Šta je novo?

Benzinske pumpe u centru

dsc05281.jpg
 
mekbejn":1kjmr789 je napisao(la):
direktor":1kjmr789 je napisao(la):
pumpa u dzona kenedija ostaje i renovira se
dsc08701.jpg

Ova pumpa ima lošu organizaciju i treba da se rekonstruiše.
Samo se nadam da neće zauzeti previše površine, jer na to mi liči na slici.

Danas je bio neki prostest povodom početka radova, da li neko zna nešto više o tome?

Ogradili su dobar deo parking mesta, a ako je sudeći po ovoj slici, to će sve pripasti pumpi? (narandžasto)
 
Baš juče nešto razmišljam da nije pravilno reći "benzinska pumpa" jer se pored benzina na pumpama prodaje i dizel i TNG. Ovaj plan to i potvrđuje jer piše "stanica za snabdevanje gorivom".
 
mekbejn":3l5yxrcu je napisao(la):
mekbejn":3l5yxrcu je napisao(la):
direktor":3l5yxrcu je napisao(la):
pumpa u dzona kenedija ostaje i renovira se
dsc08701.jpg

Ova pumpa ima lošu organizaciju i treba da se rekonstruiše.
Samo se nadam da neće zauzeti previše površine, jer na to mi liči na slici.

Danas je bio neki prostest povodom početka radova, da li neko zna nešto više o tome?

Ogradili su dobar deo parking mesta, a ako je sudeći po ovoj slici, to će sve pripasti pumpi? (narandžasto)

Mekbejn, protestovali su stanovnici Retenzije. Prema njihovim rečima postojeća pumpa(crveno) se proširuje dodatno(plavo), i navodno će uzeti i deo postojećeg parkinga.
pumpa.jpg
 
Gdje su bili kad je usvajan plan a da niko im nije reko vec sve ispod zita parking mogu odbraniti jedino ako su kupovali isti uz stanove
 
parking oznacen na slici iznad je najpre bio ogradjen trakom. ko je bio prisutan, imao je par dana (dan, dva, tri.. nisam bas obratio paznju tacno koliko) da skloni svoj auto. koga nije bilo tu, svoje vozilo moze naci u parking servisu.

ostaje pitanje, da li ce taj neko morati da plati "uslugu" parking servisu? i druga stvar, po uslovom da ce morati da plati, kolko je to legalno jer si ti parkirao auto tamo gde je to bilo zakonom dozvoljeno (i predvidjeno)?

da ne ulazim sad u to kakva je tu borba za parking mesta i pre ovog smanjenja tj otimanja.



 
Uopšte mi nije jasno silovanje prostora gradnjom ogromnih pumpi u sred grada. Juče sam baš prošao pored pumpe u Andre Nikolića koja je relativno skoro renovirana, umesto da su je smanjili jer je u gradu dobili smo ogroman objekat koji blješti u mirnom kraju, na Autokomandi se pumpa proširuje na uštrb parka itd. Prave se kafići i restorani na pumpama u gradu, ko će bre normalan da sedi u kafiću na benzinskoj pumpi u sred grada. :bg4:
 
astrodule":jnckxl08 je napisao(la):
Baš juče nešto razmišljam da nije pravilno reći "benzinska pumpa" jer se pored benzina na pumpama prodaje i dizel i TNG. Ovaj plan to i potvrđuje jer piše "stanica za snabdevanje gorivom".
Дуле, нико неће тако да каже јер је дугачак назив, а то је и званичан назив. Народ то воли што краће да каже, тако да ће остати народни назив "бензинска пумпа" или "пумпна станица".

И немци то воле што једноставније тј. што краће да кажу, па је зато израз Tankstelle (танк штеле) одомаћен, а не рогобатни израз "Station für die Kraftstoffbetankung" ("станица за узимање/точење горива") !
 
Гага":2wf9xwam je napisao(la):
astrodule":2wf9xwam je napisao(la):
Baš juče nešto razmišljam da nije pravilno reći "benzinska pumpa" jer se pored benzina na pumpama prodaje i dizel i TNG. Ovaj plan to i potvrđuje jer piše "stanica za snabdevanje gorivom".
Дуле, нико неће тако да каже јер је дугачак назив, а то је и званичан назив. Народ то воли што краће да каже, тако да ће остати народни назив "бензинска пумпа" или "пумпна станица".

И немци то воле што једноставније тј. што краће да кажу, па је зато израз Tankstelle (танк штеле) одомаћен, а не рогобатни израз "Station für die Kraftstoffbetankung" ("станица за узимање/точење горива") !

pumpa za gorivo.
 
Ja koliko sam upucen, a zivim u ovom kraju, kada su kupovani stanovi u njihovu cenu su bili uracunati i troskovi parking mesta, retenzije za vodovod i kanalizaciju itd. sto se vidi u ugovorima tj aneksima koji su dodavani tokom gradnje ali da li to sada ima znacaja, veliko je pitanje.
 
U cenu kvadrata je ušla cena javnog parkinga?!?!

Da taj parking ima rampu i da pripada samo stanarima te zgrade to bi bilo OK, ovako mi baš čudno izgleda.
 
Pa i retenzija od vodovoda je javna investicija i to mnogo veća od parkinga ali je ulazila u cenu kvadrata u to sam siguran na ličnom primeru.
 
Stanica za snabdevanje gorivom je naziv koji se koristi.

Elem, i oko ove stanice i oko nekih drugih je jasno zasto se sire. Planovima je propisano da se ukinu sve stanice u sirem centru. Recimo u mom delu od centra grada do Zvezdare jedina stanica ce biti u Cinigrijinoj i u Dragoslava Srejovica, cak i one pumpe u ruzveltovoj i tom delu oko pancevackog mosta se ukidaju. Tako ukidanjem stanica u centru se destimulise automobilski saobracaj.

Jedino ne znam za taj deo na NBG da li ce ukinuti stanice Dejton, onu posle SIV-a i onu na autoputu posle sava centra.
 
Вучко, неће их укинути.
Обе су НИС-ове пумпе, а та у Булевару Арсенија Чарнојевића (аутопут) је прошле године и реконструисана, тј. од како ју је НИС путем тендера купио. Та "станица за снабдевањем горивом" је ионако саграђена без дозволе, а први власник је био Европен група која је у свом саставу имала предузеће Евролукспетрол или ти ЕЛП, а власник групе је био Бранивоје Лазовић и ухапшен је због великих малверзација и проневера. Он је и саградио ту пумпу још у време владања жуте демократије.
Имамо и посебну тему о њој.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... na-kvadrat

http://www.naslovi.net/2015-01-16/ekapi ... a/13066441

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=896398
 
Какве вибрације ово чудо производи, вибрира земља под ногама до места одакле сам сликао!
04082015501.jpg

04082015502.jpg

04082015503.jpg
 
Гага":2drsr01o je napisao(la):
Вучко, неће их укинути.
Обе су НИС-ове пумпе, а та у Булевару Арсенија Чарнојевића (аутопут) је прошле године и реконструисана, тј. од како ју је НИС путем тендера купио. Та "станица за снабдевањем горивом" је ионако саграђена без дозволе, а први власник је био Европен група која је у свом саставу имала предузеће Евролукспетрол или ти ЕЛП, а власник групе је био Бранивоје Лазовић и ухапшен је због великих малверзација и проневера. Он је и саградио ту пумпу још у време владања жуте демократије.
Имамо и посебну тему о њој.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... na-kvadrat

http://www.naslovi.net/2015-01-16/ekapi ... a/13066441

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=896398

Hvala Gago, sumanuto je na takvoj lokaciji da postoji pumpa u gusto naseljenom delu gde autoput prolazi kroz naselje. Ne mogu ni misliti šta bi bilo u slučaju eksplozije.
 
vucko":1h4nneq4 je napisao(la):
...sumanuto je na takvoj lokaciji da postoji pumpa u gusto naseljenom delu gde autoput prolazi kroz naselje. Ne mogu ni misliti šta bi bilo u slučaju eksplozije.



mislis da je sumanuto?


deo Beca - 3. Landstrasse




http://www.dodaj.rs/f/b/fp/3ZCtNgxk/tankstelle.jpg



IQ u prizemlju zgrade:
ls.jpg


Koliko sam mogao da vidim, njima ne smetaju pumpe u centru grada
 
Kad nestade "Dejtonka"?

Nemam pumpe, srušili je, izgleda da grade novu.
 
Imas u temi razni projekti kako ti je promaklo napravice klasicnu kocku gasprom za auto put mada mozda nss iznenade
 
Vrh