Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@jaffa

Imas pravo. Vec placamo spoljasnje odrzavanje, trebalo bi da je onda i eventualno ciscenje snega ukljuceno. Plasim se samo da ta druga firma daje ponudu za nesto neznatno u stvari nizu cenu, a onda ekstra za to novo odrzavanje otvorenih parkinga, pa da ne ispadne isto ili cak vise....Nije mi ni jasno kako je bilo ko ispao kada mi nismo jos odlucili nista.

Volela bih da tako ne bude, ali videcete, obim njihove nadleznosti bice sve manji i manji, jer za manje para manje i muzike. Pobedice oni kojima je zao da placaju eto to ce se desiti, na kraju cemo imati nivo odrzavanja kao i svi drugi blokovi na nbg, samo sto cemo placati vise, pa ce se onda ljudi pobuniti da placaju i toliko kada svi drugi placaju manje, i to ce biti kraj "jedinstvenom menadzmentu u belvilu". Ne verujem jednostavno u nize cene, jer ....ma to se zna.

Poenta je da treba da se borimo prevashodno da usluga bude ono sto nam odgovara. Higijena, popravke, briga oko svega sto se dogadja u naselju, fizicko obezbedjenje i naravno odrzavanje zelenila i CVECA. Tesko da ce nam to sve neko raditi za hiljadu-dve dinara mesecno.



U mom ulazu, ima 1 neprodat 2s, i trosobni od 4. nagore, sve drugo je prodato. A na svakom spratu od ukupno 10, ima dva 1s, cetiri 2s, i jedan taj trosoban veliki. Pa eto izracunajte procenat prodatih stanova.
 
Logika za placanje odrzavanja otvorenih parking mesta: do sada smo svi placali za to. Od sada ce placati vlasnici parking mesta i, za neprodate, belvil.

Cena odrzavanja bloka, ono sto svi placamo, bice niza od sadasnje. Izuzev, odrzavanje parking mesta u podzemnoj garazi ce biti neznatno vise, ali ce usluga biti znatno poboljsana, ukljucujuci ugradnju rolo vrata, u narednom periodu.

Na tender se javio veliki broj firmi, postoji sada uzi izbor od tri, sa preporukom tima koji je pregledao svu dokumentaciju za jednu od njih. Na nama je da odlucimo.

I opet ce trebati ovlascenje za potpisivanje ugovora (koji je na dve godine) predsedniku kucnog saveta u ulazu.

Jedna stanarka (koja se uzdrzala od davanja svog potpisa) postavila je i ovakvo pitanje: Da li neko zna da li je dobijena upotrebna dozvola, jer su nadogradjivali kaze dva sprata? Valjda joj je jedna komsinica rekla pa ja sam vec uknjizila stan, na sta je ona odgovorila da je to samo prenos vlasnistva, i ponovila pitanje o upotrebnoj dozvoli. Niko nije znao da joj odgovori.

Koliko se secam, upotrebna dozvola je stajala okacena na tabli u svakom ulazu. Ali, sve je moguce.....

Jeste li vi proverili u katastru da li je dobijena zaista upotrebna dozvola?

Au, smejurije....
 
Stanar":20kuiq63 je napisao(la):
Sister":20kuiq63 je napisao(la):
Stanar":20kuiq63 je napisao(la):
Hajde sve ostalo sto naplacuju, ali zasto spoljna parking mesta?! Kakve aktivnosti tamo ima? Ne peru, ne usisavaju, ne vrse deratizaciju,... samo me interesuje objasnjenje koje ce prosuti za ovu nebulozu!
To je parce zamlje koju je neko kupio i sada mu se stavlja namet. To bi bilo isto kao kada bi nekome nametnuli da placa odzavanje za svoje dvoriste.

Cistili su sneg sa tih otvorenih parking mesta, da nisu niko ne bi mogao da udje, a ni da izadje sa parkinga ove zime.....licno sam videla da su sklanjali sneg mehanizacijom. Treba biti fer. Po mom misljenju, koje naravno ne moraju drugi da dele, radili su u celini i ne tako lose.

Beovrt je zapostavio cvece, nema ga kao sto ga je bilo za Univerzijadu, i problem sa nepropisnim parkiranjima posetilaca dc, to su uglavnom nasi problemi. A nicanje raznih letnjih i drugih basti mislim da nije u njihovoj nadleznosti. Valjda je tu odgovoran belvil.

Sister, "čišćenje" snega na otvorenim PM izvršeno je nakon Delta C, ne preko vikenda i sistemom nabacivanja na gomile. Zahvaljujući tome pojedini vlasnici nisu mogli stati na svoja PM. Plaćanju održavanje spoljnih PM ako budu radili sledeće:
- IZNOSILI sneg
- Prali 2x mesečno
- video nadzorom pokrili ceo parking prostor
- sprečili parkiranje po trotorima (jer se svakome više isplati da parkira na trotoraru nego da kupi PM)
- reagovali na kvar rampi u definisanom roku (a ne posle 1mesec)
- sredili nivelaciju parkinga jer sada postoje mesta gde pri manjem padu kiše nema šanse prići vozilu ili što je još gore nema šanse prići dolaznim kosim rampama (u podnožju svake sada leži bara vode)
- obezbedili direktan prilaz od ulaznih vrata do parkinga (obilazimo oko parkinga da bi došli do vozila kao kiša oko Kragujevca)
Slažem se da jedan deo ovih stavki nije u nadležnosti službe za održavanje, ali ako već hoće da nametnu plaćanje neka nametnu i investitoru da reši probleme koji postoje a zatim uvedu održavanje.

Apsolutno da, i pranje i nadzor kamerama i sprecavanje parkiranja po trotoarima i otklanjanje kvarova na rampi. To bi trebalo da udje u ozbiljno odrzavanje. Ali sada je sustina u tome da ce samo vlasnici parking mesta placati, ne svi stanari.
 
Ijao bre ljudi, samo vas gledam,neki ljudi su uvek nezadovoljni, mrace i pljuju bez argumenata.

Uporedite samo nase naselje i druga. Pogledajte kakva nam je travica i kako nam je divno i cisto. Moze uvek bolje naravno ali verovali ili ne zeromax je juce usisavao atlet stazu. Doslovno USISAVAO!
GAraza mirise i blista.Ulazi takodje.
Danas sam zvala call centar da zalepe plocice na ulazu u zgradu, kazu da ce da urade to bez problema.
Gde ti sve u bgd ima. Pa nema nigde i lepo je videti da za novac koji dajemo i dobijemo uslugu na nivou.
Sto se tice snega bila je obaveza stanara da ociste sneg a njihova samo staze , ali su oni izveli svoje masinice i ocistili cak i trotoare sto nisu ni bili u obavezi.
Volela bih da iza pluvacine na zeromax ne stoji neka zadnja namera da se ubaci neko na mala vrata.
S druge strane svaki napredak pozdravljam i nadam se da ce nase naselje jos dugo ostati oaza cistoce i lepote u pustinji plasticnih kesa i prljavstine koja nas okruzuje.
 
Sister":2gtcb4ip je napisao(la):
Jedna stanarka (koja se uzdrzala od davanja svog potpisa) postavila je i ovakvo pitanje: Da li neko zna da li je dobijena upotrebna dozvola, jer su nadogradjivali kaze dva sprata? Valjda joj je jedna komsinica rekla pa ja sam vec uknjizila stan, na sta je ona odgovorila da je to samo prenos vlasnistva, i ponovila pitanje o upotrebnoj dozvoli. Niko nije znao da joj odgovori.

Koliko se secam, upotrebna dozvola je stajala okacena na tabli u svakom ulazu. Ali, sve je moguce.....

Jeste li vi proverili u katastru da li je dobijena zaista upotrebna dozvola?

Ako se ne varam, nije moguće uknjižiti stan, ako nije uknjižena zgrada, a da bi se uknjižila zgrada ona mora imati upotrebnu dozvolu.
 
Treba placati odrzavanje spoljnih parking mesta, tu bar nesto i rade...

U podzemnim GM nikad i ne ciste, pored ulaznih vrata iz zgrade u garaze, vec preko mesec dana stoji izmet, i lagano se dezintegrise.

Tu niko nista ne cisti, ovde napolju, bar bager sklanja sneg sa puta.

Ipak bager kosta pravo malo bogatstvo da se iznajmi oko 50-100 evra.
 
Cobretti":1cmy2hbv je napisao(la):
Treba placati odrzavanje spoljnih parking mesta, tu bar nesto i rade...

U podzemnim GM nikad i ne ciste, pored ulaznih vrata iz zgrade u garaze, vec preko mesec dana stoji izmet, i lagano se dezintegrise.

Tu niko nista ne cisti, ovde napolju, bar bager sklanja sneg sa puta.

Ipak bager kosta pravo malo bogatstvo da se iznajmi oko 50-100 evra.

Poslednjih dana se intenzivno ciste i peru podzemna garazna mesta i sve mirise i cisto je.
Da se odrzavaju podzemne prostorije vidi se i po tome sto bahati stanari ponekad bacaju pikavce a vec sledeceh dana tog djubreta nema. Nije fer kada ljudi govo re ono sto nije istina!

Ps ponavljam call centar nije tesko okrenuti i zamoliti ih da nesto dodatno urade , u mom slucaju uvek vrlo brzo i bez greske.
 
Zna li neko o čemu se radi sa daljim održavanjem? Neko je pomenuo nove ugovore i nove cene, da li ima proverenih informacija?
Molim i za potvrdu ako neko zna, da li je istina da ugovaranje tog novog održavanja organizuje nekoliko stanara iz Belvilla umesto investitora.
 
Ne organizuje nekoliko stanara neko savet naselja, koji čine predsednici kućnih saveta svih ulaza, uključujući i investitora koji zastupa neprodate stanove.
 
Arwen Undómiel":ubtgpw11 je napisao(la):
Cobretti":ubtgpw11 je napisao(la):
Treba placati odrzavanje spoljnih parking mesta, tu bar nesto i rade...

U podzemnim GM nikad i ne ciste, pored ulaznih vrata iz zgrade u garaze, vec preko mesec dana stoji izmet, i lagano se dezintegrise.

Tu niko nista ne cisti, ovde napolju, bar bager sklanja sneg sa puta.

Ipak bager kosta pravo malo bogatstvo da se iznajmi oko 50-100 evra.

Poslednjih dana se intenzivno ciste i peru podzemna garazna mesta i sve mirise i cisto je.
Da se odrzavaju podzemne prostorije vidi se i po tome sto bahati stanari ponekad bacaju pikavce a vec sledeceh dana tog djubreta nema. Nije fer kada ljudi govo re ono sto nije istina!

Ps ponavljam call centar nije tesko okrenuti i zamoliti ih da nesto dodatno urade , u mom slucaju uvek vrlo brzo i bez greske.


Da slikam?



PS. Sto se tice odrzavanja i nameta koje placamo, da li je potrebno da se mi slozimo oko necega, ili nas niko nista nece nikad pitati, posto ja pojma nemam da se nesto desava po tom pitanju, sve informacije pokupim na forumu....
 
MilisaV":105g4sqq je napisao(la):
Ne organizuje nekoliko stanara neko savet naselja, koji čine predsednici kućnih saveta svih ulaza, uključujući i investitora koji zastupa neprodate stanove.

Kod mene nije izglasano da se potpiše formiranje saveta naselja, posebno ne da se nekom dozvoli da nastupa u ime naše zgrade, a koliko znam slično je i u drugim zgradama - znači ipak se radi o nekoliko stanara... Ok, sačekaćemo neko vreme pa ćemo videti o čemu se radi
 
alibaba":164d2tbg je napisao(la):
MilisaV":164d2tbg je napisao(la):
Ne organizuje nekoliko stanara neko savet naselja, koji čine predsednici kućnih saveta svih ulaza, uključujući i investitora koji zastupa neprodate stanove.

Kod mene nije izglasano da se potpiše formiranje saveta naselja, posebno ne da se nekom dozvoli da nastupa u ime naše zgrade, a koliko znam slično je i u drugim zgradama - znači ipak se radi o nekoliko stanara... Ok, sačekaćemo neko vreme pa ćemo videti o čemu se radi



Nisam izgleda bila jasna. Bio je sastanak kucnog saveta u mom ulazu. I ono sto sam napisala je sa tog sastanka. I pored svega vec recenog, saznali smo i to da vredi JEDAN GLAS. Kada se budu sabrali svi glasovi, iz svih 28 ulaza, donece se odluka koje firme su angazovane. Sve cete saznati na sastancima kucnih saveta koji moraju da se odrze, ako se ne odrzavaju pozvonite na vrata svog komsije koji je predsednik kucnog saveta u vasem ulazu.

Birate izmedju tri firme koje su usle u uzi izbor.....e sad, samo jos da me pitate ko odlucuje o tom uzem izboru, pa da ponovo krene paranoja i ostale gluposti. Ljudi koji su strucni za to razmatrali od N.godine sve firme, po njihovim ponudama, broju zaposlenih, referencama itd. i opredelili se za tri, od toga preporucuju otvoreno jednu, kao najbolju, a najjeftiniju varijantu za nas.

Mi smo prihvatili preporuku i tako nas ulaz ima taj jedan glas za konkretnog ponudjaca.

Znaci, bice jeftinije, mogli smo i cifre da saznamo, ali je diskusija otisla u drugom smeru ...oduzio se sastanak. Izneli su da su izabrali najjeftinije i najbolje.

Zaista, hajde malo da se ponasamo kao normalan svet koji ne vidi prevaru svuda okolo...mnogo mi je to bedno. Znaci, bice jeftinije, a ako je prevara pa budemo nezadovoljni....rekli su da ce tacno u ugovoru precizirati uslove pod kojima se ugovor i pre vremena moze raskinuti.
 
Sister da li je na sastanku bilo reci o tome sta vlasnici otvorenih parking mesta dobijaju za novac koji ce placati za odrzavanje?
 
privremeni":2epggvpp je napisao(la):
Sister":2epggvpp je napisao(la):
Jedna stanarka (koja se uzdrzala od davanja svog potpisa) postavila je i ovakvo pitanje: Da li neko zna da li je dobijena upotrebna dozvola, jer su nadogradjivali kaze dva sprata? Valjda joj je jedna komsinica rekla pa ja sam vec uknjizila stan, na sta je ona odgovorila da je to samo prenos vlasnistva, i ponovila pitanje o upotrebnoj dozvoli. Niko nije znao da joj odgovori.

Koliko se secam, upotrebna dozvola je stajala okacena na tabli u svakom ulazu. Ali, sve je moguce.....

Jeste li vi proverili u katastru da li je dobijena zaista upotrebna dozvola?

Ako se ne varam, nije moguće uknjižiti stan, ako nije uknjižena zgrada, a da bi se uknjižila zgrada ona mora imati upotrebnu dozvolu.


haha....here we go again....tralalala pa naravno covece, upravo je tako kako si napisao. Ali, mozda se radi samo o "promeni vlasnistva" bez upotrebne dozvole...jbt.
 
alibaba":2en6c5k5 je napisao(la):
MilisaV":2en6c5k5 je napisao(la):
Ne organizuje nekoliko stanara neko savet naselja, koji čine predsednici kućnih saveta svih ulaza, uključujući i investitora koji zastupa neprodate stanove.

Kod mene nije izglasano da se potpiše formiranje saveta naselja, posebno ne da se nekom dozvoli da nastupa u ime naše zgrade, a koliko znam slično je i u drugim zgradama - znači ipak se radi o nekoliko stanara... Ok, sačekaćemo neko vreme pa ćemo videti o čemu se radi
E pa ovako, kad se sazove skupstina stanara dodje nekolicina ljudi, kad predsednik skupstine stanara posalje mailove isto toliko ljudi procita, sve vas nesto mrzi i niste ni zasta zainteresovani osim da komentarisete kako je odrzavanje skupo.
NAsa posla....
Svako od nas mora da bude ipak malo aktivniji uzimajuci u obzir da je Belvil nasa kuca a okolina nase dvoriste!
 
Jaffa":1ek9rze0 je napisao(la):
Sister da li je na sastanku bilo reci o tome sta vlasnici otvorenih parking mesta dobijaju za novac koji ce placati za odrzavanje?


Nije. Jos ja izletim s tim da bogami ljudi se nece sloziti s tim, kada mi predocise tu logiku po kojoj od sada ne bi placali za to svi, vec samo vlasnici i belvil za neprodata mesta.

Nije se u detaljima govorilo o onome sto podrazumeva to odrzavanje, izuzev za ona rolo vrata.

Zato je dobro da obavezno prisustvujete sastanku kucnog saveta u svom ulazu. Da budete obavesteni iz prve ruke. Mozda i da date predloge kako vi to zamisljate da bi trebalo da izgleda.

Ja sam rekla za nedostajuce cvece.
 
Cula sam informaciju da vise ne prodaju otvorena parking mesta, da nisu smeli uopste da ih prodaju jer nemaju pravo na to. Znate sta kazu iz paviljona kada pitate ima li slobodnih parking mesta? Nema????? Ostala su samo za buduce vlasnike neprodatih stanova hahaha. E ovo je smesno da smesnije ne moze biti. Stvarno hajde sta covek da kaze na sve ovo. Stvarno sam za to da treba da postoji odrtzavanje, da treba da se placa ali pogledajte sta rade.
 
alibaba":2436d8n7 je napisao(la):
Kod mene nije izglasano da se potpiše formiranje saveta naselja, posebno ne da se nekom dozvoli da nastupa u ime naše zgrade, a koliko znam slično je i u drugim zgradama - znači ipak se radi o nekoliko stanara... Ok, sačekaćemo neko vreme pa ćemo videti o čemu se radi



Ovo vam je ekipa:

SKUPŠTINA NASELJA BELVILLE – SASTANAK PREDSEDNIKA SKUPŠTINA STANARA
Mesto: Prodajni paviljon Belville
Predsedavajući: Zoran Stojanović
Prisutni:
Zoran Stojanović (predsednik)
Nataša Ralić (član saveta)
Vladimir Vučković (član saveta)
Gordan Čukić (član saveta)
Tatjana Petrovic –Lužajić (pridruženi član saveta)

Prisutni predsednici kućnih saveta:
1. Ruža 6-1 - Igor Pivalica
2. Lala 6-2 - Gordan Čukić
3. Krin 6-3 - Vojkan Marković, Andrej Kravčuk (novi predsednik) i Petar Marković (zamenik)
4. Zumbul 6-4 - Miloš Gajić
5. Jorgovan 6-5 A - Nemanja Balać
6. Jorgovan 6-5 B - Nenad Prederevac
7. Ciklama 5-1 A - Danica Jolić
8. Šeboj 5-2 A - Igor Becić
9. Šeboj 5-2 B - Nataša Ralić
10. Šeboj 5-2 C - Goran Dragaš
11. Ljubičica 4-1 A - Goran Savić
12. Ljubičica 4-1 B - Nikola Popov
13. Maslačak 4-2 B - Vladimir Vučković – zamenik predsednika
14. Neven 4-3 B - Dragana Popović
15. Suncokret 3-2 A - Marina Radić, Željko Radić
16. Suncokret 3-2 B - Snežana Masleša
17. Mimoza 3-3 A - Zoran Stojanović
18. Mimoza 3-3 B - Veljko Stojanović
19. Iris 2-1 B - Slobodan Milinković
20. Iris 2-1 A - Saša Štampar – zamenik predsednika

Miloš Stanojević Blok 67
Predstavnici EC Harrisa - Bojana Kostadinović i Ivan Jakovljević
Predstavnik SAAS-a – Saša Jovanović
Predstavnik Beovrta – Danko Pušica
Predstavnici Zeromaxa – Dušan Simić, Marija Jovanović, Dušanka Jovanović
Predstanvici G4S-a – Aleksandar Vladimirov i Nenad Gigić
-Konstatuje se prisustvo 20 predsednika Skupština stanara od ukupnog broja 26.

SAVET NASELJA BELVILLE

Zoran Stojanović - predsednik
Nataša Ralić – član
Gordan Čukić - član
Vladimir Vučković – član
Tatjana Petrović Lužajić – pridružen
član Saveta
 
Ovako izgleda zapisnik sa sastanka. Ja sam ovo dobio od nekoga ko nije predsednik u mom ulazu, mislim nepoznata mi je adresa, ali ocigledno da imaju moj mail posto sam bio na nekoliko sastanaka u ulazu.

SKUPŠTINA NASELJA BELVILLE – SASTANAK PREDSEDNIKA SKUPŠTINA STANARA
Datum: 05. 12.2011. – 20 časova – 23.30 časova


Dnevni red:

1. Predlog Saveta naselja za produženje postojećeg Ugovora o održavanju naselja
2. Analiza dosadašnjeg sistema održavanja naselja
3. Tenderska procedura za izbor partnera u sistemu održavanja naselja za naredni
period
4. Izrada Statuta naselja Belville i Pravilnika o radu Skupštine i Saveta naselja
5. Predlog za donošenje odluke o postupanju u slučaju zauzeća i nelegalnog korišćenja površina u javnom korišćenju a koje su u naselju Belville i delova stambenih
zgrada naselja Belville (primeri: zauzeće parkinga u naselju od strane auto škole, snimanje reklamnih spotova i ostalih aktivnosti raznih TV ekipa u naselju Belville, korišćenje površina naselja za postavljanje bašti kafića, zauzeće delova stambenih zgrada i njihovo korišćenje u privatne svrhe)
6. Ostalo
- naplata održavanja, presek stanja i korektivne mere (tužbe za neplatiše)
- kontrola rada kompanija u sistemu održavanja
- novi dopis gradonačelniku

- Prihvata se dnevni red sastanka i usvaja se predlog da se na sledećem sastanku do kraja meseca razmatra odnos skupštine stanara i investitora Bloka 67, odnos Bloka 67 prema izvođačima radova i proveri važnost garancija na izvedene radove.

- Usvaja se inicijativa da svi predsednici Skupština stanara proslede svojim stanarima obrazac, gde će se konstatovati nedostaci u stanovima, kao i na zgradi koji do sada nisu otklonjeni. Vladimir Vučković će poslati upitnik za utvrđivanje nedostataka.

- Usvaja se predlog da se dnevni red proširi tačkom - Naplata održavanja i korektivnim merama. Svim predsednicima su dostavljeni preseci stanja i naplata potraživanja na nivou ulaza u poslednjih 11 meseci prema evidenciji EC Harrisa i Bloka 67.

TEME I DONETE ODLUKE

1. Predlog Saveta naselja za produženje postojećeg Ugovora o održavanju naselja

- Predsednicima je izloženo da će zbog kratkog roka za sprovođenje tenderske procedure biti potrebno da se Ugovor o održavanju produži za 3 meseca, odnosno zaključno sa 31.3.2012, pod postojećim uslovima. Odluka je usvojena sa 19 glasova za. Jedan predsednik je bio uzdržan. Protiv odluke nije glasao nijedan predsednik ili zamenik.

- Predlog predsednika Zumbula 6-4 ulaz A Miloša Gajića da se cena odrzavanja redukuje na nivo od 0,3 EUR/m2 za stanove i 0,84 EUR za m2 lokala nije prihvaćen, tj. nijedan predsednik ili zamenik nije glasao ni za ni protiv.

- Dobijen je odgovor od Miloša Stanojevića, direktora prodaje Bloka 67 da ne postoje realne osnovne za redukciju cene i da Blok 67 ne prihvata predlog Saveta da potpiše Ugovore o održavanju sa novoizabranim firmama u narednom režimu održavanja, te da je
bitno da se donese odluka koje pravno lice zaključuje Ugovore o održavanju od 01.04.2012. Predlog je da Ugovor o održavanju direktno sa izabranim kompanijama potpišu sve Skupštine stanara zgrada naselja Belville.

- Direktor i vlasnik kompanije Zeromax Dušan Simić dao je mišljenje da postojeće cene usluga koje oni pružaju nikako neće moći da idu dole.

- U diskusiji po pitanju korekcije cena za usluge održavanja u prelaznom periodu i u periodu koji se odnosi na novi Ugovor o održavanju većina predsednika Skupština konstatuje da nisu spremni da se cena održavanja redukuje na štetu obima i kvaliteta usluga.

- Sprovedeno je glasanje da se produži Ugovor o održavanju pod postojećim uslovima, 19 predsednika je glasalo za čime je utvrđeno da se Ugovor produžuje za naredna 3 meseca.

- U vezi diskusije o pravnoj regulativi i organizacionoj strukturi naselja Belville iznet je stav Aleksandra Djurkovića stanara zgrade iz Suncokret 3-2 A, po profesiji advokata, da se pre sprovođenja tenderske procedure formalno i pravno uobliči Statut naselja Belville i u skladu s tim formalno konstituiše Skupština naselja i Savet naselja sa pravima i obavezama u skladu sa Statutom naselja Belville .Stanar Aleksandar Djurković izrazio je spremnost da se aktivno uključi u realizaciju istog. Dogovoreno je da i svi predsednici Skupština pošalju cirkularni dopis svojim komšijama gde ce pozvati sve zainteresovane pravnike ili advokate koji su vlasnici nekretnina u naselju Belville da učestvuju u procesu izrade Statuta naselja Belville i davanja legitimiteta Skupštini i Savetu i nastavku sprovodjenja tenderskog procesa.

2. Analiza dosadašnjeg sistema održavanja naselja

Po ovoj tački dnevnog reda prihvaćen je predlog da se analiza dosadašnjeg sistema održavanja i rada svih kompanija uradi u narednom periodu, ali pre završetka tenderske procedure za novi Ugovor o održavanju.

3. Tenderska procedura za izbor partnera u sistemu održavanja za naredni period

Predsednik Saveta naselja Zoran Stojanović dao je obrazloženje da je nova tenderska procedura pokrenuta sa idejom da se dosadašnji sistem održavanja unapredi u pogledu obima i kvaliteta usluga i uz mogućnost korekcije cene naniže. Učešće drugih firmi u tenderskoj proceduri omogućiće konkurenciju , izbor kvalitetnih partnera i veću zainteresovanost do sada angažovanih firmi za bolji kvalitet usluga koje pružaju u sistemu održavanja.

Predsednicima Skupština stanara Savet naselja je prezentovao način dosadašnjeg rada i pripreme tenderske dokumentacije . Dogovoreno je da se sprovedu dva kruga izbora ponuđača, a da se između prvog i drugog kruga dostavi analiza i razlozi za izbor preferentnih ponuđača. Na kraju procesa tenderske procedure Savet naselja će Skupštini naselja izložiti izbor 3 kandidata za svaki segment usluga uz analizu, a da će konačna odluka o izboru partnera biti doneta na Skupštini naselja. Savet naselja Belvile izneo da je razlog za neraspisivanje javnog tendera u štampanim medijima - nedostatak finansijskih sredstva za njegovo sprovođenje.

- Iznet je predlog Skupštine naselja Belville da se vlasnici stanova i lokala - neplatiše troškova održavanja naselja Belville, sankcionišu blagovremenom tužbom, a da se ne ide na smanjenje kvaliteta u pružanju usluga zbog njihove neodgovornosti i nepoštovanja Ugovora o održavanju koji su potpisale Skupštine stanara

4. Izrada Statuta naselja Belville i Pravilnika o radu Skupštine i Saveta naselja

-Blok 67 je obećao logističku i organizacionu pomoć Savetu naselja i Skupštini naselja u sprovođenju tenderske procedure i razmotriće se predlog Skupštine naselja da Blok 67 angažuje advokata koji će pružiti pomoć da se pravno uobliči Statut naselja i da se pronađe model za formiranje krovne firme u formi udruženja gradjana ili pravnog lica koja će u vezi sistema održavanja potpisati Ugovor sa izvođačima usluga i starati se o njegovom izvršenju.

5. Predlog za donošenje odluke o postupanju u slučaju zauzeća i nelegalnog korišćenja površina u javnom korišćenju a koje su u naselju Belville i delova stambenih zgrada naselja Belville
(primeri: zauzeće parkinga u naselju od strane auto škole, snimanje reklamnih spotova i ostalih aktivnosti raznih TV ekipa u naselju Belville, korišćenje površina naselja za postavljanje bašti kafića, zauzeće delova stambenih zgrada i njihovo korišćenje u
privatne svrhe)

- Posto je naselju sve veći broj nelegalnog korišćenja javnih površina konstatovano je da postoji jedinstvo među predsednicima Skupština stanara da se reaguje u takvim situacijama. Savet naselja se obavezuje da uobliči obrazac reagovanja i proceduru sa kojim je potrebno da se predsednici slože. Utvrđeno je da se u takvim situacijama reaguje jedinstveno i pravovremeno. U izlaganju predsednika Skupštine stanara zgrade Krin Vojkana Markovića predstavljeno je pozitivno iskustvo u rešavanju problema koji je njihova zgrada imala sa kafeom Ginger u pogledu postavljanja reklame na fasadu zgrade i nelegalno postavljanje bašte kafea.

-Predstavnik EC Harisa Bojana Kostadinović obavestila je predsednike da je u vezi sa zauzećem parking prostora kod zgrade Neven dobijen usmeni odgovor od Komunalnog inspektora da postoji rešenje gradskog Sekretarijata za saobraćaj za navedeni parking, ali je zatraženo da se isto dostavi u pisanoj formi svim predsednicima na uvid.

6. Ostalo

6.a. Naplata održavanja i korektivne mere

Miloš Stanojević predstavnik Bloka 67 obavestio je predsednike Skupština stanara da će Blok 67 kao potpisnik Ugovora o održavanju i nosilac posla održavanjau narednih par dana poslati prve opomene pred utuženje uz mogućnost plaćanja u roku od 8 dana. U suprotnom sledi utuženje pravnih lica pred Privrednim sudom i fizičkih lica pred Prvim
osnovnim sudom. Opomena se šalje onima koji nisu platili vise od 3 meseca.

- Dogovoreno je da se nivo naplate troškova održavanja kontroliše i u narednom periodu, kao i da se prinudna naplata i utuženje neplatiša obavlja za period od tri meseca.

- Na zahtev većine predsednika Skupština stanara zatraženo je da Blok 67 pošalje skenirane fakture za mesečne troškove održavanja na mailove predsednika Skupština stanara, jer većina predsednika ne dolazi u prodajni paviljon Belville po njih ili da originale pošalje postom.

6.b. Kontrola rada kompanija koje su u sistemu održavanja

Prihvaćen je predlog Saveta naselja da se kontrola rada svih kompanija u sistemu održavanja naselja Belville vrši na dnevnom, nedeljnom i mesečnom nivou. Kontrolu će obavljati članovi Saveta naselja i o uočenim problemima ili propustima o radu izveštavati sve predsednike Skupštine stanara.

Na temu problema u radu kompanija u sistemu održavanja izneti su stavovi predstavnika kompanija koji su prisustvovali Skupštini naselja.

- Predstavnik kompanije Zeromax Marija Jovanović konstatovala je da im i dalje problem prave stanari koji ostavljaju kućno djubre u djubrijerama i vlasnici kucnih ljubimaca.

- Predstavnik Beovrta Danko Pušica konstatovao da im veliki problem prave vlasnici kucnih ljubimaca , te je povodom toga potrebno postaviti obaveštenje o načinu šetanja
kućnih ljubimaca po naselju i utvrditi gde mogu da se stave znaci za zabranu izvodjenja i boravka kućnih ljubimaca. Zadužuje se EC HARRIS da stupi u kontakt sa sekretarijatom za komunalno stambene poslove i Komunalnom policijom grada Beograda kako bi sproveo predlog Skupštine naselja da se u naselju izvrši obeležavanje površina u javnom korišćenju koje se mogu koristiti za šetnju i boravak kućnih ljubimaca, u skladu sa Odlukom o komunalnom redu grada Beograda.

- Postignut je dogovor da investor naselja Blok 67 da uputi anketni listić uz račun o održavanju svim vlasnicima stanova i lokala s ciljem da se ustanovi zadovoljstvo pruženim uslugama održavanja na nivou stambenih zgrada – ulaza i celog naselja Belville.

- Postignut je dogovor da investitor - Blok 67 razmotri predlog kupovine jelki sa busenom koje će biti postavljene i okićene u ulazima svih zgrada naselja Belville i koje ce se posle novogodišnjih praznika zasaditi u naselju uz stručnu asistenciju predstavnika Beovrta na površinama u naselja koje nisu u potpunosti ozelenjene

- Savet naselja obavestio je predsednike Skupština stanara da još uvek nije dobijen odgovor na ponovljeni dopis gradonačelniku, da je isti prosledjen pomoćniku gradonačelnika Živoradu Andjelkoviću i gradskom sekretarijatu za socijalnu politiku, te da od njih treba očekivati odgovor.

Skupština naselja Belville završila je svoj rad u 23 i 30 minuta.
 
Sister":sqf85ema je napisao(la):
privremeni":sqf85ema je napisao(la):
Sister":sqf85ema je napisao(la):
Jedna stanarka (koja se uzdrzala od davanja svog potpisa) postavila je i ovakvo pitanje: Da li neko zna da li je dobijena upotrebna dozvola, jer su nadogradjivali kaze dva sprata? Valjda joj je jedna komsinica rekla pa ja sam vec uknjizila stan, na sta je ona odgovorila da je to samo prenos vlasnistva, i ponovila pitanje o upotrebnoj dozvoli. Niko nije znao da joj odgovori.

Koliko se secam, upotrebna dozvola je stajala okacena na tabli u svakom ulazu. Ali, sve je moguce.....

Jeste li vi proverili u katastru da li je dobijena zaista upotrebna dozvola?

Ako se ne varam, nije moguće uknjižiti stan, ako nije uknjižena zgrada, a da bi se uknjižila zgrada ona mora imati upotrebnu dozvolu.



haha....here we go again....tralalala pa naravno covece, upravo je tako kako si napisao. Ali, mozda se radi samo o "promeni vlasnistva" bez upotrebne dozvole...jbt.



Stanovi mogu da se uknjize i stajala je zakacena upotrebna dozvola u hodniku, pored lifta. O tome su one budale pisale kada su povezivale naselje sa Saricima, Miskovicem, pa su se kasnije ucutali kada se upotrebna dozvola pojavila, a hipoteka skinuta. Naravno, u medjuvremenu su svi vec uknjizili stanove.
 
Za organizovanje buduceg odrzavanja u naselju Belvill postojao je dogovor svih predsednika Skupstina stanara da se raspise javni tender. To bar pise u zapisniku sa jednog od sastanaka na kome prisustvuju izabrani predsednci Skupstina stanara. Tu odluku nisu ispostovali vec je neko promenio dogovor pa su "savet naselja" i Blok67 sa nekog njihovog spiska pozivali firme da ucestrvuju na "tender". Imao sam prilike da procitam tendersku dokumentaciju, bar koju sam ja video, uzasno lici na namestanje da bi se dobilo bas ono sto ce nam predloziti :
1) SAAS, Zeromax, Beovrt... Predstavnici Deltinog interesa koji se do sada pokazao suprotnim od interesa stanara i neprihvatljivim po stanare
2)Hauzmajstor, najskuplji u Srbiji za plasenje stanara
3)?????
Sredstva za oglasavanje tendera mogla su se pribaviti prodajom tenderske dokumentacije tako da im argument "nedostatak finansijskih sredstava" u najmanju ruku smesan. Meni sve ovo lici na jos jednu borbu oko zlatne koke-nas stanara.
 
goxyz":i7cnns6t je napisao(la):
Za organizovanje buduceg odrzavanja u naselju Belvill postojao je dogovor svih predsednika Skupstina stanara da se raspise javni tender. To bar pise u zapisniku sa jednog od sastanaka na kome prisustvuju izabrani predsednci Skupstina stanara. Tu odluku nisu ispostovali vec je neko promenio dogovor pa su "savet naselja" i Blok67 sa nekog njihovog spiska pozivali firme da ucestrvuju na "tender". Imao sam prilike da procitam tendersku dokumentaciju, bar koju sam ja video, uzasno lici na namestanje da bi se dobilo bas ono sto ce nam predloziti :
1) SAAS, Zeromax, Beovrt... Predstavnici Deltinog interesa koji se do sada pokazao suprotnim od interesa stanara i neprihvatljivim po stanare
2)Hauzmajstor, najskuplji u Srbiji za plasenje stanara
3)?????
Sredstva za oglasavanje tendera mogla su se pribaviti prodajom tenderske dokumentacije tako da im argument "nedostatak finansijskih sredstava" u najmanju ruku smesan. Meni sve ovo lici na jos jednu borbu oko zlatne koke-nas stanara.
Pa sto se nisi ranije ukljucio, prisustvovao skupstini stanara, dao svoj predlog, poslao mail predsedniku svoje skupstine ili slicno...
NAsa posla, uvek nam je neko drugi kriv a aktivnost nula.
Kao sto rekoh, moraju se ljudi angazovati oko svoje kuce, ja to znam jer sam u kuci rodjena, a ljudi ovde nikako da nauce da je naselje nasa kuca oko koje treba puno truda!!!!
 
Arwen Undómiel

Kako si ti bio ukljucen u ovaj "tender" i donosenje odluka oko njega?
 
goxyz":2j1pzewm je napisao(la):
Za organizovanje buduceg odrzavanja u naselju Belvill postojao je dogovor svih predsednika Skupstina stanara da se raspise javni tender. To bar pise u zapisniku sa jednog od sastanaka na kome prisustvuju izabrani predsednci Skupstina stanara. Tu odluku nisu ispostovali vec je neko promenio dogovor pa su "savet naselja" i Blok67 sa nekog njihovog spiska pozivali firme da ucestrvuju na "tender". Imao sam prilike da procitam tendersku dokumentaciju, bar koju sam ja video, uzasno lici na namestanje da bi se dobilo bas ono sto ce nam predloziti :
1) SAAS, Zeromax, Beovrt... Predstavnici Deltinog interesa koji se do sada pokazao suprotnim od interesa stanara i neprihvatljivim po stanare
2)Hauzmajstor, najskuplji u Srbiji za plasenje stanara
3)?????
Sredstva za oglasavanje tendera mogla su se pribaviti prodajom tenderske dokumentacije tako da im argument "nedostatak finansijskih sredstava" u najmanju ruku smesan. Meni sve ovo lici na jos jednu borbu oko zlatne koke-nas stanara.


Potpuno i kompletno izmisljas!!!

Ti si imao uvid u dokumentaciju....a upravo si izostavio jedinu firmu koja nam je preporucena!

Firma za odrzavanje koja nam je preporucena je austrijska, osnovana 84., posluje u nekoliko zemalja i dala dobru ponudu, u finansijskom smislu. Bolja ponuda od nasih firmi. EC Haris otpao jer je dao ubedljivo najvisu cenu, pa zato by by....

Beovrt ostaje jer je on postavio sistem za navodnjavanje i trebalo bi sada da nova firma udje u sve to i komplikovano je, pa tako ostaje Beovrt.

I mislim da je za odrzavanje higijene preporuceno da ostaju ovi sto su do sada.

Znaci, u smislu preporuke, uvedena je u sustini jedna nova firma, jer je dala bolju ponudu od EC Harisa.

Nas predsednik ks nam je rekao da je na tenderu bio jako veliki broj firmi.

Ne siri opet glupacke glasine, neko je morao nesto da izabere. Nije valjda trebalo svi da ucestvujemo u tenderu? Svi da imamo uvid u dokumentaciju, pa svako od nas da glasa za onog sto misli da je najbolji? I opet bi se nasao neko ko bi tvrdio da on zna i bolje....



Predstavnici deltinih interesa....
 
Erysimum Cheiri":3lozy3fz je napisao(la):
Sister":3lozy3fz je napisao(la):
privremeni":3lozy3fz je napisao(la):
Ako se ne varam, nije moguće uknjižiti stan, ako nije uknjižena zgrada, a da bi se uknjižila zgrada ona mora imati upotrebnu dozvolu.



haha....here we go again....tralalala pa naravno covece, upravo je tako kako si napisao. Ali, mozda se radi samo o "promeni vlasnistva" bez upotrebne dozvole...jbt.



Stanovi mogu da se uknjize i stajala je zakacena upotrebna dozvola u hodniku, pored lifta. O tome su one budale pisale kada su povezivale naselje sa Saricima, Miskovicem, pa su se kasnije ucutali kada se upotrebna dozvola pojavila, a hipoteka skinuta. Naravno, u medjuvremenu su svi vec uknjizili stanove.
Pa, sa ove distance, možda je bolje biti i bu**** nego deo ove ekipe. Tu sam ja, ne brini, čitam povremeno, ne baš sve, ko zna šta si sve lupetao na prethodnim stranama. A da je stres od kupovine stana pod hipotekom ostavio posledice, tu nema nikakve sumnje. Brm, brrrmmm... :p
Biće zanimljivo pratiti ovu složnu ekipu kada se bude odlučivalo o parama. Evo vam sad prilike da pokažete kako ste pametni, preduzimljivi i superiorni.
I stvarno mi nije jasno zašto ponovo i ponovo izazivaš i otvaraš stare diskusije. Meni je ova tema već prevaziđena i ja sam odavno u Dulvilu. :cool:
Peace. :D
 
Vrh