Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@IRIS- da li mozes da mi kazes koje su dimenzije one rupe u dnevnoj sobi iza vrata...i kako si je resila?
 
hedonist":1uijob5d je napisao(la):
bitno je da u trenutku prijave poreza budes na toj adresi. meni su jos rekli ako se u medjuvremu jos neko prijavi na tu adresu da slobodno dodjem da im kazem da bi porez bio jos 10% manji.
Pretpostavljam da misle na clanove najuze porodice-decu i supruga, ne verujem da mogu ostvariti pravo na dodatni popust ako npr. prijavim tu drugaricu ili brata?!
 
Buduci":3jo7w88e je napisao(la):
@IRIS- da li mozes da mi kazes koje su dimenzije one rupe u dnevnoj sobi iza vrata...i kako si je resila?
ja mislim da velicina rupe zavisi od sprata na kom je stan i da li se na njemu u zajednickom hodniku nalazi ona kutija sa osiguracima ili ne. Ako je na spratu ta kutija, rupa je oko 90cm siroka, a ako nije, onda je ja mislim veca. Nisam odlucila sta cu sa njom, volim veliku dnevnu sobu i videcu da u nju ne ugradjujem plakar vec u predsoblje, ako mi majstor potvrdi da moze, a rupu bih naradije iskoristila za police za knjige za sad, a kasnije cemo videti. Mozda ako je veca rupa, uraditi ugradni plakar.
Inace osiguraci se nalaze na svakom drugom spratu, u nekim zgradama su na parnim a u nekim na neparnim spratovima. Tj. ja mislim da se u toj kutiji nalaze osiguraci, a mozda je i nesto drugo :).
 
ok, hvala ti, ja sam na 7.spratu u Irisu ali ne znam da li je tu ta kutija ili ne, nisam se jos uselila u stan, useljavam se tek za 15ak dana... :kk: :kk: :kk:
 
Buduci":7g54gxq7 je napisao(la):
ok, hvala ti, ja sam na 7.spratu u Irisu ali ne znam da li je tu ta kutija ili ne, nisam se jos uselila u stan, useljavam se tek za 15ak dana... :kk: :kk: :kk:
U Irisu je na parnim spratovima kutija, tako da je kod tebe ta rupa ja mislim shira od 90cm. Dubina je 50cm tako da moze da ti stane sasvim pristojan ugradni ormar.
 
iris":2adch73f je napisao(la):
hedonist":2adch73f je napisao(la):
bitno je da u trenutku prijave poreza budes na toj adresi. meni su jos rekli ako se u medjuvremu jos neko prijavi na tu adresu da slobodno dodjem da im kazem da bi porez bio jos 10% manji.
Pretpostavljam da misle na clanove najuze porodice-decu i supruga, ne verujem da mogu ostvariti pravo na dodatni popust ako npr. prijavim tu drugaricu ili brata?!
u mom slucaju je u pitanju bila devojka i rekli su da moze
 
Iskreno, ono sto zaista mislim da bi trebalo da uradim, jeste da se “zahvalim” na tome sto se cuvena Komisija najavila da dodje u Iris i popise nedostatke, posto je to sve farsa i pravljenje idiota od stanara. Svi bi trebalo da znaju da idu samo do pokojeg namaza cetkom po zidu, ako je bas nesto odvaljeno ili naknadno popunjena neka rupa u zidu koja je ostala neokrecena, i NISTA VISE!!!! To mogu i sama. Razmisljam o tome da ih otkazem, odahnite lazovi i licemeri. Utrapili ste talasaste zidove i plafone, parket prepun cvorica, udubljenja, rupica raznoraznih velicina i boja, lajsne nedirnute lakom za parket, kade izgrebane do balcaka, rupe oko cesmi, rupe u podnim plocicama, terase koje ne podnose kisu…imam dokaze i to fotografske. Mislim da ne zelim vise nikada da vas vidim u svom zivotu.
 
lily of the valley":2ha4e6yh je napisao(la):
Iskreno, ono sto zaista mislim da bi trebalo da uradim, jeste da se “zahvalim” na tome sto se cuvena Komisija najavila da dodje u Iris i popise nedostatke, posto je to sve farsa i pravljenje idiota od stanara. Svi bi trebalo da znaju da idu samo do pokojeg namaza cetkom po zidu, ako je bas nesto odvaljeno ili naknadno popunjena neka rupa u zidu koja je ostala neokrecena, i NISTA VISE!!!! To mogu i sama. Razmisljam o tome da ih otkazem, odahnite lazovi i licemeri. Utrapili ste talasaste zidove i plafone, parket prepun cvorica, udubljenja, rupica raznoraznih velicina i boja, lajsne nedirnute lakom za parket, kade izgrebane do balcaka, rupe oko cesmi, rupe u podnim plocicama, terase koje ne podnose kisu…imam dokaze i to fotografske. Mislim da ne zelim vise nikada da vas vidim u svom zivotu.
Hehe i ja delim istu pricu sa tobom, sve sto sam trazio nista nije reseno, i jos imaju hrabrosti da mi dolaze da traze da im potpisem da su uklonili nedostatke, pa za parket koji je bio smejurija, kao da su ga deca hoblovala, nko se nije pojavio 4 meseca, ono sto su okrecili, bilo je bruka za profesiju, sve u svemu ne primajte se na te reklamacije.
Kada izgrebana, plocice, prozori u nekim tackicama sprzeni od brusilice.

I naravno GMesto, i terasa sljapkam kad pada kisa.

Kapiram ja da je ovo sve normalno kad kupis neki jeftinko stan u naselju Nelson Mendela, ali ne prolazi bas za elitno naselje, gde je porez duplo skuplji nego inace.






.
 
Niko mi nije nista rekao sta ce da radi sa parketom u IRIS-u? Hocete jos jednom lakirati? Ja sam ga vec izgrebala prilicno za ovih par dana?!
 
Moram ovde da napišem da su meni svi prijavljeni nedostaci otklonjeni, svi osim jednog, u razumnom roku, a taj jedan (stolarija) je otklonjen tek nakon zaobilazne "intervencije". Preporučujem vam da pogledate ko je za šta od podizvođača zadužen i sami ih pojurite ukoliko već ne postoji saradnja na liniji kupac-b67-mejs-podizvođač.

Mene u naselju trenutno najviše nervira svaki bahati mamlaz koji ne ume da uparkira svoje motorno vozilo između dve jasno označene linije.
 
iris":2cx2tcfz je napisao(la):
Niko mi nije nista rekao sta ce da radi sa parketom u IRIS-u? Hocete jos jednom lakirati? Ja sam ga vec izgrebala prilicno za ovih par dana?!
Mozes da lakiras jos jednom i opet ce sa ostane trag od svega i svacega, jedino da ga nasaftas onako posteno ,da bude debelo kao nokat...

Ako ti jos kazu i da su krecili iz tri ruke onda sigurno lazu, posto neke prostojije nisu ni videle krec, kad sam se uselio :)
 
Cobretti":3t52yimv je napisao(la):
iris":3t52yimv je napisao(la):
Niko mi nije nista rekao sta ce da radi sa parketom u IRIS-u? Hocete jos jednom lakirati? Ja sam ga vec izgrebala prilicno za ovih par dana?!
Mozes da lakiras jos jednom i opet ce sa ostane trag od svega i svacega, jedino da ga nasaftas onako posteno ,da bude debelo kao nokat...

Ako ti jos kazu i da su krecili iz tri ruke onda sigurno lazu, posto neke prostojije nisu ni videle krec, kad sam se uselio :)
Ne znam da li bi se moglo jos jednom premazati sjajnim lakom, s obzirom na to da je sada lakiran mat lakom. U svakom slucaju je parket lepsi nego u djurdjevku, npr., za koji je komsija rekao da je to drvo staro, ko zna s kojed stovarista uzeto i iseceno u parket, pa onda sta vredi i hoblovati. Svo je od cvorova i cvorica, udubljenja, ostecenja, tacaka, ma grozno. U Irisu je bar zdravo mlado lepo drvo. U prethodnom stanu gde smo ziveli, komsija je kada smo se uselili premazao jednom lakom svoj parket, mi svoj nismo. Posledica je da je nas posle nekoliko godina izgledao pet puta starije, a njegov bas svetao i lep. Mislim da je pametno premazati jos jednom, jer je drvo zaista lepo.
 
Premazivanje vam je oko 150 evrica za dvosoban stan, parket i treba da bude od zrelog drveta, jer se mlado rasusuje i skuplja.
Cvorici su nepozeljni.

Sto se tice ogrebotina riseva i slicnog, tu pomoci nema, zalepite one filc samolepljive trake na nogice od stolova, stolica, i uzivajte u novom stanu :)
 
lily of the valley":1ihusj3b je napisao(la):
[
Ne znam da li bi se moglo jos jednom premazati sjajnim lakom, s obzirom na to da je sada lakiran mat lakom. U svakom slucaju je parket lepsi nego u djurdjevku, npr., za koji je komsija rekao da je to drvo staro, ko zna s kojed stovarista uzeto i iseceno u parket, pa onda sta vredi i hoblovati. Svo je od cvorova i cvorica, udubljenja, ostecenja, tacaka, ma grozno. U Irisu je bar zdravo mlado lepo drvo. U prethodnom stanu gde smo ziveli, komsija je kada smo se uselili premazao jednom lakom svoj parket, mi svoj nismo. Posledica je da je nas posle nekoliko godina izgledao pet puta starije, a njegov bas svetao i lep. Mislim da je pametno premazati jos jednom, jer je drvo zaista lepo.
Majstor mi rekao da ako hocu da premazem sjajnim, moram da uradim poliranje sto u prevodu znaci skidanje jednog sloja mat laka inace se kaze nece primiti sjajni...
 
iris":9fu10jqv je napisao(la):
lily of the valley":9fu10jqv je napisao(la):
[
Ne znam da li bi se moglo jos jednom premazati sjajnim lakom, s obzirom na to da je sada lakiran mat lakom. U svakom slucaju je parket lepsi nego u djurdjevku, npr., za koji je komsija rekao da je to drvo staro, ko zna s kojed stovarista uzeto i iseceno u parket, pa onda sta vredi i hoblovati. Svo je od cvorova i cvorica, udubljenja, ostecenja, tacaka, ma grozno. U Irisu je bar zdravo mlado lepo drvo. U prethodnom stanu gde smo ziveli, komsija je kada smo se uselili premazao jednom lakom svoj parket, mi svoj nismo. Posledica je da je nas posle nekoliko godina izgledao pet puta starije, a njegov bas svetao i lep. Mislim da je pametno premazati jos jednom, jer je drvo zaista lepo.
Majstor mi rekao da ako hocu da premazem sjajnim, moram da uradim poliranje sto u prevodu znaci skidanje jednog sloja mat laka inace se kaze nece primiti sjajni...
Sto se mene tice, u tom slucaju nista, samo one filcane flekice na nogice namestaja, i bice ok. Tnx.
 
lily of the valley":1abgyjfb je napisao(la):
Sto se mene tice, u tom slucaju nista, samo one filcane flekice na nogice namestaja, i bice ok. Tnx.
Stavili sve, ali veruj mi da su kamencici na cipelama ubitacni...
Nova tema za stanovnike IRIS-a koji gledaju na jurija gagarina. Sta mislite o onoj kartonskoj kucici i smecu sto dominira pogledom?
 
iris":l7snb5b8 je napisao(la):
Stavili sve, ali veruj mi da su kamencici na cipelama ubitacni...
Pa skini parket i stavi granit na pod.:lol:

Štikle su ono što najviše uništava parket. Dodatni sloj laka će ga sigurno bolje zaštititi. I šta ste napele na sjajni lak, totalno je out.
 
Evo da se i ja oglasim posle dužeg vremena. Takođe, nakon dužeg vremena i mi dobismo ključeve. Euforija i sreća zbog rešavanja stambenog pitanja su izostali. Nažalost, celokupna situacija oko kašnjenja, neznanja, bezobraznog ponašanja, nepoštovanja..... je uticala i na to da se sreća zameni letargijom i nezainterešovanošću za novonastalu ''situaciju''. Verujte da nisam gledala ni šta potpisujem niti šta mi daju. Fasciklu sam samo ostavila na ormar po povratku ''kući''.
Sva sreća pa će uskoro rata za kredit koja ćeme povratiti u stvarnost ili ti život.
 
zizak":3uuyryuw je napisao(la):
Fasciklu sam samo ostavila na ormar po povratku ''kući''.
Sva sreća pa će uskoro rata za kredit koja ćeme povratiti u stvarnost ili ti život.
Odakle vam lova za ormar, posle onog poreza i odrzavanja, ja cu da spavam na hrastovom parketu, ima kineska vreca za somica da se kupi :)
 
Cobretti":3vi6m85s je napisao(la):
Odakle vam lova za ormar, posle onog poreza i odrzavanja, ja cu da spavam na hrastovom parketu, ima kineska vreca za somica da se kupi :)
Meni je u poredjenju sa parama koje sam dala za stan sve ostalo sitnica...
 
Cobretti":vp3n46gk je napisao(la):
zizak":vp3n46gk je napisao(la):
Fasciklu sam samo ostavila na ormar po povratku ''kući''.
Sva sreća pa će uskoro rata za kredit koja ćeme povratiti u stvarnost ili ti život.
Odakle vam lova za ormar, posle onog poreza i odrzavanja, ja cu da spavam na hrastovom parketu, ima kineska vreca za somica da se kupi :)
Novac od penala otisao u prodavnice namestaja, sada sam redovan posetioc robne kuce Uradi Sam.
 
lily of the valley":lldvx7zi je napisao(la):
Novac od penala otisao u prodavnice namestaja, sada sam redovan posetioc robne kuce Uradi Sam.
Tacnije u prodavnicU :)!!!
 
Au bre ljudi, mislila sam na podstanarsku kuću! Zato sam i napisala pod navodnicima. Sve jedno. Sad imam kuću bez navodnika, a osećanja će valjda doći na svoje :(
 
Uselio danas...
Puno prašine
Vrata razvaljena od dnevne sobe i sutra mi je nameštaju /mora da se osuši pour pena)
Parket deluje kvalitetno, ali nema šanse da je tri puta mazan....doveo sam drugara koji kaže da lajsne nisu niti jednom prelakirane.
Sve je nekako sklepano i zabašureno, ali ipak se useljavam i imam ključeve..... nisam verovao
Da li da menjam bravu? svi kažu da je poželjno.

Veliko je razočarenje što terasa nije ustakljena, a kada sam posle podne video hiljade autobusa ispred terase samo što se nisam šlogirao. Šta je - tu je. prvi put u životu nisam podstanar!!!!
Komšije, javite šta treba da se ispomažemo, svaki savet je dobrodošao
 
Vrh