Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Erysimum Cheiri":2ikwc4p7 je napisao(la):
Svakako je bolje da postoji odrzavanje, ali ne samo forme radi vec da zaista donose neku dodatnu vrednost naselju. Trenutna percepcija odrzavanja je da je u pitanju obican trosak (i to ti zapravo smanjuje cenu nekretnine), jer ja zaista ne vidim kakvu su to dodatnu vrednost doneli u mom ulazu i garazi u odnosu na ono sto postoji u pojedinim novijim blokovima.

Moja percepcija nije da je u pitanju običan trošak, svakako bih voleo da je manji kao i bilo koji drugi trošak, ali da ne mislim da održavanje vredi ne bih ga ni plaćao.

Prva stvar koja mi padne na pamet kada plaćam održavanje je - Naselje je čisto! Mislim da to zahteva stalan rad, imajući u vidu veličinu naselja, navike "naših ljudi" (baci gde stigneš) i blizinu ciganskog naselja.

Dalje, bez fizičkog prisustva ljudi iz obezbeđenja, mnogo više "stanovnika nehigijenskog naselja" bi visilo po naselju, nego što se do sada dešavalo, uz sve prateće aktivnosti.

Ne bih voleo da ovaj koncept održavanja sa svim svojim manama pukne. Voleo bih da se konkretne zamerke iznesu na pravo mesto i koncept održavanja unapredi i tehnički, a kako vidim i pravno.

Ne znam koliko je forum, koliko god bio posećen, i od B67 i od drugih zainteresovanih strana prava adresa.
 
videcemo mi jos svasta o cemu sanjali nismo. na primer deljenje parkinga pojedinacno po zgradama, deljenje prilaza zgradama po ulazima, , travnjaka koji ne pripadaju nijednom ulazu, izdvojenih GM u podzemnoj garazi jer stanar pripada zgradi ili ulazu koji nije u jedinstvenom sistemu odrzavanja.....i jos nevidjen broj divota.....iskreno, osecam ogromnu odvratnost prema takvom gledanju na naselje, i ne ucestvujem vise u ovoj diskusiji na temu odrzavanja. dakle, ogavno.
 
privremeni":2cv2v2ki je napisao(la):
Erysimum Cheiri":2cv2v2ki je napisao(la):
Svakako je bolje da postoji odrzavanje, ali ne samo forme radi vec da zaista donose neku dodatnu vrednost naselju. Trenutna percepcija odrzavanja je da je u pitanju obican trosak (i to ti zapravo smanjuje cenu nekretnine), jer ja zaista ne vidim kakvu su to dodatnu vrednost doneli u mom ulazu i garazi u odnosu na ono sto postoji u pojedinim novijim blokovima.

Moja percepcija nije da je u pitanju običan trošak, svakako bih voleo da je manji kao i bilo koji drugi trošak, ali da ne mislim da održavanje vredi ne bih ga ni plaćao.

Prva stvar koja mi padne na pamet kada plaćam održavanje je - Naselje je čisto! Mislim da to zahteva stalan rad, imajući u vidu veličinu naselja, navike "naših ljudi" (baci gde stigneš) i blizinu ciganskog naselja.

Dalje, bez fizičkog prisustva ljudi iz obezbeđenja, mnogo više "stanovnika nehigijenskog naselja" bi visilo po naselju, nego što se do sada dešavalo, uz sve prateće aktivnosti.

Ne bih voleo da ovaj koncept održavanja sa svim svojim manama pukne. Voleo bih da se konkretne zamerke iznesu na pravo mesto i koncept održavanja unapredi i tehnički, a kako vidim i pravno.

Ne znam koliko je forum, koliko god bio posećen, i od B67 i od drugih zainteresovanih strana prava adresa.
Svaka cast za komentar!
 
privremeni":10q6v1e6 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":10q6v1e6 je napisao(la):
Svakako je bolje da postoji odrzavanje, ali ne samo forme radi vec da zaista donose neku dodatnu vrednost naselju. Trenutna percepcija odrzavanja je da je u pitanju obican trosak (i to ti zapravo smanjuje cenu nekretnine), jer ja zaista ne vidim kakvu su to dodatnu vrednost doneli u mom ulazu i garazi u odnosu na ono sto postoji u pojedinim novijim blokovima.

Moja percepcija nije da je u pitanju običan trošak, svakako bih voleo da je manji kao i bilo koji drugi trošak, ali da ne mislim da održavanje vredi ne bih ga ni plaćao.

Prva stvar koja mi padne na pamet kada plaćam održavanje je - Naselje je čisto! Mislim da to zahteva stalan rad, imajući u vidu veličinu naselja, navike "naših ljudi" (baci gde stigneš) i blizinu ciganskog naselja.

Dalje, bez fizičkog prisustva ljudi iz obezbeđenja, mnogo više "stanovnika nehigijenskog naselja" bi visilo po naselju, nego što se do sada dešavalo, uz sve prateće aktivnosti.

Ne bih voleo da ovaj koncept održavanja sa svim svojim manama pukne. Voleo bih da se konkretne zamerke iznesu na pravo mesto i koncept održavanja unapredi i tehnički, a kako vidim i pravno.

Ne znam koliko je forum, koliko god bio posećen, i od B67 i od drugih zainteresovanih strana prava adresa.
Svaka cast za komentar!
 
Samo jos jednu stvar da dodam....sinoc sam onako iz sale uzela da racunam. To uzimajuci u obzir racun koji je Cobretti dao.

Imamo ukupno 14 zgrada, i 28 ulaza. Da uzmemo da u svakoj zgradi na spratu ima 6 stanova, u cetiri zgrade po 13 spratova, 10 ostalih zgrada po 10 spratova. To je ukupno 1200 stanova u zgradama po 10 spratova, i 312 stanova ukupno u zgradama sa 13 spratova. To znaci da je ukupan broj stambenih jedinica, velikih i malih na belvilu, 1512.

Od tog broja neka je prodato 70 posto, to je znaci 1050 stanova sa vlasnikom.

I sada, ako uzmemo da je prosecno davanje za odrzavanje oko 20 evra (garsonjere placaju oko 1200 din, 1 s oko 1800, 2s 2400, 3s 4000 din), na mesecnom nivou 1050x20 je 21.000 evra. To ako SVI placaju, sto nije slucaj, mislim da ni polovina ne placa nista, od onih koji ipak nesto daju, veliki deo je dao jedanput-dvaput, a manji deo nas redovno placamo.

Svejedno. Znaci, pretpostavljeni mesecni prihod onima koji se bave odrzavanjem je 21.000 evra, kada bi svi do jednog placali.

Znam da nam je receno da ova preporucena firma ima 28 radnika koji bi se bavili ovde kod nas hausmajstorskim odrzavanjem, zatim su tu radnici koji se bave higijenom i ciscenjem, i najzad radnici Beovrta. Neka ih je ukupno 60. Sigurno ih je toliko. Kada se mesecni prihod podeli sa brojem radnika tu je cifra od 350 evra!!!

To znaci da bi ako se prrihod upotrebi samo za plate radnika svaki dobijao mesecnu platu od 350 evra.

Fizicki radnici dobijaju ne vise od 200 evra, dok majstori sigurno dobace bar 300.

Ako uzmemo da nakon plata radnicima vlasnicima kompanija za odrzavanje (a njih je ukupno 3 odvojene firme) ostane 100 evra po radniku, to je 6000 evra mesecno. Podeljeno na njih trojicu je 2000 evra mesecno. Od toga on mora da ima troskove, da plati drzavi njeno....


Ima li tu enormnogprofita kako je Cobretti naveo? I to pod uslovom da svi do jednog placamo.

Ne vidim da je tako. U stvari hocu da kazem, ne vidim da nas deru neopravdano. Pre ce biti da kao i svi, prezivljavaju. A opet, sta ja znam....
 
Erysimum Cheiri":tvm8hwt2 je napisao(la):
Belville nije jedini Zeromax-ov i Beovrt-ov klijent. Pogresna ti je kalkulacija.



ne razumem se bas u kalkulacije...uh, kako to strucno ekonomski zvuci...! ali umem da brojim novcice!!!

:)
 
Sister, nije ti dobra računica.


Zatraži od predsednika svog kucnog saveta izveštaj o održavanju, videćeš da je ukupna mesečna cifra oko 65.000 evra.

Održavanja plaća svaki stan bez obzira da li je prodat ili neprodat (i neprodat ima vlasnika - investitor) a i svaki lokal (lokali plaćaju više).

a u troškove nisi uzela doprinose na plate tih radnika kao ni sredstva za rad i ostale troškove.

Kad malo vise saberes i oduzmes (sto sam ja radi) dođes do zaključka da je trenutna cena od 0,4 za stan manje-vise ok....
 
Poenta je da se shvati koji je to novac i od toga sta u stvari ostaje tim firmama kao zarada.....da bismo razumeli da li smo ovce za sisanje u odnosu na njih.

A takodje je tu negde i pitanje da li svi mi koji placamo svakog meseca uredno, lisavajuci se kojecega zbog toga, da li izigravamo budale u odnosu na one pametne kojima to ama uopste ne pada na pamet, o koji su poprilicno sigurni da se mogu izvuci na sto nacina, koristeci isto toliko opravdanih izgovora.

Volela bih da gresim, ali mislim da je sastav ljudi koji su naselili belvil takav, da uopste nisam optimista sto se tice dalje sudbine jedinstvenog odrzavanja, ili cak uopste bilo kakvog odrzavanja. I posto to tako vidim, ovo je samo razbibriga i prica, od koje naravno nema nikakve vajde.
 
Sister":2dj885n5 je napisao(la):
Samo jos jednu stvar da dodam....sinoc sam onako iz sale uzela da racunam. To uzimajuci u obzir racun koji je Cobretti dao.

Imamo ukupno 14 zgrada, i 28 ulaza. Da uzmemo da u svakoj zgradi na spratu ima 6 stanova, u cetiri zgrade po 13 spratova, 10 ostalih zgrada po 10 spratova. To je ukupno 1200 stanova u zgradama po 10 spratova, i 312 stanova ukupno u zgradama sa 13 spratova. To znaci da je ukupan broj stambenih jedinica, velikih i malih na belvilu, 1512.

Od tog broja neka je prodato 70 posto, to je znaci 1050 stanova sa vlasnikom.

I sada, ako uzmemo da je prosecno davanje za odrzavanje oko 20 evra (garsonjere placaju oko 1200 din, 1 s oko 1800, 2s 2400, 3s 4000 din), na mesecnom nivou 1050x20 je 21.000 evra. To ako SVI placaju, sto nije slucaj, mislim da ni polovina ne placa nista, od onih koji ipak nesto daju, veliki deo je dao jedanput-dvaput, a manji deo nas redovno placamo.

Svejedno. Znaci, pretpostavljeni mesecni prihod onima koji se bave odrzavanjem je 21.000 evra, kada bi svi do jednog placali.

Znam da nam je receno da ova preporucena firma ima 28 radnika koji bi se bavili ovde kod nas hausmajstorskim odrzavanjem, zatim su tu radnici koji se bave higijenom i ciscenjem, i najzad radnici Beovrta. Neka ih je ukupno 60. Sigurno ih je toliko. Kada se mesecni prihod podeli sa brojem radnika tu je cifra od 350 evra!!!

To znaci da bi ako se prrihod upotrebi samo za plate radnika svaki dobijao mesecnu platu od 350 evra.

Fizicki radnici dobijaju ne vise od 200 evra, dok majstori sigurno dobace bar 300.

Ako uzmemo da nakon plata radnicima vlasnicima kompanija za odrzavanje (a njih je ukupno 3 odvojene firme) ostane 100 evra po radniku, to je 6000 evra mesecno. Podeljeno na njih trojicu je 2000 evra mesecno. Od toga on mora da ima troskove, da plati drzavi njeno....


Ima li tu enormnogprofita kako je Cobretti naveo? I to pod uslovom da svi do jednog placamo.

Ne vidim da je tako. U stvari hocu da kazem, ne vidim da nas deru neopravdano. Pre ce biti da kao i svi, prezivljavaju. A opet, sta ja znam....


Hvala ti sto si sagledala drugu stranu medalje, upravo je to realna suma, koju treba da pokupe, na ovoliku masu stanova lokala i garaza.

21.000 e, DAKLE 3 PUTA MANJE, od onoga sto su zamislili, tj 65,000 evra.

Kad se alavi svedu u realne okvire, nece biti problema...
Ovako smo vidjeni kao zlatna koka...
 
Dok je bilo ono nevreme sneg su cistili sa parkinga Belvilla i Delta City-ja. Isti kamioncic je patrolirao kroz Belvil i parkinge Delta City-ja. Zeromax (i ostali) odrzava i jedno i drugo i jos mnogo drugih objekata u Beogradu. Veliki klijenti jeftinije iznamljuju mehanizaciju, a sa ovim marginama lako mogu i da trajno iznajme (npr. operativni lizing)

Posto neki piskaraju tako svasta, a sami kazu da ne znaju da kalkulisu i racunaju, skraceno objasnjenje... Zeromax ima odredjeni fixni trosak (plate, porezi bla bla). Iz Belvila uberu recimo tih 65000 eura, ali isto tako prihoduju i od drugih klijenata fine svote (Delta City, Trzni centar u Pancevu i drugi klijenti).

Onda neki ovde u naletu euforije podele 65000 eura iz Belvila za brojem zaposlenih koji rade na odrzavanju i zakljuce da jadni vlasnici firmi koje rade na odrzavanju jedva sastavljaju kraj sa krajem (?!)... Pogledajte im opremu, uniforme - kao da smo u Kaliforniji, a ne u Srbiji.

Zapravo, po ovim cenama sa 5-10 klijenata kao sto je Belvil to je solidan biznis sa ogromnim marginama...
 
Izuzev sto sam izostavila prihod koji im pritice iz belvila na racun neprodatih stanova, sve drugo je suvislo u mojoj kalkulaciji. Nisam ulazila u detalje ali sam naglasila da te firme moraju da placaju drzavi doprinose i sve drugo. Slucajno sam (propali) privatni izdavac, pa iz prakse znam ponesto, a nisam sigurna da ti konkretno imas slicnu vrstu iskustva, Erasymum.

I naravno da nisam zalila tu nikoga nego su brojke pokazale da tu nema silnog profita, pogotovo ako se uzme u obzir da placa mali broj vlasnika stanova.

I nije mi predmet interesovanja bilo celokupno poslovanje tih firmi, vec da li je tih 0,4 ili sada u izgledu nesto manje, pljacka nas kao njihovih klijenata. Da li nepotrebno bacamo vise para nego sto je opravdano.

Kako se oni snalaze, njihova je stvar.

ps. ona formulacija o "nekima" koji piskaraju ovde sve i svasta iako priznaju da ne znaju da racunaju .....solarne oluje izgleda mnogo dobro uticu na mene jer sam ovih dana bas dobro raspolozena... mnogo ti je smesna ta formulacija... :laugh:
 
Sacekajmo da vidimo u kom pravcu ce ici tender, pa ce biti stvari jasnije.
 
Drage komsije

vidim da ste usli u potpuno nepotrebne i folozofske rasprave o podobnosti firmi za odrzavanje. Sve mi to lici na postepeno ukudanje ove usluge jer mi Srbi jednostavno dovodimo sve do apsurda.

Nama je bolje da budemo neodrzavano naselje ali necemo prihvatiti da nam neko to odrzavanje organizuje jer mi znamo za bolje i to svako od nas zna nekog boljeg!I jos svako od nas hoce da bas njegovo resenje bude usvojeno!!!

Na zalost mi ikoji ne zivimo u Srbiji i ne mozemo da prisustvujemo tim glasanjima a dali smo novac kao i vi i dali smo ga mozda najvise zbog odrzavanja da bi imali kulturu stanovanja kao na zapadu kad se jednom vratimo kuci - prisiljeni smo da prihvatimo nebulozna resenja i predloge da bi vi ustedeli mozda 200 dinara.

Da li iko moze da mi objasni ukratko sta to sada ne valja? Vi me jako plasite da cete nesto usvojiti i upropastiti sve i ujedno spustiti cenu nasih stanova. :bash:
 
Jasa":2h0999t3 je napisao(la):
Drage komsije

vidim da ste usli u potpuno nepotrebne i folozofske rasprave o podobnosti firmi za odrzavanje. Sve mi to lici na postepeno ukudanje ove usluge jer mi Srbi jednostavno dovodimo sve do apsurda.

Nama je bolje da budemo neodrzavano naselje ali necemo prihvatiti da nam neko to odrzavanje organizuje jer mi znamo za bolje i to svako od nas zna nekog boljeg!I jos svako od nas hoce da bas njegovo resenje bude usvojeno!!!

Na zalost mi ikoji ne zivimo u Srbiji i ne mozemo da prisustvujemo tim glasanjima a dali smo novac kao i vi i dali smo ga mozda najvise zbog odrzavanja da bi imali kulturu stanovanja kao na zapadu kad se jednom vratimo kuci - prisiljeni smo da prihvatimo nebulozna resenja i predloge da bi vi ustedeli mozda 200 dinara.

Da li iko moze da mi objasni ukratko sta to sada ne valja? Vi me jako plasite da cete nesto usvojiti i upropastiti sve i ujedno spustiti cenu nasih stanova. :bash:


Nije da nesto veliko ne valja, naselje izgleda dobro.....nije to uopste u pitanju. Samo je jedan razlog, i to je novac.

Pa ko da natera naseg coveka da placa svakog meseca nesto sto se ne tice njegova cetiri zida plus otirac? Pa jos je tako nesto novo, cega nema nigde drugo? Pa jos nije obavezno? Zasto bi to cinio?

Sta ga se tice sta je napolju uostalom...? Eto to je.
 
@Jasa

Pravo pitanje! Niko ne reče šta to ne valja sa ovim što sada imamo. Meni je ovo sada sasvim ok.
Ako svako krene pojedinačno sa svojim idejama i ličnim primedbama ode sve u propast.
 
Da li nekoga zanima sve o tenderskoj proceduri i firmama i njihovim ponudama? Stiglo nam je mejlom, pa ako vama jos nije, i ako josniste imali sastanak ks......ako zelite mogu da postavim ovde po sistemu copy paste.

Stavicu, pa mozda nekom bude interesantno.


OBRAZLOŽENJE TENDERSKE KOMISIJE ZA KOMPANIJE KOJE SU DALE
KONAČNE PONUDE U DRUGOM KRUGU TENDERSKE PROCEDURE
(CENOVNE PONUDE SU DATE NA MESEČNOM NIVOU)

1. EC HARRIS BUILT ASSET CONSULTANCY

Kompanija EC HARRIS je svoju konačnu ponudu dala sa cenom koja je uvećana za 20 % u
odnosu na cenu koja je bila za pružanje usluga menadžmenta i administracije do sada.
Na poslednjem sastanku sa tenderskom komisijom obrazložili su da je to njihova zadnja cena,
da ne žele da potpisuju Ugovor o održavanju za menadžment i administraciju sa svakom
od Skupština stanara. Zato je njihova ponuda data kao objedinjena sa uslugama tehničkog
održavanja kompanije SAAS.
S obzirom da je to jedini mogući angažman, njihova zbirna cena nakon drugog kruga
tenderske procedure, koji je nametnuo objedinjeni segment usluga Menadžmenta,
administracije i tehničkog održavanja, je najviša od svih mogućih kombinacija i iznosi
22.740.- EUR (EC HARRIS – 11.370.- EUR , SAAS – 11.370.- EUR)
Mišljenje tenderske komisije da EC HARRIS nije zainteresovan za dalju saradnju.

2. FIRST FACILITY

Kompanija FIRST FACILITY je deo austrijske kompanije koja posluje od 1984 godine
na tržištu jugoistočne Evrope i specijalizovana je za usluge facility managementa. U Srbiji
usluge menadžmenta i administracije (facility managementa) pružaju u poslovno stambenom
kompleksu SAVOGRAD i poslovnom centru WEST END. Internacionalno iskustvo u facility
managementu je stečeno u zemljama Evropske unije,a posebno dobre rezultate ima u Austriji
i zemljama centralne i istočne Evrope.
Ponuda za objedinjene usluge menadžmenta, administracije i tehničkog održavanja iznosi
19.160.- EUR. Kompletna ponuda za usluge je ocenjena kao najbolja od strane tenderske
komisije.
Ponuda kompanije FIRST FACILITY sadrži usluge stalnog prisustva menadžera naselja, real
estate menadžera i jednog inženjera u toku dana od 08 do 18 časova. Za usluge tehničkog
održavanja biće angažovana tri tehničara sa radnim vremenom do od 08 do 18 časova.
Vikend i noćna smena biće pokrivena dežurstvom domaćina parcela i tehničara. Usluge Call
centra bi bile pružane od 08 do 18 časova radnim danom a subotom od 09 do 14 časova. Za
hitne slučajeve postojala bi tzv. linija za hitne pozive (hotline)
Predloženi kandidati za menadžera naselja su sa značajnim iskustvom u pružanju usluga
Facility managementa. Kompanija rasplaže potrebnim sredstvima za rad i mehanizacijom za
pružanje ovih usluga.
Kompanija FIRST FACILITY će obezbediti dodatnu opremu za poboljšanje video nadzora u
naselju i pružiti na početku besplatan pregled svih infrastrukturnih sistema.
Za segment usluga tehničkog održavanja kompanija FIRST FACILITY je ponudila
da će za sve usluge koje su definisane, a u stvarnosti ne postoji potreba za realizacijom istih,
planirana sredstva biti ostavljena kao rezerva za sledeći period i ista iskorišćena za druge
usluge tehničkog održavanja u cilju unapredjenja kvaliteta života u naselju Belville.
Za podršku sistemu menadžmenta, administracije i tehničkog održavanja Koristili bi softver
TBM NET LINK.

3. HAUZ MAJSTOR

Kompanija HAUZ MAJSTOR je član RUSTLER GROUP INTERNACIONAL. U Srbiji
posluje od 2004. godine i specijalizovana je za usluge facility managementa i tehničkog
održavanja. Ima relevantno iskustvo i reference za pružanje traženih usluga Menadžmenta,
administracije i tehničkog održavanja.
Ponuda kompanije HAUZ MAJSTOR za objedinjene usluge Menadžmenta, administracije i
tehničkog održavanja iznosi 21.600.- EUR
Predloženi kandidati za menadžera naselja imaju tražene reference i iskustvo u pružanju
usluga facility managementa. Kompanija raspolaže potrebnim sredstvima za rad i
mehanizacijom neophodnom za pružanje ovih usluga.
Menadžer naselja i tri tehnička lica (inženjeri) bi bili angažovani u naselju u vremenu od 09
do 17 časova radnim danom, subotom od 09 do 14 časova.
Za podršku sistemu menadžmenta, administracije i tehničkog održavanja koristili bi softver
TOTAL OBSERVER.
Ponuda kompanije HAUZ MAJSTOR je ocenjena od strane tenderske komisije kao korektna
u pogledu traženih i ponudjenih uslova u pružanju usluga menadžmenta, administracije i
tehničkog održavanja.

4. SAAS – TEHNIČKO ODRŽAVANJE

Kompanija SAAS je usled objedinjavanja usluga menadžmenta, administracije i tehničkog
održavanja imala mogućnost davanja dve ponude. Prva ponuda je data u kombinaciji sa
kompanijom EC HARRIS je bila sa ukupnom cenom od 22.700.- EUR. i to je cenovno
najviša ponuda za objedinjene usluge koju je tenderska komisija dobila.
Drugu ponudu koju je kompanija SAAS dala na osnovu žalbe tenderskoj komisiji sa
ukupnom cenom od 18.680.- EUR, tenderska komisija je odbila iz razloga što je ocenjena
kao nekvalifikovana. Uz to ponuda je data nakon upoznavanja kompanije SAAS sa
cenovnim ponudama ostale dve kompanije (First facility i Hauz majstor) od strane nekog
od predsednika Skupštine stanara, posle održane Skupštine naselja. Nova ponude kompanije
SAAS je odbačena zbog kriterijuma koji su primenjeni u oceni svih ostalih kompanija, koje su
učestovale u tenderskoj proceduri:

1. ISKUSTVO – kompanija SAAS ima samo iskustvo u poslovima tehničkog održavanja
2. REFERENCE – kompanija SAAS ima samo referencu u poslovima tehničkog održavanja
3. KADROVI – kadrovski potencijal u stalnom radnom odnosu samo za poslove
tehničkog održavanja.Predloženi kadrovi za menadžment i administraciju
su u najavi, bez Ugovora o radu. Kandidat za menadžera naselja je sa
referencama koje su proverene i neadekvatne za naselje Belville.
Što se kadrova i strucnosti tice - svi ostale kompanije imaju oformljen
sektor za upravljanje nekretninama i dodatne kadrove koji mogu da
pomognu po potrebi kao i tzv.KNOW-HOW (procedure, savetnike iz
inostranstva)
4. LOBIRANJE – nije tražena aktivnost u tenderskoj proceduri, ali predložena kompanija
Boyden i vlasnik Bojan Stanojević predstavljaju dobru ideju koja je
nedovoljno razradjena i definisana u pogledu finansijskih obaveza i načina
realizacije.
Tenderska komisija ima rezerve u pogledu stvarnog angažovanja
predložene kompanije i vlasnika iste.

5. ZEROMAX – HIGIJENSKO ČIŠĆENJE

Kompanija Zeromax je dala konačnu ponudu za usluge higijenskog čišćenja na nivou cene od
11.000.- EUR, uz mogućnost dodatne korekcije na nivo od 10.000.- EUR smanjenjem broja
zaposlenih sa nivoa 34 na nivo 28 koji je optimalan i tražen tenderskom procedurom.
Ponuda kompanije ZEROMAX u potpunosti odgovara zahtevima tenderske komisije u pogledu
stalnog radnog angažovanja 28 zaposlenih, primene adekvatnih sredstava za higijensko čišćenje,
raspoložive mehanizacija za čišćenje , mehanizacije za čišćenje snega.
Tenderska komisija je ocenila da je ponuda kompanije ZEROMAX najkompletnija i istu
predložila kao kompaniju sa kojom treba potpisati novi Ugovor o održavanju.

6. SIMACHEK – HIGIJENSKO ČIŠĆENJE (PODIZVODJAČ FIRST FACILITY)

Kompanija SIMACHEK se pojavila kao podizvodjač kompanije FIRST FACILITY i za
istu se može glasati samo ako se izabere kompanija FIRST FACILITY.
Kompanija SIMACHEK je ogranak istoimene kompanije iz Austrije. Ima dobre reference i
iskustvo u Srbiji u pružanju usluga higijenskog čišćenja.
Ponuda kompanije SIMACHEK za usluge higijenskog čišćenja iznosi 8.480.- EUR, što je
cenovno najniža, ali ponuda po oceni tenderske komisije nije prihvatljiva iz razloga dvostruko
manjeg broja neposrednih izvršilaca čiji je broj 15.
Tenderska komisija je ponudu kompanije SIMACHEK odbila iz razloga neadekvatnosti koja se
ogleda u nedovoljnom broju traženih izvršilaca. Ukoliko bi zahtev za minimalno 28 izvršilaca bio
ispunjen cena bi bila proporcionalno uvećana.
Predlog tenderske komisije je da se ponuda kompanije SIMACHEK ne razmatra i stavlja na
glasanje.

7. HAUZ MAJSTOR – RILEX - HIGIJENSKO ČIŠĆENJE

Kompanija Hauz majstor je za usluge higijenskog čišćenja dala ponudu kompanije RILEX
Beograd na iznos od 11.000.- EUR.
Ponuda je ocenjena kao nedovoljno konkurentna ponudi kompanije ZEROMAX u pogledu
nepreciznog broja neposrednih izvršilaca (25 do 28 radnika), potrebne mehanizacije i sredstava za
rad.

8. POMEC ENGENEERING –MENADŽMENT, ADMINISTRACIJA, TEHNIČKO
ODRŽAVANJE, HIGIJENSKO ČIŠĆENJE

Sve ponude kompanije POMEC odbačene su iz razloga visoke cene, nekvalifikovanosti
predloženih podizvodjača i nedostatka potrebne mehanizacije i sredstava za rad.
Ponuda podizvodjača NEW YORK za higijensko čišćenje je odbačena zbog cene koja nije
realna i ostvariva (7.100.- EUR) iz razloga neophodnog angažovanja minimalno 28 zaposlenih,
zatim zbog nedostajuće mehanizacije za čišćenje snega i neuverljivosti ponude.

9. HAPPY BELL – SVE USLUGE

Sve ponude kompanije HAPPY BEL odbačene su iz razloga nekvalifikovanosti, jer je to
kompanija koja je tek osnovana i ne raspolaže nikakvim iskustvom, refencama i kadrovima.

10. BEOVRT – ODRŽAVANJE ZELENILA

Kompanija BEOVRT je dala najkompletniju i cenovno najpovoljniju I najozbiljnije definisanu
ponudu, koja iznosi 6.100.- EUR.
Predloženi broj zaposlenih je 10 neposrednih izvršilaca i 1 rukovodilac, stručna osposobljenost,
postojanje adekvatne mehanizacije, sredstava za rad, materijala, vozila, uz činjenicu da je
kompanija BEOVRT projektovala zelenilo naselja Belville, dovoljni su argumenti za preporuku
od strane tenderske komisije.

11. GREEN DÉCOR – ODRŽAVANJE ZELENILA (PODIZVODJAČ FIRST FACILITY)

Kompanija GREEN DÉCOR je učestvovala kao podizvodjač kompanije FIRST FACILITY i za
istu se može glasati samo ako se glasa za FIRST FACILITY kao pružaoca usluga Menadžmenta,
administracije i tehničkog održavanja.
Ponuda za održavanje zelenila kompanije GREEN DÉCOR je sa cenom 9.450.- EUR.
Ova ponuda je cenovno najviša za održavanje zelenila.
Preporuka tenderske komisije je da se za istu ne glasa.

12. DEMETRA – ODRŽAVANJE ZELENILA (PODIZVODJAČ HAUZ MAJSTORA)

Kompanija DEMETRA je u tenderskoj proceduri učestvovala samostalno i u okviru ponude
kompanije HAUZ MAJSTOR.

Samostalna ponuda je data na nivou cene od 8.000.- EUR, ali se predstavnici kompanije nisu
pojavili na zakazanoj prezentaciji.
U ponudi kompanije HAUZ MAJSTOR kompanija DEMETRA se pojavila sa cenom
5.800.- EUR

Ukoliko Skupštine stanara žele da glasaju za ponudu ove kompanije ista može biti izglasana
samo ako je kompanija HAUZ MAJSTOR izabrana kao nosilac poslova mendžmenta,
administracije i tehničkog održavanja.

Svojim nastupom kompanija DEMETRA nije ostavila utisak ozbiljne kompanije iz razloga
različitih cena kroz dve ponude za isti posao.
Preporuka tenderske komisije je da se ne glasa za ponudu kompanije DEMETRA.

14. G4S – OBEZBEDJENJE

Kompanija G4S posluje u okviru vodeće medjunarodne grupacije u oblasti obezbedjenja koja ima
svoje filijale u 112 zemalja na 6 kontinenata, sa preko 600.000 zaposlenih.
U Srbiji posluje od 2007. godine kada je preuzeta domaća kompanija DMD Sistem, koja je
sa preko 1000 zaposlenih prustna u bezbedonosnoj industriji Srbije od 1986. Od 2008 godine
kompanija G4S u svoj sistem pripaja srpsku kompaniju PROGARD otkupom kontrolnog paketa
akcija sa oko 3500 zaposlenih. G4S je trenutno najorganizovanija kompanija sa najvećim brojem
zaposlenih u oblasti obezbedjenja u Srbiji.
Reference i iskustvo uz potpuno novi koncept saradnje u obezbedjenju naselja Belville uz
najozbiljnije definisanu ponudu sa cenom od 10.248.- EUR, su opredelile tendersku komisiju
da kompaniji G4S pruži šansu za nastavak posla. Očekivanja su da će G4S uz potpuno samostalni

pristup poslu, (dosada je bio podizvodjač kompanije EC HARRIS) dati novi kvalitet bezbednosti
naselja Belville.
Dodatni razlog za preporuku je osetljivost pružanja usluga obezbedjenja i rizici promene
pružaoca usluga. Predloženi broj izvršilaca – 28 je u skladu sa traženim brojem izvršilaca iz
tenderske procedure.

15. SECURITAS – OBEZBEDJENJE

Kompanija SECURITAS od 2008. posluje u okviru švedske kompanije koja je osnovana 1934.g .
U Srbiji je nastala objedinjavanjem kompanija GORDON, SCP i FTO.
Kompanija ima traženo iskustvo i reference za usluge obezbedjenja. Ponuda je data sa cenom od
9.768.- EUR.
Po oceni tenderske komisije predloženi model pružanja usluga obezbedjenja je nešto nižeg niva
od ponude ostalih kompanija koje su ušle u drugi krug tenderske procedure (G4S i STRACON
SECURITY).

16. STRACON SECURITY – OBEZBEDJENJE

Kompanija STACON SECURITY osnovana je 2004. g sa 30 % američkog kapitala. Trenutno
ima 300 zaposlenih u Srbiji i angažovana je na obezbedjenju velikog broja poslovnih i
rezidencijalnih objekata. U tržnom centru Delta city STRACON SECURITY ima radno
angažovanih 70 izvršilaca.

Ponudjeni model obezbedjenja sa 38 izvršilaca i ponudom čija je cena 10.368.- EUR, je
nedovoljno uverljiv iz razloga nekompatibilnosti broja izvršilaca – minimalne zarade i ponudjene
cene.
Ponuda je oplemenjena uslugama *profajlera* (lica bez jasne identifikacije i obeležja) u cilju
kontrole posetilaca naselja i kontrole rada radnika obezbedjenja. Tenderska komisija ima rezervu
prema ovoj vrsti usluga zbog nedovoljne identifikacije lica koja pružaju uslugu obezbedjenja i
mogućnosti loše reakcije stanara naselja Belville na intervenciju u slučaju potrebe (dilema da li
je to možda sukob lica koja su se slučajno zatekla u naselju Belville).

17. INTERESSKOM – FINANSIJSKO RAČUNOVODSTVENE USLUGE

Knjigovodstvena agencija INTERRESKOM postoji 20 godina, ima dobre reference i iskustvo
u pružanju finansijsko računovodstvenih usluga. Trenutno ima 6 stalno zaposlenih ovlašćenih
računovodja i pruža usluge velikom broju srednjih i malih preduzeća
Ponuda knjigovodstvene agencije INTERRESKOM za finansijsko računovodstvene usluge je
1.000.- EUR i cenovno je najniža.

18. INDOK SISTEM - FINANSIJSKO RAČUNOVODSTVENE USLUGE

Knjigovodstvena agenicija INDOK SISTEM postoji 14 godina, ima dobre reference i iskustvo u
pružanju finansijsko računovodstvenih usluga domaćim i inostranim kompanijama.
Knjigovodstvene usluge se pružaju na računarskoj mreži od 10 radnih jedinica u programima
poznate softverske firme BIS SOFT.
Knjigovodstvena agencija INDOK SISTEM dala je ponudu sa cenom od 1.040.- EUR
Jedina prednost INDOK SISTEMA je činjenica da je do sada pružala usluge Skupštinama stanara
naselja Belville.

IZVEŠTAJ PRIPREMIO U IME TENDERSKE KOMISIJE

Zoran Stojanović
 
novosti.rs

Belvil: Iseljavanje romskog naselja do 1. aprila
NAJVEĆE nehigijensko naselje na Balkanu, u narodu poznati "Romvil" smešten u novobeogradskom Bloku 67, u neposrednoj blizini "Belvila" i "Delta sitija", biće potpuno raseljeno do 1. aprila kako bi se na tom prostoru nastavila izgradnja pristupnih saobraćajnica Mosta na Adi.

Nadležne gradske službe će u četvrtak i zvanično obavestiti romske porodice koje žive na ovom prostoru da su dužne da se u roku od tri nedelje isele sa nelegalno zauzete površine.
Nekoliko desetina udžerica, napravljenih od lima, drveta i kartona, biće srušeno, a njihovim stanovnicima biće ponuđeno preseljenje u novo naselje gde će u stambenim kontejnerima (kao što je učinjeno sa žiteljima "karton sitija" ispod Gazele i nedavno iz Bloka 62) imati struju, vodu, neuporedivo bolje uslove života, a deca će umesto da prose - ići u školu.

- Vozači su u ovim krajevima noću morali da otvore četvore oči kako ne bi zgazili sitnu romsku decu dok trče oko semafora - kaže Živan Tepurić, novobeogradski penzioner.- Dok su deca prosila, roditelji su stalno palili gume, dovlačili otpad, krali struju, sekli kablove i tukli se sa policijom. Primetili smo da se tokom velikih minusa nije video toliko dim iz udžerica koji se vije ostalim danima, što samo znači da mnogi imaju i drugo stanište, a da ovo koriste kao "radni letnjikovac"!

Još pre dve godine najavljeno je uklanjanje čitavog naselja, ali je ovaj deo bio samo delimično raščišćen uoči Univerzijade. Tada je u novobeogradskom Bloku 67 porušeno 28 udžerica, a njihovi stanari sa beogradskom ličnom kartom smešteni su u stambene kontejnere u Orlovskom naselju.

Prema tadašnjem popisu koji su sprovele gradske vlasti, u naselju kraj "Belvila" bilo je 283 porodice, ali se procenjuje da je ovaj broj danas duplo veći. I struktura stanovnika ovog nehigijenskog naselja je šarenolika: među njima najmanje je onih sa prebivalištem u prestonici, a najviše doseljenih iz Leskovca, sa Kosova i ostalih delova Srbije.

"UVODILI" STRUJU PO BARAKAMA

POLICIJA je tokom svake kontrole plenila po desetak kilometara kablova kojim su stanovnici baraka krali struju. Oni su imali "priključke" na banderama i drugim izvorima napajanja u Ulici Jurija Gagarina i okolnim saobraćajnicama. Kradljivci struje su razradili strategiju da žice provuku ispod kocki kojima je pokriven trotoar ili da ih prekriju tepisima i starim ponjavama, a potom ih ukopaju u zemlju.
 
Ne znam koja je logika onog ko je ovo zakazao da radi tik pred izbore.
 
pa predizborna kampanja...

mnogo više ljudi ne gotivi cigane nego što podržava razne NVO.
 
U ovo cu poverovati kada to vidim svojim ocima, kada svojim ocima vidim onu livadu izmedju nas i buvljaka potpuno cistu. Prelepo je to da bi bilo tako kako je napisano. Ima sigurno neko 'ali"....u smislu, ali ostaju oni kod mosta, ili ostaju oni do puta....


edit: izgleda da smo zaista resili problem sto se tice zagadjenja s "komsijske strane".....sada je na redu zagadjenje iz GSP garaze. Na sastanku kucnog saveta na kome je prisutan i covek iz saveta naselja, pitajte ga u vezi toga. Ne mogu bas tacno da reprodukujem, ali je svakako rekao da su ljudi iz garaze kooperativni, i da postoji mogucnost da se autobusi kojima treba dugotrajno turiranje ujutro (ili su stari ili vec nesto u vezi s tim), da se za ta vozila napravi neki poseban tunel .....moglo bi se zaista dogoditi da se smanji jutarnje brujanje, narocito za zgrade koje su u Djordja Stanojevica....opet reeba da ste aktivni. A ne da svako ima puno posla ili obaveza i izbegava da se angazuje.
 
b92.net
"Romi iz Belvila se sele u aprilu"
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas najavio je da će u aprilu početi iseljavanje romskih porodica koje su nastanjene pored naselja Belvil.
Đilas je dodao da će se to sprovoditi po istim principima kao i raseljavanje ispod mosta "Gazela" i drugih romskih naselja.
Đilas je sa ministrom za ljudska prava Milanom Markovićem i zaštitnikom građana Sašom Jankovićem obišao romsko naselje u Makišu, gde u kontejnerima živi 41 porodica, koje su u prethodnom periodu raseljene ispod Gazele, Pančevačkog mosta i Bloka 72.
Đilas je naveo da je do pre tri godine kod Belvila živelo 50 porodica, a da ih danas ima 250 i da će oni, pored smeštaja, dobiti lična dokumenta, zdravstvene knjižice i socijalnu pomoć, poput ostalih raseljenih.
Gradonačelnik je kazao da je prošle godine 18 romskih porodica dobilo stanove i da će i porodice iz Belvila moći u budućnosti da konkurišu za socijalne stanove.
On je napomenuo da je Beograd uradio mnogo u poboljšanja života Roma i da očekuje da se na tome i dalje radi.
Osvrnuvši se na primedbe pojedinih nevladinih organizacija, Đilas je rekao da misli da uz komunikaciju sa njima vlast u gradu može da objasni šta je sve do sada urađeno.
Đilas je ukazao na to da bez obrazovanja ta deca nemaju nikakve šanse u budućnosti. U poseti romskim porodicama u Makišu bili su i zaštitnik građana Saša Janković i ministar za ljudska i manjinska prava Milan Marković.
 
Pozdrav svima, u poslednje vreme sam malo pratio ovaj forum i dopada mi se sto postoji naselje u kome se misli o higijeni na malo visem nivou. U zgradi u kojoj stanujem privatno vodi se bitka ko ce da da 150 dinara masecno cistacici, a ko nece, pa je takvo stanje kakvo jeste. Malo sam preplasen stanjem u zemlji, neizvesnoscu i kreditima, pa sam i odustao od gledanja stanova neko vreme, ali se sada opet pojavljuje belville, i to dvosoban stan, 2c, po ceni od 1550e/m2 sa PDV-om, 67m2 ili slicno, i gratis garazno mesto. Malo mi je zazvucalo primamljivo, a ono sto me zanima jeste zvucna izolacija u zgradi. U velikom broju novoizgradjenih zgrada sam primetio odsutnost iste, i cuo sam od prijatelja za te probleme. Kako je to odradjeno u belvillu posto znam da je plafon visi od standardnog pa bi valjda trebalo biti bolje, ali opet ako je kosuljica uradjena bez izolacije, dzaba i visina plafona, kakva su vam iskustva, ako neko moze da mi kaze?
 
nikola011":zw90yp5w je napisao(la):
ono sto me zanima jeste zvucna izolacija u zgradi. U velikom broju novoizgradjenih zgrada sam primetio odsutnost iste, i cuo sam od prijatelja za te probleme. Kako je to odradjeno u belvillu posto znam da je plafon visi od standardnog pa bi valjda trebalo biti bolje, ali opet ako je kosuljica uradjena bez izolacije, dzaba i visina plafona, kakva su vam iskustva, ako neko moze da mi kaze?

Ne pitaj.... :lol:
 
Vrh