Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

vucko":lfup6575 je napisao(la):
Pomenuli su na vestima o buvljaku da od prvog jula se rade pristupne saobracajnice pa su onu frku oko zakupaca na buvljaku pominjali.

Evo plana,znaci ump je nadzeman sve do prve raskrsnice sa bulevarom umetnosti/agostina neta

http://www.savabridge.com/images/overview_sb.gif
Po ovome ispada da je UMP nadzeman svugde po NBG, zar i tako nije bilo po prvim planovima? Zasto bi ga ukopavali na NBG? Mislim valjda na ovaj deo od mosta do na pola izmedju M. Milankovica i Agostina Neta gde je UMP na stubovima izdignut iznad nivoa zemlje?
 
nadzeman je samo dotle sto kazes,sve ostalo je na zemlji to jest obicna saobracajnica je,pricali smo o tome na temi za ump,totalno je bezveze jer nije to sto je trebalo biti
 
Ja opet imam problem sa prokisnjavanjem stana na 9om sptatu, znaci imamo stan iznad. Popravljali su dva puta ali opet isto, PROKISNJAVA.
Da li neko ima slican problem :rant:
 
PRVI KORAK KA ISELJENJU

http://www.kurir-info.rs/beograd/prvi-korak-ka-iseljenju-35372.php

Prvi korak za preseljenje Roma iz nehigijenskog naselja pored Belvila je okončan!
Popis svih žitelja ovog naselja pokazao je da je od 279 porodica manje od polovine prijavljeno u Beogradu.

Ustanovljeno je da čak 96 porodica ima prebivalište na drugom mestu, oko 50 porodica interno je raseljeno, sedam je iz inostranstva, šest sa različitim prebivalištem, dok za pet porodica ne postoje nikakvi podaci.
Prema rečima Milana Krkobabića, zamenika gradonačelnika Beograda, na redu je izrada akcionog plana.

- Raseljavanje stanovnika ovog nehigijenskog naselja počeće tek po okončanju akcionog plana, koji će biti izrađen kako bi se ispoštovali svi propisi i standardi. Naš cilj je bitno poboljšanje kvaliteta života ovih porodica, uz posebnu brigu o deci. Romske porodice biće smeštene po kontejnerima u svim beogradskim opštinama, izuzev četiri u centru grada. Sprovedenim popisom ustanovljen je tačan broj žitelja romskog naselja pored Belvila. Ukupno ima 279 porodica i 1.108 lica. Od toga je 114 familija prijavljeno u Beogradu i oni su, uz pet porodica za koje nemamo nikakve podatke, briga gradske vlasti - rekao je Krkobabić.
 
13":2f8xi329 je napisao(la):
Ja opet imam problem sa prokisnjavanjem stana na 9om sptatu, znaci imamo stan iznad. Popravljali su dva puta ali opet isto, PROKISNJAVA.
Da li neko ima slican problem :rant:
Koja zgrada je u pitanju? Ja sam primetio da su se pojavile neke zute fleke na zidu ispod koga se nalazi dimnjak, moguce da se voda sliva odozgo.
 
Djurdjevak, prokisnjava na delu gde je fasada od sivih ploca i ima kao neki sims. Iznad prozora lije voda , u pitanju je jednosoban stan na cosku zgrade.
 
nbumbic":npgnuxwn je napisao(la):
PRVI KORAK KA ISELJENJU

http://www.kurir-info.rs/beograd/prvi-korak-ka-iseljenju-35372.php

Prvi korak za preseljenje Roma iz nehigijenskog naselja pored Belvila je okončan!
Popis svih žitelja ovog naselja pokazao je da je od 279 porodica manje od polovine prijavljeno u Beogradu.

Ustanovljeno je da čak 96 porodica ima prebivalište na drugom mestu, oko 50 porodica interno je raseljeno, sedam je iz inostranstva, šest sa različitim prebivalištem, dok za pet porodica ne postoje nikakvi podaci.
Prema rečima Milana Krkobabića, zamenika gradonačelnika Beograda, na redu je izrada akcionog plana.

- Raseljavanje stanovnika ovog nehigijenskog naselja počeće tek po okončanju akcionog plana, koji će biti izrađen kako bi se ispoštovali svi propisi i standardi. Naš cilj je bitno poboljšanje kvaliteta života ovih porodica, uz posebnu brigu o deci. Romske porodice biće smeštene po kontejnerima u svim beogradskim opštinama, izuzev četiri u centru grada. Sprovedenim popisom ustanovljen je tačan broj žitelja romskog naselja pored Belvila. Ukupno ima 279 porodica i 1.108 lica. Od toga je 114 familija prijavljeno u Beogradu i oni su, uz pet porodica za koje nemamo nikakve podatke, briga gradske vlasti - rekao je Krkobabić.
Morace oni malo brze da rade te akcione planove, jer dok popisu i rasele jedan karton pojavi se 5 novih.
 
lily of the valley":28298vue je napisao(la):
belgrey":28298vue je napisao(la):
Belville je ostao neprodat i prazan, mogu da ih rasele po tim praznim stanovima!:D
Ne, povedi ih sa sobom tamo gde budes otisao!
U Belvillu sam i ne idem nigde :kafa: Ako sam ih poželeo tebi za komšije onda sam ih poželeo i sebi! Što se ljutiš, možda ti smetaju Romi ? Možda ne shvataš šalu?
 
belgrey":3o5haw45 je napisao(la):
lily of the valley":3o5haw45 je napisao(la):
belgrey":3o5haw45 je napisao(la):
Belville je ostao neprodat i prazan, mogu da ih rasele po tim praznim stanovima!:D
Ne, povedi ih sa sobom tamo gde budes otisao!
U Belvillu sam i ne idem nigde :kafa: Ako sam ih poželeo tebi za komšije onda sam ih poželeo i sebi! Što se ljutiš, možda ti smetaju Romi ? Možda ne shvataš šalu?
Ne zelim ni da se salim s tim. Ako je ko uvredjen time, zao mi je, neka mi se uzme na godine ili poreklo ili samo glupost.
 
Nevenkovic":3p2vw63a je napisao(la):
iris":3p2vw63a je napisao(la):
A oni nisu obuhaceni UMP-om.
Izgleda mi da ce te jos dugo nervirati.
A mozda se i ovi koji ce biti proterani preci na " tvoju " stranu.
Neeeeeeeeee, valjda ce se srediti situacija, apelovala sam u Opstini NBG! Pa to ima samo u Beogradu, a iza kartonske udzerice i gomile smeca, kompleks teniskih terena?!?!
 
Mi smo jos lutka, pogledaje na sta moze da lici karton-siti

http://procedura.net1zen.com/slum.jpg

Nama se svidja lokacija, blizu je Sava, blizu je Delta, blizu je buvljak, e pa i njima se svidja.

Cesto vozim bajs pored njih, cak su i simpaticni, razvlace struju sa bandera, ves se susi na sve strane, onolko vesa samo oni imaju.
Vozikam se i nocu, tad imaju cak i svoje kafice, tj kucice iz kojih gruva muzika i gde pevaju.
 
Cobretti":19wun3lp je napisao(la):
Mi smo jos lutka, pogledaje na sta moze da lici karton-siti

http://procedura.net1zen.com/slum.jpg

Nama se svidja lokacija, blizu je Sava, blizu je Delta, blizu je buvljak, e pa i njima se svidja.

Cesto vozim bajs pored njih, cak su i simpaticni, razvlace struju sa bandera, ves se susi na sve strane, onolko vesa samo oni imaju.
Vozikam se i nocu, tad imaju cak i svoje kafice, tj kucice iz kojih gruva muzika i gde pevaju.
Egipat ili Indija?
Ja sam jos primetila da im se klinci kupaju u onom jezercetu koje se oformilo na praznoj povrsini ispred IRIS-a gde bi kao trebalo da bude obdaniste, skola, DZ i sta vec. A nakon kupanja bezbrizno odskakucu onako u kupacim kostimima ili bez njih tik pored zgrade pa sve do svoje kartonske kucice...
 
Iris zgradu samo cista izvana, skinuli ogradu i sve lepo izgleda. Unutra nepojamno uprljana stepenista i ulaz 12a, na prizemlju prava deponija smeca pored samog lifta, a slicno je skoro na svakom spratu. Stanari svu kartonsku ambalazu samo prislone na vec postojecu gomilu od suta, ostataka plocica, parketa, plasicnih kesa….Deponije smeca u samoj zgradi!!! Liftovi nikada videli metlu, a kamoli krpu. Neshvatljivo. Nije mi jasno zasto to mora da izgleda bas tako.
 
lily of the valley":p4dl2tfk je napisao(la):
Iris zgradu samo cista izvana, skinuli ogradu i sve lepo izgleda. Unutra nepojamno uprljana stepenista i ulaz 12a, na prizemlju prava deponija smeca pored samog lifta, a slicno je skoro na svakom spratu. Stanari svu kartonsku ambalazu samo prislone na vec postojecu gomilu od suta, ostataka plocica, parketa, plasicnih kesa….Deponije smeca u samoj zgradi!!! Liftovi nikada videli metlu, a kamoli krpu. Neshvatljivo. Nije mi jasno zasto to mora da izgleda bas tako.
Meni je ona predsednica komisije rekla da ce krenuti da je ciste ove nedelje, nakon sto se skine ograda... Nadam se da ce tako i biti, a za ambalazu no comment...
 
vucko":148y2yj9 je napisao(la):
Nisu citavi majke mi,jel to za celo naselje 1 tobogan i 2 spravice?
Upravo tako. Najveca mana Belvila je upravo nedostatak bar 2 sportska terena i 7-8 ovakvih mesta za malu decu.
Samo kakva je naseljenost taman ce biti dovoljno.
U Nevenu je od 132 prodato 118 stanova, po tvrdnji iz Bloka. Maksimalno je useljeno 6-7. Sve sam go investitor.:)
 
Vrh