Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ima toga i na drugim mestima u svetu, ali tamo postoji običaj poznatiji kao "katran i perje", te "govnjiva motka". Ovde se za sada frustracije i nezadovoljstvo leče na forumu....sve dok nekom ne bude prekipelo.
 
to sa "prekipljavanjem" je jako interesantna stvar, kao i sa "lupanjem šamara". Iz prakse znam, da masa onih koji kao nešto prete ustvari pucaju u prazno, internet heroji i sl.
Ali čak i ako skupe mooda napraviće glupost i neće postići ništa, ovde su najmanje krivi oni iz prodajnog salona ali bi im eto neki junak nalupao šamare, jer je ustvari plašljiv i ne sme da krene na nekog jačeg, odnosno da udari tamo gde treba, a to sigurno nije kućica u kojoj neko radi za platicu, ne pitaju ga ništa i ne odlučuje ni promil!
Isto tako mi nije kriva kasirka u Maxiju kad me zavrnu za pokvareno mleko koje platim više nego što bi trebalo.
 
to sa "prekipljavanjem" je jako interesantna stvar, kao i sa "lupanjem šamara". Iz prakse znam, da masa onih koji kao nešto prete ustvari pucaju u prazno, internet heroji i sl.???

Pa slazem se da mnogi pucaju u prazno ali namojte zaboraviti da u Srbiji brat na brata digne ruku zbog imovine koja ne vredi ni 10ak hiljada evra!!! A ovi se iz B67 igraju sa ljudima koji su se zaduzili do grla i prodali sve sto imaju da bi uzeli ovo krive zidove, zizak parket i kineske sanitarije! I za sve to dali preko 100 hiljada evra!!!!!!!!!!!!!

Svako ima svoj prag tolerancije nego nizi neko veci ali ga svi imaju do odrdjene granice!
 
Duboko sam razocarana psiholoskom strukturom nekih mojih buducih komsija.... Sindrom zarazenog parketa je jaci od Vijetnamskom sindroma :(
 
Pa na seriji "Porodicno Blago" koja upravo ide na RTSu kad pok. Danilo Lazovic hoce da bije Listera jer mu sin ide u Francusku, Lister ga pita >zasto ja covece pa ja nisam nista kriv< Danilo mu odgovara >Znam zlato da nisi al ti si mi pri ruci neko mora! :laugh:

Salim se ja naravno ali i oni su jako bezobrazni jer mnogo lazu isto ko i ovi krupniji od njih! Jako me nerviraju kad me nazovu pa su srdacni kao da je sve u najboljem redu i kao da zavrsavaju pola godine ranije! :bash:
 
Meni najviše smeta što su mnogi do juče bili vozaci, komercijalisti, leva smetala, a sada vezali kravate, kupili odela na Sajmu (bazaru) i postali direktori :kafa: . A znanje nula, iskustvo nula, o školi da ne pričamo..... I sad takvi polupismeni rade na ''velikim projektima'', pričaju o velikim ciframa i prave budalu od mene. Dovode me u situaciju da se svakodnevno pitam ''Boze ima li te??????''
 
:rant: ne odobravam bas sve sto se ovde kaze ali zaista razumem postove razocaranih komsija. Mi zaista nemamo nikakva sredstva zastite. U svakoj normalnoj zemlji i to prekrajanje stanova ne bi proslo bez inspekcije. Najgore je sto su neprofesionalni i sto lazu. Verujem da niko od nas ne bi bio tako besan da nas nisu toliko lagali. Pa oni us nama 25.12 jos uvek govorili za dan dva cemo vas obavestiti da podignete kljuceve
Niko ozbiljan im ne veruje ni taj 28.02 a nemamo neku strategiju sta dalje. Ljudi naravno padaju u ocaj.
Mi pojma nemamo sta ce sve iz toga da se izrodi da li cemo dobiti nase stanove i u kakvom stanju ce biti a veliki novac je u pitanju
:o
 
Problem je u tome sto smo nemocni. Mi smo razmisljali da trazimo raskid Ugovora, ali smo brzo shvatili da od tog posla nema nista. Kredit otplacujemo (jos uvek redovno) vec duze od godinu dana. Verovatno bi se razvlacili po sudu sto godina, pri tome i dalje uredno placali OGROOOMNU ratu kredita, kljuceve stana ne bi dobili i na kraju bi opet ispali mi ludi i grbavi. Jednom prilikom je na televiziji bila anketa o tome sta građani misle o uvodjenju klima u autobuse. Jedan covek je tom prilikom odgovorio: ''K _ _ AC klima, K _ _ AC država.'' Kud se ovoga ne setih kada smo kupovali stan?!?!?!?
Kao sto vec rekoh: ''Boze ima li te???''
 
zizak":1elcrmhi je napisao(la):
Meni najviše smeta što su mnogi do juče bili vozaci, komercijalisti, leva smetala, a sada vezali kravate, kupili odela na Sajmu (bazaru) i postali direktori :kafa: . A znanje nula, iskustvo nula, o školi da ne pričamo..... I sad takvi polupismeni rade na ''velikim projektima'', pričaju o velikim ciframa i prave budalu od mene. Dovode me u situaciju da se svakodnevno pitam ''Boze ima li te??????''
Boli me qrtz ko radi, neka plaćaju čistačicu ako hoće 2 soma, ugovor je ugovor. Da l ima školu, nema školu, neće piški, oće piški ...
 
hocu da se uselim............................................... :grand: :bash:
sta ako nas ispale za 28.02.!?
zasto niko ne zivi u belvilu???? 30ak stanova uvece se vide da su useljeni???????????sta je sa jos 1800 stanova????
 
sledece nedelje ce nas obavestiti o novom roku za uselenje
 
U ogradi su jos Seboj, Ciklama i Iris. Vidi se da se u prva dva objekta radi, pregradjuje, evo vec skoro dva meseca. Zaista mislim da ce dati ljudima kljuceve mozda vec u prvoj polovini marta. Nadam se samo da ce dati svima. Sto se tice Irisa, tu je – ne zna se zasto – posebna situacija. Iris ce na samom kraju, kada sve drugo bude gotovo. To mi je receno jos u decembru. Dokaz je da tamo ima jako puno trosobnih stanova, a nista jos nije krenulo da se radi odn. pregradjuje. I to se jasno vidi. Ljudi, kako bilo, ne valjajte paniku kao grudvu snega, ovo su situacije kada se treba sacuvati, svoje psihicko i fizicko zdravlje. Kasne, da, ali vas ulozen novac nije otet i stanovi su stvarno vasi. Dokaz? Dobila sam kljuceve 25. dec., uselila se istog dana i do sada nisam ustanovila nista sto bi licilo na prevaru bilo koje vrste! Inace, i ja cekam useljenje, i to u Iris, dakle, nacekacu se jos. Ako je ikako moguce, smirite se i imajte strpljenja, bice ok.
 
Znamo mi da su radovi u toku.Oni su sami dali rok 28.2..Sta sada treba da im verujemo ako promene .Ma ne pada mi na pamet.Ja ocekujem njihov poziv ove nedelje.Ne bude li ga bilo, u ponedeljak raskidam ugovor.
Sve ima svoje granice tolerancije.Ne mogu oni da se igraju sa nasim parama i zivcima.

A tek da ne pricam o kupljenim stvarima koje vec 2 meseca stoje po magacinima i da ljudi vise ne mogu da ih drzi.To gospodu ne interesuje.

Niko ne siri ovde negativnu energiju, jednostavno ljudi su ocajni i zateceni neprofesionalnoscu i bahatoscu gospode iz 67.bloka.

Pa gde to ima da ne mozete ni da udjete da vidite sta se desava sa vasim stanom, dokle su stigli.Zasto?Sta to nesme da se vidi?sta se krije?
Pitam se.....
 
Niste jedini koji misle o raskidu ugovora i mi razmisljamo sve vise o tome ali se treba i za to dooobro pripremiti jer to moze biti veoma risky business u zemlji Srbiji
 
jedini gubitak koji ćete imati u slučaju raskida ugovora je razlika u kursu.

i mi se ozbiljno premišljamo to da uradimo a osnova ima ohoho, jer je kašnjenje po roku datom u ugovoru dovoljan razlog da se proglasi ništavnim.
 
Stanisa, koliko je tesko zakljuciti da smo kupili dva stana, jedan u koga smo se uselili 25. dec. i drugi u Irisu, na koga cu se nacekati da udjem, vrlo verovatno, najverovatnije. Naravno ne radim tamo gde si rekao, to su gluposti.
 
Bilo je i “poseta” Hitnoj pomoci sa pritiskom iznad 200, bas pre useljenja. Sve od misli sta nije u redu, kako je moguce da se toliko odlaze, da nije nesto krupno sto mi ne znamo…Zato sam zelela da ohrabrim ljude koji su u istoj situaciji. Ako je to uopste moguce. :pob:
 
Što se tiče raskida ugovora - tom prilikom se potpisuje raskid ugovora, a rok isplate je (ako već nije ugovorom definisan) 90 dana. Pitao sam pošto i mene zanima ova opcija.
 
Vrh