Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Da li negde moze dobiti plan el.instalacija? kad se postavljaju kuh.elementi treba znati gde su el. vodovi.
 
Daniel":pn8rqu9f je napisao(la):
Da li negde moze dobiti plan el.instalacija? kad se postavljaju kuh.elementi treba znati gde su el. vodovi.

kablovi se kroz zidove polažu od prekidača i utičnica vertikalno skoro do plafona pa ona horzontalno (to je pravilo) ali kod tebe ne mora da znači da je majstor poštovao pravila. Potraži projekat izvedenog stanja ali se ne oslanjaj preterano na njega.
 
Nemojte se uzdati u profesionalna pravila jer ovde nisu primenjena. Bio sam prisutan kada je prijatelj poštujući to pravilo uspeo da ošteti dovod el.energije (u hodniku su mu strujni kablovi bili 15 cm iznad horizontale po kojoj je bilo logično da budu posatavljeni).Nek nam je Bog na pomoći.
 
I još nešto da dodam... već sam u par navrata tražio planove instalacija (elektro, cevi za vodu, telefonskih) i naravno sve se svelo na obaćanja ... i tako već 2 godine. Nemaju oni to... njima je bitno samo da uzmu novac.
 
Trenutno se radi na uspostavljanju nekog saveta naselja Belville koji će činiti lojalni ljudi iz redova predsednika skupština stanara i sami predstavnici bloka 67. Mislim da niko ne zna koja je uloga saveta osim da obezbedi ugovor za još godinu dana postojećim firmama za održavanje (a pre svega EC harisu - koji usput rečeno korisiti gmail za e-poštu).

Jedina nalogična stvar se tu nameće, zašto se mešaju ljudi iz Bloka67 u sam savet? Zašto su ih predstavnici skupština stanara prihvatili? Delimično, sam odgovor možemo zaključiti ako pogledamo ko su predsednici skuptina stanara (a da Vas podsetim to su oni ljudi za koje smo pri preuzimanju ključeva dali ovlašćenje koje je koštalo par hiljada a da nismo znali ni ko su ni odakle). Sve sami bivši direktori Belville (a fala Bogu promenilo ih se dosta), radnici deltaxxx, delatyyy firmi.

Koliko čujem, krenula je neka nova akcija verifikacije nekog protokola o formiranju saveta naselja po skupštinama stanara. Pretpostavljam da im je potreban alibi za neku novu ideju...

Zna li neko nešto više šta su mudre glave (Krangovi) smislili.
 
Ja sam dobio planove električnih instalacija i vodovodnih instalacija.
Dobio sam ih ubrzo nakon što sam tražio, od predstavnika Bloka67.

Električar koji je bio kod mene (ja ga angažovao) je konstatovao da "strujni krugovi" nisu bili ispoštovani kao na planu (nisu predefinisani priključci bili na određenim osiguračima).

Što se tiče pominjanog ovlašćenja, ja ga nisam hteo potpisati i zbog toga nikakvog spora nije bilo.

Što se tiče novog načina organizacije saveta - ne vidim tu ništa konspirativno.

Mislim da je veći problem što jedan deo stanara ne plaća održavanje naselja, koje za sada jako dobro funkcioniše. Radije izmišljaju bilo kakve razloge kako bi dogovorenu obavezu izbegli.
 
Stanar":cev516yp je napisao(la):
Jedina nalogična stvar se tu nameće, zašto se mešaju ljudi iz Bloka67 u sam savet?

Zato sto oni predstavljaju neprodate stanove, a vecina odluka treba da se donese pristankom vlasnika barem 50% povrsine stambenog prostora u nekoj zgradi.
 
privremeni":6poub5ja je napisao(la):
Ja sam dobio planove električnih instalacija i vodovodnih instalacija.
Dobio sam ih ubrzo nakon što sam tražio, od predstavnika Bloka67.

Električar koji je bio kod mene (ja ga angažovao) je konstatovao da "strujni krugovi" nisu bili ispoštovani kao na planu (nisu predefinisani priključci bili na određenim osiguračima).

Što se tiče pominjanog ovlašćenja, ja ga nisam hteo potpisati i zbog toga nikakvog spora nije bilo.

Što se tiče novog načina organizacije saveta - ne vidim tu ništa konspirativno.

Mislim da je veći problem što jedan deo stanara ne plaća održavanje naselja, koje za sada jako dobro funkcioniše. Radije izmišljaju bilo kakve razloge kako bi dogovorenu obavezu izbegli.

I sutra ću da ih kontaktiram po pitanju planova...

Kada sam preuzimao ključeve (kraj 2009 godine) bili smo uslovljeni sa ovlašćenjem ili nećemo dobiti ključeve.
Jako je teško reći da li dobro funkcioniše ili ne. Naime, ako sudimo po čišćenju ulazan smatram da ne funkcioniše dobro. Za izdvojeni novac mislim da krpa i kofa vode nisu dovoljni. Kada je u pitanju obezbedjenje, nikakve vajde od njih. Na njihove oči su ukradeni PP aparati. Kada je u pitanju SAAS, ni jednu stvar nisu popravili a da im ne platite... Uglavnom otklanjaju kvarove koje su izvodjači ostavili za sobom. Kada je u pitanju zelenilo, ove godine ja mnogo manje zasadjeno cveća, i većinom je skoncentrisano oko poslovnih zgrada delta grupe. O EC harisu i da ne pričamo. Dovoljno je reći da nemaju svoj web server već koriste gmail za zvaničnu komunikaciju. Toliko o kvalitetu "menadzmenta" naselja.

Ja sam od onih koji plaćaju i bune se jer nisu zadovoljni. Cena koju plaćamo je visoka. Sa druge strane, sam izbor izvodjača za 2011 nije bi transparentan. Nekako nam je nametnut pod izgovorom "nema boljeg" i "poptisali ste da će biti 0,4 eur"
 
Erysimum Cheiri":1k8uo4l3 je napisao(la):
Stanar":1k8uo4l3 je napisao(la):
Jedina nalogična stvar se tu nameće, zašto se mešaju ljudi iz Bloka67 u sam savet?

Zato sto oni predstavljaju neprodate stanove, a vecina odluka treba da se donese pristankom vlasnika barem 50% povrsine stambenog prostora u nekoj zgradi.

Način na koji se mešaju nije legitiman. Naime, oni preko svake skupštine stanara mogu /ili već učestvuju pri izboru predsednika ulaza. Na taj način su direktno uključeni kao i svaki drugi stanari, naravno srazmerno broju stanova koje poseduju. Zbog toga nema potrebe da direktno učestvuju u savetu naselja.

Ovde je gotovo jasno da žele usmeravati odluke u svom interesu. Videćemo šta će na kraju biti. Ako se ništa ne promeni od 01.01.2012 prestajem da plaćam odražavanje.
 
Stanar":2iabj5wq je napisao(la):
Nemojte se uzdati u profesionalna pravila jer ovde nisu primenjena. Bio sam prisutan kada je prijatelj poštujući to pravilo uspeo da ošteti dovod el.energije (u hodniku su mu strujni kablovi bili 15 cm iznad horizontale po kojoj je bilo logično da budu posatavljeni).Nek nam je Bog na pomoći.
Vala, dobro zboriš.

Sa takvom pameću, logikom i znanjem samo je bog mogao da vam pomogne.
 
@Stanar

Potpuno se slažem sa tobom, samo mislim da upućuješ primedbu na pogrešna preduzeća.
Održavanje je ugovoreno sa Blokom 67 (tako je bilo na prvoj sednici skupštine stanara) tako da za sve navedeno su oni i krivi a ne ovi što rade za njih.
Konkretno:
SAAS naplati ono što je loše izvedeno a Blok 67 ne prizna garanciju
Obezbeđenje su predstavili kao domaćina parcele (normalno da sam očekivao da je to nešto kao domar)
Na svom sajtu i u flajeru od prošle godine su nametnuli gmail kao mail na koji se piše (http://belville.rs/download/odrzavanje.pdf)

Kad već instalacije nisu uradili kako treba mogli su da povedu malo više računa o ovim stvarima
 
Stanar":38q360ea je napisao(la):
Nemojte se uzdati u profesionalna pravila jer ovde nisu primenjena. Bio sam prisutan kada je prijatelj poštujući to pravilo uspeo da ošteti dovod el.energije (u hodniku su mu strujni kablovi bili 15 cm iznad horizontale po kojoj je bilo logično da budu posatavljeni).Nek nam je Bog na pomoći.

Prema propisima koji važe u Evropskoj uniji, udaljenost kablova od poda i od stropa treba biti 15-45 cm, a najbolje ih je postavljati na udaljenosti 30 cm. Dakle, trebalo je da tvoj prijatelj zna da može da bude kablova i 15 cm ispod plafona. Ne može se zamisliti horizontala na nekoj udaljenosti od plafona i računati da gore i dole nema kablova. Ne radi se samo o jednom kablu, već o više njih koji idu paralelno jedan iznad drugog. Zato je i dat dijapazon od 30 cm.
 
@micoboj
,,Prema propisima koji važe u Evropskoj uniji" .... - sve je time rečeno...
 
Nevenkovic":1xgfc83g je napisao(la):
Stanar":1xgfc83g je napisao(la):
Nemojte se uzdati u profesionalna pravila jer ovde nisu primenjena. Bio sam prisutan kada je prijatelj poštujući to pravilo uspeo da ošteti dovod el.energije (u hodniku su mu strujni kablovi bili 15 cm iznad horizontale po kojoj je bilo logično da budu posatavljeni).Nek nam je Bog na pomoći.
Vala, dobro zboriš.

Sa takvom pameću, logikom i znanjem samo je bog mogao da vam pomogne.

Prizivas me Nevenko, a? Nc, nc, nc... ne ide to tako bato, nego prvo 10 puta "Oce nas", pa da te uzmem u razmatranje :D

@ Stanar - u pravu si za sve prijatelju, a sto se tice kablova, ne treba ti nikakav papir, pogotovu sto ti planirani razvodi mozda nisu ni ispostovani. Postoji aparat koji ocitava elektromagnetno zracenje i elektricari ga imaju, heck, ma ima ga i moj stolar. Predje se preko zida i nadju se kablovi. Eto resenja, pa sad nek neko kaze da Bog/bog ne pomaze ;)
 
Da li neko zna koja firma je radila unutrasnju stolariju odnosno vrata u kupatilu, potreban mi je stok za vrata tj. samo jedna bocna lajsna visine 245cm, da li neko zna gde se moze nabaviti? Hvala unapred...
 
A sto se tice odrzavanja, uz sve mane i manice koje su ljudi ranije pobrojali, kad se sve sabere i oduzme, a u nivou trenutnog kvaliteta usluge, moglo bi da prodje, ali za otprilike 1/5 ili 1/4 sadasnje cene. MEDJUTIM, ne mogu da zaboravim Cobretti-jevu racunicu koja pokazuje da je sve to daleeeeeeko precenjeno (70k). Zato mnogi ne placaju i potpuno ih razumem, iako to ne podrzavam. Niko ne voli da bude bu****, ma koliko galantan bio. Prognoziram da ce to oko odrzavanja da se reorganizuje na neki drugi nacin, mozda sa nekom drugom firmom ili mozda da se prepusti drzavnim institucijama. Evo recimo angazuje se 10-ak radnika (bastovana, cistacica, itd) i kaze im se, evo svakome po 1k EUR mesecno (umesto verovatnih 300), ali da se naselje sija! Garantujem da bi bilo bolje nego sada, a jeftinije (stanare bi to kostalo 7 puta manje). Svi srecni i zadovoljni. Ili bolje neka bude 20 radnika po 500 EUR, i neka bude jos koja hiljadarka za cetke i metle, kako god, od oka se vidi da moze mnogo jeftinije, a da kvalitet bude visi.

Mene i dalje najvise nervira jajarenje. Pomenuh ranije gradnju opekom u "soc" stanovima na Vozdovcu, u poredjenju sa Ytongom u "elitnom" naselju. Evo jos jednog jajarenja, a tice se odrzavanja: zalivaju se i sisaju mikronski travnjaci do zgrada, a 3 metra dalje, travnjaci uz kolovoz, takodje mikronski, takodje pripadaju naselju - ne!?! Jel moze neko da objasni zasto? Jel mozda nema dovoljno para ili su kratka creva za zalivanje?

Ne treba zamerati na koriscenju gmail-a, jer to su stedljivi ljudi koji racionalno koriste svoj mesecni budzet. Taman posla da se pare bacaju jos i na server, samo fali da podignu cenu na 80k, kao zbog troskova servera, LOL! Nemojte ljudi da cackate mecku! Ali salu na stranu, mislim da je to stvarno nebitno.
 
Ja ne znam sta treba jos da se parkira na nas trotoar, a racuni stizu li stizu :dil:

 
Cobretti svaka čast za fotku. Ja sam danas prošao pored ovih buseva i pomislio isto. I ne samo zbog računa, već i zbog toga što je ovaj trotoar prema DC uvek uzurpiran od strane bahatih vozača kojima očigledno neko gleda kroz prste. Nadam se da će se na tom savetu naselja pokrenuti priča o trajnom rešenju uzurpacije trotora. Da se ne vraćam na onu sramotu od shopping night-a. Za to veče lepo se od kazni moglo skupiti novca za izgradnju škole u naselju.
 
bog":2h494rja je napisao(la):
Prizivas me Nevenko, a? Nc, nc, nc...
Vidim onako usput, nesto se puno strajkuje ovih dana, jel se to i u Palmoticevoj desava pa vas raspustili za vikend?
 
midlle blocker":1yhfoqfo je napisao(la):
Cobretti svaka čast za fotku. Ja sam danas prošao pored ovih buseva i pomislio isto. I ne samo zbog računa, već i zbog toga što je ovaj trotoar prema DC uvek uzurpiran od strane bahatih vozača kojima očigledno neko gleda kroz prste. Nadam se da će se na tom savetu naselja pokrenuti priča o trajnom rešenju uzurpacije trotora. Da se ne vraćam na onu sramotu od shopping night-a. Za to veče lepo se od kazni moglo skupiti novca za izgradnju škole u naselju.


Nece ako stanari prvo na skupstinama stanara ne pokrenu tu temu, pa donesu zakljucak da njihov predsednik kucnog saveta to pitanje pokrene na tom savetu naselja.....taj savet naselja je koliko sam razumela valjda skup svih predsednika kucnih saveta, i napravili su ga jer recimo ona peticija za raseljavanje nehigijenskih naselja oko belvila nije uspela zbog malog odaziva....pa sada taj savet naselja istupa u ime svih stanara belvila i poslao je sve to u vezi s raseljavanjem skupstini grada...

a recimo sigurna sma da u vecini zgrada podrumske prostorije nisu podeljene, to je u interesu stanara, neki i ne znaju da postoje vec prostorije za bicikle (ja nisam znala npr), i imamo veliki problem sa parkiranjem po trotoarima unutar bloka....tri dobra razloga da nadjete svog predsednika kucnog saveta i zatrazite da se odrzi sastanak....kada je u pitanju deljenje podrumskih prostorija dosli su skoro svi....obavestenje na vratima i jednim i drugim, i super je bio odaziv....

a nije da nema konkretnih resenja za to parkiranje po trotoarima....

mislim, poenta je u tome da se nece samo od sebe resiti, niti savet naselja zna sta treba resavati....dobro, mozda bi trebalo da zna, ali stanari moraju da pokrecu inicijative.
 
@Sister: slažem se da stanari treba da pokreću inicijative, kao što smo to radili mi iz ulaza u kome živim i napravili najveći pritisak na B67 da se nešto uradi po pitanju štampanog betona i klizanja što je kasnije kako-tako rešeno (solidno, ali moglo je i bolje). Što se mog ulaza tiče, sigurno će biti inicijative i za uzurpaciju trotoara. Nadam se da će to uraditi i drugi ulazi, jer to je svima u interesu.
 
skygazer":2oy2acz7 je napisao(la):
Da li neko zna koja firma je radila unutrasnju stolariju odnosno vrata u kupatilu, potreban mi je stok za vrata tj. samo jedna bocna lajsna visine 245cm, da li neko zna gde se moze nabaviti? Hvala unapred...

Enterijer Janković ili Doors & Floors... I jedni i drugi imaju matrice po kojima se prave štokovi/lajsne.
 
midlle blocker":3r7e3viq je napisao(la):
Cobretti svaka čast za fotku. Ja sam danas prošao pored ovih buseva i pomislio isto. I ne samo zbog računa, već i zbog toga što je ovaj trotoar prema DC uvek uzurpiran od strane bahatih vozača kojima očigledno neko gleda kroz prste. Nadam se da će se na tom savetu naselja pokrenuti priča o trajnom rešenju uzurpacije trotora. Da se ne vraćam na onu sramotu od shopping night-a. Za to veče lepo se od kazni moglo skupiti novca za izgradnju škole u naselju.


Koliko sam shvatio, ovo je posao za parking servis (ne može Obezbeđenje naselja da nosi nepropisno parkirana vozila). Jedino što iz obezbeđenja mogu da urade je da ostave papirna upozorenja (što retko rade).

Mislim da treba pobosti stubiće, opet ne znam može li to Blok67/EC Harris da izvede bez dozvole grada, čak i uz saglasnost stanara.
 
Ovo sto je uslikano, je bilo zborno mesto turisticke ekskurzije, tri busa su stajala bar pola sata upaljena, i oko njih omladina. Kazem bar pola sata, jer sam ja posle otisao svojim putem, ne znam koliko su tu bili, sa sve soferima...

Sta je posao skupe cuvarske službe nego da čuva skupo plaćenu imovinu?
Dovoljno da je jedan došao da im kaže da su stali na mestu gde je zabranjeno parkiranje, i gde ostećuju trotoar, koji je građen od privatnih para, i održava se od privatnih para...
 
Cobretti, mislim da je ova površina gradska, tu treba zvati saobracajnu policiju. Ili se varam?
 
Vrh