bad620637_8970193337.JPG


Izvor: Grad Beograd

Naravno, pogađate koliko je sve koštalo :D

– Медијски прстен и медијска коцка су постављене, озвучење и осветљење је ново, а ваља истаћи да све што је купљено од опреме остаје у власништву „Штарк арене”. Уређени су и платои око дворане, а укупно је Град Београд уложио око два милиона евра у последњих неколико месеци како би дворана изгледала како изгледа данас. Желим да захвалим Влади Републике Србије, са којом смо заједнички организовали овај догађај, а са нама је и ресорни министар Вања Удовичић. Захвалност дугујемо председнику Александру Вучићу, од кога је потекла идеја да се Београд кандидује за организацију Фајнал фора – закључио је Мали.
 
Ovo odlično izgleda, biće kao na nba utakmicama :pob:
 
Pa arena je u vlasnistvu grada bas me zanima koliki su troskovi godisnji arene
 
Pitam se koliki deo ide Gradu od prodaje karata čija je prodaja pod "šapom" Evrolige? Ozbiljni su prihodi u pitanju cene karata od 150 -450 evra lože 15.000-50.000 evra...
 
Novi gradonačelnik Vesić najavio novi F4 u Beogradu već 2020. Znači, plaćaćemo domaćinstvo iz džepa naroda sve dok se predsednikov klub ne plasira na F4?
 
moze on da se kandiduje za 2020 ali Evropa ima vishe od 3 centra kosarke pa da f4 bude svake 2 godine u Beogradu - Pariz, Moskva, Madrid, Barselona, Atina, Istanbul....nismo mi jedini grad u kome se igra kosarka a mnogi drugi su sagradili posle nas isto kosarkaske dvorane koje zvrje prazne, npr Zagreb. To je samo pricha za navijache i da mu se podigne profil pre nego sto Vucic izabere gradonacelnika.
 
Skaj je ovde lepo omrstio brke, uvezao i preprodao opremu. Ipak su stigli sve da zavrse.

Sto se tice medijske kocke, nisam siguran sta su smuljali. Ovo su led paneli Skaj-a sa kojima sam radio, privremeno smontirani. Moze da se desi da je Arena kupila led od Skaja i da ce montirati/demontirati po potrebi sto je super jer ce moci da rentaju i za koncerte led (sto je bila ideja od ranije da Arena ima komplet opremu).
Zvuk je isto privremeno montiran i od pre par godina je, u pitanju je Eaw Anya sistem u vlasnistvu Skaja.
 
Zar nisu kupili opremu za 2 mil evra arena ispade da su sve rentali
 
Za final four je led ekran ipak bio iznajmljen od sky musica, a sada se tek postavlja trajni, naravno uvezeno preko sky. Medijska kocka je 4 strane 5 puta 7 metara mislim. Postavljena danas, a pocinje da se montira prsten na dnu tribina 400. I tako ce stajati stalno (osim ako za neke dogadjaje ne rentaju pa je razlupaju i opet sastave). Inace, kineski led, u prsten ide 480 panela, a u na kocku je otislo 280 mislim, s tim da je u kocki kvalitetniji tj manje su diode nego na prstenu (izmedju 3 i 4 mm za kocku, izmedju 6 i 7 mm za prsten), ne znam koliko su to platili, ali kontam da se sky lepo omastio.



 
Bas me zanima da li ce da izgleda kao ova montazna sklepotina.
 
Samo se sky masti ko da niko drugi ne postoji kso i kip lajt ...
Kad ce biti fotke nove te mag dugo zeljene kocke
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553319#p553319:2ywrccti je napisao(la):
loyola » Sub Jul 21, 2018 7:46 pm[/url]":2ywrccti]Pa ovo su fotke od danas
Današnje fotografije demontiranja medijske kocke koja je iznajmljena za final four ili postavljanje "nove"?
 
Vrh