Šta je novo?

Beogradska Arena

Позив Београђанима да заједно бодримо наше кошаркаше


Град Београд позива све суграђане да 10. септембра у 14.30 часова на платоу испред Штарк арене (северени улаз) заједно бодримо наше кошаркаше на путу до светског злата.

Наши храбри момци су неверовтном борбом прескочили све препреке, победили непобедиве и стигли до самог финала светског првенства. Зато треба да им пружимо подршку, да заједно са њима гинемо за сваки поен и да им дамо подстрек да се попну на светски трон. Они су већ наши победници, али докажимо заједно да смо најбољи на свету.

Видимо се у недељу да заједно стигнемо до врха, златног постоља, где свира српска химна и виори се српска застава!

 
Na 30 stepeni sa jakim suncem i bez hlada stajati dva sata? Debillanah Pretpostavljam planiraju neki video bim da postave
 
Ovaj stvarno ne zna gde udara. Pa zahvaljujući tim sponzorstvima, Arena sigurno prihoduje neki novac, pola sveta ima sponzorska imena Arena, ali se on uhvatio Zagreba...

 

Шапић: Име „Београдске арене” неће више бити на продају


Гостујући данас на ТВ Хепи, градоначелник Београда Александар Шапић најавио је да ће предложити промену статуса и имена „Београдске арене”.

– Постоје симболи овог града који не могу да се продају никоме. Ми имамо и примере из окружења, попут „Арене Загреб”, док се наша „Београдска арена” до сада звала и „Комбанк” и „Штарк”. Нисам приметио да се „Арена Загреб” звала по спонзору, рецимо „Књаз Милош Арена”, па што би се онда наша звала по било коме. Мој предлог ће бити да „Арена” пређе из ДОО у јавно предузеће Града Београда и да, уз дужно поштовање свим привредницима и њиховој жељи да плате да се по њиховим фирма зове наша „Арена”, вратимо и заувек доделимо спортском објекту на Новом Београду име „Београдска арена”, које је и имала у моменту када је отворена. Постоје ствари које не могу да буду на тржишту и колико год да је неко спреман да плати, нема продавања. Важно је да водимо рачуна о нашим симболима баш као и о нашој историји – истакао је Шапић.

Он је нагласио да је управо због тога започела обнова Споменика браниоцима Београда на Дунавском кеју.

– Очекујем да ћемо до почетка децембра имати прави спомен-парк какав Београд заслужује. Подсетићу, имали смо тамо и неколико тениских терена који су угрозили тај споменик, па смо их уклонили како би тај спомен-парк могао да се коначно доврши. Пре две недеље обновили смо и Краљеву чесму по угледу на некадашњи изглед из тридесетих година прошлог века, а то је такође место страдања где је комунистички режим извршавао стрељања после рата. Морамо се сећати тих догађаја и водити рачуна о својој историји и традицији. Као градоначелник, све ћу урадити да више него икада водимо рачуна о својим симболима, историји и наслеђу – рекао је градоначелник.

Када је реч о унапређењу јавног превоза, Шапић је најавио у првом таласу поставку више од 1.000 информативних табли које ће се налазити на стајалиштима.

– То је једна револуција у нашем превозу. Такве табле има само неколико највећих градова Европе, али овакву таблу коју ће имати Београд нисам сигуран да било ко има. Током новембра очекујем поставку свих 1.000 табли широм престонице преко којих ће грађани моћи да се, пре свега, информишу о путањи аутобуса, времену доласка, броју станица и удаљености возила од те станице, као и о времену, температури ваздуха, итд. Имаћемо праву информативну таблу која ће бити на понос свих Београђана. Такође, корисници ће и даље имати на располагању апликацију преко које могу да добију обавештења о линијама јавног превоза – истакао је градоначелник.

Он је подсетио да београдска саобраћајна инфраструктура више не може да издржи број возила и да је због тога потребна изградња метроа као примарни вид превоза грађана.

Ова градска управа је у протеклих годину дана донела многобројне социјалне мере захваљујући којима је апсолутни „број 1” у последњих педесет година, рекао је Шапић.

– Што се тиче социјалних мера, субвенција и помоћи просечној београдској породици у свакодневном животу, учинили смо више него било која управа у последњих педесет година, почевши од укидања плаћања за личне пратиоце и геронтодомаћице, преко укидања листе чекања за личног пратиоца за децу са сметњама у развоју, бесплатних ваучера за сву децу у вредности од шест хиљада динара, смањења цена карата јавног превоза, увођења бесплатних уџбеника за основце и средњошколце, бесплатног превоза за њих и ноћни превоз за све, бесплатних вртића, бесплатног уласка на базене током лета до бесплатних часова енглеског језика за предшколце, а тренутно чекамо да се заврши јавна набавка и за бесплатне пречишћиваче ваздуха за све вртиће и основне школе. Уз то, подигли смо основице и плате васпитачицама и техничком особљу, али и солидарну помоћ за запослене у Градској управи. Ту социјалну политику, на којој сам инсистирао као председник општине Нови Београд, желим да пренесем на град Београд и мислим да сам то показао у претходном периоду – истакао је Шапић.

 
Чим из ДОО хоће да је претворе у ЈП, треба им крава музара..Тако да, или ће је продати кад је измузу или ће је ставити под катанац. Можда мало претерујем али то је тај пут.
 
gledam sada, garaza obilicev venac ima vise parking mesta nego arena lol

pritom meni deluje da arena ima jos mnogo manje parking mesta, jer onaj jedan nivo se uopste ne koristi
 
Sam kapacitet je svakako mali od samog početka.

Trenutno se koristi se kao perionica i poligon, iako mi nije jasno zašto ne može da se napravi kalendar kojim danima je poligon zatvoren posle 18č ako je već nemoguće napraviti poligon na nekom primerenijem mestu. Perionicu naravno treba šutnuti odatle. Plus su na onom parkingu za buseve stanari postavili rampe ako se ne varam, umesto da se tu isto napravi garaža na dva nivoa i to može gornji nivo da bude zajednički tj. spojen.
 
1699872183538.png

1699872204438.png

1699872218082.png

1699872237904.png

1699872253886.png

1699872268628.png

1699872363893.png

1699872394988.png

1699872413223.png

1699872427564.png


mic-drop-obama.gif
 

Prilozi

  • 1699872311942.png
    1699872311942.png
    64,7 KB · Pregleda: 94
  • 1699872455371.png
    1699872455371.png
    134,1 KB · Pregleda: 90
Не знам за те, али хала Берси, садашња Акор арена је свакако у власништву Града Париза.

Неће људи да троше више јавних пара него што морају, то је некако и смисао јавне управе.

Поређења Арене са Београдском тврђавом су управо ниво приглупог Гангуле.
 
ne znam, deluje mi glup potez da se ne uzmu pare od sponzora koje mogu da se koriste bar za odrzavanje (mada kako vidim to i sada ne pomaze..) drugo ljudi zovu Arenu Arenom, a ne Kombank Arenom ili Stark Arenom nije kao da ce ime da nestane!?, sta god a i drugo Arena ko Arena i nije mi neki simbol... vise je kao dogadjaj prijovcka napunila 4 arene
 
u cijem su vlasnistvu ti objekti?
U SAD uglavnom u privatnom, mada ima primera i gde je vlasnik grad/savezna država (Bruklin, Dalas itd.).

U Evropi je i ovako i onako - negde su arene u vlasništvu klubova, neke su u vlasništvu grada/države (Real Madrid), ako se ne varam i arene u Berlinu i Minhenu su u vlasništvu države.

Неће људи да троше више јавних пара него што морају, то је некако и смисао јавне управе.

Upravo ovo želim da istaknem - kome zviždi lakat za ime arene? Kakav je to bedni i jeftini populizam?

Pa klubovi nose ime Partizan MOZZARTBET i Crvena Zvezda MERIDIANBET. Brojni klubovi po Evropi (mnogo veći od ova dva) su menjali imena po sto puta i nikome ništa. Meni najbliži primer je Baskonija koje se ja najpre sećam po imenima Taugres i Taukeramika, a bila je i Kaha Laboral, Laboral Kuća, evo sad je Saski Baskonia. Virtus iz Bolonje je najveće uspehe ostvario kao Kinder, protiv Partizana su 1992. završni turnir igrali pod imenom Knorr, njihovog gradskog rivala Fortituda se sećam pod imenima Teamsystem, Skipper, Climamio. Jedna Olimpija iz Milana, trostruki prvak Evrope, je bila Tracer, Stefanel, Armani... Barselona je bila Barcelona Regal i Barcelona Lassa. Ima još triput ovoliko sponzorskih naziva, ovo sam sve samo iz glave nabrojao. Od domaćih - Partizan ICN, Partizan Zepter, Partizan Mobtel, Partizan NIS, Crvena Zvezda Diva, Crvena Zvezda Telekom, Crvena Zvezda mts.

Poenta: koga boli uvo ako donosi prihod?
 
Не знам за те, али хала Берси, садашња Акор арена је свакако у власништву Града Париза.

Неће људи да троше више јавних пара него што морају, то је некако и смисао јавне управе.

Поређења Арене са Београдском тврђавом су управо ниво приглупог Гангуле.
Samo Bersi uzima 4 milke godišnje a Beograd verovatno oko 200 hiljada evra, pošto je minimalna ponuda morala da bude 1.2 miliona. Bolje i da ne prodaju naslovno sponzorstvo, nego da ga prodaju za kikiriki.
 
Pozadina svega je to što je vlasnik Štarka Atlantik grupa, a on je veliki Srbenda zato mu je Zagreb stalno referenca..
 
Важно да је антрополошки егземплар са још једним сличним на челу Арене, дозволио пилићарење над прворазредним објектом, "симболом града" како каже - претварање главног подстубишта у теретану "Ахилеј". Можда то доноси много више пара од спонзорства, не знам.
 
Pozadina svega je to što je vlasnik Štarka Atlantik grupa, a on je veliki Srbenda zato mu je Zagreb stalno referenca..
Naravno, zato i kompleksaš stalno provlači kako se Arena u Zagrebu zove Arena Zagreb, a ne "Knjaz Miloš Arena", a komšije bi se šutale u zadnjicu da nađu sponzora za naveću im halu.
 
Vrh