Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Fali mu i zelenila i park, jer npr. neko ko ima decu ne želi baš uvek da ide par stotina metara dalje, kad mini park najčešće u tom slučaju ima dobru funkciju. Svako naselje bi valjda trebalo da u projekat uključi i park, ne samo zbog dece, ima tu više razloga koji ne opravdavaju nedostatak istog blizinom reke i to što Beograd ima hiljadu parkova.
 
imam obicaj da setam skoro svaki dan, i upravo malopre sam se vratila s tog keja o kome Erysimum govori. ali ne mozes svaki dan ici tamo. cesto uvece prolazim stazom oko belvila pa sve do ulica Omladinskih brigada i u krug Jurija Gagarina, to je bas to parce sume koje ce na zalost ocigledno poseci. meni je jednostavo interesantno to parce prepuno visokog drveca, cak sam i prepelice tu videla(!!!). prava mala suma usred Novog Bgd. I veliki broj raznih ptica i ostalog zivota, prava mala oaza....nadala sam se da bi nekome moglo ponestati volje ili para da pocne gradnju tu i sve to unisti. tu bi zaista mogao da bude ali zaista prelep park, da se samo uredi i raskrci....ali ocigledno nista od toga...

nije da mi nesto fali ovde, blvl je meni potaman s obzirom na moje potrebe, i nemam decu, ali zaista mislim da jeste steta poseci svo to veliko drvece. dovoljno je da prosetas tuda i cujes sve zvukove koji se cuju iz te sume...
 
Upravo tako.Najobicniji park,ni dzungla,ni suma ni kej,vec zeleni kutak gde dete moze da se igra a da nije 1km odatle.

Kad na to kazem ne mislim na ono cudo od igralista gde roditelji sednu u kaficu i gledaju decu na 5m2 i 3 i po ljuljaske kako se ¨Igraju¨.

Popravice se stanje oko igralista izgradnjom te dve osnovne skole,ali ce faliti pravi parkovi.
 
Park, jašta, i ja sam za to pre nego za neke građevine...
Savski kej ne može da menja park, to možda deluje blizu ali uopšte nije, ako treba svaki put kad hoću da sednem u prirodu da se vučem do keja, onda jbg...
Ni to što je pored ulica nije problem, i u 62. bloku je park između dve ulice i uvek je pun, klinci uživaju u njemu...
Blokovima generalno fali parkova, sve ono što je nekada bilo između zgrada, a bilo je po par ljuljaški, klackalica, penjalica i pesak na svake dve do tri zgrade, više ne postoji, sve je sklonjeno, i klinci bukvalno nemaju gde da se igraju... Za vožnju bicikla, šetanje psa, trčanje, kej odlično radi posao, ali za klince i za penzionere nikako...
I u toj šumi ima divnih fazana :) Mada ima i manijaka, baš danas iz tramvaja videh jednog stoji go u žbunju i onaniše... Sjajan prizor... Tako da treba očistiti taj prostor i poseći to žbunje silno, drveće ostaviti i bio bi raj.
 
Tesko da ce tu nici park (nazalost), previse su gladni profita. Da im je stalo do parkova i sam Belvil bi bio naselje drugacijeg koncepta a ne najgusce naseljen blok na nbg. Mislim da je vreme normalne, pametne planske gradnje proslo i da vise nece biti blokova kao sto je 70ti npr, vec belvil betonskih kosnica.
 
Realno, goli muškarci koji onanišu se takođe uklapaju u biblijski prikaz raja (bar dok Eva nije stvorena, Adamu beše dosadno, zar ne?)
 
Realno,ovo je nadmasilo moja ocekivanja za ovu temu.Samo tako nastavite :kk:

Ova tema prikazuje bolje nasu realnost nego hiljadu soc-realisticnih domacih serija od 90tih na ovamo koje se emituju na RTS-u.
 
Bilo bi lepo da se u belvilu, na neizgradjenom delu parcele, umesto planiranog vrtica napravi prelep park i da ceo deo bude u zelenilu :kk:
 
Suncica":30me3osk je napisao(la):
Na moje pitanje menadzmentu naselja o problemu i postavljanju rampi ."
Predlog ti nije bio dovoljno beobildovski tj konstruktivan.
Zato ti predlažem da ponoviš i dopuniš svoj zahtev i da uz rampu dodaju i konstrukciju koja bi se sastojala AB postolja na koje bi se montirala čelična kontrukcija H=15m na čijem vrhu bi postavili mitraljesko gnezdo.
Jedno tuce bi bilo dovoljno da se opkoli naselje i spreči ulazak uljeza. Važno je da konstrukcija bude upravo ovakva jer bi u slučaju postavljanja drvene konstrukcije, s obzirom na osvedočenost piromanstva Ramba, Brus Lija i Tarzana iz komšiluka. postojala ozbiljna opasnost od paljenja tipične drvene kontrukcije.

Dodatnu opremu činila bi kamera, uz softver koji koristi JP Srbija Put za prepoznavanje registarskih tablica i laserski samonavođeni projektil od 30mm. Softver bi modifikovali tako da prepoznaje samo belo latinično slovo L u plavom kvadratu i čim bi kamera snimila i softver prepoznao ovakvog uzurpatora koji bi da uči vožnju ulicama geta Belvila, informaciju o njegovom položaju bi bila prosleđena samonavođenom projektilu koji bi momentalno i permanentno uništio takvo vozilo. Kako preko uplatnice Infostana plaćamo usluge JKP Gradska čistoća, isti bi bili zaduženi za uklanjanje ostataka drznika koji bi se usudili ući vozilom u naselje i tim krajnje neprimerenim činom ugrozili mir stanara.

Opcioni dodatak bi mogla da bude bodljikava žica oko naselja, kao prvi vid fizićke zaštite (a sve za slučaj da nam mitraljesci zadremaju), sledeci red bi bila totalno obična žica kojoj bi, da ipak ne ostane takva, dodali 220V. Tu negde bi se zaustavio, jedino bi dodao zid iste visine kao i gnezdo, da nam se slučajno ne bi dete trčeći za loptom zaletelo u običnu žicu broj 2. Naravno da bi takav zid ujedno bio i finalni stepen zaštite, jer Rambo i Tarzan bi možda savladali prve dve prepreke ( Brus Li ne bi, on bi se spržio na žici broj 2) ali bi se na trećoj sigurno zaustavili. Kako komšije još uvek nisu čule za Čak Norisa, visina od 15m bi bila sasvim dovoljna.

Nadam se da ćeš nam proslediti odgovor koji će ti na ovaj dopunjeni predlog poslati uprava naselja.
 
Nevenković je bio infantilan pre nego što je krenuo na odmor, skoro pa k'o pušten s lanca, i to se može razumeti, ali zašto to traje i dalje, pobogu, Nevenkoviću, malo ozbiljnosti da uneseš u ovaj ozbiljan forum. :D
 
Nevenkovic":2vtbh5ii je napisao(la):
Suncica":2vtbh5ii je napisao(la):
Na moje pitanje menadzmentu naselja o problemu i postavljanju rampi ."
Predlog ti nije bio dovoljno beobildovski tj konstruktivan.
Zato ti predlažem da ponoviš i dopuniš svoj zahtev i da uz rampu dodaju i konstrukciju koja bi se sastojala AB postolja na koje bi se montirala čelična kontrukcija H=15m na čijem vrhu bi postavili mitraljesko gnezdo.
Jedno tuce bi bilo dovoljno da se opkoli naselje i spreči ulazak uljeza. Važno je da konstrukcija bude upravo ovakva jer bi u slučaju postavljanja drvene konstrukcije, s obzirom na osvedočenost piromanstva Ramba, Brus Lija i Tarzana iz komšiluka. postojala ozbiljna opasnost od paljenja tipične drvene kontrukcije.

Dodatnu opremu činila bi kamera, uz softver koji koristi JP Srbija Put za prepoznavanje registarskih tablica i laserski samonavođeni projektil od 30mm. Softver bi modifikovali tako da prepoznaje samo belo latinično slovo L u plavom kvadratu i čim bi kamera snimila i softver prepoznao ovakvog uzurpatora koji bi da uči vožnju ulicama geta Belvila, informaciju o njegovom položaju bi bila prosleđena samonavođenom projektilu koji bi momentalno i permanentno uništio takvo vozilo. Kako preko uplatnice Infostana plaćamo usluge JKP Gradska čistoća, isti bi bili zaduženi za uklanjanje ostataka drznika koji bi se usudili ući vozilom u naselje i tim krajnje neprimerenim činom ugrozili mir stanara.

Opcioni dodatak bi mogla da bude bodljikava žica oko naselja, kao prvi vid fizićke zaštite (a sve za slučaj da nam mitraljesci zadremaju), sledeci red bi bila totalno obična žica kojoj bi, da ipak ne ostane takva, dodali 220V. Tu negde bi se zaustavio, jedino bi dodao zid iste visine kao i gnezdo, da nam se slučajno ne bi dete trčeći za loptom zaletelo u običnu žicu broj 2. Naravno da bi takav zid ujedno bio i finalni stepen zaštite, jer Rambo i Tarzan bi možda savladali prve dve prepreke ( Brus Li ne bi, on bi se spržio na žici broj 2) ali bi se na trećoj sigurno zaustavili. Kako komšije još uvek nisu čule za Čak Norisa, visina od 15m bi bila sasvim dovoljna.

Nadam se da ćeš nam proslediti odgovor koji će ti na ovaj dopunjeni predlog poslati uprava naselja.


E samo da znas da razmisljam ovih dana zasto je Airport city kompletno u ogradi ukljucujuci rampe i nadzorne kucice na ulazu....ne mozes unutra ako nemas neka posla tu. Pa i oni su morali da ispostuju ta gradska pravila o javnim povrsinama valjda....ma jasno mi je da ce to biti tako da ce svako parkirati na tim javnim parkiralistima koja se nalaze u sastavu naseg bloka, ali nisam bas presrecna sto je tako....i da, placamo i to unutar jedinstvaenog upravljanja blokom, najverovatnije, protiv cega nemam nista i uredno sam izmirila sve sto je stiglo, ali ispada da placamo da razne kamiondzije imaju gde da ostave svoja vozila....
 
Nema veze kakav ce ishod biti, ali srocicu jedno lepo pisamce Djilasu i prilozicu fotkice koje cu danas da napravim, ako budem imala srece i fazani i prepelice da se vide, pa znam da ce bar procitati....zemljiste im dato u zakup znaci gotova stvar ali da bar skrenem paznju da to ne bi trebalo da bude tako, ne na svakom mestu i na isti nacin.

Totalni promasaj sto ce tu da grade.


A da dopunim i svoj prethodni post Nevenkovicu: kada smo cekali da potpisemo ugovor za stan, u prostoriji je bilo jos puno sveta i kruzila je prica da se u blok nece moci uopste uci jer ce biti rampe. Da li je to zaista bila prava prica ili je tu neko nesto pogresno shvatio, ne znam, ali to je i bio razlog sto smo odmah kupili i garazno mesto. I zaista ostaje to pitanje da li mi u okviru cene odrzavanja celim kompleksom placami i za ta javna parkiralisna mesta i koliki je to deo, i da li treba to da cinimo ili to potpada pod infostan koji placamo.

pps. poslala sam Djilasu pismo u vezi sa sumom, i ostalo mi je samo da se cujem sa nekim iz njegovog kabineta, trenutno nikoga nema, da se postara da to pismo i procita. Ishod otprilike svi ynamo, ali eto, neka ljudska i gradjanska svest nalaze da se kaze koja rec u odbranu tog parceta zelenila.
 
Placamo, samo nikoga to ne interesuje :notok:

Hladnjace vec desetak dana stoje na parkingu i nikom nista. Nemam nista protiv parkiranja, ali sada, ovako javno kazem, nemam nameru da placam pun iznos racuna. I tacka.
 
Nevenkovicu, prosto moram da ti zahvalim na tako konstruktivnim predlozima i na prostoru koji si mi posvetio. Malo su ti preterani predlozi, videvsi da u tom slucaju vise neces moci da viris, vec onako, samo u prolazu da bacis pogled. :D
Zasita, svaka ti cast na energiji! Da svi ulozimo makar polovinu te tvoje energije, ne bi nam govorili vise da smo lenj narod, moda uzaludan, ali to su dva sasvim odvojena pojma. ;)
Samo tako nastavi, bravo, ne treba biti ogorcen u sebi, steti zdravlju, izbaci bes i ljubomoru iz sebe, da nam se ne razbolis. Ovaj forum bez tebe ne bi bio ni u pola zanimljiv :laugh:
 
Suncica":2q6aikb0 je napisao(la):
Nevenkovicu, :D ;) :laugh:
More, ako si ti meni fasovala samo jedan od ovih smajlija kojima si zatrpala post, ja sam :cool: .
Zato, evo ti jedan buket:

E sad, ako nije bilo facijalisa, vrati mi ga, mnogo sam se napatio dok ga nisam uv(f)atio.
Suncica":2q6aikb0 je napisao(la):
Malo su ti preterani predlozi, videvsi da u tom slucaju vise neces moci da viris, vec onako, samo u prolazu da bacis pogled.
Ovde si vec nesto zbrkala.Nit' sam prodao stan, niti imam nameru da to uradim.
Sister":2q6aikb0 je napisao(la):
zasto je Airport city kompletno u ogradi ukljucujuci rampe i nadzorne kucice na ulazu.
Poslovni prostor koji se rentira, sve u vlasnistvu jedne firme, neuporedivo je to sa Belvilom.
 
Upravo se vratih iz Srbije i Belvila.
Mogu da kazem da mi je u nasem Belvilu bilo bas super. Nas stan nema sunca popodne pa je to zaista pomoglo pri onim nesnosnim vrucinama.
Svidja mi se kako odrzavaju lepo je i nadam se da ce bar tako ostati. Ima i dosta radnji pa cak i servis gde nude uslugu ciscenja stana. Tako se i ja zaleteh pa nam je dosla jedna na stiklama i nasminkana kao za izlazak ( :/ malo se razmahala i otisla - to je bio promasaj.
Hemijsko ciscenje je dobro, malo prave dupli sav ali je servis za kosulje odlican. Palacinke su super a i pizza u onom Mimisu nije losa. Delta City mi se malo ofucao u dnosu na Usce.. ili mi se to samo cini.

Najvise problema smo imali sa ulaznim vratima koja se jako tesko otkljucavaju. I ostale komsije vrte,vuku, cimaju dok ne otvore pa izgleda da je to generalni problem.

Ono sto mi se ne svidja je sto se pojedine komsije (posebno komsinice) masovno igraju sa decom na travnjaku ne znam sta im to znaci. Mnogi prelaze preko travnjaka a neki onako po dijagonali valjda da izgaze sto vise umesto da idu stazom.
 
U najnovijoj brosuri-vodicic za uredjenje.

Pise da ce se graditi skola u okviru naselja,dakle u onom severo istocnom cosku.

A za vrtice pise da ce se graditi vise privatnih u okviru naselja.Da li to znaci da ce onaj istocno od osnovne skole biti privatni dok ce onaj istocno od belvila u ovom trenutno zelenom bloku biti drzavni?
 
Vec ima nekoliko privatnih vrtica u naselju.

PS: To je jedan te isti vodic i procitaj pazljivo sta pise u vezi vrtica, da ne bi dezinformisao ljude.
 
Pardon.

Procitajte zadnji pasus dole desno

arh-bez-bg-grejanje-vrtica.jpg


Za sliku u punom kvalitetu

http://arhitekturabezbeograda.files.wordpress.com/2011/09/arh-bez-bg-grejanje-vrtica.jpg
 
vucko":223ysybp je napisao(la):

Tu naravno ne stoji da ce se _graditi_ nekoliko privatnih vrtica, vec je jasno da ce grad graditi taj jedan vrtic na odavno odredjenoj parceli u sklopu B67 za tu namenu. Taj tekst je vec bio postavljen u ovom threadu,

U brosuri, koja datira od pre godinu-dve dana, stoji da ce se _otvoriti_ nekoliko privatnih vrtica sto se u medjuvremenu vec desilo.
 
Treba malo pročitati i komentare na ovaj tekst pa će slika biti mnogo jasnija. Živimo u doba mega prevara, prljavih kampanja, otimačine, zloupotreba i iskorišćavanja. Jedino u šta sam siguran, a iz meseca u mesec sve više, je da u Srbiji sada nikako ne treba ulagati u nekretnine. Ko je bio pametan i dalekovid, pre nekoliko godina je prodao sve što je imao jer u zemlji u kojoj se smišljeno i ciljano ubija svaka proizvodnja na račun javnog sektora koji se gomila i zadužuje jednostavno nikada neće biti bolje.
Smešna mi je reklama u kojoj se promoviše letnja akcija koja traje do sredine oktobra. Možda uprava Belvila zna nešto što RHMZ ne zna i možda ćemo se i u oktobru kupati na Adi. :) Pitanje koje se samo nameće: a šta posle, ima li života i posle oktobra? :p
 
Vrh