Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859414#p859414:18pmerx0 je napisao(la):
pinokio » Pon Jun 21, 2021 10:22 pm[/url]":18pmerx0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858904#p858904:18pmerx0 je napisao(la):
Peles » 19 Jun 2021 12:21[/url]":18pmerx0]Hvala ljudi. @pinokio, sta bi po tebi bili vazniji problemi onda, ovako u kratko ako moze :) ?

na prvom mestu, apsolutno nesporan, je problem zemlje na kom se nalazi naselje.
mogao bih o tome da pisem satima. najkrace.

vlasnik zemlje je RS Srbija. korisnik zemlje je Direkcija za GGZ. Zemlja je data u nameski zakup na 99 godina. Namena zakupa, izgradnja poslovno stambenog bloka, davanje stanova na koristenje za Unverzijadu, potom prodaja.

I tu pocinju problemi. Svi zakupci u Srbiji su isplatili te zakupe odmah, u nekoliko rata. Medjutim, invesitor u Belvilu (Blok 67) to nije uradio i optirao je da placa 4x godiisnje narednih reimo 90 godina (ili nesto krace).

Ali Blok 67 vec 5 godina nema druge prihode sem od izdavanja zemlje u podzakup kafedzijama. Sve kafane placaju Bloku nadoknadu da bi im blok dao saglasnost za otvranje basti koje im izdaje opstina NBG.

I sad imamo jednu parodaksalnu situaciju. Stanari su potrosili za 10 godina preko 1,2 miliona evra SAMO za ciscenje i zelenilo u bloku a nemaju nikakva prava u upravljanju tom zemljom. NJih niko nista ne pita.

Posledice su vidljive na svokom koraku. Lavina, Magelan i Azzaro su podigli staklene zgrade na sred te zemlje a ostale kafedzije postavljaju baste na decijim igrralistima ili tik pored njih. Sve je "legalno".

Samo zato, sto stanari znaju da ako prestanu da odrzavaju da ce cena stanova da im drsticno padne, oni trpe postupanje Bloka 67 i opstine Novi Beograd (koja izdaje resenja za baste na osnovu saglasnosti Bloka).

Ova agonije mora da se prekine ali je to veoma tesko jer postoji dug od oko 7 miliona evra za zemlju ispod nasih zgrada prema Direkciji.

Eto to je skica za pricu. Ali je prica mnogo komolikovanija i uticaj na ziivot u Belvilu je viseslojan i vrlo ozbiljan.

Sta se desava kod dugogodisnjeg zakupa, izgradjeni objekti kao belvil , prodati stanovi, zakupac bankrotira i ne moze vise da placa svoje obaveze iz ugovora o zakupu? Ako su duzni sedam miliona ocigledno nikad nece imati para da ispune obavezu.
 
Sta se desava kod dugogodisnjeg zakupa, izgradjeni objekti kao belvil , prodati stanovi, zakupac bankrotira i ne moze vise da placa svoje obaveze iz ugovora o zakupu? Ako su duzni sedam miliona ocigledno nikad nece imati para da ispune obavezu.

Koliko je meni poznato ovakav slucaj ne postoji u praksi u srbiji.

Svi mi u naselju smo kupli nepokretnosti bez tereta na njima.

Zemlja ima teret ali ne ne mogu da zamislim kojim pravnim insitutima bi se taj teret preneo na nas vlasnike stanova a potom od nas i zahtevao da izmirimo dug prema korisniku zemljista, direkciji.

Posto ovde ima sveta koji o tome zna vise od mene bilo bi lepo da iznese svoje vidjenje.
 
Očigledan dokaz da biti upravnik može biti bilo ko.

Poslovno nesposobani, ali da upravljaju nekretninama od 10 miliona evra, e to već mogo. To su naše dvoje upravnika na parceli. Dva kamena oko vrata.

Konačno smo morali da uputimo poziv na dogovor i preko weba,ali odgovora i dalje nema.

https://www.suncokret.org/2021/07/konac ... rceli-gp3/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821769#p821769:3gn2lddt je napisao(la):
Кила » 09 Feb 2021 21:20[/url]":3gn2lddt]Једно глупо питање, мислим за лаика и не тако глупо, зар не могу станари да разреше управника који поступа противно њиховој вољи и захтевима? Мада овде је очигледно да се ради о томе да, тобоже држећи се слова прописа, и поред прибављеног мишљења које си добио од МУП-а које одобрава овакав вид обезбеђења колико сам разумео, инсистирају на скупљој варијанти по станаре из неког сопственог уског интереса, за коју, ако се станарима предоче чињенице, не верујем да би пристали. Па може ли онда само појашњење шта се дешава ако управник зграде ради на ”своју руку” што би се рекло, противно ономе како станари желе?

Diskusija izmedju upravnika se pomerila blize "bazi".

Digla se kuka i motika da smeni upravnicu.

Nakon silnog pritiska, upravnica D. J. tako se zove, zakazala sednicu.Na sednici 80% pristunih je bilo za njenu smenu i izbor drugog upravnika, ali se ona snasla i kazala posto nemaju kvorm da odluce na sednici, da od glasanja nema nista!

Formalo to je bilo tacno, ali mogli su da utvrde predlog sa sednice i izadju sa njim pred sve stanare pa na sledecoj sednici za nekoliko dana da glasaju ponovo.

Gospodja J. je raspustila sastanak, sastavila zapisnik koji je samo ona potpisala i prosledila svima na mail u kom je ispricala kako nije bilo sloge i kako za njenu smenu treba da se skupi bar 50% ukupnog broja zasebnih delova zgrade. Institut nedostupnosti kako je opisan u zakonu za njen slucaj ne vazi.

I tako...

Hocu da kazem da su mogucnosti za malteretiranje stanara prilicno visoke. Narod slabo poznaje propise i obicno nema ko da im kaze da se upravnik ponasa protivpravno i nemorlano.

Srecom, nezadovoljstvo u ulazu je ogromno i priprema se veliki talas koji ce da je pocisti u par skokova.

Na njenu nesrecu nije shvatila da se izlaze samo daljem ponizenju. Sto se mene tice nije bolje ni zasluzila.
 
@pinokio

Da li znaš šta je ovo?
https://www.espreso.co.rs/vesti/beograd ... -je-jezivo

Svašta. Po strani klasičan "click-bait" naslov "Jezivo", ali da li je moguće da niko ne zna ko je unutra i šta se dešava? Ako je to ovaj stan čija je terasa na slici vidi se neki ogroman odvod iz aspiraratora, pa je moguće da je u pitanju neki od divljih "restorana" koji rade na aplikacijama, a nemaju fizičku lokaciju. Puno je takvih i po Belvilu, a i po Beogradu generalno.
 
Wow, stigle ghost kitchen kod nas. gledao sam o tome na zapadu pogotovu zbog uticaja covid19.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871138#p871138:xygej6pc je napisao(la):
sjcam » 12 Aug 2021 09:05[/url]":xygej6pc]@pinokio

Da li znaš šta je ovo?
https://www.espreso.co.rs/vesti/beograd ... -je-jezivo

Svašta. Po strani klasičan "click-bait" naslov "Jezivo", ali da li je moguće da niko ne zna ko je unutra i šta se dešava? Ako je to ovaj stan čija je terasa na slici vidi se neki ogroman odvod iz aspiraratora, pa je moguće da je u pitanju neki od divljih "restorana" koji rade na aplikacijama, a nemaju fizičku lokaciju. Puno je takvih i po Belvilu, a i po Beogradu generalno.

Iskreno ne znam nista o ovom slucaju.
Ono sto mi je cudno kod ljudi koji bi trebalo da rese ovu situaciju a to je pre svega upravnik zgrade, sto oni po pravilu jure izgrednike.
Neko prospe fekalije kroz prozor i sakrije se u stan i nece da otvori. I onda nista! :)

Treba dohvatiti vlasnika stana, on je odgovoran za postupanje onih koji u stanu borave. Ako nece da se odazove, angazuje se advokat zgrade i neka se on bavi tim problemom dalje. Kada se tako postupa obicno se stvari brzo srede.
Stambene zajednice u Belvilu imaju vise nego dovojno novca da vode bilo kakav postupak na vise frontova istovremno.
 
Kolki treba da si zivotni pacenik da se boris proceduralnim sredstvima protiv 80% stanara da ostanes upravnik zgrade!?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873727#p873727:3tskmxx4 je napisao(la):
BS011 » 22 Aug 2021 21:15[/url]":3tskmxx4]Kolki treba da si zivotni pacenik da se boris proceduralnim sredstvima protiv 80% stanara da ostanes upravnik zgrade!?

u normalnim okolnostima, ta osoba nikada ne bi dosla u poziciju da upravlja firmom koja ima vrednost imovine 11 miliona evra. prosto receno ona je nesposobna i ona to zna. otud i frustracija pa bi povlacanje sa te pozicije bio njen unurasnjih krah sa kojim nije ustanju da zivi.

I drugo, naucila na faklutetu (studirala je 14 godina) je da pobedjuju oni koji najduze izdrze :)

Ali ono sto je vazno, cena m2 u dve polovine nase zgrade nisu iste. Njihova polovina je proseku 5% jeftinija.
Kada ova informcija bude stigla do nasih komsija bice zanimljvo gledati sta ce da se desi.

Za to vreme mi idemo dalje
https://www.suncokret.org/2021/08/zatez ... sanducici/
 
Hm, veoma lepo. Mogli biste i drugim ulazima da date kontakt gde ste ih nabavili, pa da probamo da imamo uniformne sandučiće. Znam da je to malo verovatno, ali ajde...

Nisam pre o tome razmišljao, ali ovakakv vertikalan raspored ima puno više logike - lepo je sve obeleženo po spratovima, pa ne mora dostava ili poštar da pitaju preko interfona za sprat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874026#p874026:2ckox4w2 je napisao(la):
sjcam » 23 Aug 2021 21:27[/url]":2ckox4w2]Hm, veoma lepo. Mogli biste i drugim ulazima da date kontakt gde ste ih nabavili, pa da probamo da imamo uniformne sandučiće. Znam da je to malo verovatno, ali ajde...

Nisam pre o tome razmišljao, ali ovakakv vertikalan raspored ima puno više logike - lepo je sve obeleženo po spratovima, pa ne mora dostava ili poštar da pitaju preko interfona za sprat.

Sve svoje dobavaljce kao i dizajnerska ili tehnicka resenja mi delimo sa svima koji nam se obrate. Moj interes nije da moja zgrada izgleda bolje i funkcionise od drugih (iako to jeste tako) nego da se sve to rasiri na sve strane. Upravo zato je sve publikovano da svi u naselju mogu da znaju sta je sve moguce uraditi za relativno male pare.
 
Preneto iz teme o Razvoju novobeogradskih blokova, na sugestiju @Гага.

Morao juče da ubijem vreme dok je lepša polovina kupovala nešto u Delta sitiju, i rekoh sebi, bolje da sedim na klupi u Belvilu, nego u TC.

NASELJE BELVIL NEMA NIJEDNU KLUPU

belvil-trkacka-staza-jpg.135231


Ima par dasaka na zidiću uz trkačku stazu i to je sve (nisam siguran, možda je na početku taj zidić bio ceo u daskama). Ako želite da sednete, morate u kafić.

Tu kod trkačke staze je dečije igralište (gde takođe nema klupa), tako da mamike sede u kafićima, a deca trčkaraju po tartanu.

Takođe ni ispred Delte nema ni jedno jedino mesto gde može da se sedne. Jedino na ogradicu od zelenila.

Veoma nehumano mesto za život roditelja sa decom.

Imaju klupe, samo ne u toliko velikom broju. Ti baš nađe deo koji je bez istih. Fotografiju sam skinuo sa FB, a i lično imao prilike da se prođem pored ovih klupa.

945364_687989027883594_1922827973_n.jpg

Ovaj deo sa gornje slike je OK. Nekako sam ga zaobišao.
 
Pritom bukvalno celim ovim obimom mozes da sednes na bedem. Al zato na keca kvalifikacija nehumano za zivot.
 
Pritom bukvalno celim ovim obimom mozes da sednes na bedem. Al zato na keca kvalifikacija nehumano za zivot.
Taj deo je najhumaniji deo belvila a i mnogo humaniji od mnogih obliznjih novogradnji sa dobrim razmakom izmedju zgrada. Zelenilom , stazom i parkicem. Klupa na zidovu ima dovoljno, a kafici su daleko od obaveznih, ko voli sedi ko ne voli moze na bedem. Ne vidim sta je tacno nehumano ovde
9F8F3107-1F80-4CDD-9661-E31C3AB93813.jpeg
 
Zdravo svima! Imam problem sa bezbednosti ovde u belvilu. Dolazi neki opskurni lik na vrata stana, sa jednom rukom ispod pazuha, i pita jel' mi tu muž, kada ga pitam sta mu treba nesto promakla nerazgovetno na kraju razumem samo "kola". Kažem, pogrešili ste in ode. Nakon nekoliko dana dva puta poziv sa skrivenog broja ("privatni poziv") na moj broj mobilnog(!) pod izgovorom da je imao poziv sa mog broja, nakon drugog poziva bio je blokiran. Nakon dan-dva osvanula cedulja na mom automobilu sa "ako prodajete kola.."..i brojem mobilnog. Ja obavestim čoveka iz obezbeđenja, kaže da se niko ne javlja na taj broj. Uz to, kao čudom, bravica na autu se kvari. I sada....sta? Ima li jos neko slična iskustva? Šta da radim? Pritom, ako je do auta, pa skoro da je najskromniji u garaži.
 
Ако има сигурносна камера на улазу у зграду или слично, види са обезбеђењем, па онда пријави полицији.
Разговарај и са управником зграде
 
Ако има сигурносна камера на улазу у зграду или слично, види са обезбеђењем, па онда пријави полицији.
Разговарај и са управником зграде
Već sam razgovarala sa obezbeđenjem, upravniku teško uci u trag. Sve u svemu ostaje policija. Da ostavim svoj mobilni tamo pa da udju u trag tom privatnom broju, tj. sakriveno broju i da ga upozore. To je otprilike sve što mogu. Čovek iz obezbeđenja mi je rekao da mu se tih dana žalio jedan mladić da mu je neko zvonio na interfon nekoliko puta u pola četiri ujutro.
 
Vrh