Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Mislim da je mnogo bolje bilo da je ulaz u garažu bio u formi rolo vrata a ne rampa. Sad svako može ući i na miru obijati automobile u podzemnoj garaži a ako neko misli da će onaj što sedi na kamerama to da zagleda nek razmisli ponovo. Plus što se ulaz u zgradu iz garaže iz nekog razloga ne zaključava.
 
ftj, u pravu si, samo skloni ove podatke, da ne navucemo bedu na vrat...
 
Naprotiv, sve ovo što je Cobretti naveo kao zamerke + što napisa ftj za ulaz iz garaže, to baš treba poslati u EC Harris.
Oni služe tome da se takve stvari spreče.
 
Zdravo svima,

već neko vreme pratim ovaj forum, pa sam napokon odlučio da se uključim u njegov rad i pomognem svojim komentarima i iskustvima kao vlasnik stana i stanar naselja "Belville".

Ulaz u zgradu iz garaže se ne zaključava zbog toga što je on jedan od protivpožarnih prolaza i zakonom je zabanjeno zaključavanje istog (vrata se zato otvaraju ka unutra, a ne ka spolja kako je sa obe strane regularnih ulaza u zgradu).

Prvobitno je bilo zamišljeno da se ta vrata zaključavaju i da svaki stanar koji je vlasnik garaže ili GM dobije ključ, ali je kasnije promenjeno iz gore navedenog razloga.
 
ftj":mb310uht je napisao(la):
Mislim da je mnogo bolje bilo da je ulaz u garažu bio u formi rolo vrata a ne rampa. Sad svako može ući i na miru obijati automobile u podzemnoj garaži a ako neko misli da će onaj što sedi na kamerama to da zagleda nek razmisli ponovo. Plus što se ulaz u zgradu iz garaže iz nekog razloga ne zaključava.
Da to je najveca mana, vrata iz garaze se ne zakljucavaju. A jos gore je da je nekom palo na pamet da na dvoja ulazna vrata u zgradu stavi razlicite kljuceve!!! e ovo je stvarno vrhunac idiotizma. zasto bi za leva i desna ulazna vrata morao da imas dva kljuca? nisu umeli da nabave cilindre sa istim kljucem. To treba insistirati da se promeni i da se u garazi stave isti cilindri.

Da se ne lazemo, ovo sto rade za ovu cenu treba da bude bolje. Sta je sa pokradenim PP apartatima i sl. Neko rece da su zimus cistili sneg. Nisam cesto bivao ali kad sam bio led po saobracajnicama je bio uzasan tako da po meni to ciscenje nije adekvatno. Mozda ce sledece godine biti bolje kad naplate sve sta treba :D


@Duke Nukem
to nije istina
protivpozarna vrata mogu da se zakljucavaju ali sa ele. bravama koje u slucaju nestanka struje ostaju otvorena a ne zatvorena kao ova na glavnim ulazima. Vrata imaju svoj automat i uvek se sama zatvaraju. Ako to nisu znali slobodno mogu da pitaju druge ima i onih koji se u to razumeju. NHF

Ta vrata su PP vrata i ona odvajau PP zone, verovatno je garaza poseban PP zona, kao sto su i stepenice pa pri nestanku struje PP vrata sama zatvaraju. Neko se zalio par postova iynad ali to je tako izabrano i tako ce uvek biti jer elektromagneti koji drze vrata pri nestanku struje (uveku u slucaju pozara a i u ostlim slucajevima) nisu vise magneti i vrata se zatvaraju cuvajuci stepenice kao PP zonu. Ono sto je jos zanimljivo da prozore za odimljavanje (stepenisni prostor - prozori bez rucica) konstantno drze otvorenim ? sto nije uobicajeno ali verovatno je nekome tako lakse :D

moze se diskutovati da li je PP put iz garaze dobar? da li covek u slucaju pozara treba iz garaze da ulazi u zgradu ako moze da izadje na rampu??? (vrata se otvaraju na unutra znaci PP put je na unutra) veoma problematican detalj ali nisam upoznat sa projektima pa necu tvrditi nista.
 
@z@p
Prenosim samo ono što sam dobio kao info od EC Harris kada sam im to reklamirao na skupštini stanara. Ako su lagali mene, i ja lažem vas, što bi rekao Balašević... :(

Mada je verovatno problem taj što stvarno ne znaju kao što si pomenuo...
 
Cobretti":3pay4561 je napisao(la):
Ja sam se isto zalio na buku, usvari ovi moji i nisu toliko bucni, koliko mi je losa zvucna izolacija, pa se cuje svaki, i najmanji njihov pokret.
A o hodanju, razvlacenju kreveta, kupatilu, roletnama da i ne govorim. NA zalost ko nema srece da iznad njega zive penzioneri nadrljao je na duge staze.
Preslikan problem i kod mene!

Samo što ovi moji definitivno jesu bučni ljudi i tako su izgleda navikli od malena, svakodnevno imam utisak da se iznad mene igraju kamenjem između dve vatre, gde su oni vatre, a ja između...bukvalno doživljavam mini-zemljotrese kada su inspirisani.

Gospodin veliki direktor prodaje mi je na tu zamerku rekao da su oni radili standardnu zvučnu izolaciju i da su plafoni namerno viši od standardnih da bi neprimetno mogli da se montiraju spušteni plafoni, međutim, koliko sam uspeo da se informišem, za ovakve probleme nema leka spuštenim plafonom, samo razočarenje nakon ugradnje.

Voleo bih da me neko posavetuje ukoliko ima iskustva sa spuštenim plafonima radi zvučne izolacije.
 
pazi tako mozes samo delimicno da resis buke od hodanja, tj klompi i sl ali svi ostali zvuci - TV, radio razgovori, hrnjanje komsije :lol: i sl se prenose preko konstrukcije i to se ne moze lako resiti sada, to se resava u toku gradnje.

a za ovo je prosto. na plafon se postavi zvucna izolacija (ima raznih od plute preko stirodura, kamene i staklene vune raznih "pena" i sl) ispod nje celicni nosaci i gipsane ploce koje i cine spusten plafon.


to sto su ti rekli je teska glupost. ostavili su vece visine da bi stanari naknadno radili izolaciju i plafon???
ako ce samo spusten plafon da resi problem buke zasto im se u kupatilima gde je spusteni plafon cuje kad komsija pusta vodu i sl.


ono sto sam ja cuo je buka koja je standardna u svim novogradnjama. Sigurno su mogli bolje da je urade ali sad je kasno.

Mene interesuje da li je i jedan kucni savet dobio dokumentaciju Izvedenog stanja objekta??? da bi se videlo sta su uradili i jos bitnije sta nisu uradili a da je bilo predvidjeno projektima :D

PS
da napomenem da buka dolazi do izrazaja i zbog toga sto su zgrade prazne. manje ce se obracati paznja kad (bice valjda nekada) objekti budu puniji. razne buke sa raznih strana se medjusobno sudaraju ponistavaju :), pojacavaju :( i sl.


evo jednog linka
http://www.izolacija-zid.com/proizvodi.htm
 
TV,radio,muzika,vodokotlić i sl. mogu da profiltriram, ali bahato lupanje i iritantni tuđi razgovor u sitne sate... :bash:

Hvala puno z@p, potvrdio si mi za spušteni plafon ono što sam nažalost i pretpostavljao :(

Jedino čega još mogu da se setim da bude stvarno efikasno je moto da ne mogu oni da budu toliko bučni koliko mogu ja i da time maskiram ono što mi smeta, ali nije korektno prema komšijama pored i ispod mene :/
 
Izvinjavam se na upadu,ako imate problem da zaspite od buke ovakvi sajtovi ili snimci su vam najbolji spas.Ovo je rainy mood,veoma dobra stvarcica za uspavljianje usred leta dok vam komsije u 3 ujutru prave buku

http://www.rainymood.com/
 
@Duke Nukem
Najjednostavije resenje protiv buke je lepljenje gipsanih ploca (ne srafljenje, vec lepljenje) na zidove... debljine najmanje 1.5cm... jeftinija varijanta (i malo tisa) je spanski zid... neravnine drugacije odbijaju zvucne talase od glatkih povrsina...

Sto se podova tice, tepih je dobro, udobno i jeftino resenje, za nesto stalnije mozete staviti izolaciju pa jos jedan sloj parketa po vasem izboru (zgodno i zbog kablova)... za plafon vam je jasno...

Srecno! Ja sam u Njujorku imao jedno malo cudoviste (dete slatko ko secer) koje je volelo da trci napred-nazad po stanu iznad i to u 5 ujutro... a zgrada gradjena 60tih godina, izolacija nula... par puta sam u snu pomislio "opet bombardovanje!" :)
 
jovanovm":30mt627m je napisao(la):
@Duke Nukem
Najjednostavije resenje protiv buke je lepljenje gipsanih ploca (ne srafljenje, vec lepljenje) na zidove... debljine najmanje 1.5cm... jeftinija varijanta (i malo tisa) je spanski zid... neravnine drugacije odbijaju zvucne talase od glatkih povrsina...

Sto se podova tice, tepih je dobro, udobno i jeftino resenje, za nesto stalnije mozete staviti izolaciju pa jos jedan sloj parketa po vasem izboru (zgodno i zbog kablova)... za plafon vam je jasno...

Srecno! Ja sam u Njujorku imao jedno malo cudoviste (dete slatko ko secer) koje je volelo da trci napred-nazad po stanu iznad i to u 5 ujutro... a zgrada gradjena 60tih godina, izolacija nula... par puta sam u snu pomislio "opet bombardovanje!" :)
Ljudi jos uvek i to u velikom broju nisu opremili do kraja svoje stanove. Nemaju tepihe i zavese, verovatno cekaju da kupe nesto malo bolje, a sve dobro je jako skupo, iz jednog razloga sto se sve te stvari ne kupuju za mesec ili dva, vec ipak za duzi vremenski period. Ja jos uvek u dnevnom boravku nemam tepihe samo zbog toga.....S tim sto zaista mogu da se pohvalim da samo povremeno, veoma retko, cujem ponesto od komsija uokolo, a svi zive tu. Ono za vodokotlic vise i ne primecujem...Sto me navodi na zakljucak da su ti ljudi koje tako cujete i koji vam ne daju mira iskljucivo krajnje nekulturni ljudi bez imalo obzira da neko jos zivi s njima u zgradi.
 
Sto se tice buke ja sam okruzen sa svih strana komsilukom. Sa strane nije strasno , slabo se cuje plac dece kad treba uvece da ih tusiraju predpostavljam. :laugh: Najvecu buku prave komsije odozgo kada idu bosi i nabadaju petom, ceo stan mi se trese. Sva srece nisu uvek bosi ali stvarno nervira. :notok: Iskreno se nadam da ja ne pravim galamu komsijama odozdo sto je nekad tesko izbeci s obzirom da je parket poceo da krcka i da se deformise. Konkretno ispred ulaznih vrata za dnevnu sobu imam utisak da je parket malo ulegao i krcka svaki put kada predjem preko njega. Od juce primetih i u spavacoj sobi ex. trpezariji. Sto je napolju toplije parket sve vise krcka, zimus nisam imao tih problema. Kazu mi to mi se jos uvek susi parket. Misli posle tri godine jos se nije osusio, ne kontam.
Odrzavanje je korektno. Ja imam mali stan samim tim i ne placam mnogo odrzavanja pa mi je zato ok valjda. :D Doduse liftovi su cesce prljavi nego cisti ali to zavisi i od samih stanara i njihovih majstora koji naprave svinjac i samo odu. :notok:
Romi prilicno kvare idilu u naselju. Nisam rasista ali stvarno mi nije prijatno kada izadjem iz zgrade i kada me sa vrata startuje klinja i pitam da li imam dinar isl. Ili kada izlazim iz Maxija punih kesa a oni se naredjaju ispred ulaza za garazu i snimaju sta nosim. Ima jos primera ali ne bih da zapocinjem temu Belville vs Romi.
 
Da, kolko vidim i kućni savet je počeo da raspravlja pod stavkom Romi i većeg učešća obezbeđenja. Ja mislim da s obzirom da je belvil korisnik zemljišta zakonski ima pravo da rastera Rome sa igrališta ali nešto mislim da firma za obezbeđenje nema interesa da tako nešto radi i rizikuje potencijalne tužbe raznih NVO.
 
pozdrav svim diskutantima, posto sam kupio stan pre skoro 2 meseca, nikako da mi stigne brisovnica, da li treba negde da idem da bih je dobio, jos uvek nisam isao u t.bunar, platio porez, ni isao u katastar.
 
novibeogradnovi":23iy82e4 je napisao(la):
pozdrav svim diskutantima, posto sam kupio stan pre skoro 2 meseca, nikako da mi stigne brisovnica, da li treba negde da idem da bih je dobio, jos uvek nisam isao u t.bunar, platio porez, ni isao u katastar.
Koliko se secam Blok67 je rekao da se brisovne dozvole nece deliti vice pojedinacno vec su oni poslali spisak u katastar Novi Beograd ali informaciju treba definitivno proveriti. Takodje, receno je da ce oni u nase ime, a tako je pisalo u ugovoru, obrisati hipoteku Hypo banke sa nasih stanova do nekog odredjenog datuma. Ja sam svoj stan uknjizio, nisam imao nikakvih problema i brzo sam sve zavrsio, ali sam platio brisanje hipoteke u katastru jer je postojala tj. Blok67 nije postupio u skladu sa ugovorom. Srecno!
 
Da li si ti siguran da si dobro procitao ugovor???

Koliko ja znam u ugovoru pise da ti omoguce skidanje hipoteke do tog i tog datuma sto ti oni svojom brisovnom izjavom i omogucuju. Nigde ne pise da je oni skidaju,

@novibeogradnovi

zovi njih niko drugi ti ne moze bolje pomoci. Pitanje je kako oni stoje sa svojim kreditima i kako ih otplacuju i skidaju hipoteke, tj sigurno nece praviti 1 po 1 brisovnu izjavu, vec kad se nakupi veca kolicina a krediti im to omoguce :D
 
Vide li neko novu reklamu za Belvil? Neki marketinški mag je smislio satirični slogan "Ja biram komšiluk". Što će reći kao da smo mi birali romvil :)
 
Pisalo je na oglasnoj tabli jos prosle godine da se treba javiti B67 za primerak brisovne dozvole. Ne secam se tacno ko je bio kontakt (Krstic tako nesto...).
 
Sister":1pi3njd6 je napisao(la):
Ljudi jos uvek i to u velikom broju nisu opremili do kraja svoje stanove. Nemaju tepihe i zavese, verovatno cekaju da kupe nesto malo bolje, a sve dobro je jako skupo, iz jednog razloga sto se sve te stvari ne kupuju za mesec ili dva, vec ipak za duzi vremenski period. Ja jos uvek u dnevnom boravku nemam tepihe samo zbog toga.....S tim sto zaista mogu da se pohvalim da samo povremeno, veoma retko, cujem ponesto od komsija uokolo, a svi zive tu. Ono za vodokotlic vise i ne primecujem...Sto me navodi na zakljucak da su ti ljudi koje tako cujete i koji vam ne daju mira iskljucivo krajnje nekulturni ljudi bez imalo obzira da neko jos zivi s njima u zgradi.
He,he, ljudi pljunili po 100K € za stan a nemaju za tepih.... ma daj
 
ftj":1irxax1q je napisao(la):
Da, kolko vidim i kućni savet je počeo da raspravlja pod stavkom Romi i većeg učešća obezbeđenja. Ja mislim da s obzirom da je belvil korisnik zemljišta zakonski ima pravo da rastera Rome sa igrališta ali nešto mislim da firma za obezbeđenje nema interesa da tako nešto radi i rizikuje potencijalne tužbe raznih NVO.
Mislim da je zemljište oko zgrada zemljište u javnom korišćenju, tj da svako može da prođe njim...
 
alibaba":1cqtz7a9 je napisao(la):
Sister":1cqtz7a9 je napisao(la):
Ljudi jos uvek i to u velikom broju nisu opremili do kraja svoje stanove. Nemaju tepihe i zavese, verovatno cekaju da kupe nesto malo bolje, a sve dobro je jako skupo, iz jednog razloga sto se sve te stvari ne kupuju za mesec ili dva, vec ipak za duzi vremenski period. Ja jos uvek u dnevnom boravku nemam tepihe samo zbog toga.....S tim sto zaista mogu da se pohvalim da samo povremeno, veoma retko, cujem ponesto od komsija uokolo, a svi zive tu. Ono za vodokotlic vise i ne primecujem...Sto me navodi na zakljucak da su ti ljudi koje tako cujete i koji vam ne daju mira iskljucivo krajnje nekulturni ljudi bez imalo obzira da neko jos zivi s njima u zgradi.
He,he, ljudi pljunili po 100K € za stan a nemaju za tepih.... ma daj
Sad je moderno da se ne koriste tepisi...
 
Kad ste kod zemljista, zakupljeno je na 99 godina na pravno lice koje se recimo ugasi sutra, stanari su kupovinom stana stekli pravo na koriscenje, odnosno zakup tog zemljista(mislim dela na kome je zgrada, ostalo ne znam sta ce biti, vraca se grad ili izdaje nekom drugom), sta kad ono bude moralo da se konvertuje u vlasnistvo, da li mora da se plati po trzisnoj vrednosti ili u skladu sa ugovorom koji ima nepostojece pravno lice?
To nikako da shvatim oko Belvilla?!
 
To je tako kod svih stanova i uopste bilo cega u novogradnji (poslovni prostor, fabrike - sve), jer po nasem zakonu do skoro nije bilo ni moguce kupiti zemljiste vec ga samo izjanmiti na 99 godina.

Sta ce biti za 99 godina - hm, pa u Srbiji se ne zna sta ce biti sledeceg meseca, tako da je savim izvesno da o tome niko (ni zakonodavac, a ni zakupac) zapravo nije razmisljao.
 
Vrh