Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Za zizak, hemijska sredstva su uglavnom skoro prevazidjena i danas se koriste mikrotalasne naprave poput mikrotalasnih pecnica u fabrikama, samo mnogo većih dimenzija: http://www.webalice.it/inforestauro/mbl-microonde01.htm (pogledaj sliku)
A za već uredjene enterijere postoje mikrotalasne naprave kao na slikama na sledećem linku: http://www.webalice.it/inforestauro/mbl-microonde02.htm
Duzina tretiranja mikrotalasima zavisi od debljine i vlage drveta, a inače traje samo nekoliko minuta. Za plemenitije vrste drveta se izbegavaju i ove metode.
 
Hvala jovanovm na savetima....oni koji su se susreli sa tim problemo, jednostavno izbace namestaj i kupe nov...
..... mada mi nije jasno sta ti je smesno u celoj prici... zarazen namestaj iz Kine ( Daleki Istok) uvezen u UAE ( Bliski IStok)...
conclusion: Be carefull... similar furniture can be imported in Balkan, or maybe USA too...have a nice day!
 
čoveče, ovde paranoja stvara paranoju, o čemu vi pričate?
Kakav nameštaj, kakve stenice, dušeci i Kinezi, nama su izgleda Kinezi krivi za sve?!

Kineski dušeci? Dušeke a i ceo nameštaj je proizveo Simpo, a šta da su i proizvedeni u Kini? Čemu vode generalizacije da je sve što dolazi iz Kine fuš?
 
Radi se o stenicama u namestaju mog komsije u Dubaiu... opusteno.... nisu jos napale Belville... :laugh:
 
Anabela, hvala. Citajte ranije postove u vezi ziska negde od 56. Ma meni samo neka daju kljuc ja cu da promenim parket
 
Iz insajderskih izvora dobio sam informaciju da je ministar zdravlja potpisao ugovor sa Svajcarskom kompanijom za proizvodnju vakcina
"Novartis" koja ce isporuciti vakcine za suzbijanje zizka u parketu, tako da ce ispostovati rok za useljenje koje ce biti najverovatnije 30. ili 31. februara.

Ziveo Cak Noris
 
Što se tiče tužbe ,pokusao sam dva puta da kontaktiram advokaticu Trlaić (uredno sam ostavio podatke i brojeve telefona sekretarici i zamolio da mi se javi na šta je sekretarica oba puta potvrdno odgovorila) naravno bezuspešno .Pa me zanima da li neko zna šta se dešava sa kolektivnom tužbom?I način da se pridružim istoj .
Hvala
:dil:
 
pozdrav svim buducim komsijama!
moram priznati da sam se do danas osecala potpuno ocajno,ali citajuci postove na forumu(novi sam clan) slatko sam se nasmejala naravno od ocaja i muke!
kupila sam stan u seboju u koji se nisam ni uselila niti ikada imala pristup! tako da se vec plasim sta me ceka..ako se ikada uselim hahaha!!!
sutra bih trebalo da imam sastanak sa petrovicem,pa cu vas obavestiti o detaljima sa istog,ako ih bude!
i plizzz javite kad je novi satanak,hvala!

:rant: :rant:
 
majstor bob":nu52d3z0 je napisao(la):
Znaci za zgradu Seboj 100% provereno, parket menjaju. Trajace, znamo svi, igramo dalje. :D
Nisam baš ispratio, ti si iz neke druge poruke zaključio da menjaju parket ili si ti dobio informaciju?
 
Dobio sam pravu i 100%sigurnu informaciju da nam
menjaju parket, posao mi je takav da znam. :kk:
 
Da li neko nešto zna ili ima mišljenje o izolaciji? Naplašili su me da i ona ne valja. Da li je problem sa parketom prisutan u svim zgradama, mislim na žižak ili rasušivanje (kako se to rešava)? Takođe sam čula da nešto i sa olucima nije u redu?
Možda ću iduće nedelje potpisivati predugovor. Ima li neko iskustvo sa keš plaćanjem, mora li to sa kesom od banke do banke?
Pozdrav
 
cvećka":bozbgukv je napisao(la):
Da li neko nešto zna ili ima mišljenje o izolaciji? Naplašili su me da i ona ne valja. Da li je problem sa parketom prisutan u svim zgradama, mislim na žižak ili rasušivanje (kako se to rešava)? Takođe sam čula da nešto i sa olucima nije u redu?
Možda ću iduće nedelje potpisivati predugovor. Ima li neko iskustvo sa keš plaćanjem, mora li to sa kesom od banke do banke?
Pozdrav
Shodno Zakonu o deviznom platnom prometu, kod kupovine nepokretnosti, obavezan je transfer sredstava sa racuna Kupca na racun Prodavca.
Dakle, neces nositi dzak sa parama u Belville paviljon, vec ces svojoj Banci /shodno klauzuli za placanje iz tvog kupo-prodajnog Ugovora/ dati nalog da izvrsi prenos avansa/ total cene sa tvog deviznog racuna na devizni racun Prodavca (oni ga imaju kod Hypo Banke).Manju proviziju placas ako i ti imas otvoren devizni racun u istoj banci.
 
Baš zbog provizija i pitam. Pošto nemamo ništo na Hipu, da li nam se više isplati da otvirimo račun kod Hipa i sa raznih banaka tu položimo novac, pa onda prenos?
Hvala
 
cvećka":2mwkphlc je napisao(la):
Baš zbog provizija i pitam. Pošto nemamo ništo na Hipu, da li nam se više isplati da otvirimo račun kod Hipa i sa raznih banaka tu položimo novac, pa onda prenos?
Hvala
Nisam sigurna da vam se isplati, ali proverite sa vasom bankom koliku proviziju uzimaju za takav prenos (skala zavisi od sume i fakta da li imaju direktne, korespodentske odnose sa Hypo - jer je rec o deviznom placanju). Trosak svih (deviznih) transfera unutar Hypo (kad i vi i prodavac imaju dev rac u istoj banci) je zanemarljivo mali.Naravno, uvek mozete da podignete novac u dzakovima (prethodno osigurajte zivot:)) i uplatite na novo otvoreni racun u Hypo - ...tako necete platiti proviziju svoje banke za transfer:)))
 
Obećao sam da više neću, ali ovo je jače od mene:
LUPAŠ BOBE. NE LOŽI NAROD. PARKET SE NE MENJA NEGO TRETIRA!

E sad stvarno više neću.


:p
 
cvećka":1n2xfzbx je napisao(la):
Da li neko nešto zna ili ima mišljenje o izolaciji? Naplašili su me da i ona ne valja. Da li je problem sa parketom prisutan u svim zgradama, mislim na žižak ili rasušivanje (kako se to rešava)? Takođe sam čula da nešto i sa olucima nije u redu?
Možda ću iduće nedelje potpisivati predugovor. Ima li neko iskustvo sa keš plaćanjem, mora li to sa kesom od banke do banke?
Pozdrav
Cula sam da su spoljni zidovi od Ytong blokova koji su navodno ok ali da su pregradni zidovi od siporex ploca (suplje su) koje i nisu neki zvucni izolator. Nemaju sve zgrade problem sa parketom (valda??) vec samo one neuseljene.To treba da proveris sa B67.Bolje ne pitaj ovde za savet o resenju tog problema, jer smo svi malo nervozni oko toga...a sto se tice oluka, i svih ovih informacija...odakle ti to??
 
Postovana Veverice,

Ovaj majstor koji kaze ovo ,je ozbiljan majstor u svakom smislu, i kazem svi dobrim ljudima da cemo kasnije uci , i da parket menjaju, nema lazi nema prevare.
I bez teskih reci, nema potrebe za tim.
 
servudska_veverica":3c2we4p1 je napisao(la):
Obećao sam da više neću, ali ovo je jače od mene:
LUPAŠ BOBE. NE LOŽI NAROD. PARKET SE NE MENJA NEGO TRETIRA!

E sad stvarno više neću.


:p
Ako je čovek dobio informacije iz prve ruke, ne vidim šta je problem. Jel ti imaš oprečne informacije iz prve ruke?
 
Posle mnogo poruka na e-mail i vase zelje da se oglasim javno.... evo mene opet.

Dragi Bobe,

izvini na grubim recima, nisam mislio nista lose :p .

Ostale drage komsije i buduci stanovnici Servuda, zgradi treba promeniti naziv u Servud da to i ozvanicimo.
Salu na stranu.
Parket se ne menja, ali bice sa njim sve OK. ( Mozda je moguca prica da se parket samo menja ljudima koji su ucestvovali u kolektivnoj tuzbi, jer je malo indikativno da su se odjendom svi ucutali, verovatno po nalogu advokata. Zasto se ne oglasite? Mozda dobijate i novcanu nadoknadu za kasnjenje pa vise ne pljujete? Zelim repliku?)
Od price da se useljavamo 28.02. verovatno nema nista. ( to jos nije sigurno, ali mislim da ne mogu da stignu do tada, verovatno ce biti dodatnog kasnjenja 10-15 dana.

Ako neko slucajno dodje na ideju da me kandiduje za predsednika .... NE PRIHVATAM KANDIDATURU. :)

Drage moje komsije, ostajte mi pozitivni, svi smo mi u istim g.... i znajte.... VAS NIKO NE SME DA Z.... (BIIIIIP) OSIM VASIH I NASIH ZAPOSLENIH IZ BLOK 67!!!!!

Sve vas pozdravlja servudska_veverica
 
Miskovic.jpg
 
Vrh