Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

iris":1kjosow3 je napisao(la):
Da li se neko raspitivao za garantni rok od kada se racuna, da li od dana useljenja ili od dana kada je pocela univerzijada, zanima me za bojler, ostale uredjaje itd. konkretno. Lily je pominjala da su joj rekli da je garantni rok 2 godine ali ja to nisam nigde videla ni u ugovoru ni u aneksu, kako je kod vas, javite!
Znam da je 2 godine za stan i garazu ali ne znam od kada je pocela garancija, mada sudeci po bojleru i klimi verovatno je pocela od univerzijade :rant:
Garancija od klime mi nije trenutno pri ruci ali koliko se secam traje mi do otprilike osmog meseca ove godine. A na garanciji od bojlera pise datum prodaje - 01.07.2009. tako da od tog datuma vazi garancija ..
 
meni je receno da je garancija b67 prema kupcima 2 godine od dana useljenja.....
 
Nesto sam razmisljao: zar nije Belville morao da prodje makar tehnicki prijem, ako ne i da dobije upotrebnu dozvolu, zbog svih prikljucaka, pre nego se pocne koristiti? Sta se sada desava?

Drugo, da li je uopste moguce sad, pre skidanja Hypo hipoteke i uknjizbe prodati stan uzet na kredit opet kupcu na kredit? Tj, da li ce sada neka banka hteti dati kredit za neuknjizen stan kada prodavac vise nije B67 nego privatno lice i da li je kod nas u bankarskom svetu zaziveo sistem kupovine stana pod hipotekom, ovde mislim na hipoteku drugog reda koju imamo mi koji smo uzeli stan na kredit? Koliko ja shvatam, to bi znacilo da banka novog kupca mora uplatiti taj iznos mojoj banci pre nego sto moja banka dozvoli brisanje hipoteke a tu teoretski postoji par dana razlike. Ovo je naravno ustaljena procedura u svetu, ali da li je i kod nas?
 
suncokret67":20su0ydj je napisao(la):
Nesto sam razmisljao: zar nije Belville morao da prodje makar tehnicki prijem, ako ne i da dobije upotrebnu dozvolu, zbog svih prikljucaka, pre nego se pocne koristiti? Sta se sada desava?

Drugo, da li je uopste moguce sad, pre skidanja Hypo hipoteke i uknjizbe prodati stan uzet na kredit opet kupcu na kredit? Tj, da li ce sada neka banka hteti dati kredit za neuknjizen stan kada prodavac vise nije B67 nego privatno lice i da li je kod nas u bankarskom svetu zaziveo sistem kupovine stana pod hipotekom, ovde mislim na hipoteku drugog reda koju imamo mi koji smo uzeli stan na kredit? Koliko ja shvatam, to bi znacilo da banka novog kupca mora uplatiti taj iznos mojoj banci pre nego sto moja banka dozvoli brisanje hipoteke a tu teoretski postoji par dana razlike. Ovo je naravno ustaljena procedura u svetu, ali da li je i kod nas?
Dobra pitanja... izgleda da su ovde prevljeni presedani koji inace ne bi prosli po zakonu.

Ali nesto razmisljam, cak i da je pravno moguce prodati neisplacen stan i da banke hoce da odobre novi kredit iako je neuknjizen, ko bi ga kupio kad prodaja ionako ne ide? I po kojoj ceni? Ne znam, mozda je Ipak bolje sacekati neku godinu da se stvari malo normalizuju na trzistu...
 
Hvala na info za garanciju, tako sam i pretpostavljala. Jos jedno pitanje, da li mi placamo overu najnovijeg Aneksa?
 
Upotrebna dozvola?! pa koliko je samo Arena korišćena pre dobijanja upotrebne, ovde nije rađeno ništa manje po zakonu u odnosu na druge projekte, tako da ne bih Belville nazvao presedanom. To opet ovaj "čije se ime ne pominje" pokušava da naruži naše čedo ;)
 
Vec je neko objasnjavao na forumu da ce zgrade koje su ostale na nivou od 10. spratova dobiti bez problema upotrebne dozvole. Sve zgrade koje imaju preko 10 spratova imaju dozvolu za 12 i po jedan sprat viska (13. sprat za koji nemaju dozvolu). Verovatno ce se i to resiti jednog dana, ipak velika masinerija stoji iza cele price, ali trebace vremena za te upotrebne dozvole. Ako neko zna vise detalja moze da nas prosvetli.
 
Bla Bla Bla":av2uup9y je napisao(la):
"bog" nema pojma, bar u delu gradnje i materijala, kaže da su betonski zidovi u starim blokovima bolji jer imaju čvrstinu?!, "bože"(psihopata-insistira da mu se obraćamo kao svevišnjem) da li si prišao nekoj zgradi u Belvillu i opipao je malo, ušao u neki stan i malo udarao po zidovima? Verovatno nisi jer ne bi pričao budalaštine, jer su svi zidovi sem pregradnih betonski, armirani i nose celu strukturu, znači prilično su čvrsti! Ytong je korišćen isključivo kao pregradni zid kupatila i kuhinje, i kao fasada! A što se toksičnosti i sličnih osobina tiče imaš lepo čika gugla, a imaš i predstojeći sajam građevinarstva pa se raspitaj malo, i ne brkaj Ytong sa siporexom.
Spoljasnji zidovi su betonski tamo gde su postavljeni alupaneli, znaci to su krajevi zgrada, tj oni stanovi na 4 coska, oni imaju bocni betonski zid. Tamo gde nema alupanela, ostatak zgrade, tamo je spoljasnji zid termoblok - (Ytong je komercijalni naziv, ima i drugih proizvodjaca).
Vidi se na slikama u postu #2376 na trecoj slici gde je beton, a gde je Ytong.
I neko je vec rekao da zidovi ne nose nista, oni su samo ispuna kostura.
Evo jedan link mozda ce nekome koristiti
http://agmagazin.com/main/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=26
 
Ne mogu da nadjem i ponovo procitam onaj intervju sa arhitektom koji je projektovao Belvil, ali mi se cini da sam shvatila da je prvobitno po projektu bilo 13 spratova u tim zgradama u kojima je i sada, pa onda nisu dali toliko, pa je na kraju prevagnulo zbog broja sportista da projekat bude ipak s 13 spratova. Dakle, tokom pravljenja samog projekta se kolebalo, ali je covek napravio konacni projekat po kome se gradilo, i to sa 13 spratova. Ako sam ja to dobro shvatila, uopste nema nikakve nadogradnje, ni viska spratova.
Ista stvar je i sa upotrebno dozvolom i tehnickim prijemom. Meni je receno tamo u Apartmanima da su sve zgrade prosle tehnicki prijem. Kada se prodje tehnicki prijem, upotrebna dozvola je formalnost, pitanje papira koji automatski sledi na osnovu papira iz tehnickog prijema. Sada cekaju na tu formalnost. Radi se o upotreboj dozvoli za ceo blok, ne za neke zgrade. To bi sad vec trebalo da se dogodi brzo, tako je receno. Onda se ide u poresko po kockasti pecat da smo oslobodjeni placanja poreza na prenos apsolutnih prava, onda moze da se knjizi.

Oni placaju overu Aneksa.
 
lily of the valley":1bmp2gef je napisao(la):
Ne mogu da nadjem i ponovo procitam onaj intervju sa arhitektom koji je projektovao Belvil, ali mi se cini da sam shvatila da je prvobitno po projektu bilo 13 spratova u tim zgradama u kojima je i sada, pa onda nisu dali toliko, pa je na kraju prevagnulo zbog broja sportista da projekat bude ipak s 13 spratova. Dakle, tokom pravljenja samog projekta se kolebalo, ali je covek napravio konacni projekat po kome se gradilo, i to sa 13 spratova. Ako sam ja to dobro shvatila, uopste nema nikakve nadogradnje, ni viska spratova.
Ista stvar je i sa upotrebno dozvolom i tehnickim prijemom. Meni je receno tamo u Apartmanima da su sve zgrade prosle tehnicki prijem. Kada se prodje tehnicki prijem, upotrebna dozvola je formalnost, pitanje papira koji automatski sledi na osnovu papira iz tehnickog prijema. Sada cekaju na tu formalnost. Radi se o upotreboj dozvoli za ceo blok, ne za neke zgrade. To bi sad vec trebalo da se dogodi brzo, tako je receno. Onda se ide u poresko po kockasti pecat da smo oslobodjeni placanja poreza na prenos apsolutnih prava, onda moze da se knjizi.

Oni placaju overu Aneksa.
Dobili su dozvolu za 12. spratova, a 13. sprat su izgradili na svoju ruku. Tako sam ja razumeo. Inicijalno su dobili dozvolu da sve zgrade budu sa 10. spratova ali za potrebe univerzijade su dobili dozvolu da negde bude 12. spratova. Bilo bi dobro ako stvarno neko zna nesto vise o ovom problemu da nam malo detaljnije objasni ili da dematuje celu pricu kao jos jednu od izmisljotina u nizu.
 
IZVOD IZ TEKSTA ARHITEKTE BELVILA, u postu jednog od ucesnika foruma

Kako se radilo

Od podloga za rad na raspolaganju je bio usvojen Urbanistički projekat Bloka 67 na Novom Beogradu u analognom i digitalnom obliku i idejno urbanističko rešenje celokupnog kompleksa sa 3D prezentacijom, izrađeno od strane „Fonda za gradsko građevinsko zemljište“. Ulična mreža je bila strogo zadata, nije se smela menjati, samim tim ni infrastrukturni koridori koji su bili striktno vezani za nju.

Odmah je bilo jasno da je moralo da se uradi novo urbanističko rešenje, i to sa realnim gabaritima budućih objekata, proverenih kroz arhitektonske sklopove.

Grupacija iz Klagenfurta, kao svoje konsultante po pitanju strukture stanova, angažovala je firmu „Colliers International“ koja je odmah odredila buduću strukturu stanova, pogodnu za kasniju prodaju na beogradskom tržištu. Ovom prilikom, na 13,7 hektara trebalo je smestiti oko 2000 stanova i preko 2500 parking mesta, sve između nepomerljivih ulica.

Počeo je težak posao, sa neizvesnim ishodom. Naime, novo rešenje je trebalo da ozvaniči Komisija za planove Skupštine grada, a potom i Potkomisija za arhitekturu. Varijante novog rešenja su išle tri puta na Komisiju. Moram da kažem da sam imao prijateljsku i kolegijalnu podršku tada Glavnog arhitekte grada Đorđa Bobića, tadašnjeg predsednika Komisije Stevana Mićića, kao i članova komisije (naročito Branke Tmušić, koja je insistirala da se dopusti više slobode, bez obzira na krute urbanističke uslove).

Komisija za planove i potkomisija za arhitekturu su usvojili sadašnje rešenje kompleksa u urbanističkom i arhitektonskom smislu i tada su se stekli uslovi da se počne sa izradom idejnih i glavnih projekata arhitekture, statike, svih instalacija, podzemnih garaža i uređenja slobodnih površina. Ovaj ogroman posao poveren je Mašinoprojektu iz Beograda u kome je odmah formirana dvanaestočlana efikasna ekipa za arhitekturu.

Idejni projekti arhitekture, statike, svih instalacija, podzemnih garaža i uređenja slobodnih površina za 250.000 m2 bruto površine izrađeni su u periodu od početka avgusta do kraja oktobra 2006. Projekti su rađeni tako da su omogućavali smeštaj, u to vreme, predviđenih 12.000 učesnika Univerzijade, s tim da su kreveti bili predviđeni i u trpezarijama (što je moguće, s obzirom da je ishrana organizovana van stanova).

Problemi počinju

S obzirom da je Komisija za planove usvojila novo urbanističko rešenje, naivno sam mislio da su usvojeni i urbanistički parametri uz to rešenje. Tadašnji Sekretar je dao nalog svom Sekretarijatu za urbanizam da se drži postojećeg urbanističkog projekta i parametara uz njega, te je odbacio kompletan projekat uz obrazloženje da su bruto površine na pojedinim parcelama prebačene za oko ili više od 10%, što se ne može dopustiti. Kada sam tražio prijem kod njega radi objašnjenja parametara novog urbanizma i objašnjenja o broju sportista, rekao je da nema šta da razgovara sa mnom, ni tada niti bilo kada.

Kompletni projekti su zatim prerađeni tako da bruto površine nisu prelazile 5 do 6% po parcelama, što je trebalo da prođe, s obzirom da se to u ponekim slučajevima u gradu dopuštalo.

Prerađeni projekti su opet odbijeni, sa obrazloženjem da nisu usaglašeni sa parametrima prvobitnog urbanističkog projekta. U tom trenutku sam se pitao da li ovaj posao ikoga u gradu interesuje.

Tada su kod sekretara zatražili prijem srpski ministar sporta i gospodin Mrvić, a ja sam sedeo u kafani Burito, preko puta Sekretarijata i čekao ishod sastanka. Nakon pola sata, gospodin Mrvić mi je rekao da sekretar pušta 1% do 2% povećanja bruto površine i da se tako ima raditi.

Na sedam objekata (parcele 5 i 6) skinut je po jedan sprat, a na parcelama 3 i 4 smanjene su terase da bi se dobile tražene površine, a parametri iz mog urbanističkog rešenja su po prvi put uzeti u obzir.

Ovako prerađeni objekti i projekti dobili su prohodnost tokom februara 2007. s tim da je zadnja dozvola izdata tokom novembra.

Tokom 2008. godine, sekretar je promenio mišljenje i dozvolio vraćanje trinaestog sprata na sedam objekata na parcelama 5 i 6, kao i blago povećanje bruto površina na parcelama 3 i 4. Projekti su ponovo kompletno promenjeni i po njima se završila izgradnja. Zato što je moralo da se radi triput umesto jedanput, jedna je od naših opštih osobina koje nas drže tačno tu gde i jesmo.
 
@ jela : haha, fala jelo, dobro je da nisam jedini koji zna da zidovi ne "nose" zgradu, jer neki ovde se plase da ce da dodje ekipa navijaca sa cizmama, isutira zidove i srusi Shabanville!

A sto se tice izlazenja iz gabarita... jos jednom podsecam kako se to u zemlji Srbiji radi: Svojevremeno je Pinkov studio izasao iz dozvoljenih gabarita. Da se nije smenila vlast, verovatno se za to ne bi ni znalo, ali ovi novi su hteli pare. Doneli ljudi zakon o extra profitu koji omogucava da krsis zakon, ali ako platis reket (neverovatna stvar). Tako je i bilo. Ladno moze da se desi nesto slicno, a mozda se istale dalje od ociju javnosti.

I dalje mi niko nedade odgovor na pitanje odrzavanja. Sudeci po upaljenim svetlima u bloku, nece se skupiti ni 20%-25% od ocekivane sume, pa kako onda odrzavati blok? I to pod uslovom da svi placaju redovno, sto nem atorije. Ajde nek skupe i 50% sledece godine u ovo vreme (mada mislim da ni za to nema sanse), al' to opet nije dovoljno za pocetnu kalkulaciju. Mozda izbetoniraju one mikronske travnjake i ostave samo po jedan cvet ispred svake zgrade? Mozda ce da odrzavaju samo jedan lift po ulazu? ili smanje broj sijalica po hodnicima? ili stave cuvare u svaku drugu zgardu? LOL!! Ajde da vas cujem?
 
lily of the valley":3vtzj66p je napisao(la):
Tokom 2008. godine, sekretar je promenio mišljenje i dozvolio vraćanje trinaestog sprata na sedam objekata na parcelama 5 i 6, kao i blago povećanje bruto površina na parcelama 3 i 4.
HAHAHA, jadan covek, kladim se da je zatekao odsecenu konjsku glavu pod jorganom , kao u "Kumu". Brrr, ne bih bio u njegovoj kozi.

Ma digli bi oni jos 5 spratova, al ih je sje*******ala statika. Sigurno je bilo nesto kao "bas tezak ovaj Ytong, da smo bili pametni pa koristili stirodur, sad bi digli jos 5 spratova, sto znaci da bi stalo jos vise stanara, ovaj, mislim, sportista. Jel si vido one bacace kugle? Pa njemu samom treba jedan sprat. A dobro, bilo bi jos kojih 20 miliona vise u krajnjoj racunici, ni to nije za bacanje "... A onda je dosla ekonomska kriza i sve je palo u vodu. Shabanville bi bio rasprodat samo u slucaju da su zidali dvospratne bungalove. Pouka iz ove basne (da, bilo je tu i zivotinja koje govore) jeste da se gramzivost ne isplati. Nista im ne bi falilo da su isli recimo na 4 sprata, em bi bilo lepo, em humano, em prodato... mozda bi tada moglo da se krsti elitno, ko sto se mastalo na pocetku. Ovako, ostadose elitni mravinjaci i to prazni..
 
Cini mi se da lagano raste broj upaljenih svetala.

Trenutna procena je oko 20 posto gori, sto je skoro duplo u odnosu na pre metar dana :)
 
Dozvolili su da blok zvrji prazan skoro godinu dana, nije vrsena normalna deratizacija. Pre neki dan na putu prema Maxiju je spljeskan ne-mali pacov, sva sreca pa je pao onaj veliki pljusak te ga sprao sa ulice. Pozovite ekipu koja je nadlezna za Novi Beograd, ljudi ce to da odrade za dan. Sramota!!! Moj ulaz je bas solidno popunjen i imam dosta malih komsija i komsinica, treba li da nas pojedu pacovi ovde??!!!

A to sto samo na mom spratu gde je ostao samo jos jedan neuseljen stan, uopste nema svetla pa uvece nosim malu baterijsku lampu, to mogu i da sacekam. I to sto je u mojoj ganc novoj kuhinji jos uvek obijena podna plocica, i to bas dobro, kao da je neko odvalio cekicem, i to cu da sacekam. Za obecanu novu kadu, i to cu da sacekam. Ne nameravam nikuda odavde, a nemaju kud ni oni da “begaju”.
 
bog":3nk715qb je napisao(la):
@ jela : haha, fala jelo, dobro je da nisam jedini koji zna da zidovi ne "nose" zgradu, jer neki ovde se plase da ce da dodje ekipa navijaca sa cizmama, isutira zidove i srusi Shabanville!
KO JE OVDE LUD?

Sami ste dali ovaj link, pozvali se na njega i uskočili sami sebi u usta:

"Konstrukcija stambenih objekata je armiranobetonska panelnog sistema, livena na licu mesta. Debljina ploča i zidova je 15 cm. Konstrukcija poslovnih objekata je armiranobetonski skelet, različitih poprečnih preseka konstruktivnih elemenata. Konstrukcija garaža je armiranobetonska skeletnog sistema, dilatirana od konstrukcija objekata. Svi betonski elementi se izvode u glatkoj oplati i preko njih se ne predviđa malterisanje. Zidovi ispune su projektovani od klasičnih opekarskih proizvoda, a preprojektovani na Ytong blokove."

Ovde se skelet ili kostur pominje samo kod poslovnih objekata, i jeste tako, poslovne zgrade nemaju armiranobetonske zidove.
Ajde sad stručnjaci objasnite nama neukima šta nosi stambene zgrade? Ujedno i pozivam nekog građevinca da pomogne.

Ko se ovde plaši navijača koji šutiraju i ruše zidove? setićemo se da je jedino ovaj kojeg sam gore citirao pričao o "steel toe"(ove izraze koristi valjda da pokaže kako je elokventan?!) obući i šutiranju zidova, i čemu ovo "Shabanville"? Humor ti definitivno nije jača strana!
 
Cobretti":134df0fn je napisao(la):
Cini mi se da lagano raste broj upaljenih svetala.

Trenutna procena je oko 20 posto gori, sto je skoro duplo u odnosu na pre metar dana :)
Ne racunajuci ove tri zgrade koje jos treba da se usele, mislim da je ovo sto vidimo od svetala - to. Svi koji su mislili da ce ovde kao i u svakom naselju biti guzve, prevarili su se. Belvil ce definitivno biti nesto drugo. I to ne zato sto nije prodato, ili nisu dati kljucevi. To zakljucujem na osnovu konkretne situacije na mom spratu. Pre neki dan dosao je jos jedan komsija, ali on jednostavo ne stanuje ovde. Samo je jos jedan stan, 2soban, okrenut prema Delta sitiju - dakle sigurno je prodat - ostao da u njega niko jos nije krocio nogom od kada smo dosli, 25. dec. Ispred svih ostalih stanova stoje otiraci. Ali, osim nas, od sest stanara, na celom spratu ne zivi vise niko. Pogledala sam na sajtu mojkvadrat koliko je stanova iz Belvila na izdavanje, i ispalo je ukupno sa poslovnim prostorom koji se takodje izdaje 15-tak! Jednostavno, izgleda da su ljudi koji su zaradili neki novac, ulagali u stanove. Ima ih i onih koj zive vani. Izgleda da se moramo pomiriti s tim, da nece biti guzve, i da cemo u stvari ziveti na malo drugaciji nacin nego do sada. Oni koji su kupili da tu zive, oni su vec tu.
Tako da tu izgleda ne treba da budemo zbunjeni. Drugacije.
 
Imam 2 pitanja:
1. Koji je rok za predaju papira z apovraćaj PDV-a?
2. Mislim d aje neko u Gorenju pravio kuhinju, da li je zadovoljan?
Pozdrav.
 
Imam 2 pitanja:
1. Koji je rok za predaju papira z apovraćaj PDV-a?
2. Mislim d aje neko u Gorenju pravio kuhinju, da li je zadovoljan?
Pozdrav.
 
mislim da rok za potraživanje povraćaja pdva ne postoji.

ovo su telefoni kancelarije u Tošinom bunaru 159 koja se bavi ovom stvari:
011/2205123
011/2205122

na vratima im piše da su smanjili radno vreme u kome primaju zahteve, umesto od 8-14 stoji 8-12, zbog povećanja obima posa.
Pauza je od 10-10:30 i petkom su "na terenu".

detaljan spisak dokumentacije najbolje potražite na licu mesta.
 
I još jedna informacija sa lica mesta - Šeboj će sa parketom biti gotov do 08. maja - možda ljudi dobiju ključeve i pre 25. maja, ovi koji čekaju stan sa parketom.
 
Uh... opsirna diskusija sa puno spekulacija...

Evo par detalja u vezi gradnje i kvaliteta zgrada koje sam cula na uprvo zavrsenom sajmu gradjevine.

U razgovoru sa vise strucnjaka, a koji naglasavam nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa Belvilom, saznala sam da su grubi gradjevinski radovi u Belvilu veoma kvalitetno uradjeni.

Za spoljasnje zidove ispune koriscen je Ytong i to termoblok 33cm debljine. To objektu daje izuzetnu termiku, i rezultira mnogo manjom potrosnjom energije za grejanje i hladjenje.

Ytong je, za one koji mozda ne znaju, visokokvalitetan gradjevinski materijal sa termoizolacionim svojstvima. Dakle nije rec o fasadnom materijalu, kako je neko pomenuo.
Ytong je takodje primenjen i za izradu unutrasnjih zidova i to zidne ploce 12cm.
 
Nakon veoma intenzivne nedelje provedene u Seboju mogu vam reci da radovi za komsije koji cekaju stanove 25.05 teku dobro i koliko ja mogu da vidim kroz otskrinuta vrata, parket je veoma lep.
Mastori su jako usluzni i rekla bih strucni posebno majstori Gradine.

Interesantno je da je komisija dosla kod nas drugi dan od prijavljivanja neodstataka a vecina je otklonjena na licu mesta - znaci zvali su majstore telefonom sa gradilista a Seboj jeste veliko gradiliste koji su odmah i dosli i resili kvar. Ostao je samo kvar na terasi - koja se ne zatvara dobro.
Mi, koji smo odlucili da uzmemo stan bez parketa imamo rekla bih jednu malu prednost jer je zgrada puna radnika i ako zamolite njihovog sefa koji sedi u jednom od lokala u Seboju dobicete koristan savet ili cak korekciju nekih radova koje niste videli ili prijavili. Ali ima tu i lose strane a to je puno prasine jer se parketi uveliko hobluju, lakiraju itd.

Sve u svemu veoma smo zadovoljni profesionalnoscu izvodjaca radova u Seboju a i sluzbenicima Belvila. Da nije toga ne bi uspeli da za 7 dana zavrsimo svu administraciju, okrecimo i uradmo parket i pripremimo stan za kupljene stvari. Cak su nam i telefon uveli u roku od 2 dana od prijavljivanja. Takodje internet sve je islo bez problema.

Sto se PDV-a tice ako sve imate pripremljeno, dodate dokumentaciju koju cete dobiti od Belvila i sto pre podnesete pre cete dobiti povracaj.
Sto se poreza tice ako ne prijavite u roku od 8 dana onda je to neki prekrsaj, vodite racuna da to bude na vreme.

Sve u svemu, nase iskustvo sa ovim zakasnelim uselenjem u Belvile je za sada veoma pozitivno.
 
Vrh