Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

staniša je trol pa ne obraćaj pažnju na njega...

kod mene u stanu je izolacija skroz ok. ne čujem komšije. međutim ovde je bilo dosta ljudi koji su se žalili na vertikalnu izolaciju. tako da ne bi bilo loše da zakažeš pregled stana i onda da sam na licu mesta proveriš.
 
Sto se mene tice, bila je jako losa izolacija, dok su ti ljudi bili aktivni, ali ono sto je zanimljivo, to uopste nije bilo iznad mene, jel su ih sve vreme cule i komsije, koje su na drugoj strani zgrade, na mom spratu.

Sreca pa su se primirili u zadnje vreme....
 
Duke Nukem":rcd1hf4a je napisao(la):
Cobretti":rcd1hf4a je napisao(la):
Ja sam se isto zalio na buku, usvari ovi moji i nisu toliko bucni, koliko mi je losa zvucna izolacija, pa se cuje svaki, i najmanji njihov pokret.
A o hodanju, razvlacenju kreveta, kupatilu, roletnama da i ne govorim. NA zalost ko nema srece da iznad njega zive penzioneri nadrljao je na duge staze.
Preslikan problem i kod mene!

Samo što ovi moji definitivno jesu bučni ljudi i tako su izgleda navikli od malena, svakodnevno imam utisak da se iznad mene igraju kamenjem između dve vatre, gde su oni vatre, a ja između...bukvalno doživljavam mini-zemljotrese kada su inspirisani.

Gospodin veliki direktor prodaje mi je na tu zamerku rekao da su oni radili standardnu zvučnu izolaciju i da su plafoni namerno viši od standardnih da bi neprimetno mogli da se montiraju spušteni plafoni, međutim, koliko sam uspeo da se informišem, za ovakve probleme nema leka spuštenim plafonom, samo razočarenje nakon ugradnje.

Voleo bih da me neko posavetuje ukoliko ima iskustva sa spuštenim plafonima radi zvučne izolacije.

Stanisa nije "TROL", nego posten covek.
Ovo je samo jedan od mnogobrojnih postova, koji su vec davno obradjeni na datu temu.
Zvucna izolacija (po izjavama "stvarnih" stanovnika), nije ni uradjena.
 
Bio sam sa bratom na sajmu gradjevine zbog njegovih komsija. To je stvarno postao veliki problem, i kod njega se sve trese. Dobili smo isti odgovor od 15 inzenjera gradjevine. Ono sto je jedino resenje koje ima neki smisao je kvalitetno uradjena kosuljica sa eps plocama ili sl. koja moze u velikoj meri da ublazi udarnu buku posto je ona najveci problem. Drugo resenje su tepisi i itisoni koje danas skoro niko ne voli. Spustanje plafona u bilo kojoj varijanti, kamena vuna, mineralna, razne varijante pamucne zvucne izolacije, pluta,... Iako sami to prodaju, samo sagnu glavu na ucinak koji moze da se postigne jer se zvuk provlaci i kroz bocne zidove ako kosuljica iznad nije kvalitetna. Jadna nam je drzava kad to ne moze da se uvede kao neki standard, to uopste nije skupo, nije mi jasno kako mogu biti tako cinicno stedljivi pri gradnji u apsolutno svakom segmentu.
 
Ugradite zvucnu izolaciju simprolit i bicete zadovoljni po prihvatljivoj cjeni
 
direktor":3oeouiqz je napisao(la):
Ugradite zvucnu izolaciju simprolit i bicete zadovoljni po prihvatljivoj cjeni

Tako se isto reklamira Ytong, a Belville je kompletno uradjen od te vrste blokova, u kombinaciji sa stirodurom, pa eto sta je ispalo. Ja sam pratio sta stavljaju jer sam redovno tuda prolazio, nije bas da mi se dopadaju ti laki noviji materijali, ali sam ocekivao vise od izolacije, izgleda da je to ipak mucak i lazna reklama.
 
Ne bih se ponovo uključivao u ovu diskusiju, ali tema je prava. Mislim da je zvučna izolacija mnogo značajnija od termičke. Ako je termička slaba, malo se pojača grejanje, jeste malo skuplje, ali je toplo. Ako je zvučna loša i ne može znatno da se popravi, onda džaba svi avioni, kamioni i milioni, nema leka i nema pomoći. Ove zgrade su rađene od livenog betona, dakle noseći vertikalni zidovi velike površine urađeni su od livenog armiranog betona koji odlično provodi zvuk, baš kao i u pola blokova na N.Bg. Prava zvučna izolacija u takvoj zgradi podrazumevala bi oblaganje svih zidova, podova i plafona zvučno izolacionim materijalom, a ne samo parcijalno. Tamo gde su zidovi od cigle, obično i veoma debeli, izolacija je mnogo bolja. Prema tome, zvučna izolacija je loša i komfor stanovanja uvelike zavisi od komšija. Ako su komšije nečujne, čovek može da pomisli da je izolacija odlična, a uopšte nije.
 
Sada cemo opet da tvrdimo kako je svuda bolje nego ovde. Opet od pocetka.... Da je perfektno, nije. Ali kada uporedim sa stanom mojih roditelja, pri cemu sam mislila da je idealan, shvatila sam da je to stvar navike i privikavanje na razlicite zvuke. Ko je hteo mir mogao je da gradi kucu na poljani i resi stvar. I to zaista mislim. Ovo su soliteri, stambene zgrade. Sto ljudi, sto cudi, milion navika. Jos uvek ima ljudi koji bacaju mrve kroz prozor, suncaju posteljinu na prljavim prozorima... po meni to je sto puta gore. Ono sa cim ja imam problem jeste idiotluk od komsija koje ne prijave radove pa buse i lupaju po dva meseca. Ali, opet, to mnogo vise govori o nama....
 
Sta se desava sa mogucnoscu postavljanja rampi?! Cula sam da se na kucnom savetu izmedju ostalog i to pominjalo kao resenje? Prolazi izmedju zgrada lice kao na ul. J.Gagarina, rizicno, ruzno i prljavo...
 
Suncica":1x2ekng3 je napisao(la):
Sada cemo opet da tvrdimo kako je svuda bolje nego ovde. Opet od pocetka.... Da je perfektno, nije. Ali kada uporedim sa stanom mojih roditelja, pri cemu sam mislila da je idealan, shvatila sam da je to stvar navike i privikavanje na razlicite zvuke. Ko je hteo mir mogao je da gradi kucu na poljani i resi stvar. I to zaista mislim. Ovo su soliteri, stambene zgrade. Sto ljudi, sto cudi, milion navika. Jos uvek ima ljudi koji bacaju mrve kroz prozor, suncaju posteljinu na prljavim prozorima... po meni to je sto puta gore. Ono sa cim ja imam problem jeste idiotluk od komsija koje ne prijave radove pa buse i lupaju po dva meseca. Ali, opet, to mnogo vise govori o nama....


Niko ne trazi perfekciju, zivim ceo zivot u zgradama, svuda ima mana, zamerki. Ali za cenu po kojoj se prodavalo ovo naselje zar je moje pitanje u vezi jedne sitnice za investitora lose? Ne mogu da verujem da udjem u radnju da kupim audi, a da mi neko kaze kako i u jugu trese menjac!?

Ja prosto kao kupac zelim ono sto se nudi za odredjenu cifru, a to podrazumeva i kvalitetniju izradu od nekog najjeftinijeg naselja. Izvini ako sam hteo da vredjam naselje, nisam, samo je to naselje bilo previse skupo u svoje vreme i ja sam stvarno ocekivao mnogo vise. Da je samo malo bolje uradjena ta izolacija sto nije mnogo skupo kad se gradi, ne bi cula previse ni skripanje stolica i nanule, a kamoli neke druge sitnice. Eto, necu vise nista pitati u vezi toga posto sam dobio odgovor.
 
Naselje jeste kvalitetnije.

zato sam ti rekao ako si stvarno zainteresovan najbolje je da pozoveš prodavca i zakaži gledanje i lično se uveri u stvari koje te interesuju.
 
nikola011":inkq7wfm je napisao(la):
Niko ne trazi perfekciju, zivim ceo zivot u zgradama, svuda ima mana, zamerki. Ali za cenu po kojoj se prodavalo ovo naselje zar je moje pitanje u vezi jedne sitnice za investitora lose?
Kada sam ja kupovao stan u Belvilu nisma mogao da na N. Beogradu nađem ništa jeftinije. Na ovom forumu sam tražio da mi neko preporuči nešto jeftinije, a novo, pa nikakav prijedlog nisam dobio.
I zadovoljan sam. Zadovoljan sam jer na svaki poziv u vezi neke primjedbe domaćin parcele je reagovao veoma brzo.
Naravno, ima zamjerki. Ne razumijem zašto su odvodi vode sa terasa urađeni tako da ćeš ili izbjegavati da pereš ili ćeš politi nekoga ispred zgrade. Pogotovo što kroz neke terase idu po dvije vertikale oluka - za odvod vode sa krova i za sakupljanje kondenzata iz klima uređaja. Zar se nije mogao odvod vode sa terasa uvesti u ovu drugu vertikalu? Isto tako mi smeta što nadstrešnice iznad prizemlja nemaju oluke pa vam, kada pada kiša ili kada se topi snijeg, kaplje direktno na glavu dok prilazite zgradi. Smeta mi i što se prskalice za travu uključuju u vrijeme kada se predveče izlazi u šetnju pa i mali vjetar nosi vodu po prolaznicima. Kao da ne može da se uključi iza ponoći kada je povoljnije i za travu.
 
micoboj":14bjj242 je napisao(la):
nikola011":14bjj242 je napisao(la):
Niko ne trazi perfekciju, zivim ceo zivot u zgradama, svuda ima mana, zamerki. Ali za cenu po kojoj se prodavalo ovo naselje zar je moje pitanje u vezi jedne sitnice za investitora lose?
Kada sam ja kupovao stan u Belvilu nisma mogao da na N. Beogradu nađem ništa jeftinije. Na ovom forumu sam tražio da mi neko preporuči nešto jeftinije, a novo, pa nikakav prijedlog nisam dobio.
I zadovoljan sam. Zadovoljan sam jer na svaki poziv u vezi neke primjedbe domaćin parcele je reagovao veoma brzo.
Naravno, ima zamjerki. Ne razumijem zašto su odvodi vode sa terasa urađeni tako da ćeš ili izbjegavati da pereš ili ćeš politi nekoga ispred zgrade. Pogotovo što kroz neke terase idu po dvije vertikale oluka - za odvod vode sa krova i za sakupljanje kondenzata iz klima uređaja. Zar se nije mogao odvod vode sa terasa uvesti u ovu drugu vertikalu? Isto tako mi smeta što nadstrešnice iznad prizemlja nemaju oluke pa vam, kada pada kiša ili kada se topi snijeg, kaplje direktno na glavu dok prilazite zgradi. Smeta mi i što se prskalice za travu uključuju u vrijeme kada se predveče izlazi u šetnju pa i mali vjetar nosi vodu po prolaznicima. Kao da ne može da se uključi iza ponoći kada je povoljnije i za travu.

Pa nije imalo jeftinije a novo zato sto je Belville bilo jedino novo na citavom Novom Beogradu. Kod mene je problem, a pretpostavljam i kod tebe sto si kreditni kupac kome je drzava vratila PDV, pa dobio subvenciju, a uz to kupio novo da ne ulazes u renoviranje. Mene na taj nacin drzava prakticno ucenjuje da kupim novogradnju. Kes kupac koji je otisao u Belville je napravio glupost. Za iste pare je mogao da zivi u kvalitetnim zgradama iz 80-tih na potezu Hajat-opstina NBGD sto je neuporedivo bolja lokacija od samog Belvilla.
Kada kazem zamerke, ne mislim na sitnice tipa koje si ti naveo, obisao sam ja tamo stanove, PVC stolarija, kupatilo je klasika kao u Stepi, nista bolje, prosto jedan minimalisticki standard u gradjevinarstvu, ti i nemas na trzistu mnogo jeftinijih materijala, samo skupljih. Pitao sam zbog zvuka jer to znas tek kad se uselis i ocekivao sam da bar to odrade, ne trazim previse i ne zakeram, samo branim svoj tesko stecen novac i zelim neke sitnice poput te. Prosetao sam se skoro tuda, lepo je uvece napolju, sve je i dalje cisto, sve je super, na te stvari uopste nemam zamerke. Znam da su tada i GDS stanovi kod Arene bili 2400, nisu ih prodali, sad su 2000.
 
Ni stari stanovi tada nisu bili jeftiniji. Imao sam ponudu za stan star 5 godina 2100 €, a inače za stanove iz 80-tih je trebalo da uložim dosta za renoviranje pa bi cijena opet bila preko 2000 €, a stan star 30 godina. Koliko bih dobio za njega za 10-20 godina ako bude trebalo da se prodaje? Stan star preko 50 godina niko neće da kupuje.
Šta je to minimalistički u kupatilu? Keramika i sanitarije su kvalitetni. Ideal Standard je cijenjena firma na zapadu, kako neko reče na ovom forumu ko živi u Londonu. Ugrađena je španska keramika. Ja bih lično volio tuš kabinu. Zamjerka je što je bojler daleko od tuš baterije pa se dugo čeka da dođe topla voda, a i veći je gubitak.
Šta je to loše na PVC stolariji? I uopšte, zašto očekuješ neki visoki standard? Sve je kvalitetno, a koliko visoko vidjećemo za desetak godina.
Među mane koje se odnose na projektante je i položaj kuhinja i kupatila - nemaju prozore, a bilo bi bolje i da su oboja vrata na kuhinjama klizna. Takođe, i neke terase imaju veoma visoke zidove pa kada sjedneš da popiješ kafu na terasi buljiš u zid kao u zatvoru.
Što se tiče zvučne izolacije ja u svom stanu nemam ama baš nikakvih problema. Takođe ni u stanu prijatelja u drugoj zgradi se ništa neobišno ne čuje. Nije da je apsolutna tišina od strane komšija, ali ništa što bi smetalo, a još manje uznemiravalo. Znam porodicu koja je odselila iz zgrade kod arene zbog loše zvučne izolacije.
Malo smetaju mirisi iz kuhinja koji dolaze kroz ventilacione otvore, ali uključiš svoj aspirator pa riješiš problem.
Zaista je naselje sređeno, ali se bojim našeg mentaliteta i navika. Već počinju primjedbe na održavanje, prijetnje neplaćanjem i strah me je da ćemo izgubiti to što imamo.
I opet, koja ti je alternativa na N. Beogradu?
 
micoboj":20bcuku3 je napisao(la):
Ni stari stanovi tada nisu bili jeftiniji. Imao sam ponudu za stan star 5 godina 2100 €, a inače za stanove iz 80-tih je trebalo da uložim dosta za renoviranje pa bi cijena opet bila preko 2000 €, a stan star 30 godina. Koliko bih dobio za njega za 10-20 godina ako bude trebalo da se prodaje? Stan star preko 50 godina niko neće da kupuje.
Šta je to minimalistički u kupatilu? Keramika i sanitarije su kvalitetni. Ideal Standard je cijenjena firma na zapadu, kako neko reče na ovom forumu ko živi u Londonu. Ugrađena je španska keramika. Ja bih lično volio tuš kabinu. Zamjerka je što je bojler daleko od tuš baterije pa se dugo čeka da dođe topla voda, a i veći je gubitak.
Šta je to loše na PVC stolariji? I uopšte, zašto očekuješ neki visoki standard? Sve je kvalitetno, a koliko visoko vidjećemo za desetak godina.
Među mane koje se odnose na projektante je i položaj kuhinja i kupatila - nemaju prozore, a bilo bi bolje i da su oboja vrata na kuhinjama klizna. Takođe, i neke terase imaju veoma visoke zidove pa kada sjedneš da popiješ kafu na terasi buljiš u zid kao u zatvoru.
Što se tiče zvučne izolacije ja u svom stanu nemam ama baš nikakvih problema. Takođe ni u stanu prijatelja u drugoj zgradi se ništa neobišno ne čuje. Nije da je apsolutna tišina od strane komšija, ali ništa što bi smetalo, a još manje uznemiravalo. Znam porodicu koja je odselila iz zgrade kod arene zbog loše zvučne izolacije.
Malo smetaju mirisi iz kuhinja koji dolaze kroz ventilacione otvore, ali uključiš svoj aspirator pa riješiš problem.
Zaista je naselje sređeno, ali se bojim našeg mentaliteta i navika. Već počinju primjedbe na održavanje, prijetnje neplaćanjem i strah me je da ćemo izgubiti to što imamo.
I opet, koja ti je alternativa na N. Beogradu?

Mi se ipak ne slazemo oko jedne osnovne stvari. Ja kad gledam cenu nekretnine, lokacija je broj 1, i to na mnogo visem nivou od same gradjevine. To je i stav bilo koga na svetu ko se bavi nekretninama. Potez od Usca do opstine NBGD ne moze se ni u snovima porediti sa lokacijom Belvilla. Vec je zaokruzena urbanisticka celina, sa puno zelenila, otvorenog prostora, keja i same blizine centra, cak i peske. Ja sam se pomirio sa Belvillom kao mikrolokacijom jer je novo, cisto, ali daleko od toga da mi se dopada sto je sa jedne strane toplana, sa druge GSP garaza, a sa trece buduca BAS stanica sa brdo saobracajnih petlji i nadvoznjaka. Kazem ti da sam prosto ucenjen novogradnjom, ali kad se vec toliko toga odricem u Belvillu za tu ekstremnu cenu zelim kvalitet. U Belvillu sam se odrekao lokacije.
Lokacija ce uvek da kosta, ne gradjevina, videces na sta ce da lici i Belville posle 20 godina, vreme cini svoje, ali to je sklono prepravkama, a zemljiste jedino ima vrednost.
 
Baš se i slažemo. I meni je lokacija najvažnija pa sam izabrao Belvil jer u momentu kupovine, a mislim da je i danas tako, ništa povoljnije nisam imao. I nisam pogriješio.
 
micoboj":3rh2ydsa je napisao(la):
Ni stari stanovi tada nisu bili jeftiniji. Imao sam ponudu za stan star 5 godina 2100 €, a inače za stanove iz 80-tih je trebalo da uložim dosta za renoviranje pa bi cijena opet bila preko 2000 €, a stan star 30 godina. Koliko bih dobio za njega za 10-20 godina ako bude trebalo da se prodaje? Stan star preko 50 godina niko neće da kupuje.
Šta je to minimalistički u kupatilu? Keramika i sanitarije su kvalitetni. Ideal Standard je cijenjena firma na zapadu, kako neko reče na ovom forumu ko živi u Londonu. Ugrađena je španska keramika. Ja bih lično volio tuš kabinu. Zamjerka je što je bojler daleko od tuš baterije pa se dugo čeka da dođe topla voda, a i veći je gubitak.
Šta je to loše na PVC stolariji? I uopšte, zašto očekuješ neki visoki standard? Sve je kvalitetno, a koliko visoko vidjećemo za desetak godina.
Među mane koje se odnose na projektante je i položaj kuhinja i kupatila - nemaju prozore, a bilo bi bolje i da su oboja vrata na kuhinjama klizna. Takođe, i neke terase imaju veoma visoke zidove pa kada sjedneš da popiješ kafu na terasi buljiš u zid kao u zatvoru.
Što se tiče zvučne izolacije ja u svom stanu nemam ama baš nikakvih problema. Takođe ni u stanu prijatelja u drugoj zgradi se ništa neobišno ne čuje. Nije da je apsolutna tišina od strane komšija, ali ništa što bi smetalo, a još manje uznemiravalo. Znam porodicu koja je odselila iz zgrade kod arene zbog loše zvučne izolacije.
Malo smetaju mirisi iz kuhinja koji dolaze kroz ventilacione otvore, ali uključiš svoj aspirator pa riješiš problem.
Zaista je naselje sređeno, ali se bojim našeg mentaliteta i navika. Već počinju primjedbe na održavanje, prijetnje neplaćanjem i strah me je da ćemo izgubiti to što imamo.
I opet, koja ti je alternativa na N. Beogradu?

I ja se jako bojim tih nezadovoljnih koji bi nesto menjali a niko ne kaze sta to zaista ne valja. Zanimljivo je da svako od njih zna neko bolje resenje i nekog ko bi to odradio bolje. Na kraju ce postati kao ostali blokovi od kojih neka bez uvrede ali lice na napustene zgrade iz Cernobila - ispisane zgrade, zemlja prosarana zutom travom i kesama. E tu vam je odrzavanje jeftino jer ga nema i verovatno su svi zadovoljni. Belville naselje se lepo odrzava i ne zaistaje uopste sa odrzavanjem naselja ovde na zapadu.
 
Postovani stanovnici Belvila

Trenutno sam na specijalizaciji u Bauhausu u Nemackoj, gde su predmet istrazivanja ove godine americka naselja i americki san srednje klase, kao i njihov uticaj na razvoj svetske urbanizacije i suburbanizacije. Zadatak svakog od ucesnika je da doprinese finalnoj izlozbi primerom iz svoje zemlje. Ja sam odabrala Belville, jer smatram da je trenutno najbolji primer modela zivota za visu srednju klasu.

Finalni produkt istrazivanja je izlozba koja ce se odrzati u julu u zgradi Bauhausa u Dessau, a potom ce i putovati po svetu. Izuzetna bi mi bila cast ako biste mi pomogli u ovome. Moj zadatak se bazira na seriji intervjua u video zapisu, naravno mapama-planovima naselja, razgovorima sa korisnicima, planovima o razvoju, itd.

Hvala Vam najlepse na podrsci i razumevanju i nadam se uspesnoj saradnji. U Beogradu cu biti do 16. aprila te bi iduce nedelje ili za vikend bi bilo savrseno, ukoliko ste slobodni kontaktirajte me.
 
Nista od resavanja nehigijenskog naselja romvill. Izgleda da je to bila samo predizborna igra. Prvo su rekli do 01.04, pa zatim u vise faza tokom aprila, pa ce verovatno u maju pustiti jos neke marketinske informacije npr."ako mi ne pobedimo romi ostaju tu". Ima li neko neke informacije kada ce se belvill resiti ove bruke zvane romvill.
 
Ima li neko saznanja da li ima nekih novih stanova u belvillu tipa 2.5 sobnih ili 2 sobnih na nizim spratovima i po kojim cenama?
 
pavlicak":2y0eeqf2 je napisao(la):
Nista od resavanja nehigijenskog naselja romvill. Izgleda da je to bila samo predizborna igra. Prvo su rekli do 01.04, pa zatim u vise faza tokom aprila, pa ce verovatno u maju pustiti jos neke marketinske informacije npr."ako mi ne pobedimo romi ostaju tu". Ima li neko neke informacije kada ce se belvill resiti ove bruke zvane romvill.

nama drze neke pridike iz moralnosti a vidite samo kakav strasni rasisticki text je izasao ovde protiv cigana

http://www.weltwoche.ch/typo3temp/GB/584daebac0.png

http://www.weltwoche.ch/index.php
 
pavlicak":3ssj1a63 je napisao(la):
Ima li neko saznanja da li ima nekih novih stanova u belvillu tipa 2.5 sobnih ili 2 sobnih na nizim spratovima i po kojim cenama?


2.5 sobnih uopste nema, nije ih ni bilo.

2sobnih originalnih verovayno ima neki, samo je pitanje hoce li biti voljni da ti prodaju. Bio jedan u Nevenu i to prema istoku, pitanje je da li je ostao. Jer jedini preostao u mom ulazu je prodat. A ima i onih stanova koji su nastali od prvobitno velikih stanova od vise od 100 kvadrata. Ulazila sam dok su radnici pregradjivali, i jedan od njih je zaista lep. To bi mogao da biras polozaj i zgradu.
 
Trebalo bi da ima onih sa velikom terasom...

Sto se tice komsiluka, ogradili su ih privremenom ogradom kao za vreme Univerzijade i postavili su "kordon" komunalne policije na potezu od zeleznickog mosta do amusement parka u izgradnji. Iz tih ogradjenih delova su ih iselili, posto tuda do kraja godine prolazi saobracajnica, a vec su uveliko postavljeni i stubovi za vijadukt koji ide preko buvljaka pa do Belvila.

Nisam primetio da su poceli da ih iseljavaju sa rubova oko Jurija Gagarina i preko puta Deltine zgrade. Tu je sve po starom - Rio.
 
Jos nismo bili ni kupili stan. setali smo i razgovarali sa radnicima, i na pitanje kakve su strukture stanovi, jedan je odgovorio da ima najvise dvosobnih, ali da ce se prema interesovanju kupaca kasnije stanovi ili pregradjivati ili spajati.....Od samog pocetka je tako napravljeno da se veliki preko 100 kvm mogu relativno lako podeliti na dve jedinice. Moram ovo da navedem jer nekako lose zvuci kada se kaze da su to pregradjeni stanovi, a u stvari plan je upravo bio takav. Inace, licno to smatram tako velikom gluposcu, da nemam reci da izrazim. Hodnik ce nam produziti, sada je ok ali kada mu dodaju jos oko 5 metara....onda se moja dnevna soba granici sa kupatiolm i kuhinjom (odn. kuhinjskim elementima u dnevnoj sobi, jer je to jedan prostor u tom pregradjenom malom stanu), pa sada kada nema nikoga meni fino, a ko zna sta ce biti kada se tu neko useli......

Onaj drugi stancic, koji se ne granici sa mnom, je zaista lep, velika dnevna soba, ogromna trpezarija (sve to moze da se preformilse), kuhinja, kupatilo.....dok je ovaj bas onako jadan.....u dnevnoj sovi kuhinjski elementi.....a ta soba koja je sada dnevna je napravljena u stvari od spavace sobe velikog stana, dakle nema velicinu za dnevni boravak...Trebalo je godpodski da cekaju i kada prodje kriza prodali bi i te velike, a ne ovako....ma skroz jadno.
 
Vrh