Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Konačno su ukinuli žutu traku u omladinskih brigada!
Hvala ti bože što si uslišio molitve!
Samo još da daš budalama pameti da organizuju u JG drugačije skretanje za Škodin servis i zgradu monstruma u bloku 45!
 
Morao juče da ubijem vreme dok je lepša polovina kupovala nešto u Delta sitiju, i rekoh sebi, bolje da sedim na klupi u Belvilu, nego u TC.

NASELJE BELVIL NEMA NIJEDNU KLUPU

Ima par dasaka na zidiću
belvil trkacka staza.jpg
uz trkačku stazu i to je sve (nisam siguran, možda je na početku taj zidić bio ceo u daskama). Ako želite da sednete, morate u kafić.

Tu kod trkačke staze je dečije igralište (gde takođe nema klupa), tako da mamike sede u kafićima, a deca trčkaraju po tartanu.

Takođe ni ispred Delte nema ni jedno jedino mesto gde može da se sedne. Jedino na ogradicu od zelenila.

Veoma nehumano mesto za život roditelja sa decom.
 
Glupi 'Perper'. Stvarno bi morao taj pilićarski kompleks odatle da se skloni. Nažalost, mislim da je prošao voz. Pokušano je početkom 2000-ih, pravljene su izmene DUP-a da se tu uglavi šestospratnica, ali ništa. Otad su Durmitorci i ostali mnogo razvili posao i pitanje je sa koliko bi love bili zainteresovani da odu. Možda bi oblakoder mogao da ih 'podmiri', ali bojim se pravedničke reakcije svojih komšija u stilu 'nećemo imati gde da parkiramo', i sl.

A u postu iznad je slika jedne izgubljene normalne kafane, restorana 'Lido'.
 
Tako je. A pre par godina je u sličnom soliteru u istoj ulici dijagonalno od Doma zdravlja je nestala slična kafana (Krajina ili tako nešto).

Mislim da NBG trenutno ima od starih kafana samo Džakartu i onaj ćumez u Kafe soliteru u Narodnih heroja.
 
Konačno su ukinuli žutu traku u omladinskih brigada!
Hvala ti bože što si uslišio molitve!
Samo još da daš budalama pameti da organizuju u JG drugačije skretanje za Škodin servis i zgradu monstruma u bloku 45!
Mislim da bilo kakvo ukidanje žutih traka ne bi trebalo da se slavi u ovom gradu, ali dobro.
 
Pisali su ovde ljudi šta će se desiti sa žutim trakama prof. dr ing. niskogradnje G. Vesića - i desilo se.

Inače, za najuže grlo u OB - ispod železničke pruge - predlažem najjeftinije održivo rešenje:

1) grad otkupi manje delove placeva sa obe strane pružnog nasipa, smer ka savskim blokovima;
2) probije se pešački tunel kroz nasip, kao na novom ž. st. Tošin bunar;
3) kroz taj tunel se sprovedu trotoar i biciklistička staza;
4) kolovoz se proširi nauštrb postojećeg trotoara. Dobijamo željene dve trake za skretanje ka Mostu na Adi, plus dve trake za pravo.
 
Tako je. A pre par godina je u sličnom soliteru u istoj ulici dijagonalno od Doma zdravlja je nestala slična kafana (Krajina ili tako nešto).

Mislim da NBG trenutno ima od starih kafana samo Džakartu i onaj ćumez u Kafe soliteru u Narodnih heroja.
Још је жив ресторан Срем у блоку 21. мада је пресељен због ширења Максија у оближњи локал.
 
??

Gde je pokojni Srem? Tamo nekad često zalazih i onda ga zatvoriše. Sad si me iznenadio, baš.
 
??

Gde je pokojni Srem? Tamo nekad često zalazih i onda ga zatvoriše. Sad si me iznenadio, baš.
Сад је у оној згради до Зорана Ђинђића где је низ ресторана Русо, Пончо, Калдо пре вагона, само је улаз са друге стране од месне заједнице.
 
Vrh