Šta je novo?

BEO Shopping Center [ Tržni centar | 130 000m² ]

Veliki plus za drvece. Meni je jedino krivo sto je odmah pored centra uz samu ulicu niz udzerica, nezavrsenih nekih kuca, romsko dvoriste itd itd. Nadao sam se kad su zapoceli da zidaju da ce sve to biti nekako raseljeno itd ali je ostalo, pa uz ovaj novi centar sad jos vise strci.. i tako ce ostati verujem narednih 20 godina taj krš
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752755#p752755:c0jekdft je napisao(la):
3eka » Uto Jun 30, 2020 11:26 am[/url]":c0jekdft]Ja sam malo razocaran izborom - prilicno je slican miks brendova u vecini butika, a ponuda izgleda kao supermarketi 90ih (ponavljaju iste proizvode da bi zauzeli prostor). Nadam se da ce se to promeniti vremenom, ali trenutno mi odise duhom nekog trznog centra za siromasne.
Jos jedna zamerka je terasa u foodcourtu - napolju je milion stepeni, a ne postoji niti jedan suncobran, nego se ljudi skrivaju i traze senku okolo. Stvarno mislim da bi to trebao da im bude jedan od glavnih prioriteta u ovoj situaciju, posto ne mogu da zamislim kako ce zatvoreni deo uopste moci da funkcionise sa obaveznim maskama.

Bio sam pre par dana prvi put u Beo, i imam isti utisak. Nije los enterijer, ali dizajn/izgled/raspored samih radnji.........pa nisu se potrudili.
Uglavnom natrpane jeftine majce na gomili po svim radnjama + neki lokali su kriminalno mali kao Gigatron i SportVision recimo.
Doduse food court je mozda najlepsi od svih molova. Ali ona terasa je kriminalno losa jer je opasana zidom pa nema pogled ni na sta. Koji genije je to osmislio?
I da........nekoliko lokala je drzalo kofe po radnji jer im vec prokisnjava. "Hvalitet" radova i materijala brale :lol:
Nisam snob niti punisa, daleko od toga ali nekako mi odise jeftinocom roba i same radnje socijalom da tako kazem........buvljak u lepsem pakovanju
Kad sam izasao u glavi mi je bila misao da nema potrebe vise da dolazim........
 
Ne bih se složio. Definitivno mnogo veći i bolji izbor nego u Delti i Adi. Svi brendovi imaju ogromnih problema sa nabavkom robe zbog korone, stoji to da je svuda prilično loša, a izbor nikad manji. Ali to je do svetskog zastoja koji je bio u proizvodnji. Od sredine meseca stiže nova roba.
Inače, odlična posećenost centra, ne može da se poredi sa Adom, koja je baš u problemu nakon ovog otvaranja .
 
Bila sam prvi put ovde. Utisak loš ulaz, one stepenice nekako nemušto napravljene deluju ko da su već 10 godina stare. Spolja onaj zeleni stakleni deo 90-e totalni promašaj. Unutra veštačke biljke baš bodu oči (bar meni) deluje jeftino. Enterijer totalno generički, ništa drugačije, novo. Plus je veličina (ili minus ko kako voli). Wc je jedino zanimljivo dizajniran. Ok kao lokalni mol ali neću opet dolaziti preko pola grada sigurno.
 
Bio sam pre neki dan, ali baš imam suprotan utisak. Stepenice ispred su zanimljive i deluju kvalitetno. Svakako su korisne i dosta ljudi sedi po njima. Takođe, ulaz mi se baš sviđa, jeste retro, ali zbog toga mi je samo zanimljiviji, nije generički i nije kao da je u stilu Staklenca, nego je normalno urađeno. Lepo je i što su zadržali drveće oko zgrade. Enterijer takođe ne bih rekao da je generički, ima dosta prostora, hodnici su široki, a onaj deo gde su restorani je najbolji u BGu. Što se tiče veštačkih biljaka, nisam baš toliko zagledao :)
Sa druge strane, veliki minus je što su prodavnice poluprazne. Pretpostavljam da je to jer su nove, pa su imali samo robu od ove sezone da stave, a korona se pobrinula da te robe nema mnogo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711507#p711507:38ifvqce je napisao(la):
Homer Jay » 24 Feb 2020 21:47[/url]":38ifvqce]Evo malo detalja o bioskopu:

Započeli su radovi na Cineplexx-u u BEO shopping centru u Beogradu


Počeli su radovi na izvođenju Cineplexx-a u BEO shopping centru u Beogradu.

Bioskop će imati 8 sala sa 1200 mesta. Takođe će biti opremljen sa najsavremenijom tehnologijom za projekciju filmova kao i svaki drugi bioskop a LSG će biti zadužen za sve instalacije, elektro i mašinske, ViK i BMS sistem.

Predviđeni rok za izvođenje je april 2020.

Izvor: LSG Group
Vidim da u Ada Mall-u počinje da radi bioskop sutra. Ima li neko informaciju kada bi trebalo da se otvori ovaj u BEO Shopping Centru?
 
Фали доста места за седење, нарочито на првом спрату. Вратите тему у пројекте у изградњи јер нису све продавнице отворене.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Bioskop se otvara sutra.

U stilu povratka u budućnost, Cineplexx je danas, 2. septembra, na svom sajtu objavio vest da je bioskop OTVOREN 3. septembra. :)

OTVOREN JE CINEPLEXX BEO SHOPPING CENTER BIOSKOP

ČETVRTAK, 3. SEPTEMBAR
Nova destinacija za ljubitelje filma je stigla!


U četvrtak, 3. septembra se otvorio četvrti Cineplexx bioskop u Beogradu.
Najnoviji Cineplexx BEO Shopping Center ima 1.200 mesta u 8 sala, opremljenih najsavremenijim projektorima, vrhunskim ozvučenjem i do sada neviđenim sedištima u glavnom gradu.

Novi Cineplexx BEO Shopping Center od ostalih bioskopa posebno izdvaja gledanje filmova u Dolby Atmos tehnologiji, najmodernijem audio sistemu na svetu, koji stiže direktno iz Dolby laboratorije. Kristalno jasan i neverovatno realističan zvuk, koji se kreće duž čitave sale je rezultat velikog broja zvučnika, postavljenih na različitoj visini, čime stvaraju utisak trodimenzionalnog zvuka.

Cineplexx je otišao korak dalje i kada je u pitanju udobnost i po prvi put u Beogradu u ovom bioskopu posetiocima ponudio novi tip sedišta u vidu love box mesta i VIP deluxe sedišta sa podesivim naslonom za noge i leđa.

Vidimo se u novom Cineplexx BEO Shopping Center bioskopu!

https://www.cineplexx.rs/Content.Node/r ... _je_stigao

Izgleda da ih je otvaranje CineStara iznenadilo, otuda u ovom PR tekstu jedna neistina: Cineplexx ne nudi prvi u Beogradu Love box i VIP deluxe sedišta. :D
 
Pripreme...
8c429c804e2d7e3cbe141e58ad07d9ed.jpg
 
Bejah pre tri dana prvi put u "Beo Shopping Centru", pa da podelim sopstvena iskustva, kojih je više pozitivnih nego negativnih.
Pa da ih nabrojim.

Pozitivna:
-Dimenzije i prostranost hodnika i holova;
-Savremeni dizajn većine radnji;
-Novi brendovi (P&C);
-Odličan food corner.

Negativna:
-Brojne radnje još uvek nisu otvorene;
-Slaba poseta;
-Detalj: Krov nije vrhunski urađen.

Krenimo redom: Ostaviću na stranu one šupe, koje su sa strane ulice Vojislava Ilića (i za koje se nadam da im sleduje rušenje), kaskadni prostor/stepenište ispred samog glavnog ulaza je pametno realizovan, a u kombinaciji sa "Starbucks"-om (pardon, "Старбаксом"), bude se evokacije na neke zapadne molove... doduše, malo u retro stilu 90-ih, no to čak i prija.

Čim se uđe u glavni hol, stiče se osećaj veličine prostora, stoga je pametno rešeno postavljanje touchscreen-a sa informacijama o tome gde se nalazi koja radnja, iako se ne može isto reći za putokaze u samim hodnicima, koji ističu samo najveće prodavnice.

U tom smislu na gotovo svakom putokazu piše gde se nalazi "Tehnomanija" (ogromna, barem za naše poimanje stvari, iako živim za dan kada ćemo dobiti više pravih robnih kuća tehnike), preko puta je odmah "Comtrade" i tako bi čovek pomislio da su sve tehničke radnje fokusirane na jednom mestu. Ali ne! "Gigatron", koji je meni bio potreban (a koji je površinski opet sprčen) je na drugom spratu, pored "Cineplexx"-a. Upravo tu videh kako se šeta gospodin golub, koji je prošao kroz stakleni krov. Ako je ceo utisak kod ulaza u centar "prijatno" retro, ovo me je iz nekog razloga podsetilo na "neprijatno" retro, odnosno na raspali Dom samoupravljača podno Kanarevog brda, koji ima sličan krov.

Utisak veličine možda malo pojačava činjenica da je poseta prilično slaba, čemu možda kumuju dva uzroka: vreme mog dolaska (ponedeljak popodne) i opšta situacija oko Korone (zaista, nisam bio ni u jednom tržnom centru, osim "Big"-a u Rakovici, još od marta). Dodatno, nekoliko većih lokala su ili zatvoreni, ili tek u najavi da se otvaraju.

Kada je reč o otvorenim radnjama, istakao sam savremeni dizajn. Dopada mi se, npr, "Raiffeisen"-ova ekspozitura, osmišljena tako da se gotovo stopila sa hodnikom preko Zone 24. Ujedno, bez obzira što postoji univerzalna ATM zona (kao i u svakom molu), mislim da prosečno jedna ekspozitura banke po tržnom centru (i to, najčešće, baš "Raiffeisen"-a) nije dobra ideja, te da bi i ostale banke trebalo da otvaraju svoje "punokrvne" filijale.

Ah, "zašto Peek & Cloppenburg"... U suštini, jeste prostraniji od većine drugih radnji tog tipa i više je skupih marki + izbor brojeva i dezena je kvalitetniji, ali, koliko je to primereno srpskom džepu, ostaje da se vidi.

I na kraju, "Food corner"... Jeste veći nego u svim centrima, znatno je pametnije organizovan nego na "Ušću" (ovde se ide u krug po restoranima, prostor za sedenje je u sredini), ali je možda izbor restorana mogao da bude raznovrsniji, jer se "vrte" ona imena, na koja smo svuda navikli. Lično je meni, npr, žao što je u "Ada Mall"-u zatvorena "Merkada" i što je "Vapiano" sveden na samo jedan objekat u Srbiji, tako da se nadam da će slični koncepti uskoro da se pojave i na drugim mestima.

EDIT: Po subjektivnoj prijemčivosti molova u kojima sam bio, top 5 lista je sada sledeća:
1. Ušće
2. Ada Mall
3. Beo Shopping
4. Rajićeva
5. Delta City.
 
Capitol je sada Big

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Food court je dobro napravljen, ali velika mana je sto golubovi ulecu unutra i prolecu pored stolova, sto nisam primecivao u drugim trznim centima..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja volim golubove, kao i sve životinje, ali je činjenica da su velike kliconoše.
 
I da bi jedan mogao da ti da džabe prilog majoneza u hranu :lol:
 
Ako golub uleti u kineski restoran mogao bi i da postane hrana
 
Sacekajte malo za beo da se kraj malo razvije jos je na nivou pre shoping centra da se sazida koja luksuzna zgrada i da se one zgrade ispred centra poruse presisace i usce i deltu...
 
ја само знам да мене Ушће више неће видети (осим због Лего радње)
 
A šta se to desilo u Ušću pa nećeš više da ga posećuješ?
 
ништа, само немам више потребу тамо да идем. све радње имам и у БЕО, а он ми је 5 минута од куће
 
Tako generalno i treba da se razmišlja. meni sa NBG generalno Delta najviše leži, pa Ušće, sa tim da vidim plus što tu postoji Peek & Cloppenburg, ovamo fali dobar multibrend tog tipa. Ovde nisam još ni bio, generalno videće me na proleće. Delta mi je oduvek najpregledniji i najsvetliji TC, mada je sada već došlo vreme za malo zatezanje bora, tipa podovi i još neke sitnice.
 
Vrh