Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ha, ha, ha... :D
Čim si se požalio i problem prijavio na Beobuildu, u roku od 5 minuta problem rešen!
Ma kakve prijave, kakvi kućni saveti, policije, inspekcije, qrci palci, samo se treba obratiti na pravu adresu i rešenje stiže!
Beobuild je vrh, a njegov forum vrh vrhova. :cool:
 
Postovane komsije,
Resenje u prekidu rada spoljne rasvete resio je Nikola Popov svojom prijavom nadleznim sluzbama za gradsku rasvetu.Prethodno sam prijavio domacinu parcele ali to nije pomoglo pa sam morao da uzmem stvar u svoje ruke i tako od momenta prijave, kvar je otklonjen za 30 minuta.Gradske sluzbe su me iznenadile a od nasih slaba korist. Beobuild i forum jesu vrh ali u ovom slucaju resenje je stiglo zbog mog straha sta ce se desiti ako Ganci shvate da im je to sansa .Toliko istine radi,pozdrav svim forumasima Nikola Popov
 
pocni":i95cbh0r je napisao(la):
Postovane komsije,
Resenje u prekidu rada spoljne rasvete resio je Nikola Popov svojom prijavom nadleznim sluzbama za gradsku rasvetu.Prethodno sam prijavio domacinu parcele ali to nije pomoglo pa sam morao da uzmem stvar u svoje ruke i tako od momenta prijave, kvar je otklonjen za 30 minuta.Gradske sluzbe su me iznenadile a od nasih slaba korist. Beobuild i forum jesu vrh ali u ovom slucaju resenje je stiglo zbog mog straha sta ce se desiti ako Ganci shvate da im je to sansa .Toliko istine radi,pozdrav svim forumasima Nikola Popov

Postovani Nikola Popov, hvala mnogo s moje strane.....super si. :kk:
 
Nažalost Belville ima više kafića nego vrtića. Posle duuuuugo vremena otvoren je kafić koji je zauzeo deo dečijeg igrališta u zgradi Ciklama. Večeras je više dzipova bilo parkirano na pešačkoj stazi ispred kafića. Očigledno će to biti uobičajena slika.
 
Pa postavi ih.
Ja sam siguran da ću komunalnoj inspekciji da prijavim prvog ko postavi stubice - nema sanse da gledam kako se deca sapliću o njih
 
alibaba":22x0gs7f je napisao(la):
Pa postavi ih.
Ja sam siguran da ću komunalnoj inspekciji da prijavim prvog ko postavi stubice - nema sanse da gledam kako se deca sapliću o njih

Da li imamo drugi predlog? Cini mi se da stanari nemaju ideju a ni zelju da rese probleme sa parkiranjem, ili bilo koji drugi problem u naselju :(
Plasim se da necemo resiti problem ukoliko se oslonimo na inspekcije , jer je evidentno koliko su nepouzdani. DC nas koristi kao dodatan parking i tacka. Posto se niko drugi ne buni, smatram da je ovo realnost. Sta da se radi :/
 
alibaba":fbq5qv1m je napisao(la):
Pa postavi ih.
Ja sam siguran da ću komunalnoj inspekciji da prijavim prvog ko postavi stubice - nema sanse da gledam kako se deca sapliću o njih

Kakva sada deca koja se "saplicu o stubice"? O cemu mi pricamo ovde lol Ovakav biser bi mogao da lansira samo neko ko se zapravo parkira na trotoaru, jer ima lokal u blizini :)

Stubici su i po Kosancicevom vencu i po drugim delovima u centru grada - gde god je bitno da se ne koci saobracaj time sto ce se automobili pentrati po trotoaru.

Deca neka paze kuda idu, a ako nisu sposobna da vode racuna o sebi neka idu na ulicu u pratnji roditelja :)

Svakako niko ne predlaze "hajduciju" i da sada stanari idu i postavljaju stubice, vec da menadzment naselja pribavi odgovarajucu dozvolu i postavi ih svuda oko naselja tako da komunalna inspekcija nema tu sta da trazi.
 
Erysimum Cheiri":1d35wyrc je napisao(la):
alibaba":1d35wyrc je napisao(la):
Pa postavi ih.
Ja sam siguran da ću komunalnoj inspekciji da prijavim prvog ko postavi stubice - nema sanse da gledam kako se deca sapliću o njih

Kakva sada deca koja se "saplicu o stubice"? O cemu mi pricamo ovde lol Ovakav biser bi mogao da lansira samo neko ko se zapravo parkira na trotoaru, jer ima lokal u blizini :)

Stubici su i po Kosancicevom vencu i po drugim delovima u centru grada - gde god je bitno da se ne koci saobracaj time sto ce se automobili pentrati po trotoaru.

Deca neka paze kuda idu, a ako nisu sposobna da vode racuna o sebi neka idu na ulicu u pratnji roditelja :)

Svakako niko ne predlaze "hajduciju" i da sada stanari idu i postavljaju stubice, vec da menadzment naselja pribavi odgovarajucu dozvolu i postavi ih svuda oko naselja tako da komunalna inspekcija nema tu sta da trazi.

i ja sam za to resenje, samo postoji problem komunikacije, valjda sve treba preko kucnih saveta, a to nikako ne funkcionise....ostavljen je npr. mail za kucni savet u mom ulazu u djurdjevku, a niko ne odgovara na mejlove....kada nema komunikacije, onda je u stvari nemoguce bilo sta preduzeti. Ne znam ko je predsednik kucnog saveta, priznajem da niko od moje familije nikada nije prisustvovao nijednom sastanku kucnog saveta....a EC Haris u sustini samo izvrsava odluke kucnih saveta...nisam znala npr. da vec postoji veoma lepa i prostrana prostorija za bicikle....i vecina ljudi se ponasa tako....jednostavno, treba ipak biti malo aktivniji i znati bar ko je predsednik kucnog saveta pa znati kome da se obratis...mislim da su stubici potpuno ok i nakon toga ne imali vise briga oko toga hoce li nam blok za godinu dana izgledati kao da je star 30-tak godina sa rupama u trotoarima....
 
sister izvini, ali ne mogu da odolim...pita me danas prijatlej sta mislim o Belvillu cuo da imaju akciju za stanove, moj odgovor je bio za 10 godina ce izgedati toliko lose da ce biti najisplativije srusiti ga i praviti ispocetka...Dulville je tvrdjava sto se tice kvaliteta u odnosu na Belville i jeftiniji 400EUR po kvm, j.b.s lokaciju za takvu razliku....
 
+1 Niki , bash kao tvrdjava :) Bash me zanima i kolika je energetska efikasnost siporexa koji je u Belvilu u odnosu na shiroki sendvic zid (opeka + stiropor + cigla).

Lokacija Belvila u smislu blizine radnih mesta i trzisnih centara je bolja definitvno od Belvila, ali su zato kao mikro lokacije obrnuto uporedive, mislim da ih cak Stepa Stepanovic tu shije vishe , jer ima i prirode i zelenila, imace skolu i vrtic sigurno, nema nehigijensko naselje i bucni/smrdljivi GSP, toplani i bucnu/prometnu ulicu Jurija Gagarina...
 
alibaba":2xph59uv je napisao(la):
Pa postavi ih.
Ja sam siguran da ću komunalnoj inspekciji da prijavim prvog ko postavi stubice - nema sanse da gledam kako se deca sapliću o njih

Samo nemoj da pozoveš i svih 40 razbojnika.

Ja imam malo dete i ne kapiram o kakvom saplitanju ti čoveče govoriš???
 
niki":2ddeqe3b je napisao(la):
sister izvini, ali ne mogu da odolim...pita me danas prijatlej sta mislim o Belvillu cuo da imaju akciju za stanove, moj odgovor je bio za 10 godina ce izgedati toliko lose da ce biti najisplativije srusiti ga i praviti ispocetka...Dulville je tvrdjava sto se tice kvaliteta u odnosu na Belville i jeftiniji 400EUR po kvm, j.b.s lokaciju za takvu razliku....

kako da ti kazem....nije uvek po izreci s kim si takav si...znaci, moze se desiti da te nece poslusati, sto bi bilo u svakom slucaju dobro ....

ovih dana se menjaju sve ostecene plocice po ulazima....danas rade moj ulaz...nadam se da i u Dulvilu, i na svim drugim mestima po gradu brinu o ostecenim podnim plocicama po ulazima....a trotoare necemo dozvoliti da nam uniste, jer cemo se angazovati i onemoguciti pristup onima kojima tu nije mesto.

opet, preuzecu rizik o kome govoris....neka mene ovde...ko nece ovamo, ne mora...ali, i sada da moram da kupujem stan, opet bih izmedju svega odabrala Belvil. Potpuno sam sigurna u to, obisla bih sve, i kao i 2008. odabrala ovo.

Smrdljivi GSP, smrdljivo nehigijensko naselje....ovo prvo je tamo daleko, cak preko dvosmerne ulice, a drugo je privremeno.....sve u svemu meni je ok.
 
Sister":2p2we291 je napisao(la):
ovih dana se menjaju sve ostecene plocice po ulazima....danas rade moj ulaz...nadam se da i u Dulvilu, i na svim drugim mestima po gradu brinu o ostecenim podnim plocicama po ulazima....

Samo jedno malo obaveštenje, na svim drugim mestima u gradu, ili bar na većini njih, umesto keramičkih pločica stepeništa i zajednički hodnici u zgradi popločavaju se granitom, a u nekim slučajevima mermer se stavlja i na bočne zidove, tako da nema potrebe da svako malo ide ekipa za zamenu podnih pločica, kada god nekom nešto padne na pod. :p
 
Sister":14r5g92u je napisao(la):
ovih dana se menjaju sve ostecene plocice po ulazima....danas rade moj ulaz...nadam se da i u Dulvilu, i na svim drugim mestima po gradu brinu o ostecenim podnim plocicama po ulazima....

Samo jedno malo obaveštenje, na svim drugim mestima u gradu, ili bar na većini njih, umesto keramičkih pločica stepeništa i zajednički hodnici u zgradi popločavaju se granitom, a u nekim slučajevima mermer se stavlja i na bočne zidove, tako da nema potrebe da svako malo ide ekipa za zamenu podnih pločica, kada god nekom nešto padne na pod. :p
 
Gledah one 3d prezentacije stanova,u jednom se bas lepo vidi romvil kroz prozor...Kuku lele.

Da li su vam mala kupatila jer cak i ovaj trosobni stan od oko 100 kvadrata ima 2 kupatila minimalne velicine,ne znam gde tu staviti ves masinu i ostale stvari sto stoje u wc-u?

Takodje,koji genije od arhitekte je stavio ventilator iznad kade a ne sa strane odzaka ka boku kupatila?
 
grado":1x2t11gx je napisao(la):
Sister":1x2t11gx je napisao(la):
ovih dana se menjaju sve ostecene plocice po ulazima....danas rade moj ulaz...nadam se da i u Dulvilu, i na svim drugim mestima po gradu brinu o ostecenim podnim plocicama po ulazima....

Samo jedno malo obaveštenje, na svim drugim mestima u gradu, ili bar na većini njih, umesto keramičkih pločica stepeništa i zajednički hodnici u zgradi popločavaju se granitom, a u nekim slučajevima mermer se stavlja i na bočne zidove, tako da nema potrebe da svako malo ide ekipa za zamenu podnih pločica, kada god nekom nešto padne na pod. :p


Ma da, znam....ceo Novi Beograd, sve zgrade u granitu i mermeru.....a te zgrade koje se reklamiraju da imaju fasade ili stepenista ili tako nesto od granita ....to je ona novogradnja P+2+P....na Lekinom brdu gde mali investiori raslejavaju starosedeoce ili tako neka varijanta....ulice preuske, jedva da se mimoidju dva automobila...isti slucaj s Vozdovcem....e pa sad, gledala sma ja sve to i ....nije mi se ucinilo da to treba da uzmem...ulicna kanalizacija gotovo nigde nije kako treba....ma ne znam, kako ko voli...
 
vucko":3hcdvhak je napisao(la):
Gledah one 3d prezentacije stanova,u jednom se bas lepo vidi romvil kroz prozor...Kuku lele.

Da li su vam mala kupatila jer cak i ovaj trosobni stan od oko 100 kvadrata ima 2 kupatila minimalne velicine,ne znam gde tu staviti ves masinu i ostale stvari sto stoje u wc-u?

Takodje,koji genije od arhitekte je stavio ventilator iznad kade a ne sa strane odzaka ka boku kupatila?


Kupatila su nam velika i lepa. Pored klasicnog prostranog kupatila, gde ima mesta ne samo za masinu za ves vec i za susenje vesa, u tim velikim stanovima ima i drugo kupatilo, malo manje ali ipak veruj mi potpuno ok, sa tus kabinom, wc skoljkom i lavabooom....sve bas kaao sto treba...kakvi mala kupatila...ni slucajno.
 
vucko":1dw9wu6y je napisao(la):
Gledah one 3d prezentacije stanova,u jednom se bas lepo vidi romvil kroz prozor...Kuku lele.

Da li su vam mala kupatila jer cak i ovaj trosobni stan od oko 100 kvadrata ima 2 kupatila minimalne velicine,ne znam gde tu staviti ves masinu i ostale stvari sto stoje u wc-u?

Takodje,koji genije od arhitekte je stavio ventilator iznad kade a ne sa strane odzaka ka boku kupatila?


Kupatila nisu mala, mada razni su prohtevi kod različitih ljudi.

Kod mene ventilator nije iznad kade, već ovako kako si opisao.
 
pa grado što nisi kupio taj stan sa mermerom u ulazi nego i dalje živiš u bloku kod mame i komentarišeš teme belvil i državnu stanogradnju?


ostali

po meni kupatila su mala.

i ne samo kupatila nego i kuhinje. prosto mi je neverovatno da svi stanovi imaju istu kuhinju

živeo sam u manjem stanu sa većim kupatilom.



struktura stanova je generalno neprilagođena tržištu. ljudi koji kupuju stan od pedesetak kvadrata očekuju da on bude makar 2.5 a ne 2. primera radi u dulvilu su se prvi rasprodali stanovi od 60 tak kvadrata sa dve male spavaće i jednom velikom dnevnom sobom. ljudi kod nas nisu dovoljno bogati da kupuju garsonjere od 40 kvadrata. ja bi sada rado od mog stana odvojio par kvadrata i od soba da bi dobijo još jednu oko 7-8 kvadrata. ovako uskoro moram da razmišljam o preseljenju pošto mi za godinu dana ovaj stan neće vršiti posao.

a veći stanovi imaju još goru strukturu. iskreno rečeno veliki stanovi verovatno imaju jednu od lošijih struktura koje sam video na tržištu.
 
Cujem glasine da od Belvila planiraju da naprave studentski dom jer ne mogu da rasprodaju stanove... 80% rente ce finansirai drzava, 20% studenti...
 
Ne bi me bas mnogo iznenadilo......u ovoj zemlji sve je moguce. Nemam predstavu koliko je to verovatno.....od stanova za koje smo placali 2106 evra po kvadratu, da prave u istim zdradama "smestaj za studente"....to je najgora moguce varijanta...apsolutno najgora....samo me kopka pitanje kako misle da opreme te stanove, mislim hoce li krevete i ormare da unose nocu, kada ih mi ne vidimo....

Od koga si to cuo? Da li ti se cini da se radi o gluposti ili ima tu neki izvor koliko toliko verodostojan?
 
Gde su sad teoreticari koji su tvrdili da je bolje bilo orociti pare u banci i cekati da padne cena stanova od kupovine stana i izdavanja..... Ko uspe da podigne depozit iz banaka u ova krizna vremena svaka mu cast.....
puno pozdrava :cool:
 
Vrh