Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

jela011":az3zclqj je napisao(la):
Ja znam slucaj u jednom bloku kod Sava Centra da je covek srusio noseci STUB, to nije ni zid nego armirani stub koji nosi zgradu. Provalili su ga tako sto su komsije iznad izgubile TV signal i nikako nisu mogli da utvrde sta je, dok nisu skontali da je ovaj srusio ceo stub, isekao armaturu i normalno isekao kablove koji su bili tuda razvedeni vertikalno. :kafa:
Tako da svasta se moze ocekivati.

Sto se tice zakona o nekacenju vesa (odnosno kacenju iza ograde eventualnoa ne gore) i o nenarusavanju fasade, svi ti zakoni postoje, i postojali su i za vreme SFRJ, ali se NE PRIMENJUJU. Zaista ne znam zasto neko ocekuje da ce u Belvilu biti drugacije, kao da ce se tu useliti Svajcarci a ne nas narod.
Sto se tice negde gore pomenutog primera u bloku 23, gde je covek spoljasnje zidove svoga stana ofarbao u drecavu zutu boju, a cela zgrada je siva, pa je morao da prefarbava, to je izuzetak da se reagovalo (ali vristalo je na 5km).
Videli smo da jedan komsija iz Seboja baca parce zida sa zicama u njemu. Ocigledno je pocela sezona rusenja svega i svacega u Belvilu. Sto me ne cudi jer su kod nas svi arhitekti. Pogledajte Ovcu, Borcu i slicna naselja i srpsku "ja to mogu bolje" arhitekturu. To nigde u svetu nema. Za vreme onog komunizma koji svi naravno mrzimo nije smela grana drveta da se isece bez dozvole tako da je bar nesto malo lepog ostalo dok i to ne poruse i sazidaju neka strasila.
 
Potpuno je suludo – po mom misljenju – da bilo ko nestrucan procenjuje koji je zid noseci, a koji pregradni. Da se uopste bavi time!!! Zato verovatno i postoji zabrana rusenja zidova bez prethodno pribavljene dozvole. Svoj stav o prekrajanjima svega i svacega verovatno prema meri sopstvene pameti vec sam iznela. Na stranu to sto mi nije jasno zasto kupovati stan koji mi se ne svidja i ne odgovara mojim potrebama.

Neko je ovde izneo stav da su rusili i radnici blvl kada se veliki stan pregradjivao u dva manja. APSOLUTNO NETACNO. Zivim pored i ulazila sam sto puta i znam situaciju u tancine. Ne samo da nijedan zid nije rusen, vec su jedna vrata i to dvostruka zazidana. Ako nekoga zanimaju detalji, iznecu ih. Dakle, ni parce nijednog zida nije maknuto!!! Govori li vam to nesto? I ne ohrabrujte druge da budu “pametni” i ne postuju nista i nikoga, ni projektante ni komsije, nikoga. Odvratno.

Komsiji koji bi da prijavi struju, nosi sa sobom naravno ugovor i zapisnik o primopredaji, tu je datum koji im treba. Koliko se secam, nista vise.
 
Duga":scfdxess je napisao(la):
[Za vreme onog komunizma koji svi naravno mrzimo nije smela grana drveta da se isece bez dozvole tako da je bar nesto malo lepog ostalo dok i to ne poruse i sazidaju neka strasila.
Tako je zgrada bivseg SIVa maltene za malo izmakla da je cekic ne pogodi, kada se zavrsila Titova era. Dok nije u zemlju dosao jedan svetski poznat arhitekta i ostao bez daha pred lepotom i cistocom stila te gradjevine. To smo mi.
 
privremeni":2m7s0tz3 je napisao(la):
Kad već zborite o struji, odgovorite molim na moje poslednje pitanje :)
ili da se prijavim EDBu tek kada stabilizuju napon :D
Od svega sto su napisali da treba u vodicu, meni je lik u EDB-u u Zemunu trazio samo ugovor ili anex ugovora (svejedno mu je bilo) i licnu kartu, nista vise. NAravno i taksu treba da platis, nesto preko 700 dinara sam platio...
 
trazite tehnicku dokumentaciju za stan koji ste kupili a koja mora da sadrzi i tehnicki crtez sazidanog stanja koji pokazuje koji su noseci zidovi, koji pregradni, gde su instalacioni slicevi, kuda idu instalacije itd.... ovo ce vam zatrebati kad tad, a i da ne, to je osnovni nosioc podataka o stanu pored pozicije i velicine koja vam pise u ugovoru...

osim toga treba nabaviti i tehnicke crteze cele zgrade koji bi bili pristupni kucnim savetima kada odrzavanje zgrade predje na njih, kao i tehnicke crteze celog kompleksa jer sigurno ima postrojenja koja opsluzuju 2 ili vise zgrade....

mozda sledece malo razjasni stvari:

procedura za rusenje pregradnih zidova bi uglavnom trebalo da potpadne pod adaptaciju gde vam je opet potreban projekta sa potpisom odgovornom projektanta i odobrenje od opstine, a procedura za preradjivanje nosecih zidova bi morala da sadrzi i projekat premoscavanja opterecenja iznad tokom adaptacije kao i projekat permanentnog resenja premoscavanja, oba potpisana od strane odgovornog projektanta...dakle, morate poduprti sve iznad dok rusite recimo tih 50-60cm u trpezariji, a onda ubaciti neki element koji ce vrsiti ulogu tog dela zida koji nestaje i koji ce premostiti novonastali otvor, najcesce celicna greda koja mora da ima oslonce itd, itd....ovaj put se trazi saglasnost projektanta originalnog projekta.. drugim recima, noseci zidovi nisu nedodirljivi, ali je to tolika zezancija u smislu vremena kao i para, a da ne kazem da nisam cula da je neki smrtnik u stambenoj zgradi ikad dobio dozvolu za prekrajanje konstrukcije....

takodje da napomenem da se konstruktivni elementi uglavnom racunaju sa koeficijentima sigurnosti, dakle najverovatnije je da manje izmene nece odmah pokazati znakove nestabilnosti sistema ali ranije ili kasnije dolazi do toga u blazem ili tezem obliku....

naravno, ovakvi zahtevi za intervencije na konstrukciji kao u belville slucaju bi bilo pametno uvek odbiti iz prostog razloga sto je jedno sta i kako je projektovano a drugo sta i kako je izvedeno (gde kontrola ipak ne moze da bude i nikad nije toliko detaljna da postoji zapis za svaki stan) dakle cak ako projektant i napravi predlog na osnovu projektovanog stanja, postoji opasnost da neki od faktora izvodjenja to novoprojektovano stanje naprave nedovoljnim (ovo su ipak ekstremne situacije, ali moguce).....

jedan, za mene, od velikih razloga za odustajanje jeste bio bas taj "zub" u trpezariji od +- 60cm... koliko se secam njega nije bilo u uzornom stanu u paviljonu pa je ceo taj prostor izgledao jedinstveniji, veci, upotrebljiviji.... pogotovo sa mogucnoscu otvaranja kuhinje.....a kako on ipak postoji, a nisu dozvolili promene u toku gradnje (sto bi bilo najlakse za one koji nisu zeleli taj "zub"), ja nisam htela da se upetljavam u kasnije promene iz gore navedenih razloga
 
pufna69":12eqkecl je napisao(la):
trazite tehnicku dokumentaciju za stan koji ste kupili a koja mora da sadrzi i tehnicki crtez sazidanog stanja koji pokazuje koji su noseci zidovi, koji pregradni, gde su instalacioni slicevi, kuda idu instalacije itd.... ovo ce vam zatrebati kad tad, a i da ne, to je osnovni nosioc podataka o stanu pored pozicije i velicine koja vam pise u ugovoru...

osim toga treba nabaviti i tehnicke crteze cele zgrade koji bi bili pristupni kucnim savetima kada odrzavanje zgrade predje na njih, kao i tehnicke crteze celog kompleksa jer sigurno ima postrojenja koja opsluzuju 2 ili vise zgrade....

mozda sledece malo razjasni stvari:

procedura za rusenje pregradnih zidova bi uglavnom trebalo da potpadne pod adaptaciju gde vam je opet potreban projekta sa potpisom odgovornom projektanta i odobrenje od opstine, a procedura za preradjivanje nosecih zidova bi morala da sadrzi i projekat premoscavanja opterecenja iznad tokom adaptacije kao i projekat permanentnog resenja premoscavanja, oba potpisana od strane odgovornog projektanta...dakle, morate poduprti sve iznad dok rusite recimo tih 50-60cm u trpezariji, a onda ubaciti neki element koji ce vrsiti ulogu tog dela zida koji nestaje i koji ce premostiti novonastali otvor, najcesce celicna greda koja mora da ima oslonce itd, itd....ovaj put se trazi saglasnost projektanta originalnog projekta.. drugim recima, noseci zidovi nisu nedodirljivi, ali je to tolika zezancija u smislu vremena kao i para, a da ne kazem da nisam cula da je neki smrtnik u stambenoj zgradi ikad dobio dozvolu za prekrajanje konstrukcije....

takodje da napomenem da se konstruktivni elementi uglavnom racunaju sa koeficijentima sigurnosti, dakle najverovatnije je da manje izmene nece odmah pokazati znakove nestabilnosti sistema ali ranije ili kasnije dolazi do toga u blazem ili tezem obliku....

naravno, ovakvi zahtevi za intervencije na konstrukciji kao u belville slucaju bi bilo pametno uvek odbiti iz prostog razloga sto je jedno sta i kako je projektovano a drugo sta i kako je izvedeno (gde kontrola ipak ne moze da bude i nikad nije toliko detaljna da postoji zapis za svaki stan) dakle cak ako projektant i napravi predlog na osnovu projektovanog stanja, postoji opasnost da neki od faktora izvodjenja to novoprojektovano stanje naprave nedovoljnim (ovo su ipak ekstremne situacije, ali moguce).....

jedan, za mene, od velikih razloga za odustajanje jeste bio bas taj "zub" u trpezariji od +- 60cm... koliko se secam njega nije bilo u uzornom stanu u paviljonu pa je ceo taj prostor izgledao jedinstveniji, veci, upotrebljiviji.... pogotovo sa mogucnoscu otvaranja kuhinje.....a kako on ipak postoji, a nisu dozvolili promene u toku gradnje (sto bi bilo najlakse za one koji nisu zeleli taj "zub"), ja nisam htela da se upetljavam u kasnije promene iz gore navedenih razloga
Molim te samo da mi odgovoris jednostavno jos jedanput: Da li se smeju rusiti bilo pregradni bilo noseci zidovi bez prethodne procedure podnosenja zahteva i dobijanja dozvole za takve radove?

Prijavicu odmah inspekciji svakog koga vidim da iznosi iz stana bilo kakve zidove.
 
lily of the valley":16uacnt9 je napisao(la):
Molim te samo da mi odgovoris jednostavno jos jedanput: Da li se smeju rusiti bilo pregradni bilo noseci zidovi bez prethodne procedure podnosenja zahteva i dobijanja dozvole za takve radove?

Prijavicu odmah inspekciji svakog koga vidim da iznosi iz stana bilo kakve zidove.
Strogo zakonski posmatrano bez dozvole ne smes ni da okrecis stan a kamoli da rusis zidove. Praksa je nesto drugo.

Uglavnom se zadovoljava forma u smislu da ti ovlasceno lice potpise projekat adaptacije, u opstinskim gradj. sluzbama jednostano ovo prime k znanju i odobravaju bez zalazenja u detalje sta kako i zasto se radi. Probleme prave samo kada se izlazi iz gabarita, menja fasada, podizu krovovi i sl.

Licno sam video gomile suta iznesenog iz stanova ali je to uvek bio ytong.

Za jednog od dvoje koji su popili prijavu znam da je uspeo da prilikom postavljanja celika probije u stan ispod i prekine deo instalacija.
 
Nevenkovic":3ht63yoc je napisao(la):
lily of the valley":3ht63yoc je napisao(la):
Molim te samo da mi odgovoris jednostavno jos jedanput: Da li se smeju rusiti bilo pregradni bilo noseci zidovi bez prethodne procedure podnosenja zahteva i dobijanja dozvole za takve radove?

Prijavicu odmah inspekciji svakog koga vidim da iznosi iz stana bilo kakve zidove.
Strogo zakonski posmatrano bez dozvole ne smes ni da okrecis stan a kamoli da rusis zidove. Praksa je nesto drugo.

Uglavnom se zadovoljava forma u smislu da ti ovlasceno lice potpise projekat adaptacije, u opstinskim gradj. sluzbama jednostano ovo prime k znanju i odobravaju bez zalazenja u detalje sta kako i zasto se radi. Probleme prave samo kada se izlazi iz gabarita, menja fasada, podizu krovovi i sl.

Licno sam video gomile suta iznesenog iz stanova ali je to uvek bio ytong.

Za jednog od dvoje koji su popili prijavu znam da je uspeo da prilikom postavljanja celika probije u stan ispod i prekine deo instalacija.
Praksa je naucila mnoge da se moze svasta, pa se mnogi od tih sada cude sedeci po zatvorima. Otkud znas, mozda je vreme tih opstinara koji su naslepo izdavali raznorazne dozvole i dozvolice isteklo bas ovih dana. Radujem se ako kojim slucajem bude tako. Ali, poenta je da apsolutno ne smes da se bavis prepravkama i rusenjem zidova bez prethodno dobijene dozvole, ne smes sam da odlucis da ces rusiti i tacka.
 
lily of the valley":19lfrjml je napisao(la):
Ali, poenta je da apsolutno ne smes da se bavis prepravkama i rusenjem zidova bez prethodno dobijene dozvole, ne smes sam da odlucis da ces rusiti i tacka.
Uh bre Lily, moram opet da te pitam na kojoj planeti zivis? :)
 
Vec sam iznela o ovoj temi zaista sve sto mislim. Onako kako jeste.

Nevenkovicu, uzele te malo godine. Ne kaze se vise “s koje si planete’, nego se konstatuje da smo razliciti svetovi. Razliciti svetovi.

Moji svetovi bolji.
 
Ej lily malo iskuliraj, ti dodjes kao glavni policajac u Belvillu. U sve si upucena bukvalno gde je ko prosao u naselju. Svaka cast. Uselila si se u stan i uzivaj, nema potrebe za tolikom nervozom i spijunazom:)).
 
ако је неко већ засновао уговор и интернету, кабловској или Опен ИПТВ, био бих му/јој захвалан да изнесе мишљење.
може и на ПП.

пошто сам разочаран информацијама које сам добио у Радиус вектору и сматрам да су извршили привредни прекршај обмане потрошача и евентуално планирам да поднесем пријаву. Наиме, у декларуисаном пакету од 1мб/с не кажу оно што сазнате кад дођете код њих а то је да "постоји ограничење на проток које онемогућава неке услуге на интернету".

на питање ког типа, одговарају "па рецимо не можете да користите Skype, torrent, Youtube, audio streaming..."

Open IPTV telekomov звучи интересантно а имали смо прилике да сличне услуге користимо у другим земљама, но ипак Радиусов пакет интернет и кабловска ТВ је јефтинији
 
lily of the valley":kmtq349i je napisao(la):
Nevenkovicu, uzele te malo godine.
Lily, Lily.
Nisam bre ljut nego lebdenje međ' oblacima mož' da bidne mnogo opasno. :)

Nisi se ni ti juče rodila da ne bi mogla da se spustiš na ovu našu planetu (svet, kako god). S obe noge.

Revolucije su prošlost. Pogotovu kada se ratuje dirkama tasture na bojnom polju Forum.

Lude arhitekte namerne da sruše noseće zidove tek nimalo ne dodiruje ovo tvoje rogušenje.

Aj biće jedna dupla :kafa:. Kad isteram majstore i arhiTetku iz stana.
 
šebojac":82mdhnnr je napisao(la):
Наиме, у декларуисаном пакету од 1мб/с не кажу оно што сазнате кад дођете код њих а то је да "постоји ограничење на проток које онемогућава неке услуге на интернету".

на питање ког типа, одговарају "па рецимо не можете да користите Skype, torrent, Youtube, audio streaming..."
Pojačaj paket na 2Mb download i 256Kb upload i nećeš imati nikakvih problema. Ni ovde ti brzine nisu zagarantovane ali OK radi.
 
@Nevenkovic

то ми је јасно и добио сам потврду, али тиме ми је пакет ТВ+нет око 2800 дин. док Телеком нуди Опен ИПТВ за 600 + нпр, клик 1 за 1400.

мислим да ми је 1мб довољна брзина за моје потребе, али кад је стварна а не "декларативна, са ограничењима" а разлика у цени је цца 800 дин.
 
šebojac":1mbc4sj6 je napisao(la):
"па рецимо не можете да користите Skype, torrent, Youtube, audio streaming..."
radijus vektor od uvek ima taj "problem sa ogranicenjima". radi se o tome da rentiraju tudji link (mislim Telekomov) i da im je to blokirano.
 
šebojac":a22iw8ou je napisao(la):
@Nevenkovic
то ми је јасно и добио сам потврду, али тиме ми је пакет ТВ+нет око 2800 дин. док Телеком нуди Опен ИПТВ за 600 + нпр, клик 1 за 1400.
мислим да ми је 1мб довољна брзина за моје потребе, али кад је стварна а не "декларативна, са ограничењима" а разлика у цени је цца 800 дин.
Cena bi trebalo da bude TV 676 + Entry Net (2Mb/256K) 1.250 + 18%PDV = 2.272 din

Brzina nije garantovana ni kod jednog provajdera, vec se u paketu iskazuje maksimalna moguca. Realna zavisi od " guzve " na mrezi.Nema veze sa tim ko zakupljuje a ko ima direktan link.
 
Ladno u EDB traže samo ugovor, kopiju lične karte i 770 RSD (za koje uopšte ne dobiješ potvrdu da si platio nekakvu taksu).

Zapisnik o primopredaji - "nama to ne treba". (a odatle se vidi do kod datuma je stan bio u posedu B67 a od kad u mom posedu)



zidovi - Lili of d veli možda malo jače reaguje ali ima pravo, ljudi koji su u stanju da ladno izbijaju noseće zidove prave uslove za moguću nesreću - ljudsku i materijalnu. Ja ću svakako zvati inspekciju ako primetim da neko razvaljuje noseći zid.
 
Nevenkovic":qt6lcyuc je napisao(la):
Cena bi trebalo da bude TV 676 + Entry Net (2Mb/256K) 1.250 + 18%PDV = 2.272 din
Moже и тако, али би ја ТВ пакет већи, онај Prime, који је реално пандам Open IPTV по избору канала итд. А он је скупљи од тих 676.

Nevenkovic":qt6lcyuc je napisao(la):
Brzina nije garantovana ni kod jednog provajdera, vec se u paketu iskazuje maksimalna moguca. Realna zavisi od " guzve " na mrezi.Nema veze sa tim ko zakupljuje a ko ima direktan link.
Наравно да није нигде гарантована, али они, после разовора са тех. службом, јасно кажу да при пакету од 1мб/с, не можете остварити P2P i audio & video streaming, конкретније, ни Skype, ни torrent, ни Youtube, ни радио.... Чекај мало, ја тренутно при 256к користим све то!? не најбоље, ни најбрже...не без проблема и сецкања...али да на моје инсистирање на прецизном одговору кажу да би "евентуално успешна P2P конекција била око 3кбпс? па то је ко Dialup..
 
šebojac":23gajss2 je napisao(la):
ако је неко већ засновао уговор и интернету, кабловској или Опен ИПТВ, био бих му/јој захвалан да изнесе мишљење.
може и на ПП.

пошто сам разочаран информацијама које сам добио у Радиус вектору и сматрам да су извршили привредни прекршај обмане потрошача и евентуално планирам да поднесем пријаву. Наиме, у декларуисаном пакету од 1мб/с не кажу оно што сазнате кад дођете код њих а то је да "постоји ограничење на проток које онемогућава неке услуге на интернету".

на питање ког типа, одговарају "па рецимо не можете да користите Skype, torrent, Youtube, audio streaming..."

Open IPTV telekomov звучи интересантно а имали смо прилике да сличне услуге користимо у другим земљама, но ипак Радиусов пакет интернет и кабловска ТВ је јефтинији
ist islucaj. Prvo su nam naplatili duplo kao greskom. Posle kazu ukljucice u pretplatu sda kada vidim kakvi su ko zna stanas ceka.
Kupili smo mega paket sa 8mb a oni instalirali sa 2. Veoma neprofesionalno. Nisu ni doneli receiver jedva smo ih namolili. Na kraju su doneli slabiji kao nema onih koji je u nasem paketu donece naknadno. Ne znam kak oce se t osve zavrsiti sa Radijusom. Pridruzujem se prijavi
 
privremeni":3g41p6r2 je napisao(la):
Ladno u EDB traže samo ugovor, kopiju lične karte i 770 RSD (za koje uopšte ne dobiješ potvrdu da si platio nekakvu taksu).

Zapisnik o primopredaji - "nama to ne treba". (a odatle se vidi do kod datuma je stan bio u posedu B67 a od kad u mom posedu)



zidovi - Lili of d veli možda malo jače reaguje ali ima pravo, ljudi koji su u stanju da ladno izbijaju noseće zidove prave uslove za moguću nesreću - ljudsku i materijalnu. Ja ću svakako zvati inspekciju ako primetim da neko razvaljuje noseći zid.
Da, tamo u EDB je zaista bilo cudno. Covek koji radi na salteru je veoma neprijatan. Pitali smo kako znaju od kada smo u posedu i od kada mi placamo struju. On se izdrao kaze Belvil placa nasu struju a ne mi Belvilu i nije hteo da diskutuje vise. Jedan covek koji je cekao iza mene takodje iz Belvila nesto me je pitao na sta je taj sa saltera reagovao da ne diskutujemo da ne ispadne da je on to rekao. Stvarno je bio cudan. Zaista nismo dobili nikakav racun. Mislim da pise u ugovoru da je taksa naplacena 770.

Inace Lily je u pravu. I ja cu zvati ako primetim da neko rusi cim nadjem u kom je stanu - ovaj od pre neki dan mi je umakao. Za sve nas (ili vecinu) to je veliki kapital koji je ulozen u stan. Boricu se da mi neko ne narusi vrednost stana. Ne zaboravite ovo je privatna svojina! Nije dobijeno od firme nit iotkupljeno za 2000 maraka.
 
I mi smo se uselili u Seboj pre dve nedelje. Takodje imamo lose iskustvo sa Radijusom i ne znam kako ce se to zavrsiti. Inace moji utisci su za sada dobri ne cuju se autobusi mozda sto smo na visem spratu. Brinu me liftovi, ulaz i hodnici jako je sve osteceno.

Ja sam popravila sa mojim majstorima nedostatke mada ih nije bilo bas mnogo.
Cudno je da u trpezariji nema nijednog utikaca, prijavila sam to ali oni kazu da nije predvidjeno projektom sto mi naravno ne mozemo da dokazemo.
Zidovi su krivi na nekim mestima recimo u kuhinji tako da je to problem i morate imati dobrog mastora da se te krivine maskiraju. Plafon je isto neravan sto je zaista cudno jer ako zidaju sa onim betonskim plocama kako su mogli da dobiju neravni plafon?
 
U Srbiji sve moze. Danas pregradni zidovi, sutra noseci, a prekosutra komsija sa zadnjeg sprata ce taman lepo nadograditi malu kucicu na vrhu Seboja.

Da nisamo takvi kakvi jesmo, ne bi bili tu gde jesmo.

Pozdrav
 
Vrh