Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

mozda bi nas to konacno izvuklo iz ove more - da svi pokrenemo tuzbu za raskid ugovora i naknadu stete. Za njih bi to bilo bar 4 miliona evra stete a za nas konacni spas. Na zalost sa ovakvim sudstvom koje mi imamo pitanje je dokle bi to trajalo i da li bi se rok od 90 dana za povracaj novca ispostovao
 
Moj Ugovor je takav da ne bi bilo potrebe za tužbom zbog raskida ugovora , dovoljno bi bilo isti inicirati.
Naravno da onome ko slaže nije lako verovati, ali nekako kontam da bi taj rok od 90 dana bio ispoštovan.

Očekivati da će svi sada zbog kašnjenja raskinuti ugovore - mislim da je to iluzorno.

Svakako će biti zanimljivo videti sadržaj aneksa koji će nam uskoro biti ponuđen.
 
šebojac":sl9p2fxk je napisao(la):
jedini gubitak koji ćete imati u slučaju raskida ugovora je razlika u kursu.

i mi se ozbiljno premišljamo to da uradimo a osnova ima ohoho, jer je kašnjenje po roku datom u ugovoru dovoljan razlog da se proglasi ništavnim.
Koliko znam plaćanje je obavljeno u evrima. Meni su već vratili razliku u kvadratima na devizni račun, dakle nema kursnih razlika
 
manda":20d97jx8 je napisao(la):
šebojac":20d97jx8 je napisao(la):
jedini gubitak koji ćete imati u slučaju raskida ugovora je razlika u kursu.

i mi se ozbiljno premišljamo to da uradimo a osnova ima ohoho, jer je kašnjenje po roku datom u ugovoru dovoljan razlog da se proglasi ništavnim.
Koliko znam plaćanje je obavljeno u evrima. Meni su već vratili razliku u kvadratima na devizni račun, dakle nema kursnih razlika
komsija, ne znam kako si izvrsio placanje u evrima kad je to u ovoj zemlji zakonom zabranjeno. Stan si platio po odredjenoj ceni cija je vrednost izrazena u evrima u dinarskoj protivvrednosti po kursu NBS na dan uplate.
 
i jos ovo.... generalno sam zadovoljna sa stanom.... popravili su sve neprvilnosti .... u mom slucaju su bili profesionalni.... :kk:
 
treba zaista dobro prouciti sta smo platili i sta bi nam se vratilo, po kom kursu... Mozda bi mi nas eventualni gubitak nadoknadili time
sto sada mozemo veci stan da kupimo jer cene navodno padaju
 
Poštovane komšije,
uzeo sam stan u bloku i manje više sve je OK. U principu nisam ni očekivao više. Ne useljavam se još, jer čekam da se malo smiri građevinska sezona po zgradama. Ipak je sve to još uvek veliko gradilište. MERIDIAN je otvorio kladionicu i poker aparate, pa ćemo valjda imati sreće sa igrama kad već nismo sa stanovima ;)
Pozdrav svima
 
Ako vec kupis stan pa onda shvatis da ipak "nece kaki", najmanji gubitak je stan prodati. Ako nije hitno, sacekas par godina pa ga zavalis za iste/vece pare... Kakav bre raskid ugovora, posebno ako imas kredu za stan, dao si vec nekolio soma evra kamate? Inace, ne verujem da bi Blok67 nesto mnogo zatezao ako se pojavis sa zeljom da raskines ugovor... Njima ostaju kvadrati, a tvoj kes su vrteli godinu i kusur dana. Odlican biznis...

Nego, da ja vama pricam o zizku!

Bio sam u tazbini, pozalio se i cuo pricu mog tasta: on je pre 15-ak godina.zizak u nekom ormaru tretirao fenom na mestu gde je cuo crva. Bilo je uspeo 100% - evo ga, ormar je dan danas ziv i zdrav u dnevnoj sobi. Sad kapiram, ako zizak nije evoluirao u medjuvremenu, ova termo cebad mogu dati rezultate. A ako mi se negde i pojavi crv za godinu dve, i ja cu fenom na zver! :)

Inace, moj subjektivni utisak je da je parket u Seboju lepsi nego kod useljenih komsija. Vec cujem kako zli jezici govore da je to zato sto u Seboju parket na neki nacin "ima dusu", ali videcete, stvarno je (bio) mnogo dobro uradjen :)

Pozdrav!
 
Pozdrav svima! Nisam bila tu neko vreme pa nisam imala priliku da pratim forum! Ko cergari se seljakamo 15 dana kod mojih, 15 kod Sasinih (moj muz) i tako ko cigani!!! Zvali smo naseg advokata da vidimo kakvo je stanje sto se tice grupne tuzbe i on nam je rekao da je Vesna Trlaic preuzela na sebe da im posalje pismeni zahtev o nadoknadi stete ali jos uvek se niko ne oglasava! Pocinjem da mislim da je grupna tuzba greska. Ukoliko ne daju te j....e kljuceve do 28.2 idem ispred paviljona da razapnem sator sve dok ne dobijemo ili stan ili novac nazad!!! Ako nista drugo barem nece biti hladno tako da mi nece biti problem!
Vise nije u pitanju ni zizak ni zidovi niti naknada stete!!!! STAN je ono sto zelimo do 28.2!!!!!
Mi smo dizali dinarski kredit za stan ali smo morali da kupimo evre i platili smo nas stan u evrima a ne u dinarima tako da znate da nisu svi placali dinarima! Nemam vise ni trunku zivaca i 28.2 sam potpuno spremna da napravim haos u paviljonu! 28.2 ujutru smo ili u stanu ili ispre paviljona a sve mi se ci9ni da cemo biti ispred paviljona!!!
 
šebojac":2g3isivf je napisao(la):
manda":2g3isivf je napisao(la):
šebojac":2g3isivf je napisao(la):
jedini gubitak koji ćete imati u slučaju raskida ugovora je razlika u kursu.

i mi se ozbiljno premišljamo to da uradimo a osnova ima ohoho, jer je kašnjenje po roku datom u ugovoru dovoljan razlog da se proglasi ništavnim.
Koliko znam plaćanje je obavljeno u evrima. Meni su već vratili razliku u kvadratima na devizni račun, dakle nema kursnih razlika
komsija, ne znam kako si izvrsio placanje u evrima kad je to u ovoj zemlji zakonom zabranjeno. Stan si platio po odredjenoj ceni cija je vrednost izrazena u evrima u dinarskoj protivvrednosti po kursu NBS na dan uplate.
niste u pravu.u slucaju raskida (zavisno od ugovora, da li zadrzavaju ili ne, depozit na ime raskida, plus ostale zadrske (sudski troskovi i dr. - videti zakon o obligacionim odnosima) vraca se kupcu devizni iznos uplate jer je ugovorom definisana jed.cena u EUR-ima, placanje je bilo izvrseno preko deviznih racuna oba ucesnika.

dakle, bez tripa da ce vam se vratiti dinari (a ne euri).

i, pored nervoze, nedoumice, preskakanja srca, strepnji, itd., zelim sto pre da se zavrsi, i uselim, sto pre.
 
Duga":2g3eu54n je napisao(la):
treba zaista dobro prouciti sta smo platili i sta bi nam se vratilo, po kom kursu... Mozda bi mi nas eventualni gubitak nadoknadili time
sto sada mozemo veci stan da kupimo jer cene navodno padaju
pogledaj malo oglase pa ces videti da su cene pale, ali za polovne stanove.doduse, za nizu cenu ces naci stan u d.tucovica ili krh vojvode stepe...ali na nbgd, zaboravi jer neces.
 
deda":3s06s1l2 je napisao(la):
Ako vec kupis stan pa onda shvatis da ipak "nece kaki", najmanji gubitak je stan prodati. Ako nije hitno, sacekas par godina pa ga zavalis za iste/vece pare... Kakav bre raskid ugovora, posebno ako imas kredu za stan, dao si vec nekolio soma evra kamate? Inace, ne verujem da bi Blok67 nesto mnogo zatezao ako se pojavis sa zeljom da raskines ugovor... Njima ostaju kvadrati, a tvoj kes su vrteli godinu i kusur dana. Odlican biznis...

Nego, da ja vama pricam o zizku!

Bio sam u tazbini, pozalio se i cuo pricu mog tasta: on je pre 15-ak godina.zizak u nekom ormaru tretirao fenom na mestu gde je cuo crva. Bilo je uspeo 100% - evo ga, ormar je dan danas ziv i zdrav u dnevnoj sobi. Sad kapiram, ako zizak nije evoluirao u medjuvremenu, ova termo cebad mogu dati rezultate. A ako mi se negde i pojavi crv za godinu dve, i ja cu fenom na zver! :)

Inace, moj subjektivni utisak je da je parket u Seboju lepsi nego kod useljenih komsija. Vec cujem kako zli jezici govore da je to zato sto u Seboju parket na neki nacin "ima dusu", ali videcete, stvarno je (bio) mnogo dobro uradjen :)

Pozdrav!
hey, deda nemoj da izmisljas....parket u seboj zgradi je bez veze (nije isti u svim stanovima, niti na svim spratovima ali velika vecina jeste, i to sa zizak problemom).
moja dilema je:ako ne zamene parket (ja cu ga zameniti u svojoj reziji) da li zizak iz parketa iz drugih stanova moze da 'doseta' do mog? (sa komsijskim cipelama).
 
@Fikcija: Ovo sa komsijskim cipelama me je nasmejalo i pored svih muka. Znaci da li komsijski zizak moze da se doseta do naseg novog parketa ako ga postavimo u nasoj reziji?

Ovde se naziru nove moguce akcije. Sta ako svi ukljucimo fenove u isto vreme u celoj zgradi Seboj i pobijemo gamad? Mislim vazno je da se to odradi istovremeno da se nijedan ne izmigolji i krene od komsije A kod komsije B tamo se nastani i onda se vrati kod A kada komsija A vec postavi nov parket....
 
@MajaF

podržavamo i priključujemo se inicijativi. najpametniji predlog do sada.

PS: imam par šatora pa ako vam treba....samo nam sačuvajte mesto pored.
 
fikcija":24xrowsz je napisao(la):
hey, deda nemoj da izmisljas....parket u seboj zgradi je bez veze (nije isti u svim stanovima, niti na svim spratovima ali velika vecina jeste, i to sa zizak problemom).
Da se ogradim, ponovicu da je to moj subjektvni utisak. Video sam samo jedan stan u Seboju - moj. Slazem se da za objektivnu ocenu nemamo reprezentativan uzorak ;)

A glasine o mogućim "seobama žižaka" sam i ja čuo, mada mi je jako teško da zamislim tvrdog crva sa papagajskim kljunom kako puzi unaokolo po betonu, ili da se ukrcao u neku cipelu... On se kreće kroz drvo i valjda je drvo granica njegovog staništa...

Ima li koga ko je završio obradu drveta na šumarskom fakultetu, da se oglasi i prosvetli nas malo?

Pozdrav.
 
''sutra imaju sastanak , pa ce se sve znati.''

Ko sutra ima sastanak? Belville protiv koga????
Jako mi je važna ova informacija jer čini mi se da svi lajemo (a vetar nosi........). Ili ti: ''kuče koje laje ne ujeda''. Plašim se da ću na kraju ispasti najobičniji MAGARAC.
Još jednom molim za informaciju jer sam skoro saznala za ovaj forum (utočište) i nisam učestvovala ni u kakvim akcijama.
 
šebojac":3nyltwgu je napisao(la):
@MajaF

podržavamo i priključujemo se inicijativi. najpametniji predlog do sada.

PS: imam par šatora pa ako vam treba....samo nam sačuvajte mesto pored.
Bogu hvala barem neko :) Zaista planiram da odem tamo i ostanem sve dok ne dobijem neki odgovor! Meni se vise ni na telefon ne javljaju!
 
imaju sastanak u bl.67.Sutra ce nam dati nove inf. u vezi useljenja.Mozete ih pozvati sutra popodne.

Mi smo ih danas zvali i dobili ovu informaciju.Nije nagadjanje.
 
Obavezno napravite fotke ako budete kampovali.

Mada, mislim da će Đilas to bagerima da vam oduva.
 
ja cekam jos sutra,ali posle toga ima krv da padne! u ovoj je*******enoj zelji ne moze nista bez motke!!!!
:bash:
 
šebojac":235z1173 je napisao(la):
manda":235z1173 je napisao(la):
šebojac":235z1173 je napisao(la):
jedini gubitak koji ćete imati u slučaju raskida ugovora je razlika u kursu.

i mi se ozbiljno premišljamo to da uradimo a osnova ima ohoho, jer je kašnjenje po roku datom u ugovoru dovoljan razlog da se proglasi ništavnim.
Koliko znam plaćanje je obavljeno u evrima. Meni su već vratili razliku u kvadratima na devizni račun, dakle nema kursnih razlika
komsija, ne znam kako si izvrsio placanje u evrima kad je to u ovoj zemlji zakonom zabranjeno. Stan si platio po odredjenoj ceni cija je vrednost izrazena u evrima u dinarskoj protivvrednosti po kursu NBS na dan uplate.
Valjda znam šta sam plaćao. Samo je avans plaćen u dinarima, a ostatak u evrima
 
Vrh