Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

panzer75":6lzo84vw je napisao(la):
lily of the valley":6lzo84vw je napisao(la):
Dobijamo autobusku stanicu, tacno izmedju djurdjevka i Delta sitija. Postavili vec stajaliste.
ja ga ne videh juce, izgleda da je postavljen samo za ono snimanje filma :)
Ima ogromno BUS uradjeno sa farbom na sred puta....
 
panzer75":382jijz2 je napisao(la):
lily of the valley":382jijz2 je napisao(la):
Dobijamo autobusku stanicu, tacno izmedju djurdjevka i Delta sitija. Postavili vec stajaliste.
ja ga ne videh juce, izgleda da je postavljen samo za ono snimanje filma :)
Tacno!! Mora da su se slatko smejali cim sam zamakla.
Stajaliste je bilo postavljeno samo za potrebe snimanja filma. To mi naravno nisu rekli.
 
bog":3u54nh8j je napisao(la):
Sto se kvaliteta gradnje tice, kad se sabere i oduzme, recimo da je negde ispod proseka, a evo i zasto: sve unutar stana moze da se promeni uz neka manja ulaganja, ali zidovi, sama zgrada i naselje ne. Imam iskustvo sa svim mogucim vrstama gradnje, a trenutno sam okruzen duplim (sandwitch) zidovima od prirodne cigle (znaci cigla/izolacija/cigla), pa mi je prica o "kvalitetnom" Ytong-a vise nego smesna. Znaci, taj Ytong je verovatno najgori/najjeftiniji materijal za gradnju (ne racunajuci daske, kartone i najlon koje koriste komsije ispod mosta). Gole betonske ploce u starim blokovima su bolje, jer bar imaju cvrstinu. I za pregradne zidove je opet bolji gips (dobar je zvucni izolator), pogotovu kao pun zid. Takodje nisam bas siguran u to koliko je Ytong zdrav, to bi trebalo proveriti, a konkretno za siporex je bila prica da je toksican. Dalje, zgrade su prevelike/prenaseljene za moderne standarde humanog zivljenja, naselje je prenatrpano i zgrade su previse blizu jedna drugoj, 80% stanara ce imati pogled u druge zgrade. Nehumaniji je jedino novi deo 29-og bloka, svi stari blokovi su bolje projektovani. S druge strane, meni vizuelno blok prilicno lepo izgleda, fasade su ciste i svetle, a verovatno ce lepe biti i one male zelene povrsinice. Kao sto rekoh, ono sto se nalazi u stanu nije toliko bitno, jer uvek moze da se zameni za bolje. Secam se price prodavca iz perioda pre Univerzijade, kao "ugradicemo najkvalitetnije bojlere", ja pitam "koje, Bosch, AEG, Siemens, Gorenje?", kaze "ne, Ariston", a ja u smeh znajuci da je Ariston najjeftiniji na buvljaku. Slicno je bilo i za druge "sitnice", al' dobro, nije toliko bitno.
Ja sam nekako zdravo za gotovo prihvatio da ce kvalitet biti "visok, elitni" itd... bez da sam razmisljao o tome u detalje i koliko je to realno. Tek mi je post one arhitekte Pufne69 od pre izvesnog vremena otvorio oci i poceo sam da obracam paznju na specifikaciju. Otisao sam da obidjem neke druge novogradnje i nemam vise sumnji da su ona i Bog u pravu i da je kvalitet daleko ispod prosecnog.

Pufna69 je takodje pisala o tome da upotrebljena konstrukcija i materijali nisu u rangu te cene i, iako je tacno da nije bitno sta je unutra kao zavrsna obrada i da se to moze uvek promeniti, popraviti, doterati itd, potpuno se slazem da, ako je receno da ce nesto biti odredjenog kvaliteta za odredjenu cenu, onda to treba i da mi daju. Ako se kupuje stari stan, onda kupujes u stanju u kome jeste i znas sta placas.
 
@ Cobretti, u pravu si, u principu nema tu sta da se uradi, sem da se ceka i nada. Zato i ja mog vazda saljem na ispasu, mada se nesto joguni... :) Inace, u ugovoru pise 15 dana po isplati, nisam cuo za neke druge rokove tipa jun, primopredaja i slicno. Videcemo, sto rekose slepi :) A tebi hvala sto si normalan Kupac, tj. sto ne vredjas, sramota bi bilo da su svi ko ono dvoje elitista.

@ lily, ne znam sta lupas, kakva bre konferencija za stampu, prica je iz prodajnog salona, sa samog pocetka prodaje, ja licno ucestvovao. Valjda su mislili da impresioniraju kupce na taj nacin, jer mnogi nisu culi za Ariston pa misle da je Made In Italy. Inace nije poenta u smamom Aristonu, nisu ti bojleri ni losi, poenta je u tome da se razmisljalo iskljucivo o najjeftinijim varijantama pri gradnji. O kavlitetu gradnje sam pricao u prethodnom postu, znas? A dosta toga najjeftinijeg su uspeli da proture, nesto ne (recimo parket), samo hocu da kazem koliko je ocigledna namera da se sto vise zaradi i nista drugo. Najbolji dokaz za to su gusto postavljene, ogromne zgradurine. A ti si ocigledno takodje bukvalista kao i tvoj kompanjon, al' to je verovatno zato sto si elitista, pa si suvise zauzeta razmisljanjem o velikim investicijama... zato covek mora ovako da ti sve nacrta da bi shvatila. Jao majko mila, ovi elitisti sto imaju samo fakutet su katastrofa, verovatno su prepisivali na ispitima da dobiju sesticu, hahaha... treba otici u univerzitetski blok pa bar biti komsija sa zaista pametnim i kulturnim ljudima, magistrima i doktorima LOL! A da, umalo zaboravih... dobro je da si dobila Gorenje, jer jeste bolji od Aristona i vredi 2000 dindzi vise... mislim i to ti je neka uteha kad platis 2kEUR/m2. Doduse, ne znam da li su i ostali bili te srece, jer su zgrade totalno razlicite u unutrasnjoj opremi.

Vidimo se u sledecoj reinkarnaciji...
 
"bog" nema pojma, bar u delu gradnje i materijala, kaže da su betonski zidovi u starim blokovima bolji jer imaju čvrstinu?!, "bože"(psihopata-insistira da mu se obraćamo kao svevišnjem) da li si prišao nekoj zgradi u Belvillu i opipao je malo, ušao u neki stan i malo udarao po zidovima? Verovatno nisi jer ne bi pričao budalaštine, jer su svi zidovi sem pregradnih betonski, armirani i nose celu strukturu, znači prilično su čvrsti! Ytong je korišćen isključivo kao pregradni zid kupatila i kuhinje, i kao fasada! A što se toksičnosti i sličnih osobina tiče imaš lepo čika gugla, a imaš i predstojeći sajam građevinarstva pa se raspitaj malo, i ne brkaj Ytong sa siporexom.
Možda je neko to i rekao(mada sumnjam) ali Belville niko od kupaca nije nazivao elitnim naseljem, to koriste pljuvači kad hoće da kupce naprave slepcima, a sebe predstavljaju kao superiorna bića kojima ne može da se desi da ih neko zaje*******e i izvuče im više para iz džepa, možda zato što i nemaju ništa u tom džepu, obični internet junaci i virtuelni lovani.
 
Bla Bla Bla":1vry8a9c je napisao(la):
"bog" nema pojma, bar u delu gradnje i materijala, kaže da su betonski zidovi u starim blokovima bolji jer imaju čvrstinu?!, "bože"(psihopata-insistira da mu se obraćamo kao svevišnjem) da li si prišao nekoj zgradi u Belvillu i opipao je malo, ušao u neki stan i malo udarao po zidovima? Verovatno nisi jer ne bi pričao budalaštine, jer su svi zidovi sem pregradnih betonski, armirani i nose celu strukturu, znači prilično su čvrsti! Ytong je korišćen isključivo kao pregradni zid kupatila i kuhinje, i kao fasada! A što se toksičnosti i sličnih osobina tiče imaš lepo čika gugla, a imaš i predstojeći sajam građevinarstva pa se raspitaj malo, i ne brkaj Ytong sa siporexom.
Možda je neko to i rekao(mada sumnjam) ali Belville niko od kupaca nije nazivao elitnim naseljem, to koriste pljuvači kad hoće da kupce naprave slepcima, a sebe predstavljaju kao superiorna bića kojima ne može da se desi da ih neko zaje*******e i izvuče im više para iz džepa, možda zato što i nemaju ništa u tom džepu, obični internet junaci i virtuelni lovani.
Hvala za ono "psihopata" Bla Bla Bla, jer si time vise rekao o sebi. Ali bicu milostiv pa cu za pocetak malo da te obrazujem: zgradu ne drze noseci zidovi makar bili i od betona, vec resetkasta konstrukcija od armiranog betona. Jel to jasno? Drugo nije bitno sta je uradjeno od Ytong-a, on jeste jeftin i los gradjevinski materijal, ma koliko to tebe bolelo. Trece, Ytong jeste relativno slab, ali za utehu je da se kuce u Americi grade od mnogo slabijih materijala, kao gips-karton i sl, pa ljudi zive u njima i ne znaju za bolje. E sad, niko normalan nece da sutira u zid nogom, pogotovu ne od Ytonga, ali kad vec to spominjes, siguran sam da zid od Ytonga ne bi izdrzao malo jaci udarac cizme sa steel toe, ako uopste znas o cemu govorim. Ne bi se srusio, ali rupu ne bi bilo tesko napraviti. U svakom slucaju, sve to nije narocito bitno, ukoliko ne nameravas da kacis teze stvari na zid, zato nemoj da penish za dzabe.

Belville jeste prodavan kao elitno naselje, Nevenkovic se sam naziva elitistom, a vidim da se i drugi isto tripuju. Dalje, ja nisam pljuvac, nikoga ne pljujem i ne vredjam, jedino pljuvanje i vredjanje sam video od starne dvoje Kupaca upuceno ka ostalima. Istrcavaju ovde sa hvalisanjem naselja i dizanjem u nebesa ko da su ga oni projektovali, bez ikakvog razloga, a ocigledno se osecaju ugrozenima od strane onih koji su bili oprezni, pa sacekali sa kupovinom. Glupost! Sem toga nigde nisam rekao da se neko zaje*******ao, kao ni to da li sam se ja zaje*******ao ili ne, jer to je licna stvar, relativnog karaktera i svako treba da je zadrzi za sebe. Ono sto bi trebalo jeste da jedni drugima pomognemo da se stvari sagledaju sto realnije za opstu dobrobit, ali bojim se da su kompleksi nekolicine isplivali u prvi plan i nadjacali sve.

Takodje sam hteo da se obratim suncokretu67, jednom od retkih ovde koji ne leti u oblacima. Jeste gradnja jeftina=losa, mogla je da se kupi bolja gradnja za manje para i ranije, a pogotovu sad. Medjutim, gledano sa lepse strane, stanovi u Belville-u ce tek doci na cenu, ne uskoro, ali sigurno jednog dana, kad se tu izgrade zel. i aut stanica, pa most preko Ade, plus brojne firme u okolini itd. Bez obzira na jeftinu gradnju, stanovi ce dobiti na vrednosti zbog lokacije. Za zivot nece biti bas sjajno zbog zagadjenja, ali prodaja i izdavanje bi trebali da idu lako i za dobre pare. Samo da ne bude opet neka svetska ekonomska kriza :)
 
zar je bitno šta drži zgradu(zašto se zidovi zovu noseći ako ne "nose" konstrukciju?), ti si nama ispalio detalj da su stare blokovske zgrade čvrste jer su zidovi betonski, ja sam samo pitao kako nisu čvrsti u Belville-u ako su 90 i kusur procenata betonski?
Prvo ocrniš Ytong a kad ja kažem da su od Ytonga samo neki pregradni zidovi i fasada onda "....nije bitno šta je urađeno od Ytonga..bla..bla..", pa ako je vrlo malo korišćen onda ne bi trebalo ni da je bitno ako je loš i jeftin?! Čizmu koju si pomenuo posedujem(mi nepokondireni Srbi kažemo "sa metalnom kapom" ), ali nemam običaj da šutiram zidove, jbg takvi smo mi psihopate, mi udaramo :bash:

Belville nije elitno naselje niti nam je tako predstavljano pri kupovini, ponavljam da je to možda percepcija malog broja nerealnih kupaca, pisao sam u nekom od ranijih komentara na temu nerealnih očekivanja.
 
bog":wkonm1d3 je napisao(la):
Takodje sam hteo da se obratim suncokretu67, jednom od retkih ovde koji ne leti u oblacima. Jeste gradnja jeftina=losa, mogla je da se kupi bolja gradnja za manje para i ranije, a pogotovu sad. Medjutim, gledano sa lepse strane, stanovi u Belville-u ce tek doci na cenu, ne uskoro, ali sigurno jednog dana, kad se tu izgrade zel. i aut stanica, pa most preko Ade, plus brojne firme u okolini itd. Bez obzira na jeftinu gradnju, stanovi ce dobiti na vrednosti zbog lokacije. Za zivot nece biti bas sjajno zbog zagadjenja, ali prodaja i izdavanje bi trebali da idu lako i za dobre pare. Samo da ne bude opet neka svetska ekonomska kriza :)
Vrlo moguce, uopste ne iskljucujem tu mogucnost. Ali ce tu glavni nosioci onda biti garaze/parking mesta i lokacija, a ne sami stanovi. Za mene licno to ne pravi razliku jer mi ne resava problem stanovanja, ali za one koji su ili ce kupiti kao investiciju sigurno znaci puno.

Poslednjih par meseci gledam stanove po N Bgd-u sve u nadi da cu ovaj prodati i moci kupiti nesto drugo. Mislio sam da je N Bgd uzas jer sam odrastao u centru, ali sam skroz pozitivno iznenadjen nekim blokovima, narocito onim oko SC. Stanovi su izuzetno funkcionalni, svetli, fleksibilni, od solidnih materijala. Vecinom po 4 stana po spratu. Zavrsne obrade jesu stare, ali kvalitetne. Recimo stepenista su od neunistivog nekog kamenog materijala, a ne od keramickih plocica, kao ovde. Doduse losa je ponuda i ono malo sto je u ponudi uglavnom se vrti jako dugo i po visokom cenama, ali kad se pojavi nesto sto vredi po realnoj ceni, odmah se proda. Meni je tako izmakao stan po 1300m2 u bloku 23, jer sam bio drugi koji ga je pogledao. Kupio je prvi kupac isti dan kad se pojavio u oglasima. Gleda na jug, prema dvoristu, sa posebnim predulazom za samo 2 stana koji se zakljucava, trosoban, dva kupatila, sa terasom i lodjom, dvostran. Unutra je sve moralo da se radi i to bi me kostalo oko 150-250/m2. Zenu i mene jedino tesi sto ne znamo kako bi platili za taj stan jer smo sve ulozili u Belville a ne mozemo da prodamo.

I ovi blokovi imaju sve te prednosti, lokaciju, most preko Ade i sl, ali uz to i kvalitet stanovanja.
 
Bla Bla Bla":1wufp0iu je napisao(la):
zar je bitno šta drži zgradu(zašto se zidovi zovu noseći ako ne "nose" konstrukciju?), ti si nama ispalio detalj da su stare blokovske zgrade čvrste jer su zidovi betonski, ja sam samo pitao kako nisu čvrsti u Belville-u ako su 90 i kusur procenata betonski?
Prvo ocrniš Ytong a kad ja kažem da su od Ytonga samo neki pregradni zidovi i fasada onda "....nije bitno šta je urađeno od Ytonga..bla..bla..", pa ako je vrlo malo korišćen onda ne bi trebalo ni da je bitno ako je loš i jeftin?! Čizmu koju si pomenuo posedujem(mi nepokondireni Srbi kažemo "sa metalnom kapom" ), ali nemam običaj da šutiram zidove, jbg takvi smo mi psihopate, mi udaramo :bash:

Belville nije elitno naselje niti nam je tako predstavljano pri kupovini, ponavljam da je to možda percepcija malog broja nerealnih kupaca, pisao sam u nekom od ranijih komentara na temu nerealnih očekivanja.
Zar je bitno? Pa jeste prijatelju, bitno je da nemas pojma o cemu pricas, a spreman si da vredjas bez razloga. Sad jos nazivas i sebe psihopatom-Srbinom? Brate, ajde zivota ti oladi malo i razmisli pre nego sto nesto odvalis, jer samo vredjas ostale Srbe svojim lupetanjem. Ocigledno nemas naviku da citas, jer da si citao, video bi tacno sta sam napisao: betonski zid je cvrasci od zida od Ytonga, sto je tacno. Da te utesim, i beton ima svojih mana, ali evo najbanalniji, a tice se bas tvrdoce, je da u goli beton ne mozes da ukucas obican ekser za sliku - mora da bude mali, tanak i od celika. Znaci nista nije idealno, jel ti sad lakse? Onda te stare blokovske zgrade su cvrste koliko im je cvrsta konstrukcija, a ne zidovi, to je standardizovano, tj. otprilike isto kao Belville ili bilo koja drga zgrada (sad mora da ti je lakse). Znaci nemoj da me nabedjujes da sam rekao ovo i ono, nego citaj.
 
suncokret67":3sqaunsb je napisao(la):
bog":3sqaunsb je napisao(la):
Takodje sam hteo da se obratim suncokretu67, jednom od retkih ovde koji ne leti u oblacima. Jeste gradnja jeftina=losa, mogla je da se kupi bolja gradnja za manje para i ranije, a pogotovu sad. Medjutim, gledano sa lepse strane, stanovi u Belville-u ce tek doci na cenu, ne uskoro, ali sigurno jednog dana, kad se tu izgrade zel. i aut stanica, pa most preko Ade, plus brojne firme u okolini itd. Bez obzira na jeftinu gradnju, stanovi ce dobiti na vrednosti zbog lokacije. Za zivot nece biti bas sjajno zbog zagadjenja, ali prodaja i izdavanje bi trebali da idu lako i za dobre pare. Samo da ne bude opet neka svetska ekonomska kriza :)
Vrlo moguce, uopste ne iskljucujem tu mogucnost. Ali ce tu glavni nosioci onda biti garaze/parking mesta i lokacija, a ne sami stanovi. Za mene licno to ne pravi razliku jer mi ne resava problem stanovanja, ali za one koji su ili ce kupiti kao investiciju sigurno znaci puno.

Poslednjih par meseci gledam stanove po N Bgd-u sve u nadi da cu ovaj prodati i moci kupiti nesto drugo. Mislio sam da je N Bgd uzas jer sam odrastao u centru, ali sam skroz pozitivno iznenadjen nekim blokovima, narocito onim oko SC. Stanovi su izuzetno funkcionalni, svetli, fleksibilni, od solidnih materijala. Vecinom po 4 stana po spratu. Zavrsne obrade jesu stare, ali kvalitetne. Recimo stepenista su od neunistivog nekog kamenog materijala, a ne od keramickih plocica, kao ovde. Doduse losa je ponuda i ono malo sto je u ponudi uglavnom se vrti jako dugo i po visokom cenama, ali kad se pojavi nesto sto vredi po realnoj ceni, odmah se proda. Meni je tako izmakao stan po 1300m2 u bloku 23, jer sam bio drugi koji ga je pogledao. Kupio je prvi kupac isti dan kad se pojavio u oglasima. Gleda na jug, prema dvoristu, sa posebnim predulazom za samo 2 stana koji se zakljucava, trosoban, dva kupatila, sa terasom i lodjom, dvostran. Unutra je sve moralo da se radi i to bi me kostalo oko 150-250/m2. Zenu i mene jedino tesi sto ne znamo kako bi platili za taj stan jer smo sve ulozili u Belville a ne mozemo da prodamo.
Ja mislim da ce i stanovi biti na vrednosti, sta god radili s njim, prodavali ili idavali. Sad nema sanse da se prodaju, a koliko vidim ni da se izdaju, znaci sve stoji... i to ne vazi samo za Belville. U svakom slucaju, pare nisu bacene, doci ce sve to na svoje jednog dana.

A mislim da znam o kakvom stanu govorite, ako je u dugackim zgradama, trosoban od nekih 66 ili 68m2, ulaz iz predsoblja u svaku, kupatilo i WC odvojeni, kuhinja sa trpezarijom i dnevnim svetlom (doduse iz svetlarnika) i sve to u nekih 68m2 za te pare!! To parce hodnika za 2 stana sa pred vratima svi zakljucaju, pa tu drze bicikle, kolica, eventualno plakar za alat i slicno, znaci nekoliko ekstra kvadrata, super! Sad je sve stalo, ali bice toga jos, pojave se takve prilike s vermena na vreme. Mozda je u ovom trenutku najbolje sacekati da trziste ponovo zazivi, svakako ne vredi forsirati, tj. prodavati jeftino. Neunistivi materijal za stepenice je verovatno tzv. Terazzo. Inace meni je NBG bio mnogo bolji za zivot kad je bio pustiji, recimo pre 20 godina, siroke ulice a totalno puste (mogao je komotno da se vozi bicikl po sredini), auto put se bez problema pretrcavao u vecernjim satima, jer je bio totalno prazan, a najbitnije je cist vazduh, prazni parkinzi, zelenilo, mir i tisina... najvise zalim za sumom u drvoredima koja je bila na mestu novog Merkatora, visoko drvece, a niska trava...
 
@bog, hvataš se za sitnice, ako pričamo o betonskim zidovima logično je pretpostaviti da pričamo o čvrstini i nosivosti zgrade a ne da li možeš da ukucaš ekser?! Inače u životu nisam ukucao ekser ni u beton ni u ciglu, ekser pretpostavljam koriste oni koji nemaju alat.

koga sam vređao? jel uvreda što sam ti rekao da si pokondiren? što koristiš "steel toe" i "sandwitch" ?

a to što žališ što ne možeš na miru da pretrčavaš autoput jeste za žaljenje!
 
Bla Bla Bla":2klbc3f3 je napisao(la):
@bog, hvataš se za sitnice, ako pričamo o betonskim zidovima logično je pretpostaviti da pričamo o čvrstini i nosivosti zgrade a ne da li možeš da ukucaš ekser?! Inače u životu nisam ukucao ekser ni u beton ni u ciglu, ekser pretpostavljam koriste oni koji nemaju alat.

koga sam vređao? jel uvreda što sam ti rekao da si pokondiren? što koristiš "steel toe" i "sandwitch" ?

a to što žališ što ne možeš na miru da pretrčavaš autoput jeste za žaljenje!
Opet ne citas! Mozda i nisi jos naucio? A i vidim da te ni pamcenje bas ne sluzi...

Prvo uvreda je sto si me nazvao psihopatom bez ikakvog razloga. Onda si me pitao da li sam prisao zgradi i "malo udarao po zidovima", sto je zaista imbecilno. Trece i najvaznije: cvrstina zgrade i cvrstina zidova nisu ista stvar, to ti brkas, a ne ja. Nosivost sad ti prvi put pominjes, ali stvarno nemam pojma cemu sad to i sta imas na umu... hoces da vidis koliki pritisak moze zgrada da izdrzi, a? Mozda planiras da parkiras tenkove u gajbu? LOL
 
Bla Bla Bla":2zhgnfvu je napisao(la):
a to što žališ što ne možeš na miru da pretrčavaš autoput jeste za žaljenje!
Koji si ti razred sine? Ne stvarno, jel znas da citas ili ne? Nisam ja pretrcavao, to sam rekao u kontekstu toga da je bilo manje saobracaja na ulicama i autoputu, pa je bilo moguce pretrcati ga, jer je bio pust. A ko zali za tim? aaa mozda samo ne vidis dobro? U svakom slucaju, vidi se da si u ekipi sa ono dvoje, sve treba da ti se nacrta da bi shavtio? Dobar znak za intelektualce da se klone Belville-a.
 
bog":s42xtbr9 je napisao(la):
A mislim da znam o kakvom stanu govorite, ako je u dugackim zgradama, trosoban od nekih 66 ili 68m2, ulaz iz predsoblja u svaku, kupatilo i WC odvojeni, kuhinja sa trpezarijom i dnevnim svetlom (doduse iz svetlarnika) i sve to u nekih 68m2 za te pare!! To parce hodnika za 2 stana sa pred vratima svi zakljucaju, pa tu drze bicikle, kolica, eventualno plakar za alat i slicno, znaci nekoliko ekstra kvadrata, super! .
Da, da taj stan samo sto ima tacno 75m2 sve zajedno sa terasom i lodjom sa punom kvadraturom, kako se danas racuna. Uknjizeni su na nekih 72m2 zato sto su se pre terase i lodje racuale sa redukovanom povrsinom. A ovaj konkretno je bio na visokom spratu sto znaci da dobija svetlo u kuhinji, trpezariji i kupatilu (da, kupatilo sa prozorom tj prirodnom ventilacijom, za mene velika prednost) direktno, a ne samo odsjaj iz svetlarnika kao sto je slucaj sa stanovima u istoj zgradi ali na nizim spratovima.
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Ytong

Neko je ranije postavio ovaj link, ja sam samo preuzeo. Na osnovu njega siporex i ytong su manje vise isti materijali tzv porobeton. Evo dela koji o tome prica za one koji razumeju engleski:

History

The material was perfected in the mid-1920s by Dr. Axel Eriksson, an architect working with Professor Henrik Kreüger at the Royal Institute of Technology.[2] It went into Swedish production in 1929 in a factory in Hällabrottet, and became very popular. In the 1940s the trade mark Ytong was introduced, but often referred to as "blue concrete" in Sweden, due to its blueish tinge. This version of Ytong was produced from alum slate, which due to its combustible carbon content was beneficial to use in the production process. The competing concrete brand Siporex used other raw materials. However, the slate deposits used for Ytong also contains uranium, which makes the material give off small amounts of radioactive radon gas to the surrounding air. In 1972, the Swedish Agency of Radiation Protection pointed out the unsuitability of a radon-emitting construction material, and production ceased in 1975. Ytong produced after 1975 has used other raw materials, without the uranium content."
 
Siporeks je dobar za skidanje kožnih zadebljanja na petama. :p
 
bog":cxjjfhgz je napisao(la):
A do sigurnosti je dug put, jer knjizenje nece biti u skorijoj buducnosti, plus do tada treba pribaviti upotrebnu dozvolu, sto mozda i ne deluje kao potencijalni problem, ali posle izlazenja iz gabarita i svih drugih prepravki koje su uradjene (ili ce tek biti uradjene), .
dok sam razmisljala o kupovini, meni je ta hipoteka prvog reda hypo banke bila veliki problem...puno aktera i mogucnosti (b67, delta, hypo, intesa, eventualno bankrotiranje jednog ili vise njih, eventualni novi vlasnik nekog od njih u tom slucaju i njegovi interesi itd) na koje ja kao kupac ne bih imala nikakvog uticaja....cak i ako razmisljamo da postoji neka zakonska odredba koja kaze da novac od prodaje odredjenog stana mora prvenstveno da ide na otplatu dela hipoteke koji se odnosi na taj stan, ne zna se da li ce se to i desiti.....

ali sa druge strane, uknjizenje mi je nekako bio jos veci problem zbog neophodnosti dobijanja upotrebne dozvole.... ne bi ovo bio prvi slucaj dobijanja upotrebne dozvole kod probijenih gabarita i sl, samo je pitanje u cijem je to interesu i da li je taj u poziciji i spreman da pogura.....a ovde je uknjizba samo u interesu kupaca

a da je belvil promovisan kao jako visokog kvaliteta i elitno stanovanje, jeste..... i najvece razocaranje i jeste sto gotovo nista od obecanog ili da radije kazem zacrtanog i specificiranog nisu odradili....
 
suncokret67":3c6ztcne je napisao(la):
Da, da taj stan samo sto ima tacno 75m2 sve zajedno sa terasom i lodjom sa punom kvadraturom, kako se danas racuna. Uknjizeni su na nekih 72m2 zato sto su se pre terase i lodje racuale sa redukovanom povrsinom. A ovaj konkretno je bio na visokom spratu sto znaci da dobija svetlo u kuhinji, trpezariji i kupatilu (da, kupatilo sa prozorom tj prirodnom ventilacijom, za mene velika prednost) direktno, a ne samo odsjaj iz svetlarnika kao sto je slucaj sa stanovima u istoj zgradi ali na nizim spratovima.
ti stanovi su odlicni... u njima ima samo po 2 stuba , dimnjak i uzan instalacioni saht izmedju kuhinje i hodnika, koji se ne mogu dirati... sve ostalo je pregradno i moze da se ukloni ili pomeri... u bloku ima i manji broj 1.5s stanova na 43m2, jako funkcionalnih....
 
pufna69":6yq2q6kt je napisao(la):
suncokret67":6yq2q6kt je napisao(la):
Da, da taj stan samo sto ima tacno 75m2 sve zajedno sa terasom i lodjom sa punom kvadraturom, kako se danas racuna. Uknjizeni su na nekih 72m2 zato sto su se pre terase i lodje racuale sa redukovanom povrsinom. A ovaj konkretno je bio na visokom spratu sto znaci da dobija svetlo u kuhinji, trpezariji i kupatilu (da, kupatilo sa prozorom tj prirodnom ventilacijom, za mene velika prednost) direktno, a ne samo odsjaj iz svetlarnika kao sto je slucaj sa stanovima u istoj zgradi ali na nizim spratovima.
ti stanovi su odlicni... u njima ima samo po 2 stuba , dimnjak i uzan instalacioni saht izmedju kuhinje i hodnika, koji se ne mogu dirati... sve ostalo je pregradno i moze da se ukloni ili pomeri... u bloku ima i manji broj 1.5s stanova na 43m2, jako funkcionalnih....
Ajd sad kad ste dotakli temu, ja sam bio zainteresovani kupac u Belvill-u dok nisu poceli sa licitiranjem cene, tako da cim je to ponudjeno na vise od 1300E/kvm sam odustao, tako da ne bih vise da komentarisem, svoje misljenje sam davao pre pocetka prodaje, sad bi bilo kao da stajem na zulj kupcima.
A tema je gde se na NBG mogu pronaci funkcionalni trosobni stanovi u visem kvalitetu gradnje iz 80-90tih? Tu su kockice u bloku 30, kockice oko hotela YU, sad vidim da hvalite blok 23 kod Hayata, mada je po meni prevelik saobracaj u okruzenju, ne znam ima li i buke?
Gde bi se jos mogle razmatrati neke lokacije, unapred zahvalan za svaki komentar i preporuke?
 
@ suncokret67 : da, da, znaci ipak 72 / 75m2... pa ja se secam da je bila tako neka da kazem relativno mala kvadratura za 3s koji ima sve, pa se ljudi obicno pitaju kako je moguce: lepa dnevna soba + 2 spavace u koje se nezavisno ulazi iz predsoblja, kuhinja, trpezarija, terasa/ lodja, kupatilo, WC, pa cak i mala ostava (ako se nevaram), plus dnevno svetlo u sobama, kuhinji, trpezariji, pa cak i u kupatilu! Meni se taj pred-hodnik posebno svidja iz vise razloga: extra prostor za kabaste stvari, dodatna bezbednost (jos jedna vrata), uvek vidite da li vam zvoni neko poznat ili smaraci sto prose i konacno - to je extra izolacija od buke koja dolazi iz hodnika (recimo treskanje vrata, lift ili deca koja trce po hodnicima. A da, stan ima i ugradne plakare. Stvarno fascinantno. Prosle godine mi je pricao drugar koji je radio u jednoj agenciji da je imao takav stan po 1200E/m2, a prodavac je bio spreman da spusti do 1100E/m2, pa ipak nije mogao dugo da ga proda, jer niko nista nije kupovao, a prodavao je samo onaj ko bas mora.

A hvala za kopiranje teksta o Ytong-u, ispade da sam bio u pravu :)

@ grado :D

@ pufna69 : upravo tako pufno, fala bogu (tj meni LOL) da nisam jedini koji razmisljam o eventualijama :)
 
niki":2hkl36h2 je napisao(la):
Ajd sad kad ste dotakli temu, ja sam bio zainteresovani kupac u Belvill-u dok nisu poceli sa licitiranjem cene, tako da cim je to ponudjeno na vise od 1300E/kvm sam odustao, tako da ne bih vise da komentarisem, svoje misljenje sam davao pre pocetka prodaje, sad bi bilo kao da stajem na zulj kupcima.
A tema je gde se na NBG mogu pronaci funkcionalni trosobni stanovi u visem kvalitetu gradnje iz 80-90tih? Tu su kockice u bloku 30, kockice oko hotela YU, sad vidim da hvalite blok 23 kod Hayata, mada je po meni prevelik saobracaj u okruzenju, ne znam ima li i buke?
Gde bi se jos mogle razmatrati neke lokacije, unapred zahvalan za svaki komentar i preporuke?
hmmm, ako me secanje ne vara, kockice u 30-om su negde iz polovine 70-ih. Stanovi su odlicni, uglavnom ih je vojska dobijala, zgrade su male, okolo ima zelenila, mislim na onu veliku poljanu u sredini (ako se neki id*** ne seti da digne shopping mall bas tu) kao i manja poljana blize SIV-u, okolo je slab saobracaj, svi imaju podzemne garaze (mada su kratke, duzi automobili ne mogu da stanu, recimo oni preko 4.8m, ali se zato lako prosire izvlacenjem vrata za 0.5m na racun sredisnjeg prolaza), grejanje je odlicno, a glavni problem sa njima je hidroizolacija koja u stvari i ne postoji. Zato se desava da kad pada kisa voda ulazi sa starne izmedju betonskih blokova i tako na svim spartovima (o posledenjem 4. i potkrovlju na 5-om da i ne govorim). Samo i to se da resiti, pa su ljudi uglavnom u svojoj sopstvenoj reziji nalivali kondor, narocito gore na ravnom krovu. Doduse, sve ovo vazi samo za neke od kockica, vecina nema ovaj problem. Inace, ako se moguce prokisnjavanje zanemari, gajba na 5-om je zaista egzoticna - nesto kao pravi mali penthouse: sama je na spartu, ima dzinovsku terasu sto je super za suncanje, mali fudbal, bazen, voznju bicikla (vazi za decu), pravljenje baste i uzgajanje povrca, velike zurke, rostilj sa prijateljima, gledanje u zvezde... kome je bas bitan kvalitet gradnje, mislim da su dugacke zgrade pored kockica bolje uradjene, u njima nikad nije bilo prokisnjavanja, odlicna je zvucna, termicka i hidro izolacija, grejanje je odlicno...

Blok 23 je interesantan pre svega zato sto je jeftin, a nalazi se kod Arene (mada ne vidim zasto bi to bila prednost). Kao ni ti, ja takodje ne mogu da podnesem onoliki saobracaj koji je u okolini, narocito autoput i te stanove koji na njega gledaju. Pouzdano znam da se chadj penje i do poslednjeg 12-og sprata, pa ljudi ne mogu da izadju na terasu a da se ne vrate chadjavih stopala, susenje vesa na terasi takodje otpada, pa je terasa manje-vise neupotrebljiva. buka je nesnosna i nestaje samo ako su svi prozori zatvoreni. Ko je ziveo u tisini, nece se nikad navici na konstantno brundanje automobila i kamiona koji prolaze. Druga strana zgrade (kao i ostali deo bloka) je totalno druga prica, nema buke, cistiji je vazduh, pogled na sredinu bloka, ali zato ti stanovi drze nesto jacu cenu, mada je i ona niska u odnosu na okruzenje, recimo 19a ili 24 (rezervisani za die hard ljubitelje fasadne cigle). Inace u 23-em su zgrade od betona. A da, oni koji zive u zgradi uz autoput, ali blize 24-om bloku, sada nemaju vise buku, jer je nikla Verano zgrada, al' su uz buku izgubili i svetlost, pa sad moraju da pale sijalice u sred bela dana.

Ovo je zaista dobra tema koju je Niki postavio kao alternativu preskupom Belville-u, pa bih i ja voleo da cujem sta drugi misle, gde bi bilo dobro kupiti dobru gajbu, a za razumnu trzisnu cenu?
 
Dragi forumasi i buduci stanari naselja Belvil zelim da vam se kao moderator obratim povodom ucestalih ispada pojedinih ucesnika na forumu kada je nacin izrazavanja i kvalifikacija ostalih forumasa u pitanju. Razumem pre svega situaciju u kojoj su se nasli stanovnici naselja koji cekaju resenje svojih problema i konacno useljenje u stanove te je bas zbog tog emotivnog stanja bila dozvoljena nesto slobodnija diskusija koja je verovatno i pre ali veceras sigurno presla granicu i mimo je nacina komunikacije koji se dosada gajio na nasem forumu. Zaista bih vas zamolio da uvazite ovu moju sugestiju kako ne bi bilo potrebe za primenu moderatorskih mera (brisanje postova, uklanjanje korisnika sa foruma i sl.)
 
….Ajd sad kad ste dotakli temu, ja sam bio zainteresovani kupac u Belvill-u dok nisu poceli sa licitiranjem cene, tako da cim je to ponudjeno na vise od 1300E/kvm sam odustao, tako da ne bih vise da komentarisem, svoje misljenje sam davao pre pocetka prodaje, sad bi bilo kao da stajem na zulj kupcima….

Koliko ja znam u prvoj fazi je bilo 1.850, najesen je otislo na 1.950, i to je to. To nije nikakva licitacija, nego praksa u prodaju novih i stanova u izgradnji svuda po gradu, i to decenijama unazad. Nikom ti od stanara Belvila ne mozes da stanes na zulj, a ni na senku, a nije da ne bi zeleo.

Raspisali se o lepotama i dobroj gradnji blokova 23, 30….pa poenta je da kupite za sebe stanove koje zelite. Licno sam mogla slobodno da kupim i na tim lokacijama, a nisam ni okrenula glavu ka tim stanovima. Tacno u oba ta bloka sam imala i rodjake i prijatelje i znam te stanove ( a i blok 22) kao sto sam znala i svoj. Koliko ljudi toliko misljenja i ukusa i nivoa inteligencije, pa sam odabrala prema sebi. I da nisam tada, opet bih sada nekako gledala da kupim u Belvilu. To je bas to za mene. Niko nikoga ne tera, niti vam gura prst u oko.
Treba li da vam se izvinem zbog toga? Zivim vec dovoljno dugo da mogu da prepoznam najobicniju pakost i ljubomoru. Meni ne smeta da nastavite da bistrite sve “negativne” aspekte Belvila, sto vise iznosite sve se vise zapetljavate u sopstvene nedokazljive samozamajavajuce teorije, tako da ste svima ovde savrseno jasni. Napravite pun krug i opet ste na pocetku.
Covek koji je jednom ako se dobro secam slavodobitno uskliknuo Gramatika je mrtva!, sada grdi coveka da “ne ume da cita!”…sve je ovde moguce. Pa se jos zali da je uvredjen. A drugi mu zahvaljuje sto je prstom pokazao na dvoje ucesnika foruma, pa on u svojoj “bozjoj milosti” (joj uzasa!!!!) pokaza prstom i na treceg! To sve u svojoj uvredjenosti.

@moderatoru
Izvinjavam se, ali nisu stanari niti buduci stanari Belvila diskutovali na nedozvoljen nacin. To su cinili oni koji to nikada nece postati, iz raznih razloga.
 
Samo sam hteo da moj post bude prvi na 100-toj strani i da tim povodom čestitam svima koji su uzeli učešće u diskusiji i poželim bar još toliko kvalitetnog sadržaja! :kk:
 
Vrh