Šta je novo?

Benzinske pumpe u centru

direktor":4jl7nvdk je napisao(la):

Bio si na puš pauzi?
9ce12beeeca07d57482e9fa542b72a8e.jpg


Dobih i ovu poruku

Na NIS Petrolu u Dzona Kenedija,do 22.10. probajte BMB98 po ceni BMB95, a Ultra D po ceni evro dizela! Za sipanje preko 20l goriva poklon!

Znači gotova je?


Poslato sa telefona
 
Namjerno izasao da ufotkam ne konzumiram nikotinske gluposti
 
Nešto se radi oko zatvorene pumpe kod cvetka preko puta okretnice 309, verovatno samo uklanjaju staru pumpu jer tu nije planirana izgradnja nove.

Na stanici u činigrijonoj uklonjeni aparati gde je bio BP petrol, tu NIS treba da gradi pumpu srednje veličine sa sve kafićem. Koliko znam još nije bio projekat za izgradnju na javnom uvidu ali je u procesu izrade.
 
Kako bi bilo dobro da neko uvede ove retro točilice.
Na žalost trend je da svi objekti velikih korporacija izgledaju identično.


Poslato sa telefona
 
Гага":dkvmjh5n je napisao(la):
Шоми, сликано је крајем шездесетих година.

Биће пре да је између 1962. и 1966. године, када су се уједно градили стамбени блокови Б-7, Б-8 и Б-9 и стамбене куле С 1-6 у Блоку 21.
 
Да кад су се градили "Шест каплара" и остале зграде у блоку 21.

Рекао сам да је крај шездесетих из разлога што се види да је она дугачка зграда са десне стране, практично завршена, а још је слика и у боји.

На ове две следеће слике слике се види да се бклок 21 тек гради тј. "Шест каплара" и ова прва слика је из прве половине шесдесетих, а пумпа је саграђена почетком шездесетих:


На овој слици се види да је та дугачка зграда са десне стране слике, саграђена тек до пола, а слика је из средине шездесетих:


Пумпа је иначе почетком седамдесетих година добила настрешницу и та се пумпа тада популарно звала "пумпа код ЦК".
 
Гага":3och7x37 je napisao(la):
Да кад су се градили "Шест каплара" и остале зграде у блоку 21.

Рекао сам да је крај шездесетих из разлога што се види да је она дугачка зграда са десне стране, практично завршена, а још је слика и у боји.

На ове две следеће слике слике се види да се бклок 21 тек гради тј. "Шест каплара" и ова прва слика је из прве половине шесдесетих, а пумпа је саграђена почетком шездесетих:


На овој слици се види да је та дугачка зграда са десне стране слике, саграђена тек до пола, а слика је из средине шездесетих:


Пумпа је иначе почетком седамдесетих година добила настрешницу и та се пумпа тада популарно звала "пумпа код ЦК".

Могуће је да је погрешна датација фотографија. Имао сам увид у пројектну документацију (имам је у својој архиви са фототеком из времена градње) свих објеката у Блоку 21 и чињеница је да је пројектовање било од 1960. до 1962. године, а реализација истих од 1962. до 1966. Са друге стране, на свим објектима пише година завршетка градње - 1965. или 1966. У неку руку, године завршетка потврђује и стручна периодика (нпр. часопис Архитектура урбанизам).
Крајем шездесетих година нема шансе да буде, јер су већ тада два аутора Б-7 и Б-9 отишли за иностранство (Л. Ленарчич и И. Петровић), а један је био тешко болестан и преминуо 1970. године (М. Митић). Такође постоји запис (М. Митровић и М. Чанак) да је објекат Б-9 био предложен за Октобарску награду Београда 1965. године, када ју је добио Иван Антић за МСУ.

Varos kapija":3och7x37 je napisao(la):

Тако сам и мислио. :)
 
Iskreno sam se nadao da će u skolu te rekonstrukcije dati neke pare i da se sredi i onaj haos oko stanice GSP-a
 
Ma naravno da oce.
Evo Gasprom bas sad salje lovu direkciji (ili kome vec treba), cim i svaki od nas posalje po 100€ komsiji koji ima zapusteno dvoriste... :D :)
 
zivela nacionalizacija da je pameti oduzeo bih im to zemljiste...takvo mesto i ti nasadi pumpu koja nije ni za Vranic
 
Slažu se boje sa reklamom na zgradi iza :(
Nego, zar ne bi sada (od kada postoji TC Ušće) bilo logično da se autobuska stanica premesti pre raskrsnice (gde su nekada stajali 65 i 67)


Poslato sa telefona
 
Vrh