Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Dobrodosao @dool3,
Sister ce se vec potruditi za odgovore na postavljena pitanja.
Licno bih ti savetovao da jos malo sacekas, cene idu sigurno jos dole pa se tada "dogovaraj".
Stanovi definitivno vrede, ali ne toliko koliko se sada trazi. Slobodnih stanova imas u svim zgradama, pa ako si kupac, lako ces odabrati stan kakav ti odgovara.
Stanovi u Belvillu su od pocetka bili "precenjeni" i sada im se to na jedini moguci nacin vraca. Prodaja je stala i trebalo bi dosta vremena da se to sve rasproda po trenutno najvisim mogucim cenama.
Ja pretpostavljam da banka, uzimajuci u obzir da smo na pragu veoma jake ekonomske krize, zeli da vidi svoj novac i da ce biti prisiljena na radikalno smanjenje cena.
Otegla se ova prodaja, a gubici se gomilaju. :(
 
dool3":1gnlfiiu je napisao(la):
2. Обзиром на то да сада живим на 10 метара од аутопута, на буку сам се навикао али желим да је се решим (због чега се и селим са вождовца). Да ли неко од вас живи у овим зградама и може да каже каква је бука која долази са улице јурија гагарина?

ako zelis dvosoban stan, onda ti lala i ruza otpadaju jer nemaju tu strukturu.... a ako ne zelis buku, a zelis jugo-zapad, u jorgovanu i ciklami obrati paznju na buku od postrojenja iz dc

gde na vozdovcu? na avalskom drumu, pretpostavljam?
 
Ван је теме али просто нисам могао да одолим. За 75000 се може купити куђа негде око Авале аутомобил доживотно одржавање истог и још да остане. Нема буке, крај је здрав за клинце, кажу да није забележен случај бронхитиса код деце која су тамо одрасла. Џаба сво стратешко планирање положаја стана ако се деси да имаш бучног комшију или ако је комшија у границана нормале а имаш низак праг толеранције на буку.
 
1. autobuska stanica je planirana preko puta hotela holidej in i preko puta vera u trećem bulevaru. to ti je preko pruge i nema šta da brineš da će to biti blizu naselja.

2. ne znam nisam okrenut na tu stranu.

3. ne živim u tim zgradama.

4. tačno je. ali često pribegavaju metodama da daju parking mesto ili nešto slično pre nego što će da ti spuste cenu.

5. ne znam ništa to nisam dirao.
6. izolacija je dobra. ja sam na zapadnoj strani i leti sam pali klimu samo kad je bilo extremno vruće...

najveći minus naselja je buka. zgrade koje gledaju na dc imaju buku od klime sa dc, naravno tu je i garaža gsp-a.

kao što sam rekao ranije novogradnju za ove pare nećeš naći na novom beogradu, stanovi su ok kvaliteta. bio sam u raznim "tranzicionim novogradnjama" sa sličnim ili nešto nižim cenama od belvilla i ovo ne može da se poredi sa tim.
 
@dool3

Sto se tice buke, puno zavisi od orjentacije stana. Ako gledas na GSB depo onda cujes autobuse, u suprotnom i ne znas da postoje.
Recimo sa severne strane se ne cuju klime sa DC, dok bi u Jorgovanu mogao da ih cujes ako gledas na njih. Sto se tice buke sa Jurija Gagarina, mislim da je to u nocnim casovima podnosljivo, jer si vec distanciran a i DC ti je tampon zona, mada ce to neko moci iz prve ruke da ti kaze.

Sto se tice buke u stanovima, nema sanse da je na nekim zgradama radjena zvucna izolacija, tako da je pre do toga, da li nekoga imas oko tebe, posto je i dalje mnogo toga prazno. A tendencija je da se ljudi polako doseljavaju....

Kod mene je recimo raspad sistema cim ove komsije koje vise i ne znam gde su, ostanu duze budni, pa svako njihovo zaje*******avanje slusam do 3 sata u noc, mogu da se kladim da ako bi odvrnuo muziku, da bi me culo pola zgrade...

Sad za vikend sam slusao zajedno sa njima neke narodnjake, malo je reci da sam ocajan.

Ako si nekad bio u losem hotelu, gde su zidovi od papira, situcija mi je slicna tome....

Da se ogradim ni u 45om u cetvorospratnicama nije mnogo bolje, pa ocigledno zavisi na koga naletis da bude pored tebe.
 
Хвала на одговорима.

Читајући их ипак мислим да се нећу доселити ту :( Када сам поменуо Јургија Гагарина, деловало ми је то као једини извор буке, нисам знао за те климе делта ситија; а као што сам већ рекао једино бих узео стан у поменутим зградама које гледају на ту страну.

Свеједно ћу посетити белвил да лично осмотрим ситуацију, мада чисто сумњам да ће од куповине бити нешто, поготово ако су такви зидови станова. Овде у мом солитеру изолација је одлична, могу да пустим музику на стубу до даске, комшије једва нешто да чују; па би ми то фалило у белвилу, а да не причам о томе да морам неког да трпим са народњацима :D

Иначе, највише бих волео да се вратим у блок 45 где сам и одрастао, али су тамо станови толико скупи као да је дедиње. Пошто се одавде сигурно селим, а нов сам на форуму, јел имате неку тему за дискусију у вези са предлозима локација?
 
dool3":2xvoj2fs je napisao(la):
Иначе, највише бих волео да се вратим у блок 45 где сам и одрастао, али су тамо станови толико скупи као да је дедиње.

Bravo majstore, odlično zapažanje! Svaka čast i svaka ti dala. :D
 
dool3 mozes otvoriti posebnu temu recimo u relax seciji oko kupovine stana.

Ja kao neko sa druge strane reke primetih da je blok 45 mnogo lepsi za zivot zbog vise zelenih povrsina i blizine tramvaja.A i kada vidis kraj blokova ka nasipu bolji je psihicki osecaj nego kada si izgubljen u blokovima,a i zezci je urbanisticki haos u bloku 70.
 
vucko":74vae32y je napisao(la):
Ja kao neko sa druge strane reke primetih da je blok 45 mnogo lepsi za zivot zbog vise zelenih povrsina i blizine tramvaja.A i kada vidis kraj blokova ka nasipu bolji je psihicki osecaj nego kada si izgubljen u blokovima,a i zezci je urbanisticki haos u bloku 70.

I agree :D :D :D
 
Причао сам данас са човеком чија је жена радила као грађевински инжињер при изградњи белвила. Каже ми да су шљ класе материјали, највише је напљувао плочице; што опет мени лично не представља проблем јер би их мењао свакако. За зидове није имао шта конкретно да ми каже, али претпоставља да су и ту штедели. Међутим, оно што ми је било интересантно каже да су тамо покуповали станове углавном такви људи да ће то насеље добити назив сељвил ускоро :D

Четвороспратнице у блоковима никад нисам волео, јер тамо кад прднеш одјекује цео кварт колико је акустично и мирно :D
 
I najgore plocice na svetu podjednako dobro vrse posao kao i one najbolje, a cela investicija zamene plocica je reda velicine nekoliko stotina EUR, pa je jasno da na to ne treba uopste obracati paznju pri kupovini stana. Ovde postoji jedan drugi problem, mnogo veci, a to je pitanje da li je pametno stavljati tako veliku investiciju u ruke menadzera iz Bloka 67 Ass. Evo o cemu se radi: recimo da je covek kupio stan od 100 kvadrata po predjasnjoj ceni od 2k EUR po kvadratu, tj da je iskesirao ili uzeo kredit od 200k EUR. Nakon izvesnog vremena Blok 67 (Delta) je smanjio cene, na 1.8, pa zatim i na danasnji nivo od 1.6 EUR/m2. Samim tim ovaj sto je dao 200k EUR preko noci je izgubio 40k, odnosno, i vise od toga, jer njegov stan sada vredi i manje, s obzirom da ga Blok 67 prodaje po 1.6k i ne moze da proda, sto ce reci verovatno vredi mozda oko 1.4, mada i to je pitanje kad kupaca nema pa nema. Ajde sad ti kupi po 1.6k EUR/m2, ako smes, jer sta ako obore cenu za jos 400 EUR/m2, kako ces se onda osecati ako izgubis 40k EUR preko noci? E toga kod stare gradnje nema, mada i njoj cena stalno pada, ali bar nema nekog meta tela koje diktira cenu u naselju. Ako recimo kupis stan po jednoj ceni, a uz to si vest prodavac, mozda vec sutra mozes isti stan da prodas i debelo zaradis. Kupovinom stana u Belvilu, ti prakticno postajes taoc menadzmenta Bloka i oni ti indirektno odredjuju vrednost stana i posle kupovine. Samo je pitanje koliko ces biti u gubitku i da li ces uopste moci da prodas stan jednoga dana ili ne, jer dok oko tebe ima praznih novih stanova, polovan sigurno niko ne bi uzeo, osim ako ne spustis cenu jos nize od novih.

Sto se tice stanovnika naselja, ima ih raznih sorti, od napaljenih skorojevica i boranija menadzera (kao sto neko ranije lepo primetio), pa do sasvim normalnih ljudi (evo recimo Cobretti). Seljvil nikako ne bi bio adekvatan naziv, jer poljoprivrednika ovde sigurno nema. Ja sam jednom davno iz zezanja predlagao Shabanville, ali su se mnogi nasli uvredjeni, pa sam batalio. Medjutim koje god sorte bio, ako kupis stan ovde, budi spreman da se prikljucis taboru stanovnika naselja, jer se oni obostrano ne podnose sa onima koji tu ne stanuju. Recimo kazes nekome da imas stan u Belville-u, odmah te gleda ispod oka ili dize obrvu ili nesto progundja sebi u bradu i tako to. Spoljni svet te odmah smatra za nekoga ko je u talu sa gazda Miskom, pa te najcesce mrze po default-u. Na primer, mozda ces ni kriv ni duzan morati da odslusas price tipa: "Sta bre on oce, celu drzavu da kupi?" i slicno, kao da si ti nesto kriv.

Cetvorospratnice su po mnogo cemu bolje od solitera i zato uvek imaju jacu cenu. Mada ko prvenstveno preferira pogled, onda ima rezona uzeti gajbu u soliteru.

Nego, sta se desava sa Belivilleovim sajtom?
 
dool3":36tb1z3f je napisao(la):
Четвороспратнице у блоковима никад нисам волео, јер тамо кад прднеш одјекује цео кварт колико је акустично и мирно :D

Eh, uprska ga sad na kraju. Ostaje nam samo nadati se da ne deliš isto mišljenje i za dvospratnice tik pored reke, mada ista je to gradnja... :(
A možda je samo u pitanju bio neki dobar pasulj pa si na osnovu toga doneo pogrešan zaključak. :D
A sada ozbiljno, svuda gde su zidovi armiranobetonski i relativno tanki, zvučna izolacija je slaba. Belvil ima tek malo deblje zidove od tih 4-spratnica, a u pogledu kvaliteta gradnje i izolacije ni po čemu se ne razlikuje od ostalih blokova osim što je tamo sve novo, ali na jako prometnoj lokaciji i veoma stisnuto i stešnjeno. Najbolji su oni stanovi (najbolji položaj) koji gledaju prema ruskoj školi, ali tamo su samo 0.5s, 3.5s i 4s.
Mislim da je sada dobra kupovina stan u bl. 44 jer je lokacija jako dobra, a cene su i tamo pale (bile uvek u vrhu za taj kraj).
 
grado":2he0vn7t je napisao(la):
dool3":2he0vn7t je napisao(la):
Четвороспратнице у блоковима никад нисам волео, јер тамо кад прднеш одјекује цео кварт колико је акустично и мирно :D

Eh, uprska ga sad na kraju. Ostaje nam samo nadati se da ne deliš isto mišljenje i za dvospratnice tik pored reke, mada ista je to gradnja... :(
A možda je samo u pitanju bio neki dobar pasulj pa si na osnovu toga doneo pogrešan zaključak. :D
A sada ozbiljno, svuda gde su zidovi armiranobetonski i relativno tanki, zvučna izolacija je slaba. Belvil ima tek malo deblje zidove od tih 4-spratnica, a u pogledu kvaliteta gradnje i izolacije ni po čemu se ne razlikuje od ostalih blokova osim što je tamo sve novo, ali na jako prometnoj lokaciji i veoma stisnuto i stešnjeno. Najbolji su oni stanovi (najbolji položaj) koji gledaju prema ruskoj školi, ali tamo su samo 0.5s, 3.5s i 4s.
Mislim da je sada dobra kupovina stan u bl. 44 jer je lokacija jako dobra, a cene su i tamo pale (bile uvek u vrhu za taj kraj).


:lool:

SVE samo ne "stisnuto i stesnjeno". to svako zna ko zivi u naselju......upravo suprotno. Dakle apsolutno ne. I ova tvrdnja je samo dokaz koliko promasuju u svojim procenama osobina ovog naselja ljudi koji jednostavo ne zive u njemu. Ne mogu znati i tacka.
 
dool3":35r0m9d5 je napisao(la):
Хвала на одговорима.

Читајући их ипак мислим да се нећу доселити ту :( Када сам поменуо Јургија Гагарина, деловало ми је то као једини извор буке, нисам знао за те климе делта ситија; а као што сам већ рекао једино бих узео стан у поменутим зградама које гледају на ту страну.

Свеједно ћу посетити белвил да лично осмотрим ситуацију, мада чисто сумњам да ће од куповине бити нешто, поготово ако су такви зидови станова. Овде у мом солитеру изолација је одлична, могу да пустим музику на стубу до даске, комшије једва нешто да чују; па би ми то фалило у белвилу, а да не причам о томе да морам неког да трпим са народњацима :D

Иначе, највише бих волео да се вратим у блок 45 где сам и одрастао, али су тамо станови толико скупи као да је дедиње. Пошто се одавде сигурно селим, а нов сам на форуму, јел имате неку тему за дискусију у вези са предлозима локација?


ima li neki smajli koji izrazava ono ooooogromno cudjenje? Gde to i u kom delu grada mozes da pustis muziku do daske a da komsije jedva da nesto cuju???!!!! Soliteru? Od kada znam za sebe zivim u zgradama, i to i onim iz socijalistickog perioda, gde niko i nikada nije stavio primedbu na bilo sta u pogledu dradnje i opreme i slicno....pre bloka 24, zivela sam u bloku 37, a pre toga na vozdovcu....pa jbt ako je mozda jednom godisnje neko napravio rodjendan ili nedaj boze zurku nije bilo spavanja te noci....!!! O cemu bre ti pricas? U bloku 19 a ljudi su pricali da kada ujutro nekom zazvoni budilnik, cela vertikala se budi!

Zaista, hajde lepo, ne pricajte ovde kojestarije....


A Cobrettiju predlazem da se popne sprat iznad do vrata tih svojih nazovi komsija ocigledno mladje dobi i oslusne jacinu zvuka koju pustaju kada uzivaju u tim svojim narodnjacima. Videces da je to NEDOZVOLJENA JACINA ZVUKA, kao da su u diskoteci....stan u zgradi nije diskoteka i to je zabranjeno po pravilima o kucnom redu. Pa prijavi komunalnoj policiji zaboga vec jednom! Zivot ti je nocna mora. Izolacija je kao i svugde u gradu, samo ti komsije nisu ok. Ne smeju to da rade.
 
@dool 3 : da li si ti zainteresovan da kupis dobar stan u Beogradu ili ce i tvoja poseta ovom sajtu biti zasnovana na komentarima zasto ga neces kupiti u Belvillu...pojavio si se kao potencijaln kupac i na kraju doneo novi naziv naselju seljville...mozda bi bilo dobro da na spiskovima stanara u zgradama pise i mesto ( selo) rodjenja stanara ...
 
@dool 3 : da li si ti zainteresovan da kupis dobar stan u Beogradu ili ce i tvoja poseta ovom sajtu biti zasnovana na komentarima zasto ga neces kupiti u Belvillu...pojavio si se kao potencijaln kupac i na kraju doneo novi naziv naselju seljville...mozda bi bilo dobro da na spiskovima stanara u zgradama pise i mesto ( selo) rodjenja stanara ...
 
Sister":1u5cmb5z je napisao(la):
ima li neki smajli koji izrazava ono ooooogromno cudjenje? Gde to i u kom delu grada mozes da pustis muziku do daske a da komsije jedva da nesto cuju???!!!! Soliteru?

'Vako nesto?

shocking.gif
shocking.gif
shocking.gif


Btw, slazem se, ni ja ne znam za zgradu sa takvom izolacijom...
 
Covek pomenu da zivi na dorcolu,te stare kuce sa visokim plafonima su super za zurke mozda ne zbog izolacije vec jer imas samo nekoliko komsija u ulazu pa on trpi tvoje izivljavanje jedan vikenad a onda ti njegovo.Socijalisticka solidarnost na delu :p
 
vucko":2kpao1as je napisao(la):
Covek pomenu da zivi na dorcolu,te stare kuce sa visokim plafonima su super za zurke mozda ne zbog izolacije vec jer imas samo nekoliko komsija u ulazu pa on trpi tvoje izivljavanje jedan vikenad a onda ti njegovo.Socijalisticka solidarnost na delu :p

Prosvetli me, gde si video Dorcol? :lol:

dool3":2kpao1as je napisao(la):
2. Обзиром на то да сада живим на 10 метара од аутопута, на буку сам се навикао али желим да је се решим (због чега се и селим са вождовца).

:lol: :lol: :lol:
 
Da li je moguće da neko donosi odluku o kupovini stana na osnovu 3-4 komentara ljudi koji ni ne žive ovde (ima jedan koji kaže da živi, koji se hvalio da im ergelu, da piše ovde da ga drugari ne bi "zezali" i da sam sebe naziva shabanom jer je tako kumovao naselju)? I da se posle ti isti oduševe, jer se "potencijalni kupac" privoleo njihovom carstvu. Sada kreću prozivke i na temu sela i ljudi koji žive ovde, a u mom selu se kaže ne kudi konja koga nisi jahao. Ovde su najglasniji ti koji nisu ovde i ovaj jedan koji još nije načisto da li živi odve ili ne. I čiji se "argumenti" zasnivaju na proizvoljnim ocenama da li je neko boranija, seljak, Miškov plaćenik ili je lud ako se rekreira na stazi. Takve ocene onih koji ih daju govore o njima, a ne o nama seljacima koji smo tu (moje poreklo je sa sela i ponosim se time, to što su mi deca po rođenju Beograđani im nije ni plus ni minus).
Moja glavna preporuka za perspektivu naselja je izgradnja osnovne škole i igrališta za školsku decu. Ako se to napravi (kao što je predviđeno), ja odavde ne idem. Kome se ne sviđa, neka ne dolazi. Ništa lakše.
 
@ dool3: Pošto sam ja odlučio da kupim stan u Belvillu, reći ću ti svoje mišljenje. Išao sam više puta, sa građevincem, u različito doba dana, različitih dana u nedelji...

1. Plan je jedna stvar, a realnost druga. Ko zna kada će sprovesti plan u delo?!!? Naseljeje samo po sebi izolovano, i ako gledaš stan koji je prema unutrašnjosti kompleksa, možeš da gledaš i nižu spratnost. Ako si iznad 7. sprata, i to što čuješ sa ulice, je mnogo tiše nego kada si na samoj ulici.
2. Ja sam gledao stanove u Ciklami i Ruži, i tu se buka sa ulice ne čuje, Nečuju se ni klime sa DC (mada ja sam gledao visoku spratnost Od 8. do 12. sprata)
3. Ovde ti ne mogu dati komentar, jer ne živim u zgradi, još uvek.
4. Možeš da pregovaraš za cenu stanova, ali ne onih na akciji. Za stanove u akciji ti praktično plaćaš 1560eur m2 + PDV, a primoran si da kupiš garažno mesto po ceni od 4956eur sa PDVom.
5. I pločice su sasvim OK. Parket je hrast, samo što je mat lak (meni se više sviđa). Keramika je Ideal Standard. Ako bih morao da nađem manu, to je loš rad molera i loše odrađeni spojevi akrilom.
6. Isto kao 3.

Dodaću samo još nešto: ako želiš nov stan, sa garažom i liftom iz garaže, uvek očišćen ulaz i lift koji radi i kad nema struje...Belville uopšte nije loše rešenje (ili mi reci gde to ima a da ne košta 3300eur/m2). Ti kupuješ stan radi svog života u njemu, a ne da bi razmišljao da li će cena za 3 godine pasti ili skočiti, i da patiš što je neko ko tada kupi stan "bolje prošao", ili da se sladiš "što si ti bolje prošao".
Ako imaš višak para i želiš da na nekretninam zarađuješ, to je druga priča.
Ja sam ovde pitao šta to ne valja, ali nisam dobio odgovor, pa sam odveo stručnjaka. I tebi predlažem isto.
A to za Ytong blokove meni zvuči kao moj automehaničar koji mi je 1997 rekao da nikako ne kupujem japanski auto i motor sa "injection-om"...ne valja...samo nemac i karburator!!! Kupio sam japanski auto, i taj i svaki posle tog, i sad vozim Toyotu!
 
AM nemoj džabe da se trudiš i da ulaziš u zamku da sa trolovima pričaš, samo ćeš izgubiti vreme i živce...


njemu je inžInjerka objasnila da pločice ne valjaju i da smo mi stanovnici ovog naselja seljoberi-šabani....


p.s. čestitam na odluci ... i da ti poželimo lep život u naselju.
 
AM хвала ти на одговору. Сигурно да ћу размотрити добро пре него што се одлучим за било који стан, а поготово за новоградњу. Сад сам у фази скупљања информација из различитих извора, а као што сам рекао планирам и да одем на лице места у белвил. Мислим да сам пикирао тачно и који стан :) а ишао сам и на google-earth да осмотрим 3D варијанту :D Собзиром на то да свако има различите приоритете при избору места становања, белвил би морао да испуни моје да бих се тамо преселио; али за сада ми се не свиђа оно што сам чуо а у вези је са слабијим зидовима. Наравно то све треба проверити и искусити на лице места. Просто не бих хтео да се преселим у стан у којем нећу моћи да пуштам (не прегласну) музику а да притом некога деаранжирам или обрнуто. Имам и клавијатуру и понекад волим да свирам и не бих волео да ми неко звони на врата и каже "побогу комшија" :D

Иначе, искрено не разумем толику емотивну везаност људи за белвил, било да је неко против било да је за. Овде се појединци понашају као да су белвил градили они са својих 10 прстију, а опет други се понашају као да им је неко украо паре из касице па од тога направио насеље белвил. Мислим, ја и ако се преселим у белвил баш ме брига да ли ће неко да пљује то насеље, а још мање да га браним. Ту фазу сам прерастао у основној школи кад смо ми из 45. блока ишли да се тучемо са вршњацима из ош "ужичка реппублика" у 61. болку ваљда :D

У мојој (садашњој) згради заиста су зидови одлични. Гласна музика се једва чује у другим становима, међутим вероватно је и до тога што у већини станова на местима преградних зидова људи имају ормане са обе стане, па и то донекле убије звук; а по вертикали се ништа не чује то гарантујем.

У вези са "сељвилом" нисам га ја тако прозвао, већ човек са којим сам причао. А да будемо реални то ми уопште није чудно, јер се читав Београд просељачио уназад 20 година, негде мање негде више. Код мене на пример више, јер у мом крају је уобичајено да људи са својих прозора бацају ђубре и остатке хране, али то је сада друга тема. Ако бих се преселио у белвил, ја само не бих волео да ту буде концентрисана већинска група људи тзв. дођоша који се видно другачије понашају и одбијају да прихвате културу и дух овог града.


Само бих још ово да додам. Моја баба је живела у старијој згради преко пута РТС-а у Таковској улици. Ту су најгори станови икада што се тиче звука да ја знам. Буквално чујете сваки разговор кошија мало јачим тоном, а кад се расправљају без мало па можете са њима преко зидова и да комуницирате. О телевизору и музици да не причамо; а читајући ову тему личи ми да су белвил зидови у некој сличној ситуацији.
 
AM":1e2hy6em je napisao(la):
5. I pločice su sasvim OK. Parket je hrast, samo što je mat lak (meni se više sviđa). Keramika je Ideal Standard. Ako bih morao da nađem manu, to je loš rad molera i loše odrađeni spojevi akrilom.

Ако нешто не волим то су сјано лакирани паркети, тако да ми мат лак одговара. Волим онај мали паркет распоређен по квадрату, па ако није тако то би променио јер оне велике паркете што су распоређени косо баш баш не волим. Плочице у купатилу мењам, јер не волим светла купатила, а видео сам да јесу таква. А прво што бих урадио то је кречење, не волим беле и равне зидове. Ја ћу ту да одрадим ону храпавост, нешто слично шпанском зиду и да обојим собе у различите боје.

Све ће то да ме кошта, а ја имам кеша само за стан и то ако успем да исценкам цену. Видео сам да у "ружи" нема двособне структуре, тако да бих узео онај трособни или троипособни, па ме интересује да ли знаш да ли може да се адаптирају станови, тј. одређени зидови руше и постављају нови, јер би рецимо спојио једну спаваћу собу са дневном у једну велику дневну собу, а кухињу бих пребацио у собу поред купатила.
 
bog":2n3kztgq je napisao(la):
Ovde postoji jedan drugi problem, mnogo veci, a to je pitanje da li je pametno stavljati tako veliku investiciju u ruke menadzera iz Bloka 67 Ass.

О томе сам и ја размишљао :) Тако да преостаје да се чека попуна целог белвила како би станови изашли на тржиште некретнина.

Иначе, није ми ту мало јасно у вези са власничком структуром белвила, под претпоставком да су сви станови продати и попуњени. Да ли је простор белвила јавна површина или у власништву једног човека, тј. фирме? Колику аутономију има скупштина станара и према коме они имају обавезу, на пример што се тиче питања уређења саме зграде или околине?
 
Vrh